Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban fórum

4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
227. csokvihar (válaszként erre: 225. - Selena78)
2013. ápr. 28. 15:06
Szerintem a legtobben arra "cuppantunk"ra,hogy mi lenne a legjobb a kislanynak es az anyukajanak is.Nyivan Te is latod,anya gondjai milyen hatassal vannak a kislanyera.A tobbseg azon volt,hogy segitsen,ki igy,ki ugy.Nem vagyunk egyformak,mindenki maskepp latja a problema gyokeret.
226. szafaripók (válaszként erre: 225. - Selena78)
2013. ápr. 28. 14:43

Annak fényében, amit a fórumindító írt, ill. a többi fórumja alapján, szerintem igenis jogosak azok a kérdések, hogy

1. Magánóvoda - miért járatja oda, ha nem tudja kifizetni, pedig a gyerek igényelné már az egész napot.

2. Miért nem dolgozik - egyrészt a pénzügyi része is megoldódna, másrészt a fórumjai alapján látszik, hogy nem tesz neki jót az otthonlét...


Szerintem azért itt sokan nem ítélkezésből kérdezték alapból ezeket és sok mást, hanem azért, mert az ezekre adott válaszok alapján lehet valós segítséget adni. Ill. ezek a kérdések rávilágítanak, hogy vajon honnan eredhet az alapprobléma...

225. selena78 (válaszként erre: 224. - Csokvihar)
2013. ápr. 28. 14:39

Igen...végigolvastam.... sőt, belenéztem a topikindító "előéletébe" is.


És igen, én is látom, hogy alighanem vannak gondjai.


Ennek ellenére sem érzem fairnek hogy a hozzászólók többsége arra cuppant rá, hogy


1. Magánóvoda? Azannyát, hogy merészeli, miért nem jó neki az állami?


2. Nem dolgozik? Nem szégyenli magát?


Az egyik hozzászóló aztán konkrétan kijelentette, hogy anyu helye a munkában van, a gyerek helye az ovódában. Aztán ezt milyen jogon? Kinek van joga eldönteni, hogy kinek hol a helye? Itt a hoxán?

224. csokvihar (válaszként erre: 223. - Selena78)
2013. ápr. 28. 13:27
Szia,Te vegig olvastad az egesz forumot?Mi itt legtobben azt is tudjuk,milyen forumokat inditott regebben.Szerintem olvass el mindent,es meglatod nem nepi "felhordulesrol" van szo.
2013. ápr. 28. 13:23

Nem igazán értem ezt a nagy népi felhördülést a topikindító ellen.


Mondjuk, az ő kérdését sem értem. Mert ha anyagilag nem tudja megengedni magának az egész napos magánovit, magyarázza meg a gyerekének ezt, oszt jónapot. A gyerekek nem hülyék, csak kicsik.


De hogy miért csesztetitek a magánóvoda miatt, meg amiatt, hogy nem dolgozik, ez nekem tényleg érthetetlen. Nem dolgozik, mert neki/nekik ez a jó, és nyilván megengedheti magának. És ezen belül a félnapos magánovit. Mi a baj ezzel?


És mi a baj az óvodás nyeltanulással? Az enyém is tanult a "négyórás" ovódában idegen nyelvet, azonkívül is eleve kétnyelvű volt, most meg öt nyelvet beszél, és határozottan jól megél belőle.

222. selena78 (válaszként erre: 203. - F8db0709b8)
2013. ápr. 28. 13:07

Mi benne a rejtély, ha valaki úgy gondolja, hogy a gyereke inkább otthon legyen délután, mint az óvodában. És lehetősége is van rá.


Én is jobban szeretek délután otthon lenni, mint a munkahelyemen. Te nem?


Az én gyerekem 4 órás ovódába járt, és esküszöm semmi szocializálódási gondja nincs, pedig már unokám is van.:)

221. 9678a02221 (válaszként erre: 220. - Érdekes73)
2013. ápr. 27. 22:20

AAA ez egy csodagyerek..Honapok alatt megtanult furulyazni,(minek egy 4 eves gyereknek furulyazni tanulni???) es novembertol aprilisig megtanult folyekonyan angolul..

Szolok is az ovinkban -ami MAGANOVI hallod kedves forumindito nem csak a te gyereked jar oda-hogy nagyon elcsesztek valamit mert nalunk tobb csak sajat anyanyelvet beszelo kisgyerek van,de egyik sem tud meg folyekonyan beszelni angolul..

Ja az enyemek azert jarnak maghanoviba mert itt allami nincs:DD

220. Érdekes73 (válaszként erre: 219. - Érdekes73)
2013. ápr. 27. 22:10
Kieg. : a kínai gyerekek pl. már az oviba szépen beszélnek magyarul. Az egészből csak azt akartam kihozni hogy a külföldiek úgy is megtanulnak magyarul ha tartósan itt akarnak élni. Szóval ezért fölösleges a 4 éves lánykát az angollal gyötörni.
219. Érdekes73 (válaszként erre: 217. - 9678a02221)
2013. ápr. 27. 22:06

Legyek durva? Ha vki pl. Bpesten lakik A Füredi lakótelepen ott elég sok kínai él de szerintem eszébe se jut hogy a gyerekét kínaiul tanítsa :D

Általában aki Mo.-ra települ megtanul magyarul mert kénytelen :D

218. csokvihar (válaszként erre: 216. - Aniju)
2013. ápr. 27. 21:14
Sziasztok!Szinta biztos vagyok benne,hogy hetfoig,amig nem viszi oviba a leanyt,nem fog gep ele ulni,hiszen mi lesz a gyerekkel....
2013. ápr. 27. 20:57

Én annak örülök,hogy folyamatosan dicsérik az oviban, hogy mennyivel többet tud a kortársainál, nyugodt, kiegyensúlyozott, kedves a többiekkel, hogy már olvas, hogy masnit tud kötni a cipőfűzőjén, hogy furulyázik stb. s ezt mind azért tudja, mert látta itthon, s szerette volna ő is megtanulni, s már tudja. Én nem bánom, hogy angolul beszél,hogy külföldi gyerekekkel is megérteti magát, a játszótéren is tud külföldiekkel beszélgetni. Itt, ahol mi élünk, sok a külföldi család, így különösen hasznos neki.



Hat en ezt most olvasom...Na hordjatok el nagyon rossz anyanak,de az en 4 eves gyerekeijm,a cipofuzot kiszedik a cipobol es jatszanak vele,a furulyat hirbol sem ismereik,olvasni sem tudnak,ehelyett 2 perc alatt kepesek a nappali kozepere 'uszodat' csinalni egy uveg asvanyviz segitsegevel,verekednek,aztan imadjak egymast,2 perc alatt a tiszta ruhajukat bemocskolni,es meg folytathatnank a sort..Szoval:GYEREKEK..

Az ilyen anyat aki 4 evesen OLVASNI es furulyazni tanitja a gyereket kikuldenem a szantofoldre kapalni..

Meg valami:attol hogy a gyerek 9-12ig oviban ahol a nevelok angolul beszelnek hozzajuk,tutira nem fog folyekonyan beszelni angolul:)

Megtanulni mondokakat es alapkerdesekre valaszolni-hogy hivnak hol laksz hany eves vagy- igen..

Sznobeknal ez mar a folyekony beszelgetes..Szeptembertol aprilisig perfekt angol lett a gyerek..

216. aniju
2013. ápr. 27. 20:03

Hát nem tudom. Én csak címeket olvastam, ennyire mélyen nem érdekelt, de elég labilis lelkivilágról árulkodnak és arról, hogy folyamatosan igényli a visszajelzést, h milyen jó anya....


Viszont sztem már ide se fog szagolni. :) Már csak mi fogunk beszélgetni a mikor hol miért milyen nyelvül témáról.... :D

215. fe3d58d788 (válaszként erre: 213. - 9678a02221)
2013. ápr. 27. 19:48
Szinte az összeg gyerekével kapcsolatos fórumjába beleolvastam (a rollerest kihagytam :o)). Két fórumban is szerepel, hogy hosszabbított gyest szeretne vagy kap. Az a beteg gyerekeket nevelő szülőknek jár. Erről mit tudtok? Beteg a kislánya?
2013. ápr. 27. 19:45
Én már tegnap is megkérdeztem - de a fórumindító már felénk sem néz -, hogy HOL VAN AZ APA, MI ERRŐL AZ Ő VÉLEMÉNYE?
213. 9678a02221 (válaszként erre: 212. - F8db0709b8)
2013. ápr. 27. 19:10

Szemet vagyok de en is beleolvastam a forumaiba..jo sok ideje lehet magara (is) meg olyan dolgokat kerdez meg pl Milyen rollert vegyen a gyereknek..Bakker miert nem csak siman meghirdeted hogy rollert veszel a gyerekednek..esszerubb volna..Vagy az aprohirdetes nem ingyenes?

Komolyan mondom menj el dolgozni,mert nagyon unalmas eleted lehet..Kolcsonadjam az anyosomat?Tutira leszallsz a szupergyerekedrol,allami oviba iratod,es kilabalsz ebbol a sznobsagbol amiben most vagy.

212. f8db0709b8 (válaszként erre: 211. - Aniju)
2013. ápr. 27. 17:20

Nézelődtem kicsit,most éveleji a fóruma,amiben leírja az alvás dolgot.

Valami biztosan van,lehet a kislány nagyon le van terhelve vagy bármi és így reagálja le a dolgokat.

Én már tényleg nem tudok mit írni...lehet az összes fórumtémáját egy szakember kezébe kéne adni,mit csinál a gyerekével stb.és lehet kész dagnózist tud felállítani..ki tudja?...

211. aniju
2013. ápr. 27. 12:15

Eléggé elkeveredett a téma a végére.... :)


Ja, olyat én nem olvastam, h most alussza át az éjjeleket.... :( Az azért kemény..... van ott vmi a háttérben, amit ezzel a hűha ovival gondolnak kompenzálni?

210. 9678a02221 (válaszként erre: 209. - F8db0709b8)
2013. ápr. 27. 11:46

Pszichologushoz barki mehet,tok egeszseges ember is.Amerikaban pl mindenkinek van pszichologusa:D

De amirol a forumindito ir..Allami ovoda NEM jarhat a gyerek (MIERT??) olvasott egy cikket a zene hatasairol a gyerekekre erre rogton indit egy forumot milyen hagszeren kellne tanulnia a 4! eves gyerekenek stb..

Az ilyen szuloket legszivesebben megraznam hogy ebredjenek fol:(

Minden gyerkoc kulonleges ahogyan minden ember az..De mindenkeppen bemagyarazni egy 4 eves kislanynak -illetve tettekkel demonstralni a szulok reszerol- hogy o kulonleges es tobbet er a szemelyisege egy mezei gyereketol aki pl allami ovodaba jar...

azert egy kerdesem lenne a foruminditohoz:Kinek szeretnel ennyire bizonyitani?A barati tarsasagnak,vagy csak a kulvilagnak hogy a te gyereked mennyire szuper es kulonleges gondozast igenyel a fel nem fedezett tehetsege miatt hogy Te nem is tudsz dolgozni menni,es termeszetesen allami ovodaba sem jarhat?

2013. ápr. 27. 11:34

Egy röpke mondat még....szerintem az sem normális,hogy mostanában kezdte átaludni a gyerek az éjszakát rendesen!

Ja,és a fórumindító járt már pszichológusnál...nem hiszem,hogy minden rendben!

208. f8db0709b8 (válaszként erre: 206. - Csokvihar)
2013. ápr. 27. 11:29

Tudom,itt voltam a fórum elején is :)azóta vissza is olvastam ami kimaradt...szóhoz sem jutok...nem tudok ezekre már mit mondani!

Most megyünk kirándulni,szép napot Mindenkinek!

2013. ápr. 27. 11:20
te magad indítottál egy fórumot, h kiabálsz a 4 éves gyerekeddel.. jó, h oviban akar maradni. minek vinnéd haza?feszültséglevezetőnek ???
206. csokvihar (válaszként erre: 205. - F8db0709b8)
2013. ápr. 27. 11:17
Hat igen,tegnap summaztuk-neki,kellene pszichologushoz menni,nem a gyermeknek,addig amig(persze tudjuk,hogya legjobb szandek vezerli)jova tehetlen karosodast nem okoz a gyermek lelkeben.-
205. f8db0709b8 (válaszként erre: 204. - 9678a02221)
2013. ápr. 27. 11:07
Egyetértek.....
204. 9678a02221 (válaszként erre: 203. - F8db0709b8)
2013. ápr. 27. 10:55
Szerintem itt az "en gyerekem a leg...." szindromaval allunk szemben.Vannak ilyen szulok sajnos: ( akik szerint a gyerekuk annyira kulonleges hogy csakis az anyuka apuka erheti a kepessegeit ok tudjak mi a legjobb neki-a gyermek igenyeit a "kulonlegessegevel" magyarazzak ketsegbeesetten keresik azt a valamit amiben kitunik a gyerek. Anyuka otthon marad es az osszes energiajat a gyerekre forditja.. Az eredmeny altalaban egy elkenyeztetett onertekelesi zavarokkal kuzdo szorongo gyerek..
203. f8db0709b8 (válaszként erre: 201. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 27. 09:41

Miért nem akar dolgozni?Gondolom megteheti...ha meg nem,akkor azt hangoztatja a gyerek nem AKAR az oviban maradni és NEM TUD DOLGOZNI!

Gőzöm sincs egyébként..

Nekem is van majd 5 éves lányom,néha hozom el ebéd után az oviból,de pusztán azért,mert apuka 2 hetente elviszi a köztes időben meg oviban van,délután hazajön kicsit játszunk vacsi,tente....keveset tudunk együtt lenni...ez érthető,hogy elhozom...de,hogy ő miért?rejtély...

202. csokvihar (válaszként erre: 201. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 27. 09:39
Szerintem hetfoig,amig nem viszi oviba,nem fogunk hallani felole,hiszen,ha gep elott ul,mi lesz a gyerekkel...:D
201. 9d7907a17a (válaszként erre: 200. - F8db0709b8)
2013. ápr. 27. 09:34
Ez még mindig nem magyarázat arra, hogy miért nem akar elmenni dolgozni. És miért kell a lassan öt éves gyereknek a délután kötelező jelleggel vele tölteni.
2013. ápr. 27. 06:51

Én így utólag azt vontam le,hogy....az édesanya azt szeretné megadni a gyerekének, amit ő gyerekkorában nem kapott meg...természetes dolognak veszi,hogy a saját gyereke különleges és tökéletes,ezért nem akarja csóró állami oviba járatni szegényt,mert hogy nézne ki....

Pszichológus is azt mondaná erre,ne tegye ezt a gyerekkel,,mert az édesanya nélkülözését esetleg,és azt amire vágyott,amiket nem kapott meg,nem egészséges a gyerekre ráerőltetni.Vagyis nem a gyerek szemszögéből nézi a dolgokat,hanem a sajátjából,ami nem egészséges...na ezt remélem értitek...még korán van:)

199. csokvihar (válaszként erre: 189. - 9678a02221)
2013. ápr. 27. 05:56
Szia,jo reggelt,irtam Neked a privaton,nem akarom felre vinni az eredeti temat.Az elobb ugyanezt elkuldtem magamnak,hat meg koran van...Szep napot
198. csokvihar (válaszként erre: 186. - Csokvihar)
2013. ápr. 27. 05:52
Szia,jo reggelt!Irtam privaton Neked,nem akarom felre vinni az eredeti temat.Szep napot
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook