Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
5695. Arel
2014. máj. 21. 12:29

Reggeli turmix: saláta (majdnem gyümölcs), cseresznye lekvár (szinte cukormentes).

Ebéd: kusz-kusz kicsi lecsóval és zabkása mákkal és saláta-turmixxal. Vacsi: jó lenne kihagyni, esetleg saláta-turmix. Tegnap túl sokat ettem, nem lesz ez jó így.

5694. Arel (válaszként erre: 5691. - Kisvadóc)
2014. máj. 21. 12:27

Valóban az! Remélem, még egy ideig marad is!

Klassz, hogy beindult, és megértem, hogy meg akartad tudni, hogy mi újság.

5693. Libus2000
2014. máj. 21. 11:33

Sziasztok!


Nem vesztem el teljesen, csak félig! :-)


Kisvadóc, grtulálok, ez nagyon szép eredmény 30 nap alatt!

Meg a többieknek is, akik folytatják, illetve akik most kezdték!


Én egy hete hagytam abba. 4 napot teljes bűnben éltem utána, vajaskenyér és társai. Most hétfőtől próbálok megint figyelni, gyümölcs van délelőtt, kiiktattam a kenyeret, nassolás gyümölcs, vagy maximum 1 kocka csoki. Illetve figyelek az adagokra. Meg általában is, kevesebb hús, krumpli, és több zöldség. Bevallom, nem méregetem magam. Most csak az a cél, hogy ne hízzak, és hogy ne legyek úgy "telezabálva". A hasamon-gyomromon totál látszik, hogy jó-e az irány. Ha bűnözök sokat, akkor elkezd kifele jönni a gyomrom. Na amíg ez nincs, és szépen lesimul, addig nem idegesítem magam.

De biztos, hogy pár hónap múlva megint eljön az ideje a fogyókúrának. Ez már csak ilyen...

5692. kisvadóc
2014. máj. 21. 07:46
jajj folytatás..szoval 30. nap -6,7 kg:) azértn soknak tünik 1 honap alatt, pedig semmi drasztikusat nem csinálok csak sokat jelent a sok szénhidrát megvonása és hogy este 6 után nem zabálok..az a viznap multkor olyan jo volt, hogy lehet pénteken is csináálok egyet..lendületbe hoz, hogy könnyünek érzem magam és multkor még csak a hasam sem korgott:) Ma párolt répa, borso, karfiol lesz az ebéd:) Ti mit esztek?
5691. kisvadóc
2014. máj. 21. 07:43

Szép jó reggelt! Gyönyörű nap ez a mai:)))))

Éreztem én hogy végre befejeződött a stagnálás, igaz ma még csak keményitő nap, de valóban nem birtam megállni a mérlegelést és vééégre megmozdult:) 3

5690. Arel (válaszként erre: 5687. - Felhoo)
2014. máj. 20. 14:44
Nálam befigyelt már a zöld-turmix, ami gyümit és salátát is tartalmazott, illetve olykor belecsempészek még zabkorpát is. Amúgy magok mehetnek mértékkel, és a sós íz elérhető paradicsomlével vagy sós mogyoróval. Amúgy először én se rugaszkodnék el nagyon a gyümölcstől, csak ha végképp nem megy másképp. Saját tapasztalat mág: nekem könnyebben megy folyadék formájában a dolog, azaz sok-sok turmix. Jobban eltelít, kevésbé érzem savasnak, rakható bele pl kókuszreszelék is, meg más ízestők (fahéj, gyömbér), vésztartalékok az aszaltgyümölcsök. Sok sikert a barátodnak is! Nagyon jó, hogy együtt csináljátok, sokat segíthettek egymásnak. Csináljatok sok programot, ne az evés körül forogjanak a gondolataitok!
5689. könyvkukac (válaszként erre: 5687. - Felhoo)
2014. máj. 20. 14:16
Egyébként olvastam valahol olyan megjegyzést is, hogy valakinek a gyomra nem bírta a gyümölcssavakat, így gyüminap helyett nyers zöldség-vagy lénapot tartott.
5688. könyvkukac (válaszként erre: 5687. - Felhoo)
2014. máj. 20. 14:11

Jobb ha nem variálsz rögtön az elején, különben ha mégsem haladsz a fogyással úgy, ahogy szeretnél, a diétát okolod : pedig lehet hogy a változtatások miatt nem haladsz.

Ha szereted a gyümölcsöket, raktározz egy csomót és csipegess változatosan: ne egyfajta gyümiből egyél meg kilónyit, hanem váltogasd az ízeket, vagy keverj gyümölcssalátát!

Préselhetsz-facsarhatsz levet magadnak, grillezheted, sütheted a gyümölcsöt, persze fajtától függően.

Végső esetben pedig megmenthet egy maréknyi dió, mogyoró, mandula, egyéb mag, ami gyümölcsnapon fogyasztható.

5687. Felhoo
2014. máj. 20. 13:42

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettek a válaszok! :)

Hát kb 8-10kilótól szeretnék megszabadulni, de mivel nincs mérlegem, így inkább ránézésre megy majd a dolog. A barátommal ketten csináljuk a diétát, bár ő nehezen mond le a szendvics reggelijéről.

Egy technikai kérdésem lenne: holnap lesz az első gyümölcs nap, és a gyümölcsöket kiegészíthetem néhány zöldséggel esetleg? pl sárgarépa, kígyóuborka, stb. Még nehezen tudom elképzelni a holnapi napot :)

5686. Arel
2014. máj. 20. 06:33
Ma keményítő nap: feldolgozom a tegnap leszedett spenótot és mangoldot, férjnek klasszikusan tejjel, magamnak anélkül, pirított hagymás krumplival. Talán barnarizsből csinálok tejnélküli tejberizst. És ma is elpusztítok egy fej salátát! Vagy többet.
5685. Arel (válaszként erre: 5683. - Könyvkukac)
2014. máj. 20. 06:31
Majd gondolok rád!!! Aztán pénteken büszke lehetsz magadra!
5684. Arel (válaszként erre: 5681. - Felhoo)
2014. máj. 20. 06:30

Szia!

Könyvkukac már nagyban megválaszolta a kérdéseket. Talán még a túrórudi ügyhöz: ha csak túrókrémet eszel édesítővel, csoki nélkül, az persze mehet desszertnek feérjenapon.

Amúgy valóban jó, ha nem a klasszikus köret-feltét ételekben gondolkodol, de a klasszikus reggeli-vacsora kenyér-felvágott és társai is felejthetők ugyebár. :) A fehérjenapon sok-sok salit lehet enni a husihoz, halhoz, sajzhoz, de érdemes ezekből is azért a zsírszegényekből válogatni. Keményítőn zöldség söldséggel, krumplival, és ha főzelékekben gondolkodol, akkor meg kell tanulni önmagával vagy krumplival sűríteni, a klasszikus rántás és habarás helyett. Vagy keményítővel. És szerintem a CH napokon se jó, ha végtelen pizza és sütievészetben gondokodol. Én akkor is igyekszem az egészségesebb CH-kkal megoldani a napot: bulgur, gersli, zabpehely és társai.

Sok sikert!

Amúgy mennyitől akarsz megszabadulni?

5683. könyvkukac (válaszként erre: 5679. - Arel)
2014. máj. 19. 21:38

Asszem nekivágok csütörtökön a lénapnak. Holnap ch-nap, készítettem egy kis tarhonyát, nincs most nagy étvágyam. Gyüminapra van némi dióm tartalékolva, körte, alma és narancs; csütörtökön pedig veszek paradicsomlét "ebédre". :)

Drukkolok hogy aznap pörgés legyen és repüljenek az órák. :)

5682. könyvkukac (válaszként erre: 5681. - Felhoo)
2014. máj. 19. 21:34

Szia!


Rizst és krumplit keményítőnapon ehetsz, azaz rizi-bizi, kukoricás rizs, petrezselymes krumpli,hagymás tört krumpli, héjában sütött krumpli, főzelékek(étkezési keményítővel sűrítve),stb. ezen a napon mehetnek.


Fehérje napokon a legjobb köret a friss vegyes saláta vagy a savanyúság. Én nem szoktam ezen a napon hús-köret kombinációra gondolni. Vagy jólesően eszem a finom sült husikat némi friss paradicsommal, csemege ubival, céklával, vagy magam elé pakolom a sok finomságot:tojást,savanyút, sajtot, felvágottat, hideg husit, túrót,stb és csipegetek a "svédasztalról". :)


Blogokkal, naplókkal szerintem légy óvatos! Főként pedig kritikus! Néha kész agymenés, miket írnak le tuti igazság gyanánt... olvastam pl. hogy valaki szerint a Túró Rudi milyen jó desszert protein napon... :) más leírja hogy ő nem így, nem ezt, hanem amúgy és amazt ette és de tuti... egyébként a mindmegette oldalán lévő összefoglaló elég jó, habár a napi receptekkel én nem vagyok kibékülve. Bár ha utánaolvastál, akkor biztosan te is láttad már .

5681. Felhoo
2014. máj. 19. 19:55

Sziasztok!

Sokat nézelődtem, olvasgattam a diéták után, és végül hosszas, megfontolás után, ezt választottam, majd még több agyalás és tervezgetés után,tegnap reggel felkeltem, és úgy éreztem ma lesz a napja, hogy elkezdem :)

A neten keresek infókat, recepteket, de van pár ellentmondás az oldalak között, így szeretném a segítségeteket kérni

néhány kérdésben, amikben nem tudok dűlőre jutni, és ötleteket tippeket, gyűjteni :) Próbáltam visszaolvasni a fórumban,

szúrópróbaszerűen, de olyan sok mindent írtatok, hogy nem tudok infókat kihalászni belőle.

Például: a rizst és krumplit szénhidrát vagy keményítő napon lehet-e enni?(itt találtam pár ellentmondásos receptet)

Mit szoktatok fehérje napon köretnek enni?

Tudtok esetleg oldalt, naplókat, blogokat ajánlani ahol szerezhetek plusz infókat?


Kezdetben ennyi lenne, a segítségeteket előre is köszönöm !

5680. Arel (válaszként erre: 5678. - Kisvadóc)
2014. máj. 19. 12:20

Szia!

Délelőtt még nekem se volt semmi gond, dezért estefelé már húzósabb volt. Persze az is számít, hogy mennyire vagy szigorú a lénapban. Mondjuk egy meleg húsleveslé is csodákra képes.

Egyébként 22.nap, és nem akarnék ilyen hosszú ideig nem állni mérlegre, mert elveszítem a kontrollt. Volt már ilyen, nem egyszer.

De kitartát! A stagnálás benne van a pakliban.

5679. Arel (válaszként erre: 5677. - Könyvkukac)
2014. máj. 19. 12:16

Valahogy erre hajlok én is a legjobban, úgyhogy szerintem ez lesz. Főleg, hogy már reggel gyümit eszegettem.


Nem jártam sokkal gyakrabban WC-re, mert összességében nem ittam igazán többet a megszokottnál, legfeljebb valamivel tartalmasabbakat is. Én inkább hétköznapra raknám, mint 7végére, de pillanatnyilag itthon vagyok gyerkőccel, úgyhogy nehezebben adok ez ügyben tanácsot.

5678. kisvadóc
2014. máj. 19. 11:57
Sziasztok! Én ma tartok lénapot, igaz ma gyüminap lenne de nem eszem...azért jutottam erre a döntésre, mert stagnálni kezdett a sulyom, hátha ez meginditja, vagy történik valami..nagyon jól bírom...eldöntöttem hogy nem mérekezek majd csak juni 5én akkor lesz a diéta fele...addig nem...kiváncsi leszek hogyan fogom kibirni:) Tartsatok ki csajok, végigcsináljuk, amugy ti hanyadik napon vagytok? Én a 28. napomat töltöm...-6kg itt stagnálok..
5677. könyvkukac (válaszként erre: 5676. - Arel)
2014. máj. 19. 08:36

Én lehet hogy kihagynám a gyümölcsnapot és fehérjenapnak venném a csütörtököt. Nem zökken akkorát a diéta ritmusa mint ha hirtelen benyomnál egy folyadéknapot... és a hambi jobb mint a pizza, pláne sok friss salátával. :)


Én is gondolkodom... nemsokára be kéne iktatnom nekem is a folyadéknapot. Ha a naptár szerint veszem, akkor csütörtökre esne, de aznap dolgozom... mondjuk a munka eltereli a figyelmem az evésről illetve annak hiányáról, viszont mégiscsak égő tíz percenként pisilni vonulni...

Ha viszont kivárom hogy hét végére essen a folyadéknap, akkor várhatok június hetedikéig.

Hajlok a csütörtök felé, már csak azért is, hogy legyen összehasonlítási alapom, melyik kibírhatóbb: a hét végi, pihenős lénap vagy a hét közbeni, hajtós lénap? :)

5676. Arel
2014. máj. 19. 07:04

Én dilemmázok a mai napot illetően.

Csütörtökön házassági évforduló. Ugyan semmi különöset nem tervezünk, csak egy hambit szeretne a férjem megenni velem. Talán leginkább a fehérjenapba illik bele. Viszont Gyüminapra esik. Annyival tolhatnám el a dolgot, hogy CH nap legyen, és akkor mondjuk pizzázni lehetne, de akkor ma lénap kéne. Még vacilálok, hogy mi legyen. Vagy kihagyom csütörtökön a gyüminapot, és azonnal fehérjére váltok... Szerintetek, mi a jó ilyenkor?

5675. Arel (válaszként erre: 5674. - Könyvkukac)
2014. máj. 19. 07:01
Ügyi vagy! Csak így tovább!
2014. máj. 18. 13:32
Mínusz 8.6 kilónál járok, most értem haza uszodából, szaunáztam is; fehérjenap, eszem a finom húslevest, maga a mennyország! :)
5673. Arel
2014. máj. 17. 13:53

Szegények...

Ezek szerint ma csak velem nem tolt ki senki kajaügyileg.

CH nap: ebédre gersli kevés lecsóval, utána mákos zabkása. Uzsi/vacsira is zabkását gondoltam, esetleg egy kis korpovittal. Talán csoki is lesz, de jobb lenne kihagyni. Viszont vasárnap-gyüminap. És persze én is főzhetek. De valahogy nem szoktam annyira rosszul felfogni, elvégre hétközben is gyakran főzök, és akkor se rossz.

Legyen szép napotok!

5672. kisvadóc
2014. máj. 17. 13:34
Sziasztok! Ma keményitö napom van, reggel 1 alma, majd ebédre párolt répa, karfiol, borsó trió:) Isten i volt! :) Szép napot...Amugy este szalonnasütésre hivtak, hát no comment...de ki fogom birni:)
2014. máj. 17. 10:52

Megvolt az első mélypont, hisztiztem az egész napos konyházás miatt. A leves és a máj mellé betársult egy rakott karfiol-brokkoli - kérelem, úgyhogy robbantam. Aztán amikor már untam saját magamat hallgatni, beraktam egy jó kis zumba-lemezt és jól feltekertem hadd szóljon. :) Most jobb.


Pedig van itthon eper, narancs, dinnye, banán, körte, mag-mix,tehát nem fogok éhen halni, de hiába, az illatok... nagyon zavaróak. Illetve finomak. Illetve is-is. :D :D


Na mindegy, fejben tartom az eddigi eredményt és juszt'se hagyom magam !

Kitartást mindenkinek, jó hétvégét!

2014. máj. 16. 23:05

Úgy gondolom, nem nagy baj ha lassú a fogyás. Heti egy kiló teljesen jó tempó. Így nem viseli meg a szervezetet a súlyvesztés és nem kezd el raktározni sem mivel mindig eszünk, nem koplalunk.


Holnap gyüminap és húslevest kell főznöm... meg szalonnába göngyölt májat sütni petrezselymes krumplival ... brühühüüüü :( szegény én :'(

5669. kisvadóc (válaszként erre: 5668. - Arel)
2014. máj. 16. 13:20
4 naponta mérlegelek gyüminap után.... mindegy..kiváncsi leszek 4 nap mulva mi lesz, mondjuk annyia nem nagy gáz mert az elötte lévö 4 napban 1.8at fogytam..csak nagyobb sikert vártam...de nem ajuk fel:) Én ma tojásos lecsot ettem:) meg egy fél zsemlét
5668. Arel (válaszként erre: 5667. - Arel)
2014. máj. 16. 12:58
Az utóbbi bejegyzés mérlegelési sora eltévedt! Kisvadócnak szántam.!
5667. Arel (válaszként erre: 5663. - Könyvkukac)
2014. máj. 16. 12:57

Szerintem belefér a vadasmártás a CH-napokba, de én ugye nem is tartom olyan szigorúan a szabályokat. Szerintem még mindig jobb, mint egy nagy adag cukros-diós-metélt és társai.


Mit tornázol?


Ja, vagy vegyél új mérleget, ha ennyire idegesít a dolog, vagy ne mérlegelj naponta. Ez utóbbi elég nehezen állható meg, tudom. :)

2014. máj. 16. 12:56
Számít ám az is ha nagy levegőt veszel, vagy ha nem ürítesz mérlegelés előtt! Próbálj azonos időben, azonos helyzetben mérni! Pl. reggel, vc-zés után, csupaszon, persze ha teheted.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook