Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban fórum

4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
257. selena78 (válaszként erre: 254. - 9678a02221)
2013. ápr. 29. 08:32

Teljesen egyetértek veled abban, hogy egy 4 éves gyereknek az a dolga, hogy játsszon. Minél többet.


Csakhogy, hidd el, ma már az a trend, minél korábban, minél több helyre járatni a gyereket. Óvodás gyerek balletezik, néptáncol, lovagol, tornászik, nyelvet tanul, hangszeren játszani tanul, önvédelmi sportra jár.


És az a jobbik eset, ha ezt óvodán belül teszi, mert nagyon sokan az egész napos óvoda után hordják különórákra a gyereket. És esküsznek rá, hogy a gyerek imádja... ha meg megkérdezem, hogy mikor játszik, csak úgy kötetlenül, nem igazán értik.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a topikindító gondolkodása nem is annyira kirívó.

256. aniju (válaszként erre: 252. - Selena78)
2013. ápr. 29. 06:59
azért bakker, mert a gyerek közölte, h ott akar maradni!
2013. ápr. 29. 00:01
Szerintem az nem segítség ha vki bólogat a hülyeségekre és téveszmékre.
254. 9678a02221 (válaszként erre: 248. - 569a7df0cf)
2013. ápr. 28. 21:50
Bakker az a gond hogy ha igy 'nevelik' a kislanyt akkor 13 evesen majd csoalkoznak ha elszokik otthonrol drogozni kezd stb..Olyankor jon a 'mindent megadtunk neki,4 evesen mar furulyazni tanult balettra jart stb'..Ja anyuka hogy nem kellene hulyesegekkel terhelni a gyereket 4 evesen..
253. 9678a02221 (válaszként erre: 249. - Selena78)
2013. ápr. 28. 21:47
Rosszul fogalmaztam,bocsanat.Nem harapta le senki a fejet,de ne haragudj azert sirankozni hogy nem tudja csak delig fizetne a 'kulfoldet' mert 'angol nyelvu maganovi' ez kiveri a biztositekot par embernel,aki gyereket nevel.
252. selena78 (válaszként erre: 247. - Aniju)
2013. ápr. 28. 21:36
Nem futja EGÉSZ napos magánovira. Fél naposra igen. És miért is kellene egy gyereknek egész nap az óvodában lennie, ha az anyja otthon van?
251. selena78 (válaszként erre: 245. - Csokvihar)
2013. ápr. 28. 21:33
Mi válik a gyerek kárára? Ha nem alszik az óvodában?
250. selena78 (válaszként erre: 229. - Kiss Mária)
2013. ápr. 28. 21:30

Persze, hogy neki kell eldöntenie. Ahogyan írtam, én nem is értem a kérdést.


Viszont a hoxa tele van érthetetlen kérdések köré épített topikokkal. Ez csak egy a sokból. Azért nem kell leharapni a fejét.

249. selena78 (válaszként erre: 232. - 9678a02221)
2013. ápr. 28. 21:26
Hogyhogy elvitte az irányt a magánovira? Hiszen első perctől erről volt szó!
248. 569a7df0cf (válaszként erre: 221. - 9678a02221)
2013. ápr. 28. 21:15
Mert furulyazassal sokra lehet vinni! Nem ismered a vonatkozo viccet? ;)
247. aniju
2013. ápr. 28. 21:07

Kedves Selena: senki nem akart a topicindító lelkében gúnyolódásképp vájkálni.


De már ne is haragudj, nekem pl. ká mód kiveri a biztosítékot, hogy belátja, hogy NEM futja magánovira, de azért oda járatja. A többi baromágról ne is beszéljünk. :(


A gyerek legyen gyerek, minél tovább, így is úgyis egy teljesítménykényszeres világban fog élni.

2013. ápr. 28. 19:58

En nem hiszem hogy az ilyen szulo 'jot' akar a gyerekenek..Maganak inkabb,a sajat lelkiismerete megnyugtatasara csinalja ezt a gyerekevel..es a kulvilag fele hogy o mekkora jo anya mindent megad a gyerekenek:(

2,5 evesen meg uvoltozott a gyerekevel,mostanra ez a gyerek nyugodt es kiegyensulyozott lett(????) aki furulyazni tanul,es olvas(???)..

Az a gyerek akivel 2,5 eves koraig uvoltoztek,majd egycsapasra megvaltozott anyuka es angyali turelmet tanusit a gyermeke iranyaban,nos ilyen a meseben van csak:(De az a gyerek nem lesz nyugodt es kiegyensulyozott..

Az olvasas:ilyen koru gyerekeim vannak.A lanyom leirja a nevet (NEM tanitottam kerte mutassam meg,megmutattam) leir meg par betut es folismeri oket..Es ettol elvannak ajulva az oviban..Bocsanat MAGANoviban:DD A fiamat nem erdeklik a betuk,rajzolni sem tud,viszont fejben osszead tizig:) Senki nem tanitotta az Ikeas abakuszon kezdett el szamolni 3 evesen.

Ha ez a kislany 4 evesen olvas (amit ketelkedve hiszek el) akkor vagy zseni vagy olyan szuloi eroltetes van a hatterben aminek nagyon komoly kovetkezmenyei lehetnek.

2013. ápr. 28. 19:49
Fel kellene ebrednie,hogy a kislanya a gyermeke es nem a tulajdona,hiaba akar jot,ha az a gyermeknek nem a hasznara,hanem a karara valik.:(
244. ubi pretium (válaszként erre: 242. - 9678a02221)
2013. ápr. 28. 19:45
Ha tisztában lenne vele,nem kérne szinte naponta megerősítést itt.
2013. ápr. 28. 19:41
Csatlakozom a 240.hozzaszolashoz!!!
242. 9678a02221 (válaszként erre: 241. - Ubi pretium)
2013. ápr. 28. 19:40

Sokk?Nem hiszem..Szerintem tisztaban van azzal hogy amit csinal az sznobsag es rosszat tesz a gyerekenek..Pontosan azert indit errol is forumot,hiszen szulokent olyan csalafintak es talalekonyak tudunk lenni,hogy csuda:)Ha neki semmi kezenfekvo megoldas nem jutott eszebe erre a helyzetre ott gond van.

Eddig minden forumaban kapta a megerositest hogy huuu de jo anya vagy..Most meg nem..Legalabb elgondolkodna miert is irjak azt hogy hulyeseg amit csinal a gyerekevel.

241. ubi pretium (válaszként erre: 240. - 9678a02221)
2013. ápr. 28. 19:36
De megúszik egy enyhe sokkot sztem.
240. 9678a02221 (válaszként erre: 239. - Kryssz)
2013. ápr. 28. 19:31
Hat pedig nem artana ha beleolvasnal..A kislanyodnak is jot tennel vele es magadnak is.
239. kryssz
2013. ápr. 28. 19:14

Húú, most látom csak mennyire aktívak voltatok, ha nem haragszotok, nem olvasom végig a hozzászólásokat, hisz az egyikőtök általi javaslat úgy tűnik, működni fog, aminek nagyon örülök! :-)

Köszönöm!

238. 9678a02221 (válaszként erre: 237. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 28. 18:36

Bocsi hogy beleszolok,de semmit nem er ha a pedagogusok napi 3 oraban angolul nyomatjak a kislanynak.Egyreszt amit irtal,azzal abszolut egyetertek,az angolnak kulonfele 'vallfajai' vannak,amit egy angolul beszelo magyar pedagogus soha nem fog megtanitani.En 9 eve hasznalom az angolt angol nyelvteruleten elek,es nekem pl nehezseget okoz az amerikai nagol megertese,vagy pl a skot.Erdekes modon az ausztral angollal semmi gondom.

Az hogy elonyere valik egy 4 eves kislanynak vagy sem az angol nyelvu ovoda..Nos ahol mindket szulo magyar,es magyar nyelvteruleten elnek,szerintem folosleges.Ha nem megy tovabb speckos angol nyelvu suliba,ahol tovabbra is angolul folyik a tanitas,nagyon gyorsan elfelejti majd.

Azt amit anyuka ideirt,hogy az o kislanya angolul beszelget kulfoldiekkel,azt nagyon gyorsan felejtsuk is el:DDLegfeljebb az o almaiban.

237. 731e5b9ffb (válaszként erre: 235. - VendrinerPiroska)
2013. ápr. 28. 18:22
Engem aztán nem kell sajnálnod, köszi szépen.. Az általános iskolás nyelvtanulás, főleg az alsós szerintem nem ér semmit. A nyelvérzékemről annyit, hogy 3.év végén középfokúztam németből, majd 4.év félévekor már oroszból középfokúztam úgy, hogy gimibe kezdtem el tanulni. És egy szóval sem írtam, hogy "küszködnöm kellene" a nyelvvel, csak azt, hogy sose fogok olyan szépen beszélni németül, mint azok a gyerekek, akik már pici koruk óta hallották az idegennyelvet. Én nem a korai nyelvTANULÁS mellett tettem le a voksom, hanem a korai idegennyelvi közeg mellett, ahol tanulás nélkül sajátíthatja el a gyerek a nyelvet. Azt nem tudom, mennyit ér, ha csak a pedagógusok beszélnek angolul, de szerintem hátránya abból se származhat a gyereknek.
236. 731e5b9ffb (válaszként erre: 223. - Selena78)
2013. ápr. 28. 18:03

"És mi a baj az óvodás nyeltanulással? Az enyém is tanult a "négyórás" ovódában idegen nyelvet, azonkívül is eleve kétnyelvű volt, most meg öt nyelvet beszél, és határozottan jól megél belőle."

A te gyereked élő példa arra, amit én is próbáltam felvázolni. A kétnyelvű gyerekeknek sokkal könyebben megy a többi nyelv is. Ez akkora előny, amit utólagos tanulással nem lehet pótolni. Amikor kezdődött a fórum én azt hittem külföldön élnek, azért is szóltam hozzá. Valóban nem olyan hatékony, ha az oktatók beszélnek csak angolul, a csoporttársak nem. Viszont azért nem hiszem, hogy ez a dolog hátrányára válna később a gyerekének. Mint abból se lesz a gyereknek semmilyen lelki nyomora, ha elviszik délben az oviból.

235. VendrinerPiroska (válaszként erre: 98. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 28. 16:44

Őszintén sajnállak. Valószínű, nincs sok nyelvérzéked, ha ennyi tanulás és kintlét mellett küszködnöd kell a nyelvi fejlődéssel. Akkor meg minek?


Én 10 évesen tanulgattam egy évet angolul, majd gimiben kezdtem rendesen angolt tanulni 14 évesen. 4-ben nyelvvizsgáztam és az akkor még ért valamit. Igazi angol nyelvi közegbe 19 évesen kerültem előszőr au pairként. Igen, van egy kis akcentusom, ha a BBC angolhoz hasonlítjuk, bár amerikaiban nem feltétlenül, írásban meg pláne nem. Így tapasztalatból mondhatom, hogy amit állítasz az nem helytálló.


A lényeg nem az angol nyelvű ovi. Ha a gyerek országot vált és ott meg oviba/suliba, akkor ugyis percek alatt megtanulja - és olyan formában, ahogy az adott helyen beszélnek( és hát az angol nyelvjárások eléggé különböznek), mert is legalább olyan fontos. Magyarországon valószínűleg, ha az ovónők magyarok, ugysem anyanyelvi angolt tanul.

Ettől függetlenül, ismerek nem egy olyan embert akiki felnőtt korukban ismerkedtek meg nyelvvel és képesek voltak elsajátítani olyan szinten, hogy probléma nélkül éljenek az adott országban.


Szerintem inkább arra kellene koncentrálni, hogy legyen megtanuljon adaptálódni a környezetéhez, legyen gyerekkora és barátai.

234. Kiss Mária (válaszként erre: 233. - Spinneli)
2013. ápr. 28. 16:38
Ez sajna szinte minden fórumra jellemző, hogy elmegy személyeskedésbe az egész téma
233. spinneli (válaszként erre: 231. - Kiss Mária)
2013. ápr. 28. 16:32

Sok esetben én is így gondolom, de bármelyikünknek lehetnek olyan kérdései, ami egy harmadik

félnek teljesen hülyeség, vagy nem kérdés kategória-ki milyen területen bizonytalan.


Ebben a topikban egyébként a téma nagy része az anyuka vélt személyiségjegyeinek megítéléséről szólt, nem az adott témáról.

232. 9678a02221 (válaszként erre: 228. - Selena78)
2013. ápr. 28. 16:29

Bocsi de tevedsz..Pontosan hogy volt segitoszandek is..Csak anyuka vitte el az iranyt a maganovira,es arra hogy az o kislanya milyen csodagyerek..Ami tobbeknel (nalam is peldaul) kiverte a biztositekot,mert pontosan ilyen koru gyerkoceim vannak.

Mindenkinek mas jellegu problemai vannak,de ez amirol ez az anyuka tesz itt tanubizonysagot az szinte beteges sznobsag.

231. Kiss Mária (válaszként erre: 230. - Spinneli)
2013. ápr. 28. 16:19
Az az igazság, hogy biztos én vagyok necces, de némely fórum ki is üti nálam a biztosítékot. Azonkívül ahogy olvastam nem egy és nem két fórumot írt már ki az anyuka, vagy nagyon fiatal vagy nagyon unatkozik...
230. spinneli (válaszként erre: 229. - Kiss Mária)
2013. ápr. 28. 16:16

Ennyi erővel a hoxán kiírt témák 70 %-át meg kéne szüntetni, mert döntsön anyuka, a magánéleti gondokról szólókról nem is beszélve, hát tiszta hülyék az emberek, hogy kiírnak bármit is, mert nekik kéne dönteni egyedül.

:)

229. Kiss Mária (válaszként erre: 228. - Selena78)
2013. ápr. 28. 16:09
Mert ezt egy anyának kell eldönteni és nem kiírni róla fórumot...
228. selena78 (válaszként erre: 227. - Csokvihar)
2013. ápr. 28. 15:58
Ne haragudj....én nem láttam ebbem a topikban semmi segítőszándékot. Csak gúnyolódást.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook