Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos kislányom szó szerint visít egész nap és nem akar aludni. Valaki hasonló cipőben? fórum

6 hónapos kislányom szó szerint visít egész nap és nem akar aludni. Valaki hasonló cipőben? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. ápr. 17. 10:08
Sziasztok. Van egy 6 hónapos kislányom ő is egész nap sír tápszer pótlásunk van másfél hete ,pelusa tiszta és 9 perceket alszik nappal mi lehet az oka ?? Este viszont csak cicin alszik el .. :/ Valaki hasonló cipőben ??
2009. szept. 26. 15:10

én nem adtam semmit a fogzásra.a kencékről azt hallottam nem hatnak sokáig és elnyújthatja a fogzást(max.fájdalomcsillapítót kapott egy egy éjszaka)!úgyhogy felkeltünk hozzá mellette voltunk és nagy nehezen kibírtuk hogy minden áldott délután ordított!kijöttek a fogai elmúlt-szépen, visszaállt a normális napirend.

most 3 éves-és most meg azért kelünk hozzá mert álmodik megébred és keres minket!Szóval még felnőtt nem lesz megdolgoztat minket...most már nem parázunk rá-ezzel jár a babónk!

31. 3d5b901f2d (válaszként erre: 28. - Ritamoto)
2009. szept. 26. 12:22
6 hét után jött meg először, azóta rendszeres, pedig szoptatok.
30. 3d5b901f2d (válaszként erre: 28. - Ritamoto)
2009. szept. 26. 12:21
De! Pont ma jött meg.
29. 3d5b901f2d (válaszként erre: 24. - 2d5a00656a)
2009. szept. 26. 12:21

Néztem a fiaidat és tényleg nagyon aranyos mind a kettő. A kicsi már most szívdöglesztő.:)


Én is úgy vagyok vele, hogy örülni kell az anyaság meinden egyes percének. Nem is panaszkodni áll/áll szándékomban, mert 3 egészséges gyermekem van, hákát adok érte az égnek.


Két fiú után egy kislány, teljesen más világ. Lélekben felkészültem rá, a könyveket is átbújtam, de mikor elpőször kihozták és kibontottam a pelenkáját a kórházban, szinte remegett a kezem. Ösztönösen csinálok vele mindent, de okoz meglepetéseket. Ő a család szeme fénye. Még a két nagyobbik kisfiam is finomabb mozdulatokkal nyúl felé és beszél hozzá.


A legidősebb rettentően hasfájós volt, se éjjelem, se nappalom nem volt 3 hónapig. Aztán meg mindent túl hamar csinált, nem mászott, hanem állt és ment 7 hónaposan kapaszkodva, majd 9 hónaposan egyedül. A mai napig nyüzsgő, rettenetesen eleven és egyfolytában beszél.


A kisebbik mindig jól elszórakoztatta magát, nem volt sírós baba, de társasági lény sem. Ő, aki mindent figyel a háttérből. Viszont nagyon anyás, bizalmatlan, visszahúzódó.


A pici pedig most kezdte ezt a "nem alszom és visítok" műsort. Sajnálom őt rettenetesen, de szinte hulla vagyok mellette.

2009. szept. 26. 12:15
Nem lehet,hogy épp most jött meg a menzeszed, vagy meg fog jönni? Nekem a fiam nagyon megérezte , és akkor volt kezelhetetlen.Pont 6 hónapos volt, mikor először megjött nekem.Szopni se akart, és nyűgös volt.
2009. szept. 26. 12:05

Kipróbáltuk, nekünk nem vált be. Sajnos. Sőt, aludni se tudott tőle, mert meghajtotta a kúp. Most a borostyán nyakláncon gondolkodom. Régebben, 6-7 éve divatolásnak tartottam, mikor bejött nálunk. Vagy legalábbis mikor elkezdetm babázni. Amúgy is fiúnak nem láttam túl mutatósnak, sőt...

De most már úgy vagyok vele, hogy kipróbáljuk ls bízom benne, hogy segíteni fog.

2009. szept. 25. 23:48

Ha fogzik, akkor próbáld meg a kicsinél a VIBURCOL kúpot, az én lányom is sokat ordított amikor ilyen idős volt, jöttek a fogacskái, neki használt, meg az ínyét kend be vmilyen fogzásra való géllel, ilyenkor amúgy is nyűgösebbek. Az én drága lánykámat 7 hónapos koráig szinte le sem lehetett tenni, mert egyből ordított, már ha csak az ágy felé közeledett a háta, akkor elkezdte :). Amikor megtanult ülni, onnantól nem volt probléma, jobban eljátszott, utána meg elkezdett mászni, stb. De a mai napig majdnem minden éjszaka kelek hozzá (17 hónapos), néha csak felsír, és alszik tovább, de sokszor oda kell menni, kivenni és meg kell nyugtatni.

Kb. 2 hónapos korában kaptunk egy bébiőrt, 1 hónapig használtuk, utána feleslegessé vált, u.is onnantól kezdve nappal kb. 3x20 percet aludt nagyon sokáig... Sokszor volt, hogy alig ettem egész nap. Egyszer nálunk volt anyukám, és ezt "elpanaszoltam" neki, hát a válasza: Az már a te bajod! Na, köszi szépen! De már túl vagyunk ezeken, most meg más problémák jönnek elő, de nagyon imádom őkelmét, és soha nem cserélném el egy másabb, csendesebb babára. Napról napra okosodik, és olyan sokmindent megért már, imádom ahogy karattyol a babanyelvén.

2009. szept. 25. 20:39
jA iGen lemaradt a végéről :EZ BENNE A SZÉP!!!!
24. 2d5a00656a (válaszként erre: 3. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 25. 20:38
Az én nagyobbik fiam/most 16/3 évig ordította végig az éjjeleket,és nem lehetett vele mit kezdeni:)elmúlt,és lett egy tündér-viselkedésű második fiunk aki asz első pillanattól végig aludta az éjjeket.Az ördögi srác ma az egyik legjobb középsuliban vezető "okoska"és mindenben tehetséges,zene,tánc reáltanok,rajz,nyelv......Csak annyi hogy hiper..nem biztos hogy rossz ha egy gyerek nem az átlagos..A kicsi gyönyörű,és minden csaj elhalálozik körülötte,és átlagos..mi a jó ??ez vagy az?? majd az idő megválaszolja...ne akard előre elkérni a receptet:):):)
2009. szept. 25. 18:54
Az én kis fiam is hat honapós és van,hogy így csinál.Van,hogy napokig semmi baj nincs jól el van eszik alszik de van,hogy egész nap kézben van mert nem marad másként és sír nyűgös és alig alszik nappal az éjjelről nem beszélve.Tudom,hogy min mész keresztül.Sok mindenre lehet fogni ha a baba nem a megszokót napi rendet követi. Hiszti fel kapatás has fájás fog a jön stb.A baba jelzi ha valami nem jó.Ki tartást..
22. 3d5b901f2d (válaszként erre: 20. - Hereng jozsef)
2009. szept. 25. 18:40

Nincs miért elnézést kérnie!


Mindig tiszteltem az idősebb nemzedéket, teljesen más világban nőttek fel és sokkal több tapasztalatuk van. Nem volt ilyen "jó" világ, mint most. Amit mi természetesnek veszünk magunk körül, régen nem is létezett. És bizony akkor még annak se fordítottak akkora jelentőséget, hogy miben van a baba, milyen vitaminokat szed, mert egy egyszerű betegség elrabolta a piciket...most egy oltás (ami ellen van aki lázad) és kész.

Minden tiszteletem!

2009. szept. 25. 18:20
Az én nagyobbik fiam 13 hónaposan aludta át először az éjszakát. Sokszor annyira fáradt voltam,hogy remegtek a lábaim. Aztán,mintha elvágták volna az egészet. A doki még nyugtatót is írt fel,de nem adtam be a gyerenek. Inkább mindenféle "jóéjszakát" teát itattam vele,nem túl sikeresen. Általában a délutáni sétánál aludt 1 órát és csak 10-20 percekre elbólintott. Hát tudom,hogy nehéz,de még biztos eltart pár hónapig.
20. hereng jozsef (válaszként erre: 19. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 25. 18:11
Elnézést kérek Katika én ezt általánossan írtam de egy biztos hogy három gyereket nem lehet elkényeztetni. de azis biztos hogy mind a három más egyéniség. és nem lehet egy modelt felálítani hogy így kell egy 6 hónapos gyerekkel foglalkozni mert nem érvényes mindegyikre.mire az ember rájon hogy egy hathónapos gyerekkel hogy foglalkozzon addigra már jóval nagyobb. a szulo tanuljy a szuloi szerepet és tanulja még a gyerekek felnem nonek .
19. 3d5b901f2d (válaszként erre: 15. - Hereng jozsef)
2009. szept. 25. 18:04

Minden tiszteletem Önnek, már túl van ezeken a dolgokon!

Ahogy nincsenek egyforma emberek, így a babák sem egyformák.

Nálunk is mindegyik más volt, másféle igényekkel.


Idáig a picivel sem volt gond, próbáltam minden percem jól beosztani és elég jól szervezettek a napjaink is.


Barátnőm kislánya volt ilyen, visított közel egy éves koráig. Kiderült, hogy végbél szűkülete van...

Addigra már mindent kipróbáltak. Az orvos pedig csak azt mondta, hisztis a baba.

18. ében11 (válaszként erre: 3. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 25. 18:00

szia!

az enyém is nyugtalan volt...örülj ha éjszaka alszik.az enyém éjjel is 15 percenként megébredt a foga miatt.

nem lehet hogy mozogni szeretne?

az enyémet forgatni vinni kellett-még nem tudott mászni és ez rettentően dühítette!viszont ha haladtunk akkor nyugi volt.egy idő után elmaradt ez-mikor már mászott.mert akkor már egyedül is játszott.

ja és a délután hasfájás is rajta maradt...tudtuk nem fáj neki de úgy csinált-akkor nem vettük fel-de odaültünk a közelébe...egy idő után elmaradtak a délután nyűgös sírások.viszont a fontokra még most is érzékeny!

2009. szept. 25. 17:59
3.
16. 3d5b901f2d (válaszként erre: 14. - Csilla80)
2009. szept. 25. 17:57
1 hete kezdte ezt el. 3 baba, nincs elkényeztetve, idáig semmi gond nem volt vele.
2009. szept. 25. 17:55
Én egy nagyapa vagyok három gyermeket neveltunk fel .Egy fiú és két leány.Afiú az félévig osszekeverte a nappalt az éjszakával , nappal aludt éjel meg azt akarta hogy foglalkozzanak vele.Elnézést az anyukáktól de egy gyermek ha nem beteg és nem éhes ha nincs elkényeztetve akkor elég ha az anyukát a kozelben érzi elég neki.Általában az anyukák turelmetlenek és ráfogják a saját hibájukat a gyerekre mert rossznak szuletett . olyan nincs egy hathónapos gyereknek anyuka kell és turelmes anyuka ,ha gyerek észre veszi hogy az anyuka nem áll a helyzet magaslatán a gyerek azt megérzi .egy anyának határozottnak kell lenni és mindig egyformán kell a gyerekkel bánni nem hogy mikor mennyi idom van.Egy gyereknek nagyon sok dolgot megkell tanulni és agyerek kíváncsi mindenre az anyuka meg nem ér rá. ez így nem jó.
14. csilla80 (válaszként erre: 12. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 25. 17:53

Szegenyke... :-(((

Egyszerre tobb is... de nem ertem,hogy miert hallgat olben... nincs raszokva?

13. 3d5b901f2d (válaszként erre: 11. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 25. 17:48

Citromról még nem is hallottam!

A rágókától is visít, fáj neki.

12. 3d5b901f2d (válaszként erre: 10. - Csilla80)
2009. szept. 25. 17:47

jön neki fent is, nagyon beduzzadt, sőt, alul a két első melletti is.

Ha kézben van, legtöbbször mosolyog. Csak győzze az ember...

Nem tudom mi lehet, de nem sír, visít, aztán még morog is hozzá, mint aki erőlködik. Pedig nincs szorulása sem.

11. 9d6cbcbded (válaszként erre: 5. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 25. 17:46

friss citrommal kenegetem az ínyét, eddig ez vált be a legjobban.

Meg a hűtős rágóka...

2009. szept. 25. 17:44

Ha visit egesz nap,az nem lehet csak a foga... nekem azt mondtak,hogy az nem faj egyfolytaban... es,ha athasitotta akkor mar nem is faj...

Szerintem vmi mas gond van... :-(((

9. 3d5b901f2d (válaszként erre: 7. - 3b41f6053f)
2009. szept. 25. 17:40
Nálunk is ez van. Ma is kézben cipeltem , miközben a két nagyobbik jött mellettem+a babakocsi.
8. 3d5b901f2d (válaszként erre: 6. - Raczne-gabriella)
2009. szept. 25. 17:39
Nem, beteg, kézben viszonylag jól érzi magát.
2009. szept. 25. 17:37

Sziasztok!


Az én lánom elmúlt 7 hónapos,és nár hetek óta dilis:(


Egész nap hisztizik.


Még a babakocsiba is,úgyhogy vehetem ki ,és cipelhetem egykézzel, a másikkal a babkocsit próbálom tolni.


Az autóban dettó:(


Napközben is csak úgy van csöndbe,ha valaki folyamatosan vele van és szórakoztatja

2009. szept. 25. 17:34
nekem akkor csinálta ezt a gyerek mikor fájt a füle. nem kapkod a füléhez? vagy ha óvatosan megnyomkodod a füle tövénél és jobban csinálja, akkor lehet fáj neki.
5. 3d5b901f2d (válaszként erre: 2. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 25. 17:33
Mivel tudsz neki segíteni?
4. 3d5b901f2d (válaszként erre: 2. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 25. 17:32
De jön neki, több is egyszerre. A két nagyobbiknak 1 évesen jött csak és nem viselte így meg egyiket sem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook