Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos kislányom nem akar délután aludni! Van hasonló tapasztalatotok? fórum

22 hónapos kislányom nem akar délután aludni! Van hasonló tapasztalatotok? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 12. 22:10
Az én fiam 16 hónapos,és nem mindig alszik délután. Nem erőltetem. Ő érzi.
2011. jan. 11. 22:11

Sziasztok!


Az én fiam is 2 éves kora után kezdett elkezdeni a délutáni alváskor ellenkezni. előtte nem volt gond, mindig együtt aludtunk. Mivel nem lehet meggyőzni sehogy, így elkezdtem kipróbálni, hogy mi történik, ha nem alszik. És nálunk nem történt semmi. Miután nem lett hisztis, nyűgös, így hagytam. Azóta eltelt 5 hónap és beállt az alvási rendszer. Reggel 9-10 között kelünk, este 9-10 között fekszik. +/- 1-1 óra. Nekünk bejött, mert nincs nyűglődés, veszekedés, és mégis eljátszik. Persze vannak fázisok, amikor kicsit elfárad, olyankor kéri, hogy hadd nézzen mesét. Azon kicsit bambul és játszik tovább(olyankor ki is kapcsolom).

Ennyi! Nekünk így jó. Szerintem mindenkinek magának kell kipróbálnia, hogy hogy a legjobb. Nálunk éjjel bepótolja a délutánt, mert előtte éjjel kevesebbet aludt, du. meg 2 órát.

De így legalább nem kell az alváshoz alkalmazkodni. Persze kocsiban elalszik, de az nem is gond sosem.

15. kryssz (válaszként erre: 14. - Martin3)
2010. nov. 1. 07:46

Hogy tanítottad meg a 2 éves kisfiadat az önálló elalvásra? az én kislányom még szopizik s úgy alszik el, félek is, hogy mi lesz majd az oviban...

Félek a hisztitől, a veszekedéstől ezért nem szoktattam még le erről, nagyon akaratos én meg nem vagyok elég erős ahhoz, hogy végignézzem, ahogy könnyek között alszik el...

Egy terápiára jártunk épp az alvása miatt tavasszal, akkor nagyon hamar elaludt és eleget is aludt, viszont nem akarom egész életében ide hordani, csak hogy rendesen aludjon!

14. martin3 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2010. okt. 30. 00:06

szia! nekem 4 bébim van(még kicsik, 5,5, 4, 2, és 3hós, ) ekkor kezdődik a nem akarok aludni, a dacosság...feszegeti a határait, nem érzi már magát annyira fáradtnak, emiatt nem akar aludni. de igazából szüksége van rá, mert ha nem alszik, akkor meg du 4-5-re már nagyon elfáradnak, és akkor sokkal nyügősebbek, hisztisebbek.

egyedül alszik el este? ha igen, akkor tedd le délután is. Ha nem alszik egyedül el, akkor nem tanulta még meg, hogy hogyan kell elaludni. Vagy megtanítod neki úgy, hogy következetesen leteszed, hiába hisztizik, vagy engedsz neki és nem altatod el...sokan az utóbbit választják, mert az könnyebb, nem kell "veszekedni" a gyerekkel. Gyereke válogatja, van, akinél egy kis "ráhatással" le lehet fektetni, van akit 6lóval sem lehet az ágyba "kényszeríteni". Az idézőjelek azért vannak, mert természetesen nem szó szerint értem...pl a kislányom 3éves kora óta nem alszik(hozzáteszem gyorsan, az előttem szólónak, akinek nek alszik a 6hós babája, ő sem aludt kicsi korában, max 2x fél órát nappal!!majd 1éves korától délután 1-3ig aludt..), de az oviban gyönyörűen fekszik a többiekkel, de nem alszik. A 4éves fiam, elég nagy hadakozások árán hajlandó aludni az oviban, itthon csak úgy alszik hétvégén, hogy a férjemmel együtt alszanak el az ágyban, bár előtte mindig közli, hogy nem alszik...én már megsem próbálom letenni(ha úgy alakul, hogy férjem nincs itthon), mert ordibálás van...de ilyenkor du 5-re nagyon hisztis lesz, látzsik rajta, hogy szüksége van rá. A 2éves fiamat pedig kb 2hóbapja szoktattam rá arra, hogy egyedül aludjon el, és ne kelljen simogatnom, bent lenni a szobában stb, hanem meseolvasás, és egyedül el kell aludnia. és azóta fél perc alatt elalszik és 2,5órát alszik(előtte fél órát aludt és kb 40perc volt mire elaludt.., este is ezt csinálta. éjjel 6-8x felébredt, de mióta erről leszoktattam átalussza az éjszakát...végre..., mondjuk előbb is megtehettem volna)

na ezek csak tapasztalatok, minden gyerek más és más..

13. 1175d140d7 (válaszként erre: 5. - Kryssz)
2010. okt. 29. 15:56

Többet kellene aludnia. De nem nyűgös. Mosolygós, mozgékony...

Pedig csend van körülötte. Ha sétálunk, akkor is inkább nézelődik, minthogy aludna.

12. 240309c047 (válaszként erre: 2. - 1175d140d7)
2010. okt. 29. 15:28
Nálunk is igy volt.
11. vakri
2010. okt. 29. 14:56
Én nagyobbik leányomat amikor beírattam 2 évesen a bölcsibe még aludt délelőtt is meg ebéd után is. Alig tudtam leszoktatni a délelőttiről, akkor meg kevés volt neki az a 2,5 óra. Még 7 évesen is, nagycsoportosan is végigaludta az alvásidőt. Elsőben meg őrjöngésig fáradt volt, mire fél ötkor hazaért a suliból. Ki tudja melyik jobb...
2010. okt. 29. 14:51
Nálunk is előfordul, hogy nem akar aludni a másfél éves kislányom. Doktornő szerint azért, mert nincs kifáradva, főleg mikor a rossz időben nem tudunk kimenni. És persze attól is függ, mekkora a picur alvásigénye, mert ez is változó.
9. Niki1 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2010. okt. 29. 14:51
A nagylányom sem aludt már ennyi idősen délután. Este is későn aludt el, reggel meg már korán fent volt. Kevés az alvásigényük, sajnálják az időt az alvásra. Ma már elmúlt 17 éves, de többet alszik mint picinek. A két fiam viszont nagyon sokat aludt, a pici 23 hónapos, nagyon jó alvó, még du. 1,5-3 órákat alszik.
8. mliv
2010. okt. 29. 14:49
Nagyon változó a gyerekek alvás igénye. Az én lányom 27 hónapos, nagy nehezen egyszer még alszik ebéd után, de nem könnyű lefektetni. Sosem volt egy nagy alvó, 3 hónapos kora után nem aludt napközben és most nem hazudok, addig pihent, még szopiozott és ennyi. 8-9 hónapos volt, amikor egyszer el tudtam altatni nap közben, mert akkor már mászott, biztos elfáradt és akkor már igényelte a pihit.. addig azt hittem, meghülyülök vele...
2010. okt. 29. 14:49
Ja és most volt 2éves
2010. okt. 29. 14:48

A tesómék kisfia nem akart aludni volt hogy 1órán keresztül kellett vele nyűglődni mire elaludt!Most már le se rakják aludni!

Amúgy egy örök mozgó és nem fárad el sőt nem alszik akkor sem lesz nyűgös!!

2010. okt. 29. 14:48

Én a dackorszakra fogom - lehet, hogy tévesen - mindent akar amit én nem!

De ők még - a te 6 hónapos kislányod meg főleg - kicsik ehhez szerintem, hogy csak ennyit aludjanak! Vagy talán ennyi lenne az alvásigényük?

2010. okt. 29. 14:47
Az én lányom három éves lesz januárban, ebéd után mindig alvás van:) Olyankor tv kikapcsolás, és alvás. Nekik még kell az egyszeri alvás, nem hiába van a bölcsiben és az oviban is alvás ebéd után. Persze gyereke válogatja.
3. c0275abe94 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2010. okt. 29. 14:46
védőnőt kérdezted már? Az én 16 hónapos picurim egy hónapja még aludt délelőtt is és délután is. Most már csak délután alszik 2 órát (korábban 3 órát). Éjjel viszont többet alszik: este 19.30-tól reggel 7.00-ig. Változnak a gyerekek igényei.
2010. okt. 29. 14:42
A 6 hónapos lányom egy nap egyszer alszik ebéd után. Ez sem normális.
2010. okt. 29. 14:41
22 hónapos kislányom nem a akar délután aludni! Van hasonló tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook