Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban fórum

4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. ápr. 30. 21:02
ezt most nem ertem...hol a kerdes?v nincs kerdes?
286. aniju
2013. ápr. 30. 20:54

Selena: Ki nyávog? Hát anyuci. Vedd már észre, hogy depressziós, frusztrált, stbstb. :)


Én is úgy emlékszem,ahogy már volt aki írta: imádtam oviba járni (pedig 2 is volt...), imádtam egész nap ott lenni. Ez szerinted rossz. De miért? Mert nem vittek haza? Ahogy 10ből 9,8 gyereket sem és ez ma is így van? jajj ugyanmár!


Örülj, h megtehetted, h csak 4 órában dolgoztál és ez téged ki is elégített és anyagilag is minden rendben volt.


Én ezt meg se tehetem, nem is akarom és tanulok is. Ettől még sokat vagyok a gyerekeimmel. Nyilván nehéz lesz, mikor visszamegyek dolgozni, de majd az is kialakul és attól még fogok velük törődni.


És Mummybear és én is írtam: játszani és tanulni is jár a gyerek az oviba. Ezt te otthon nem tudod 100%ig teljesíteni.

285. 9678a02221 (válaszként erre: 282. - Selena78)
2013. ápr. 30. 19:17

Kisse lesarkitod a helyzetet:)

En -bar jelenleg itthon vagyok-kevesnek erzem azt a 3 orat amit oviban toltenek.Megmondom miert:mert ott SZAKKEPZETT GYEREKPEDAGOGUSOK foglalkoznak veluk,gyerektarsasagban vannak,es jol erzik magukat.Nem arrol van szo hogy reggel 6-kor adjuk be oviba,es este 6kor hozzuk el a gyereket,de szerintem napi 7-8 ora gyerektarsasagban az idealis egy 4-5 eves gyereknek.

A masik amit tobben probalnak itt neked elmagyarazni:ez a keves anyuka UNATKOZIK es FRUSZTRALT..Es a gyereke issza meg a levet:( Ha dolgozna es elfoglalna magat akkor valoszinu nem gyotorne a gyereket hulyesegekkel,es lejjebb adna..

284. 9678a02221 (válaszként erre: 271. - Selena78)
2013. ápr. 30. 19:05
9-12ig az nem egeszen fel nap..De nem is azzal van a gond,hanem anyuka hozzaallasaval a gyerekehez.
283. szafaripók (válaszként erre: 275. - Selena78)
2013. ápr. 30. 19:01

Bocs, nem egyről beszélünk.

Te kizárólagosan csak azt ismered el, hogy az egész napos bölcsi/ovi/suli a "szükséges rossz".

Hát, akkor gyűjtsd a köveket: megtehetném, hogy a gyerekem itthon legyen ebéd után, de mégis azt választottuk, hogy az oviban legyen. Hogy miért? Sok oka van: egyrészt nem érek fel 20 másik 3 évessel, akikkel egész más játszania, mint velem. Ez persze nem jelenti, hogy délután vagy hétvégén nem játszunk. De látom, milyen jól érzi magát az oviban, és épp a múlt héten fordult elő, hogy délben el kellett hoznom: sírt, hogy maradni akar, mert a kis barátjával már kitalálták, mit játszanak majd...

Meg aztán bennem még élénken él az emlék, hogy mennyire irigyeltem azokat, akik egész nap voltak oviban, meg napközisek voltak, mert sokkal jobban összeszoktak, jobb barátok lettek, mert több időt voltak együtt. Én meg kirekesztettnek éreztem magam, mert nem voltam ott délutánonként, amikor egy csomó minden történt...

De azt is eldöntöttük már korábban a párommal, hogy ha nem válik be az egész nap, akkor amíg még itthon lehet, fél napos lesz a gyerek. Az óvónők tapasztalait kikérve egész napra maradt. MIért is ne? Persze szeretnék minél többet vele lenni, de nem lehetek mindig mellette.

Szerencsés vagyok, mert szeret ott lenni, nem kell rágnom magam, amikor nincs velem, hogy most jajj de rosszul érzi magát, mert nem. Szerencsés vagyok, mert jó helyen van. Nem érzem magam emiatt rossz anyának (bár a te fogalmaid szerint bizonyára az vagyok), mert azokkal a gyerekekkel van, akik a kortársai, és jó esetben még legalább 10 évig velük fogja töletni a mindennapjait (vidéken vagyunk, nagy eséllyel azokkal fog ballagni a 8.ból, akikkel az oviból).

282. selena78 (válaszként erre: 281. - 4c1a787e8f)
2013. ápr. 30. 18:54

Örülök. Tényleg szerencsés voltam.


Nekem az egyetlen bajom az, ha valaki meg akarja magyarázni nekem, hogy a kisgyereknek az a jó, hogy reggeltől 5-6 óráig, tehát napi 8-10 órát távol van a családjától, az otthonától.


Oké, hogy muszáj ezt így tenni, mert más megoldás nincs. Oké, hogy a kölök nem hal bele, mert alkalmazkodik.


De ne mondjátok már nekem, hogy ha valaki megteheti, hogy bár a délutánokat a gyerekével töltse, és meg is teszi ezt, az a nem normális.

281. 4c1a787e8f (válaszként erre: 280. - Selena78)
2013. ápr. 30. 18:43

Azért ezt kevesen tehetik meg. Örülj, hogy Te megtehetted, és kiegyensúlyozott voltál így.


De tudod nem vagyunk egyformák.


Nekem ez így édes kevés lenne, legalábbis egy, mondjuk már 4-5 éves gyereknél..


Lelkifurdalásom lenne a férjemmel szemben, hogy nem maximálisan szállok bele az anyagiakba.. Meg magammal szemben is, mert nem igyekszem maximálisan kihasználni a lehetőségeimet, pont azért hogy esetleg adott esetben egyedül is képes legyek felnevelni a gyereket...


De azért szép a világ, mert nem egyformán látjuk a dolgokat.

280. selena78 (válaszként erre: 278. - 4c1a787e8f)
2013. ápr. 30. 18:37

Mint mondtam, az én időmben volt 4 órás ovi, és volt napközi. Az enyém 4 órás oviba járt, és esküszöm sosem akart ott aludni. Persze, nem is lehetett.:)


De tényleg sosem akart máshol aludni mint a saját ágya. Most sem.:) Pedig már unokám is van.

279. selena78 (válaszként erre: 277. - Aniju)
2013. ápr. 30. 18:30

Márminthogy ki nyávog?


Én sem szeretnék csak htb. lenni. Négy órában dolgoztam, ameddig a kicsi kicsi volt. Reggel én vittem, délben nagyi hozta....mint mondtam 4 órás oviba járt. Megengedhettem, mert volt nagyi.


Viszont nálunk délután átjáróház volt. Tele volt kölkökkel az udvar és a lakás. Néha rájuk néztem, de jól elvoltak.

278. 4c1a787e8f (válaszként erre: 275. - Selena78)
2013. ápr. 30. 18:28

Rossz a fenét. Az enyémeket kibillenti a déli elhozás. Egyszer-egyszer poén, de általában nem.


Elfogadom, hogy van olyan gyerek, akinek sok még kicsinek ez a társaság, de azért messze van a rossztól, saját magam se éltem meg úgy soha. Amikor dolgoztak a szüleim, akkor nagy öröm volt, ha néha-néha elvittek, de amikor nagycsoportos voltam, és megszületett az öcsém, és muszáj volt, hogy hazavigyenek délben, szinte szégyeltem magam, nem szerettem minden nap hazamenni. Nem HAZA menni nem szerettem, hanem kibillenii a ritmusból...


Én meg azt tartom rossznak, amikor a gyerekkel kell minden ügyet intézni, bankban állni, postán állni, üzleti telefont intézni, piacon sorakozni...

277. aniju
2013. ápr. 30. 18:16

például mert álló nap nyávog?


Én nagyon szeretek ám itthon lenni. De ká mód unnám magam, hacsak htb lennék itthon.

Már most érzem, h be vagyok szűkülve, pedig sok progit csinálok a lányoknak.


és nem gondolom a szükséges rossznak az ovikat (a bölcsödét inkább). Szocializálódni,játszani, tanulni.

276. selena78 (válaszként erre: 274. - Aniju)
2013. ápr. 30. 17:34

Nem akartalak kioktatni...csak leírtam a véleményem.


Igen, lehet, mi olyanok vgyunk, hogy az otthonunkban érezzük a legjobban magunkat.


Kutya legyek, ha tudom, milyenek az állami ovik. Jövőre majd többet fogok tudni róluk. Az unokám most érik óvodáskorba.


De azt tudom, hogy ha eldöntöttük, hogy a kölök magánoviba jár fél napot, és a családi büdzsé ezt engedheti meg magának, ehhez tartania kell magát mindenkinek.


Persze, hogy a többségnek muszáj dolgozni. De azért miért kellene a topikindítónak is, ha neki nem muszáj?

275. selena78 (válaszként erre: 272. - Szafaripók)
2013. ápr. 30. 17:20

Nem vetted észre, hogy erről beszélek?


Hogy az egész napos óvoda/iskola/bölcsöde, egy szükséges rossz! Nem azért vesszük igénybe, mert úgy gondoljuk, hogy az a létező világok legjobbika. Hanem azért, mert a mai világban ez a megoldás a gyerekeink felügyeletére, ameddig mi dolgozunk. Mert a többségnek dolgozni kell, hogy megéljen.


Csak ezt el kellene ismerni...mert semmivel sem jobb, ha ideológiákat gyártunk, hogy a gyereknek bizony az a hasznos, ha a nap nagyobbik részét az otthonától távol tölti. Dehogy jobb...nekem sem jobb, pedig én 50 éves elmúltam.

274. aniju (válaszként erre: 270. - Selena78)
2013. ápr. 30. 17:08

Köszönöm a kioktatást. A t..m se mondta, h illető hölgy alakítsa át az életét. De már ne is haragudj, ez nem a gyerek kénye-kedve szerint ugrálás. Ez szerintem normális. De lehet, h nálatok az a normális, hogy otthon ül mindenki. :)


És igen, ha nem futja rá, ne járjon magán oviba. De könyörgöm már, az államiak se rosszak azért! Biztos lehet megfelelőt találni.



Ez az egész csak kibúvás keresés, h ne kelljen már dolgozni? Mert azért bocs, de a többségnek muszáj. Én se szívesen viszem őket bölcsibe full napra majd, de sajnos az én férjem nem tud tovább eltartani. Főleg, h az én gyedem több, mint a fizuja. = szaranya vagyok, mint a többség, mert ilyenben 'engednék' a kölykömnek. (ami ráadásul hülyeség, de ti tudjátok.)

273. Érdekes73 (válaszként erre: 267. - 937a2a883a)
2013. ápr. 30. 16:43
Az a 93 fórum (vagy mennyi) az magáért beszél...
272. szafaripók (válaszként erre: 270. - Selena78)
2013. ápr. 30. 16:04

Hát tudod, sokan örülnének neki, ha nem KELLENE egész nap oviban/iskolában urambocsá bölcsiben lennie a gyereknek.

De sajnos a többség nem olyan körülmények között él, hogy megtehesse. Felmehet a cukrod tőle...

Nekem meg attól szokott, hogy egyesek azt hiszik, csak az a jó, ahogy ők élnek, és el se tudják képzelni, hogy máshogy is lehet vagy éppen kell...

271. selena78 (válaszként erre: 268. - 9678a02221)
2013. ápr. 30. 15:32
Elhiszem, hogy nem beszél angolul...viszont te is hidd el, hogy ősztől tavaszig egy ekkora gyerek, ha fél napig idegen nyelvű környezetben van, bizony már elég jól megérteti magát és megért másokat is azon a nyelven. Az agyuk olyan, mint a szivacs.
270. selena78 (válaszként erre: 260. - Aniju)
2013. ápr. 30. 15:20

Mondtam én ilyet?


Csak nálunk nem az a természetes, hogy úgy ugrálunk, ahogy a gyerek fütyül. Aztán, ha másként fütyül, másként ugrálunk.


Gyerek óvodában akar aludni...rendezzük már át az életünket, hogy teljesítsük a kívánságát. Anyu menjen dolgozni, változtassunk óvodát, essünk keresztül a fejünkön, hogy kiperkáljunk még 40 ezret.


Hát ne akarjon...fogadja el, hogy nem lehet, és pont.


A gyerek hasonszőrűek társaságában van délelött. Délután otthon. Sosem fogom elfogadni, hogy a kisgyereknek az a jó, ha egész nap óvodában, iskolában van...


Szép lassan odajutunk, hogy arra a kisidőre hazavinni tényleg nem érdemes. Végülis a hazaérkezéstől az ágybabújásig alig 2-3 óra van. Reggel vinni kell vissza. Nem volna egyszerűbb, ha haza sem vinnénk?


Bocs, csak ettől az egész napos óvodától/iskolától mindig felmegy a cukrom.

269. 9678a02221 (válaszként erre: 267. - 937a2a883a)
2013. ápr. 29. 16:39
Az a baj hogy nemsokara a gyerekere is:(
268. 9678a02221 (válaszként erre: 266. - Ageeeka)
2013. ápr. 29. 16:38
Ha szeptembertol jar oviba ahol naponta hall 3 ora angolt (raadasul novemberben meg utalt odajarni) hidd el nem beszel angolul.. Csak anyuka szerint:)
267. 937a2a883a (válaszként erre: 264. - Fe3d58d788)
2013. ápr. 29. 16:26

Amúgy igen,beleolvasva a fórumaiba már ott kezdődik az egész probléma,hogy nincsenek jól meg a férjvel,aki amúgy sokat dolgozik,míg ő nem akar elmenni dolgozni és abba "temetkezik",hogy tökéletes gyereket szeretne nevelni.

Tehát totál az jön le,hogy az anyuka boldogtalan és talán kicsit depressziós is.Persze nem vagyok pszichológus,lehet teljesen félreértelmezek mindent.Viszont szerintem ráférne egy kis lelkiterápia.

266. ageeeka
2013. ápr. 29. 15:44

Hát a feléig jutottam a fórum olvasgatásában! De elég is volt!

Üzenem a fórum indítójának, hogy hagyja élni a gyerekét és hagyja gyereknek lenni!

4 évesen már cipőt köt meg angolul beszél! Jajj, de szuper! Csak neki még ennyi idősen azzal kellene foglalkoznia, hogy játsszon!!!

265. egypt (válaszként erre: 22. - Kryssz)
2013. ápr. 29. 13:37
Nem olvastam végig, de ha Vekerdyvel jössz, gondolom, tudod, mi a véleménye az ovis különórákról... Semmi szüksége rá a gyereknek, haszna sincs belőle. kb. egy hónap előnyt jelent első osztályban, aztán a többiek utolérik. De persze te tudod.
264. fe3d58d788 (válaszként erre: 263. - Csokvihar)
2013. ápr. 29. 13:33

Igazad van.

Kérdeztem, hogy az apa mit szól mindehhez. Válaszra sem méltatott. Úgy látom neki csak a pénze kell. Jól elvan otthon a fórumindító egyedül és a lányával. Úgy is azt írta, hogy sokat veszekednek. Lehet, hogy az apa meg a munkába menekül.

És szerintem is az az ötlet tetszett neki, hogy a barátnő járjon hozzájuk, kivéve őt is heti pár napra az oviból. Szerintem az ő anyukája ebbe nem fog belemenni. Én sem tenném. Mi van akkor, ha a fórumindítóék betegek vagy a barátnő nem szeret hozzájuk menni?

Jobb lenne ha végigolvasná a hozzászólásokat. Mi a földön élünk, nem felette pár méterrel.

Mind e mellett semmi kifogásom sincs a magánovi és a többi ellen, ha a kislány is úgy szeretné. De ezt kétlem.

2013. ápr. 29. 13:26
Sziasztok!Szeintem csak egymassal vitatkozunk,aki inditotta a forumot lekopott,irta is,hogy nem olvassa el,mert kapott egy jo otletet meg az elejen(szerintem az,hogy a gyerek baratnoje ott legyen veluk delutan,emlekszem ennek az otletnek nagyon orult).Csak annak lehet segiteni,aki engedi.Akartunk nagyon sokan segiteni,de lassuk be,nem megy,es ujra mondom,nem a gyereket kellett volna pzsichologushoz vinni....
2013. ápr. 29. 12:46
A kislany ott szeretne aludni mert jol erzi magat a gyerekekkel. Anyuka nem dolgozik ezert nem tudja kifizetni az ovit.. Akkor itt kinek az erdekeit nezi a szulo? Allami oviba nem jarhat a kislany mert az proli de a maganovit finanszirozni keptelen.. A furulyarol es az olvasasrol inkabb ne beszeljunk:(
261. Tavirózsa :) (válaszként erre: 239. - Kryssz)
2013. ápr. 29. 10:20

Melyik is? Elmész dolgozni???


Ja! Azt tuti nem választottad, mert azt többen javasoltuk! :)

260. aniju (válaszként erre: 258. - Selena78)
2013. ápr. 29. 09:41

mert te azt tudod. minden gyerek egy sablon, igaz?


miért nem lehet elfogadni, hogy kevés neki az anyja. hasonszőrű gyerekek társaságára vágyik. ez miért rossz?


ugyanmár!


És, csak a miheztartás végett: nem, nem vagyok magánovi ellenes. Ha futná rá, lehet, h elgondolkodnék rajta (amúgy is van egy az utcánkban). De azon siránkozni, h nem futja rá ill bocs, csak fél napra....ahelyett, hogy elgondolkodna az illető reálisan.... no komment.

259. 937a2a883a (válaszként erre: 258. - Selena78)
2013. ápr. 29. 09:36
És ha nem?
258. selena78 (válaszként erre: 256. - Aniju)
2013. ápr. 29. 08:34
Ja, aztán meg egy hét után közli, hogy mégsem akar.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook