Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta fórum

3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
252. Andi.Bobi (válaszként erre: 251. - Felhasznalo1026)
2019. márc. 22. 20:23

Szia!


Az én kisfiam 16 hónapos kora óta jár bölcsibe. 3 éves lesz májusban. Neki vittünk be alvós állatkát.. Itthon is hasonlóval alszik. Így van egy itthonra egy még bentre. Szerintem ti is vigyetek egy kedvenc plüst be aludni.

2019. febr. 9. 13:47
Abban kérném a segítségeteket,hogy hogyan lehet róla leszoktatni,vagy meg kell várni,míg leszokik róla magától. Most kezdtem el beszoktatni az oviba, tehát még nem alszi ott, de félek,hogy mi lesz,ha ott kell neki aludnia,el fog e tudni aludni a kezem nélkül?
2019. febr. 9. 13:45

Sziasztok!

Nem szeretnêk uj fórumot nyitni, ezért ítok inkább ide. Olyan anyukák segítségét szeretném kérni, akik jártak talán hasonló cipőben.

Lassan 3 éves lesz a kislányom és pici kora óta úgy alszik el,hogy fogja a kezem,

249. fildus
2012. dec. 31. 18:57

Megoldódott azóta a helyzet?

Remélem jól vagytok!

BUÉK!

248. cooltim (válaszként erre: 247. - Mothertiger)
2012. szept. 1. 08:13
Igen, lehet. Gondoltunk mar ra, de igazabol ugye ezek csak talalgatasok...
247. mothertiger (válaszként erre: 246. - Cooltim)
2012. szept. 1. 07:43
Akkor nagyon úgy tűnik, hogy ez is lehet a probléma gyökere. :/
246. cooltim (válaszként erre: 245. - Mothertiger)
2012. szept. 1. 07:21

Hat, igy nem lehet egyszeru... Nalunk is hasonlo a helyzet. Anyosomtol megkapom, h nem eszik eleget a gyerek. De, amikor naluk vagyunk, ebed vagy vacsi elott fel oraval tuti megtomi dioval, kekszel egyebekkel... Hiaba mondjuk, hogy neeee! A Vandi nem igazan szerette addig a csokit, amig a MAMA nem vett neki kinder csokit... Stb.

Es 3 hete, amikor az a szornyu ejszakank volt, masnap azt valaszolta telefonban erre, hogy: "Ne vegyetek rola tudomast!" nah, ki is akadtam rendesen.

Nah, mindegy! Itt most nem az anyosokrol van szo! :-)

Egyebkent az ejszakaink valtozoak.

Az elalvas "konnyen" megy. Ket mese, egy kis simogata es alszik. Mar nem akar ucsorogni az agyon, lefekszik szepen. Ejjel van, h egyszer ebred, bemegyek es vissza is alszik. Van, amikor ketszer, vagy tobbszor. De mindig vissza alszik. Neha beprobalkozik ejjel is, hogy meseljek neki... Azt viszont nem vagyok hajlando. A szeduleses dolog is azota elmaradt, kop-kop. Szoval, jobban vagyunk! Keszulunk a hetfoi ovikezdesre. Nagyon varja mar. Remelem, igy is marad!

Szep hetveget mindenkinek!

2012. aug. 29. 15:04

Engem Anyukám szokott "kioktatni". :)

Azt mondja, legyek kicsit belátóbb a gyerekkel, mert majd megváltozik. Következetesnek kell lenni, bár ez nagyon sokszor rohadt nehéz. Büntetés... Elég, ha rád néz a gyönyörű kis szemeivel, és máris meglágyul a szíved, igaz?

Ezt kell elkerülni. Mondom én, aki szintén engedékeny vagyok... :D

A nevelési tanácsadó szerint mindig, mindent be kell tartani.


Nálunk az is volt a probléma, (ami kisebb mértékben még most is fennáll), hogy "keresztbe neveltük" a gyereket. Amit én tiltottam, "természetesen" nagymamája megengedte.

Tegnap pl. meglátta, hogy a fiam ülve pisil, majdnem elájult a helyszínen. Azért pisil ülve, mert folyton összepisili a falat. Mamája nem engedi, hogy megmossa a nyelvét a fogkefével, mert "elpusztítja az ízlelőbimbóit"... -.-"

Nálam nem ehet a gyerek édességet, csak ritkán, de mama azzal tömi. Itthon ritkán van McDonalds, mamánál állandóan.

Szóval ilyenek vannak, és ebből adódóan is rakoncátlanná válhat egy gyerek.

Nálunk is adottak ezek a hullámhegyek-völgyek: hol ilyen, hol olyan a fiam. Én is csak próbálok türelemmel lenni felé. Most, hogy jön az iskola, talán "kivesz" belőle valamennyit a szeleburdi viselkedéséből! :)

244. Szilvita (válaszként erre: 243. - Mothertiger)
2012. aug. 28. 22:28
De jó, hogy valaki megmondja, mert már én is néha úgy érzem, hogy kezelhetetlen, és elrontottuk. Pedig vannak olyan időszakok, hogy hónapokig egy angyal, szót fogad, jókedvű. Aztán valami történik benne, de hogy mi? És hónapokra egy hisztizsák lesz. Most én bekeményítettem, sarok van, mert elég volt. Azt hiszem nálunk a megoldás az lehet, hogy nyáron túl hosszúra engedjük a gyeplőt, és nehezen viseli, hogy nem tudja a határokat rugalmasan kezelni.
2012. aug. 28. 09:18

Bizony...

És elvileg még ez is normális! :)

242. cooltim (válaszként erre: 241. - Mothertiger)
2012. aug. 27. 23:03

Koszi!

Nem tudom, mennyire vagyunk jo szulei... Sajnos mar az is megfordult a fejemben, h valamit nagyon elrontottunj! :-(

Ma este pl. olyan hisztit vagott amiert hazajottunk setabol, h a foldon fetrengett. Nah, ilyen meg nem volt!!! Dobtam egy hatast tole... Mikor nagy nehezen, kb. 20 perc utan lenyugodott, elbeszelgetten vele konolyan!!! Elmondtam neki, h O meg kicsi ahhoz, h tudja, mi a jo neki es mire van szuksege. Mi vagyunk a szulei es jot akarunk neki, es tudjuk mikor mire van szuksege. Stb. Latszolag megertette, mert lenyugodott es hajlando volt atoltozni es nornalisan kommunikalni velem. El is alidt hiszti nelkul.

Nagyon-nagyon nehez vele. Tudom, mas gyerekkel is!!!

2012. aug. 27. 22:26
El kell szomorítsalak: ez egy hosszú folyamat. De szerintem ti jó szülei vagytok, és rá fog jönni, kár a gőzért! :)
240. cooltim (válaszként erre: 239. - Mothertiger)
2012. aug. 27. 21:29
A Vanda alapvetoen is borzaszto hatarozott es makacs egyeniseg. Szoval, egeszen biztos, hogy ig van, ahogy mondod. Remelem, par nap alatt tul leszunk ezen a nehez idoszakon! Illetve az ovodaban is bizom, h egy kicsit segit!
2012. aug. 27. 20:45

Most forr ki az egyénisége. Nyilván feszegeti is a határait, ilyenkor valószínűleg több tiltással néz szembe tőletek. Ez természetes szerintem.

Nálunk sokáig köztünk, vagy velem aludt a fiam. Volt olyan, hogy álmában a hajamat tépte, vagy rugdosott bennünket. Néha ha felriadt álmából, nem engedett a saját helyemre feküdni.

Vannak ilyen szélsőséges dolgok, amikor a gyerek meg akarja mutatni, "ki az úr a háznál".

De a végén mindig kiderül, hogy mi vagyunk azok! ;)

238. cooltim
2012. aug. 27. 15:48
Szia. Koszi kerdesed! Haaaat... A helyzet talan jobb. Az elalvas meg mindig kisse zuros. Egyik meset koveteli a nasik utan. Ab"szeduleses " dolog, azota nem jelentkezett nala. Ejjel eleg sokat almodik, mindig beszel almaban. Sokszor nyugtalan. A legtobbszor velem, vagy az apjaval "harcol" almaban. Nem tudom, miert?!...
237. mothertiger (válaszként erre: 233. - Cooltim)
2012. aug. 27. 14:25
Mizújs veletek? :)
236. misz (válaszként erre: 233. - Cooltim)
2012. aug. 26. 08:32
Nagyon örülök! :)
235. mothertiger (válaszként erre: 233. - Cooltim)
2012. aug. 24. 11:45
De jó! Ügyesen haladtok! Gratulálok a türelmetekhez és a kitartásotokhoz!
234. fildus (válaszként erre: 233. - Cooltim)
2012. aug. 24. 09:39
Rátok fért!
233. cooltim
2012. aug. 24. 06:43

Jo reggelt mindenkinek!

A Vandi vegig aludta az ejszakat!!! Este 9- tol vegig aludt, most ebredt fel! Az Alommano hozott neki reggelre a parnaja ala meglepetest is, amiert vegig aludta az ejszakat.

Olvastam neki egy ilyen meset tegnap este es kerdezte meg este, h neki is lesz valami a parnaja alatt...

Ejjel becsempesztem neki egy picike aprosagot... :-)

Nm tudom, mi segitett, de vgre ket het utan aludt az egesz csalad egy jot!!!

232. Szilvita (válaszként erre: 231. - Cooltim)
2012. aug. 23. 21:47
Jó éjt! Hátha reggel keltek csak..
231. cooltim
2012. aug. 23. 21:42

Vanda elaludt apjaval 21:15- kor! :-)

Fekszem is le, mert az ejszakank ... Ki tudja, milyen lesz?!...

230. Szilvita (válaszként erre: 228. - Cooltim)
2012. aug. 23. 21:26
Nos...nálunk Domi nem alszik délután, ha velem van itthon kettesben. Ez tegnapra derült ki, mert nyaraltunk, meg ide-oda mentünk, vagy itt volt valaki nálunk. Ha bárki ittvan, barátnőm a gyerekével, vagy a Nagyi, vagy mi megyünk el át hozzájuk, vagy nyaraláskor simán elaludt. Itthon van apja, akkor vele elalszik. Tegnap közölte, hogy ő velem nem alszik, hanem csak az apjával, mert velem játszani akar. Ma jó lett volna ha elalszik, előre lebeszéltem vele, befeküdt az ágyba, végignéztük a könyvét, meséltem, énekeltem, majd közölte nagy vidáman, hogy ő akkor nem alszik, és már mászott volna ki az ágyból. Végül kijöttem, de dumált végig, én pedig mondtam, hogy ha nem hagyja abba, akkor elviszem a legújabb játékát. 3x figyelmeztettem, 4. dumánál elvettem szó nélkül és eldugtam. Persze nem aludt, holnap megkapja... De egyértelmű, hogy nekem szól a dolog.
229. Szilvita (válaszként erre: 227. - Mothertiger)
2012. aug. 23. 21:15
3, a Vandival egyidős teljesen.
228. cooltim
2012. aug. 23. 20:54

Jelenleg is megy a "harc". Most apja felvaltott, simogatja a hatat. Csend van es fekszik is... Amig en bent voltam, kovetelte a meseket es hisztizett, hogy nem olvasok tobbet... Egyszeruen nem is tudom...

Szilvita kisfia egyidos a Vandival, egy honapban szulettek! :-)

227. mothertiger (válaszként erre: 226. - Szilvita)
2012. aug. 23. 20:46
A te gyermeked hány éves?
226. Szilvita (válaszként erre: 225. - Cooltim)
2012. aug. 23. 20:13
Ha juttok valamire, szólj a módszerről, mert nálunk is előfordul, hogy éjszaka fennvan 1-2 órát, persze bebóbiskol, de nem alszik normálisan. Ritkán, de megesik. Ilyenkor én is félholt vagyok egész nap. Ő meg persze bírja:)
225. cooltim (válaszként erre: 224. - Moonlight13)
2012. aug. 23. 18:46

Szerencsere - latszolag - Ot nem viseli meg. Nappal ugyanolyan elevene es aktiv es energikus, mint eddig.

En viszont ma reggelre szedultem, es ez tartott egesz delelottig. Alig tudtam letezni. :-(

Mostanra tul vagyunk a vacsin, jot evett es megy lassan furdeni 7- kor. Meg kell talalnunk a megfelelo idopontokat, ugy erzem...

224. moonlight13 (válaszként erre: 221. - Cooltim)
2012. aug. 23. 18:03
Ez így nagyon nehéz lehet!
223. cooltim (válaszként erre: 222. - Szilvita)
2012. aug. 23. 09:11

Hat nem.

Most ebredt fel...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook