Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kislányom nem akar aludni délutánonként fórum

2 éves kislányom nem akar aludni délutánonként (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 8. 06:18
Nálunk most ugyan ez van,májusban volt két éves Panna és egy hónapja nem hajlandó délután aludni,hiába fekszem mellé van,hogy egy órát altatom húsz perc alvásért,de ha nem alszik nagyon hisztis egész nap este 7-kor fürdetni kell és alszik is,hajnal 3-4 körül ébreed,hogy jön mellém aludni általában 7-ig alszik.Van egy 3,5 hónapos picikém is ő átalussza az éjszakát szerencsére mert ha ő is rossz alvó lenne nem is tudom mit csinálnék...
2013. okt. 6. 23:56
Szia! Nekem 2 nagyon rossz alvó gyerek jutott. 1 fiú s 1 lány. Bár igaz ami igaz főképp éjjel van műsor, a nappali alvásnál nemannyira. Nálunk a "nagyfiú" 3 éves lett most s kb. fél éve kezdte hogy ő nem alszik. Mármint csak mondta mert mégis sikerül általában 1 és 1/2 - 2 órát szemet pihentetni :) Ekkor kezdtem el mondani hogy nem kell aludni csak pihenni. Majd pár hónap múlva jött hogy ő pihenni sem akar. Képes volt olyan hisztiket kivágni amiktől úgy felpörgött hogy ha akart volna sem tudott volna elaludni. Na most már mi csak a maciját pihentetjük. Amúgy elég "kemény" anya vagyok s nálunk volt annak is erredménye ha nem szóltam hozzá mert unalmába elaludt. Ha nem aludt esetleg mégsem akkor sem aludt el este hamarabb. Átesett a holtponton nyűglődve s bírta este 1/2 10 - ig is. Viszont mi a később kelőek táborába tartozunk. Éjszakai alvása rendeződni látszik de semmi köze a fogaihoz. Már 1 éve meg van a 20 fog, s még csak most alakul. Pechemre a húga szintén rossz alvó s fel sem tűnt hogy már csak 1 gyerekhez kelek éjjel. :) Az ovit nem rég kezdte na ott viszont nem bír aludni általában. Az óvónéniknek nem sikerül lefárasztani vagy ő túlpörög.... Minden esetre most hétvégén is aludt itthon bő 2 órát. :) Murphy törvénye hogyha mennél valahova akkor a gyermek képes rekordokat dönteni délutáni pihibe. :) Minden esetre kitartást s eredményes próbálkozást hátha vissza áll minden a korábbi rutmusba. Tudod én azt mondom gyermekes anyukáknál a remény hal meg utóljára.... :)
29. Ede71
2013. okt. 6. 22:59

szia, a nagyobbik fiam 3 éves és ő is kb 2 éves kora óta nem alszik délután, próbáltam párszor lerakni, ott feküdni vele, de nem jött be, csak felidegesítettem magam. így most nem alszik déután, de este 7- 1,2 8 körül fürdés és alvás reggelig.

a kisebbik fiam 8 hónapos, ő sem alszik ebéd után hosszan, délelőtt alszik 1- másfél órát, délután meg 1-et, de néha húsz percet és már játékra is kész, de egész éjjel alszik szerencsére.

2013. okt. 3. 14:27
Az esti 2órás altatásról:Az enyém mindig egyedül aludt el,de volt kb 1hét 1,5évesen amikor kitalálta nem akar egyedül aludni..3napon keresztül 1,5óráig feküdtem mellette mire elaludt..na ezt meguntam.azért van apja is a gyereknek meg én is ragaszkodok egy kis gyerekmentes időhöz..szóval azt mondtam elég!Első este 1órán keresztül hisztizett,2.este fél óra és a 4.napon aludt..kb 15 perc alatt!!nem 1,5óra!Amikor ott voltam inkább nézelődött meg beszélgetett volna de ha nem vagyok ott nincs kihez szólnia..szóval én hagynám hisztizzen..3nap is beletörődne,hogy aludnia kell és akár mit csinál,nem éri el a célját a hisztivel,mert egydül ágyikóba fog elaludni..csak ehhez kikell tartanod és legyél erős,lássa,hogy te vagy a főnök,nem ő!
2013. okt. 3. 14:23
Az én közel 4évesem is van,hogy nem alszik délután ,de csak néha és ha nem alszik,akkor is 1,5órát pihennie kell az ágyába ebéd után..egyszer jött ki a szobájából 4év alatt,elmagyaráztam neki,hogy ilyet ne csináljon ha nem alszik nem érdekel de pihenjen mert anya is pihen(ezt mondtam)ha nem tenné,nagyon nyűgös lenne..szóval látta,hogy bármit tesz,bárhogy hisztizik ágyban kell maradnia és miután gondolom unatkozik ha csak nézelődik,ezért az esetek 90%-ban én ébresztem az alvásból..mert mégiscsak elaludt
2013. okt. 2. 14:18
Nekem 2 fiam van,3 és 1,5 évesek. A nagy néhány hónapja elkezdte ugyanezt a játékot. Én nem vagyok türelmes,és nem partnere sem a hülyeségben,ezért ott hagytam,mondtam,hogy aludjon,mindjárt jövök,csak elmosogatok. Kimentem,de az ajtót nyitva hagytam. Ha mosogatás után még nem aludt,mondtam,hogy csinálok még valamit,aztán jövök,de már becsuktam az ajtót. 5 perc múlva aludt. Persze,azért mellé feküdtem (mi ágyunkban alszik),hogy ha megébredne,lássa,hogy ott vagyok,hiszen ezt igértem. Volt,hogy 40-50 perc után felült,látta,hogy ott vagyok,vissza feküdt és aludt tovább.
25. Ancsa19860211 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. okt. 2. 12:00
Ez milyen hülyeség, megbüntetni egy gyereket azért, mert nem tudott aludni! Engem is mindig cseszegetett egyik dada az oviban, mikor nagycsoportosan már nem tudtam aludni délután, még alattomosnak is nevezett. Azt se tudtam igazán, hogy mit jelent, csak hogy vmi rosszat.
2013. okt. 2. 09:19
Enyém 3+1/2 éves, ő sem akar, amikor itthon vagyunk. Nincs ötletem, de együttérzek;)
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 3b35a79bac)
2013. okt. 2. 07:11

Akkor is fent van 11-ig, ha nem alszik délután?


Az én fiam ilyen idős korában már nem aludt délután és így este 8-9 között elaludt, de ha aludt délután, akkor elszórakoztatott minket hajnalig is:), így nem erőltettem a délutáni alvást. Nem volt szerencsés, de más ötletem nem volt. A bölcsiben ezért megkértek, hogy ebéd után vigyem haza, mert alvás helyett szórakoztatja a többieket, az oviban viszont az alvás után mindig büntiben volt, mert nem aludt...

2013. okt. 1. 16:52

Kisfiam novemberben lesz 4 éves.4 hónaposan már átaludta az éjszakát, 2 éves koráig fantasztikus alvó volt.4-5 órákat is aludt délután,aztán 4 óra játszás után korán is járt este aludni.Betöltötte a 2 évet és mint akinél elvágták.Azóta délután nem alszik és annak ellenére hogy próbálkozunk mindennel,bizony nem jár korán aludni.

Szeptembertől ovis,így korán kel...így most már 7-8 körül elalszik.Sokszor délután már látni,hogy fáradt,de akkor sem alszik..

21. vberni01 (válaszként erre: 1. - 3b35a79bac)
2013. okt. 1. 16:42

Szia,

mi is hasonló cipőben jártunk. Amióta viszont elkezdte a bölcsit, nem hiszek a fülemnek, mikor a dajkák mesélik, hogy ebéd után leteszi a fejét, és már alszik is. Szerintem jól kifárasztják őket, kiviszik az udvarra minden nap, séta, stb....

20. Ancsa19860211 (válaszként erre: 9. - 3b35a79bac)
2013. okt. 1. 16:42
Nyugodj meg, az enyém (szintén nyáron lett 2 éves) király, ha 11-kor alszik, inkább 1/2 12. Minden reggel 8-1/2 9-közt keltem, délután 1/2 2 és 1/2 3 között alszik el, olyan másfél - 2 órát alszik. Nálunk is volt egy időszak, amikor nem akart aludni délután, fogakkal nem volt összefüggésben, csak simán elkezdődött a dackorszak és ez volt az első dolog, amiben feszegetni próbálta a határokat. Sírt, hogy ő nem akar, ő mesét néz, maci kell, kutyus kell, stb. Nekünk az vált be, hogy ölbe vettem, beültem vele a gép elé, zenét hallgattunk és akkor fektettem le, mikor már mentek le a szemei. Mostanában már magától szól, ha elálmosodott. Egyébként ha kimarad a délutáni alvás, ő is kezelhetetlen, de akkor se alszik el este hamarabb.
2013. okt. 1. 16:26
Szia!Nekem is 2 éves a lányom.Kész cirkusz a délutáni altatás.Amióta megszületett délután csak ringatással tud elaludni.Vannak napok,hogy elég neki 10 perc és már alszik is,de van hogy 50 percig ringatom a 13 kg-os sejhaját mire elalszik.Persze kitalál mindent,éhes,pisilni kell stb.de azért alszik.Reggel olyan fél 8 fele kel,délben olyan mésfél két órát alszik,este 8 max 9 és szunya.
18. kzsu80
2013. okt. 1. 16:17

jaj de ismerős...

Nekem mindkettő borzalmas alvó.

A nagyobbik szintén 2 évesen kezdte, hogy nem akar aludni. Akkor lett papának csípőprotézise, és nem volt itthon 2 hétig. Amikor hazajött, rendszeresen lefeküdt mellé, és onnantól megint alszik délután, már papa nélkül is.

Éjszaka mi 2.5 éves koráig szarul aludtunk. Mindent kipróbáltam. És amint kijött mind a 20 foga, onnantól alszunk. Most kezdte az ovit, meg se nyikkan éjszaka.

A kisebbik most másfél éves, és vele ugyanez megy, szóval nem alszunk :S

De...már tudom, hogy van remény...még egy évet ki kell bírni :D

2013. okt. 1. 16:04
köszönöm,hogy írtatok valamit muszáj lesz kitalálni mert a kislány is kezelhetetlen ha nem alszik és már idejét sem tudom mikor aludtunk a férjemmel normálisan...vagy a gyerek köztünk marad mert mi már elalszunk míg Ő nézelődik...vagy apa alszik el vagy én...=/ez így senkinek sem jó
2013. okt. 1. 15:59
Akkor nincs több ötletem. Nekünk ez az egy válik be :)
15. 3b35a79bac (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2013. okt. 1. 15:59

apuka dolgozik reggel fél7-től 5-ig!

hétvégén apa szokta altatni több kevesebb sikerrel.

egy ideig szoktuk hagyni had szórakoztassa magát az ágyban majd megunja és elalszik címszóval eddig ez így is volt de már képtelen lenyugodni és abbahagyni...

14. 3b35a79bac (válaszként erre: 10. - Nbandus)
2013. okt. 1. 15:57
Sokszor hagytam ott én is,hogy most már elég velem nem szórakozik....de nem érdekli sajna....ha otthagyom kiabál anya gyere vissza...ha visszamegyek kezdődik előröl a bohóckodás és feszegeti a határait....ha nem megyek vissza vagy kiszáll az ágyból és játszik vagy órák hosszat beszélget :)
2013. okt. 1. 15:57
játszma szaga van a gyerek részéről. apja nem vehetné át az altatást? a napközbeni alvást nem erőltetném, az enyémek sem aludtak délután 2 éves koruk után
12. pidiko (válaszként erre: 9. - 3b35a79bac)
2013. okt. 1. 15:56
nálunk egyébként az lehet az ok legalábbis szerintem hogy reggel későn ébredünk a régi 7 fél 8 helyett 8 fél 9-kor és mióta ez így van azóta nem akar délután aludni. De bolygatni már nem akarom majd meglátjuk mi lesz az óraállítás után. Mondták már azt is hogy reggel ébresszem előbb de nem nagyon lehet mert ha fel is ébred de nem aludta ki magát simán visszaalszik.
2013. okt. 1. 15:55

Jó volna ha aludna normálisan mint régen,mert valahogy nem tudom elhinni,hogy egy ekkora gyerek nem fáradt és nem nagyon akarok a délutáni alvásból engedni sem.A legjobb pedig az volna ha nem órák hosszat kellene "altatni" hanem szépen lefeküdne és max fél óra alatt elaludna (álom álom édes álom) :)

de az is bosszantó,hogy 2 órát feküdjek mellette mert éppen nincs kedve aludni vagy valamiért nem tud elaludni előbb

2013. okt. 1. 15:55
Én tudod mit szoktam csinálni? Megmondom neki, hogy most befekszünk az ágyba, és jönnek a manók. Kitalálok mindenféle sztorit, mesélek stb. Ez vagy 20 perc. Aztán megmondom, hogy most lekapcsoljuk a villanyt, és pihi van, mert álmos vagyok. Ha elkezd szórakozni, akkor felállok, és kimegyek, és akkor egyedül alszik. Néha megpróbál még játszani velem stb, de akkor felállok, és kijövök. 1-2 percig sír, és bemegeyek, megmondom neki, hogy én azért vagyok itt vele az ágyban, hogy együtt eludjun el, de játszani nem szeretnék. szóval vagy alszik, vagy akkor marad egyedül az ágyban. Ilyenkor lefekszik, és alszik 15-20 perc múlva (velem persze) :). Ha megint játszani kezd, elég megmozdulnom, már tudja, hogy tényleg kimegyek, ha nem alszik...:)
9. 3b35a79bac (válaszként erre: 7. - Pidiko)
2013. okt. 1. 15:53
:) látom sokan vagyunk akkor akik így vannak...de legalább a ti gyerekeitek elalszanak 9körül míg az enyém 11. =/ (:
8. 3b35a79bac (válaszként erre: 5. - Nbandus)
2013. okt. 1. 15:52
minden nap van levegőn.most nem volt 4 napig mert megállás nélkül szakadt az eső...eddig minden nap vagy a mamához sétáltunk a város másik felén laknak,vagy a játszin voltunk délelőtt is és délután is 5-7ig
2013. okt. 1. 15:51
az én lányom is most múlt a nyáron 2 éves és pár hete csak nagy ritkán tudom délután elaltatni aztán este meg megy a nyűgi és legkésőbb 9-kor alszik de inkább 8 körül. nekünk a szemfogak kint vannak már csak a 4 hátsó fog hiányzik.
6. 3b35a79bac (válaszként erre: 3. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 1. 15:50

de még csak nyűgösebbnek sem mondhatnám....jókedvű,nevetgél,énekel játszik egész nap...addig a percig míg ki nem mondom,hogy "vége a mesének és alvás jó?"

akkor jön a szokásos fél óra üvöltés(hiszti!)"nem akarok aludni" "hol vannak a játékaim" "hol a párnám" párnával alszik el azt ölelgeti.mostanában úgy húzza az időt,hogy lerugdalja a párnáját a földre utána meg sír,hogy vegyem fel neki.

próbáltam már,hogy nem kell aludni ha nem akar de nem lehet vele bírni 5kor már kezelhetetlen...de akkor sem alszik el előbb.

2013. okt. 1. 15:48
Hát nincs nagy alvásigénye, az biztos... Eleget mozog? Friss levegőn is sokat van?
4. 3b35a79bac (válaszként erre: 2. - Nbandus)
2013. okt. 1. 15:46
11nél előbb nem alszik el sajnos.nincs tévé,sötét van de csak nézelődik ha eszébe jut kérdezi,hogy hol vannak a játékai elmondom,hogy már alszanak Ők is nekiáll ordítani,hogy nem akar aludni elmegy itthonról a játszira stb....7kor pedig minden reggel ébred...nekünk most bújtak ki a szemfogaink lehet akkor,hogy azért ez a nem alvás?!
3. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - 3b35a79bac)
2013. okt. 1. 15:40
Az én kisfiam is 2 éves, nemrég volt egy hasonló időszaka. A szemfogai jöttek, és szerintem attól volt nyűgösebb. Úgy altattam, mint kisbaba korában :) Elringattam a karomban, énekeltem neki, jól besötétítettem, és elaludt.
2013. okt. 1. 15:39

Mintha az én lányomról beszélnél. Mi a du-i alvásokat hétvégén már nem is erőltetjük, bölcsiben gond nélkül lefekszik. Annyi az inger és esemény, hogy egyzserűen félnek, hogy lemarad valamiről. Nem tudok jó ötleteket adni, csak drukkolok, hogy változzon a dolog.


7-kor kel, és este 11-ig bírja? Az enyém mondjuk 8-tól 8-ig, max 9-ig bírja ébren, akkor 3 perc hiszti (az ágy ellen), és már alszik is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook