Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban fórum

4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban (beszélgetős fórum)


167. 9678a02221 (válaszként erre: 166. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 19:08
En ezt ertem,es nem is vitatom,de miert okoz traumat a gyerekeknek ha szlovak oviba jarnak?Nalam ez veri ki egy picit a biztositekot..
166. csokvihar (válaszként erre: 165. - 9678a02221)
2013. ápr. 26. 19:01
Hat most sokunknak kikerekedett a szeme,bar eltero a tematol,nem birom magamban tartani.Azt gondolom,hogy az elszakitott orszag reszekben eloknek,oriasi kuzdelem volt immaron majdnem 100eve megorizni anyanyelvunket.Ezek az emberek nem csak magyaroknak erzik magukat,hanem azok is!!!Elnezest a kiteroert
165. 9678a02221 (válaszként erre: 163. - Haaeen)
2013. ápr. 26. 18:46

Most nagyon fognak ram itt haragudni,de ha Szlovakiaban elnek,miert nem beszelnek szlovakul a gyerekek?Annak az orszagnak az a hivatalos nyelve.

Ertem en hogy ok magyaroknak erzik magukat,de megis..

En itt ismerek par magyart akik Szlovakiabol jottek,mind beszel szlovakul (nemelyik magyarul szinte el is felejtett mar).

Egyebkent a gyerekek nagyon rugalmasak,nem hiszem hogy csupan a nyelv miatt bepisilnenek.

Nalunk nem egy olyan gyerek van aki egy szot nem tud angolul,megsem pisilnek be,edesen 'cseveresznek' a tobbi gyerekkel belecsempeszve azt a nehany angol szot,amit rendeltetesszeruen tudnak mar hasznalni..

164. 9678a02221 (válaszként erre: 163. - Haaeen)
2013. ápr. 26. 18:41
Ezen mekkorat nevettem ne haragudj:DD Pont jonak irta,magyar anya francia ferj angolul beszelo gyerekek angol nyelvu oviban Irorszagban:DDD
163. haaeen (válaszként erre: 157. - 9678a02221)
2013. ápr. 26. 17:50
nem olvastam el, ahol a bepisilesrol ir, igy nem is tudom, hogy idevago-e, de a gyerekeknel a bepisiles es az oviba nem akaras akkor is elo szokott jonni, ha nem az anyanyelvenek megfelelo tannyelvu oviba jarnak. nalunk itt rengeteg pelda van erre, magyar anyanyelvu gyereket betesznek szlovak oviba, aztan meg szegenyek ujra bepisilnek, mert akkora stressz nekik az idegennyelvu kornyezet :(
162. Érdekes73 (válaszként erre: 141. - F8db0709b8)
2013. ápr. 26. 16:37

Felsőbb körökhöz akar tartozni csak nincs hozzá se alapja ( ezek szerint ő nem beszél 3-4 nyelven anyanyelvi szinten) meg pénze se.Fellegvár...

Diplomataszülőknél természetes dolgokat akar utánozni. Nem fog menni szerintem. Az óvónők meg akármilyen háklisak is a közeli óvodájukba a mintakislánnyal nem lesz gondjuk.A munkahely meg a mai világba kincs addig kell rá lecsapni amíg lehet...

161. aniju (válaszként erre: 159. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 15:53
szerintem senki.... :) még ha az ember lánya nem veszi észre, akkor se tesz jót. 2011 nov 1től nem dolgozom...hááááát.......eléggé leépültem..... :)
2013. ápr. 26. 15:53

Gondolom nem "eltűnt", csak lejárt a gyerek félnapja az oviban...

Attól még egyetértek az előttem szólókkal...

159. csokvihar (válaszként erre: 156. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 26. 15:43
Hat ha megsertodott,ahelyett,hogy gondolkodna a leirtakon,eleg nagy baj a leanyanak.Elolvastam en is,milyen forumokat inditott,hat igen...Talan neki kellene pszichologushoz menni,lehet nem birja az otthonletet ilyen sokaig.
2013. ápr. 26. 15:39

Most,hogy írtátok,megnéztem a kiírt fórumtémáit.Amúgy nem szoktam,de ez alapján tényleg kicsit több infot lehet egy felhasználóról szerezni.

Én most teljesen azon a véleményem vagyok,hogy ő egy tökéletes gyereket szeretne és ő maga is az akar lenni.Mindeközben elfelejt ő maga élni és azt is elfelejti,hogy a gyereke csak gyerek.

Magyarul a külvilág számára drasztikus megfelelni-akarás van benne.Szerintem...És ha igazam van egy kicsit is,akkor ez nem vezet jóra.

Kedves fórumindító!Szerintem ha nagyon sokan azonos vélemények vannak,az nem véletlen.Ettől még jó anya vagy,mert fontos a gyereked és nagyon szereted,de akkor bizonyos korlátok között az ő akarata legyen az első (pl ez az ott alvás nem egy egetrengető dolog).

2013. ápr. 26. 15:35

Ha valaki vette a batorsagot es utana olvasott az inditott forumjainak..Bakker a gyereke 2 honap utan is utalt oviba jarni,bepisilt ejszaka ..Es te meg EZERT fizetsz?Hat az ilyen esetek allami ovodaban nem hiszem hogy tul gyakran fordulnak elo.Ott az ovonenik (altalaban ) tujak kezelni az ilyen 'szepsegversenyre nevezett' egyszem gyerekeket.

Menj el dolgozni,hidd el jot fog tenni..Ha neked nem is,a csaladi kasszanak,es a kislanyodnak mindenkeppen.

2013. ápr. 26. 15:28
Jó esetben új munkahelyet keres. Rosszabb esetben megsértődött.
2013. ápr. 26. 15:25
De hova tunt??:(
154. aniju
2013. ápr. 26. 15:22
92 db kiírt fórumtéma.... :D
2013. ápr. 26. 15:08
Ha így neveli tovább is a lányát lesz baj az iskolában! Vagy magántanuló lesz?
152. vikucka
2013. ápr. 26. 15:07
Erdemes megnezni az inditott forumjait. Ha elmenne dolgozni, nem agyalna ezen, hogy a 4 eves gyereket hogy tanitsa egysoros gorkorival menni, hova jarjon balettre, stb. stb.
2013. ápr. 26. 15:01

Forumindito jol eltunt:D

Visszaolvasva a hozzaszolasokat..En azt hittem NEM Magyarorszagon elnek,azert van a gyerkoc maganoviban..

De igy,hogy Anyuka otthon,gyerek maganoviban delig(?) azert mert ott angolul beszelnek,ennek se fule se farka:(

Nagyon tevedsz kedves forumindito ha ugy gondolod hogy 'ez egy felnap kulfold'..Attol hogy az ovonenik angolul beszelnek,a gyerekek magyarul dumcsiznak egymas kozott:DD

Attol hogy a gyerkocod elszamol 10-ig,es elmond 3 mondokat meg nem tud angolul.

Nem ertem miert nem felelt meg neked az allami ovoda,mert ez az angol tanulas jo nagy huleseg:D

Fogadj fol a gyereked melle angol tanart,vagy jarasd angol nyelvtanfolyamra lehet nem kerulne annyiba mint a maganovi.

Egyebkent 4 evesen mar nem anyukaval szeretne otthon ulni hanem a pajtasaival jatszani..Az enyemek 3 orat vannak oviban,es delutanra szinte mindig van valamelyik kispajtassal program.

Ezt hivjak szocializalodasnak.

150. haaeen (válaszként erre: 118. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 14:26
engem sem erdekel senki akcentusa, felteve, ha megertem mit akar mondani. te hozakodtal elo a baratnod akcentus nelkulisegevel, arra reagaltam, hogy szerintem lehetetlen :)
149. 86433b7c74 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. ápr. 26. 14:21
Az én időmben ez természetes volt hogy ott aludtunk.
148. aniju
2013. ápr. 26. 14:10

Na de 'akcentusa' mindenkinek van..... hajrá ilyen-olyan tájegységek. :)


Nem gondolnám én se, h ez baj. :)


Szerintem az ilyen jellegű fórumok arra valók, h az indítójuk megerősítést kapjon, h ő jól csinálja. Ha ellenkező irányú a válasz, besértődnek.... és jól eltűnnek.... :)


És ez nekem is feltűnt: Jól mehet, ha 1 keresetből akár csak fél nap ovi kitelik....

147. csokvihar (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. ápr. 26. 14:03
Tudod a heten volt mar egy hosszu beszelgetesem egy anyukaval,akinek teljesen mas,realis problemai vannak.Neked is azt mondom vagd el a "koldozsinort" es hagyd a gyermeked szemelyiseget kifejlodni,ne tartsd burokban,ne foszd meg ot,hogy erezze O egy "valaki",kulonben tenyleg lesz okod pszichologushoz vinni.Egyeb irant mindeni addig nyujtozkodjon,amaddig a takaroja er,mert jelen esetben a gyermek latja karat,hogy Ti nem igy tettek.
2013. ápr. 26. 13:56
A fórumindítónak azt javasolnám, hogy kapja össze magát és keressen egy olyan munkahelyet, amit össze tud egyeztetni a gyerkőc időbeosztásával. Mármint, ha ragaszkodik a magánovihoz. A kislány még minimum 2 évig ovis, addig nem akar dolgozni, Mi lesz utánna? A suliba is hozni-vinni kell? Jó lesz előre gondolkodni egy kicsit ezen is. Munka mellett nem lesz ennyi idő gondolkodni sem.
145. Kiss Mária (válaszként erre: 143. - F8db0709b8)
2013. ápr. 26. 13:51
Köszi viszont:)
144. a81a1b9451 (válaszként erre: 133. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 13:51
Teljes mértékben egyetértek. Még az angol-angolnak is akcentusa van pl. USA-ban. Az akcentusból nem szabad ekkora hűhót csapni. Jó, hogyha nincs, de nem nagy probléma, hogyha van. Sőt... Néha könnyebb barátkozni vele.
143. f8db0709b8 (válaszként erre: 142. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:50

Na igen :)

További szép napot!:)

142. Kiss Mária (válaszként erre: 141. - F8db0709b8)
2013. ápr. 26. 13:49
Persze, hogy normális, hisz nem vagyunk egyformák ezért is írtam a tanmesét példának. Csak attól ha valaki nemszeretem választ kap ideges lesz. Ez a válaszom egy több hozzászólásból álló beszélgetés egyik tagja volt csak. De nem offolok
141. f8db0709b8 (válaszként erre: 137. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:46

Szerintem meg a nem szeretem reakció is normális,már csak azért is,mert egy 4 éves gyereknek oviban van a helye,anyucinak meg munkahelyen..

Családin kívül mást nem kap rá....de lehet megteheti ne csináljon semmit....flancolásból meg nem kellett volna olyan oviba íratni a gyereket,hogy egy kicsi plusz olyan sokba van,hogy nem tudja teljesíteni!Nekem fura ez a hozzá állás,ezek a kifogások...én már nem tudok mit írni erre....majd megoldja valahogy!

140. Tavirózsa :) (válaszként erre: 139. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:45
Tudom. :)
139. Kiss Mária (válaszként erre: 138. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 26. 13:44
Ez volt az én mondanivalóm lényege is :)
138. Tavirózsa :) (válaszként erre: 137. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:41

Hülye kérdéssel nem kell fórumot indítani.

Szerintem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook