Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban fórum

4 éves múlt a kislányom, s ott akar aludni ebéd után az oviban (beszélgetős fórum)


137. Kiss Mária (válaszként erre: 136. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 26. 13:40
Nem, általában a fórumindítók idegeskednek, hisz ők kapnak szeretem-nemszeretem válaszokat
136. Tavirózsa :) (válaszként erre: 135. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:38

Én nem idegeskedek, van nekem elég bajom e nélkül is.

Csak a véleményem írtam le. Van akinek nem tetszik. Hát most mit csináljak vele? :)

135. Kiss Mária (válaszként erre: 134. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 26. 13:35
Na ez az, felesleges idegeskedés, vita ami annyira el tud fajulni. Itt is...
134. Tavirózsa :) (válaszként erre: 130. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:33

Pontosan! Pláne olyan dolgokban, ami másnak (szinte mindenkinek) magától értetődik.

Aztán meg sértődés van, ha nem a neki tetsző választ kapja.

133. szafaripók (válaszként erre: 128. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 26. 13:33

Ha "csak" beszélgetésről van szó, nem a kiejtés tökéletessége alapján beszélgetek valakivel.

Ha meg munkáról van szó, akkor igyekszem elfogadni a másikat, és nem felróni neki mondjuk a nyelvi hiányosságait, és viszonzásul is ezt várom. Volt olyan kollégám, aki nem beszélt tökéletesen magyarul (arab országból jött), ettől függetlenül tudtunk JÓL együtt dolgozni, és szívesen beszélgettem vele a büfében is kávézás közben, holott néha tényleg nagyon oda kellett koncentrálni, hogy értsem, mit mond.

Ettől mindketten elvégeztük a munkákat hiba nélkül. És még emberileg is jól éreztük magunkat. Senkit nem köptem szemen, mert akcentusa van, és engem se, amiért nem vagyok perfekt se németből, se angolból... Szerintem erre kell megtanítani a gyerekeket is, az idegennyelv használata mellett...

132. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Kryssz)
2013. ápr. 26. 13:32

Ha ottaludna a lányod, rögtön tudnál egész napra menni dolgozni - lenne miből kifizetni.

Szóval nem hiszem, hogy az anyagiak itt a legnagyobb probléma.

131. f8db0709b8 (válaszként erre: 94. - Aniju)
2013. ápr. 26. 13:31
Nem kövezlek..ezt próbáltam én is magyarázni!
130. Kiss Mária (válaszként erre: 127. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 26. 13:30
Én már "öreg" vagyok ezekhez a mai dolgokhoz, nagyok a gyerekeim és nagyon rá tudok csodálkozni némely fórumra és örülök, hogy nem volt internet és egyéb, mert egy anyuka itt kapkodhatja a fejét, hogy mit, hogy csináljon. Erről az egészről az apa a fia meg a szamár című mese jut eszembe... Van az embernek egy életfelfogása, életstílusa, ő tudja megítélni a határait és a korlátait mért kell ehhez tanács vadidegen emberektől?
129. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 127. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 26. 13:29
ez jó:-))
128. 731e5b9ffb (válaszként erre: 118. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 13:29
Te kivel beszélgetsz szivesebben: a nénivel a kínai büfében, akit alig értessz, hogy mit mond, vagy a honfitársaiddal? Itt tényleg nagyon kedvesek az emberek, és nem ért még igazából semmilyen csalódás, nekem viszont kellemetlen, hogy nem mindig tudom olyan szépen kifejezni magam, mint ahogy az elvárható lenne. És őket se mindig értem, mert ezek a bénák nem magyarnémetül, hanem felháborító módon németül beszélnek:)
127. Tavirózsa :) (válaszként erre: 125. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:27
Elméletileg igen itthon élnek, gyakorlatban a fellegekben! Már ami anyucit illeti! :S
2013. ápr. 26. 13:25
A szomszédunkban német nyelvtanár lakott. Születésüktől két nyelven beszélt mind a két gyerekkel. Azóta felnőttek lettek a gyerekek. Nagyon jó tanuló, nyelveket ismerő felnőttek. Akcentussal vagy a nélkül. Itthon senki nem kéri számon tőlük, hogy miért van akcentusuk, külföldön meg nem akarják elhitetni, hogy odavalósik. A perfekt nyelvtudásuk elég, hogy ott is boldoguljanak.
125. Kiss Mária (válaszként erre: 122. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 26. 13:25
Nem olvastam végig a fórumot, de valahogy úgy értelmeztem a lényeget, hogy a fórumindító nem idegen környezetben neveli a gyermeket, hanem Magyarországon
124. 731e5b9ffb (válaszként erre: 116. - Haaeen)
2013. ápr. 26. 13:24
Ebben lehet valami, párom orosz munkatársa 14 éves kora óta Németországban él, otthon is németül beszélnek, mégis van elég erőteljes akcentusa.
123. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 121. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 13:22
Egyébként kíváncsi lennék a nevelési elvükre is...Kissé elkényeztetett lehet a leányzó,ha anyukának ilyen a gondolkodása..
122. 731e5b9ffb (válaszként erre: 112. - Kiss Mária)
2013. ápr. 26. 13:20
Én is úgy voltam vele amúgy, hogy a németet végig általánosban, majd 3.koromig középiskolában tanultam, majd jól rágyúrtam a nyelvvizsgára, az oroszt pedig 4 évig tanultam középiskolában és 4. év végére abból is csináltam egy középfokút. Szerintem a logikus, szisztematikus nyelvtanuláshoz kell egy megfelelő agyi fejlettségi szint, amit alsóban szerintem még nem ér el a gyerek. De ez teljsen más téma, mint amiről eddig szó volt, ez nem idegenyelvi környezet pici kortól kezdve. Az akkor megszerzett tudást semmilyen utólagos tanulással nem lehet pótolni.
121. szafaripók (válaszként erre: 119. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 26. 13:15

Ez az a kérdés, amit már többen feltettek, de még nem érkezett rá válasz...


Amúgy: próbáljátok ki, egyáltalán ott alszik-e, vélhetően igen.

Keress te is munkát - lekötne, mert nem azon agyalnál, vajon mindent Vekerdi szerint csinálsz-e (vagy máshogy, mindegy), a kislányod is megkapná, amit akar, és pénz is lenne rá kifizetni...

120. Gavrilo1 (válaszként erre: 92. - 9678a02221)
2013. ápr. 26. 13:15
AZ én lányom 3 éves koráig élt más nyelvterületen, de magyarul is tökéletesen beszélt amikor hazajöttünk. Mindkét nyelvet teljesen egyformán használta és most is használja.
2013. ápr. 26. 13:13

Az én kislányom 2éves kora óta bölcsis.Annyira szereti,hogy vasárnap már várja a másnapot,hogy mehessen.Ott alszik és azóta rendesen eszik is.Itthon vagyok mert babát várom,de 4előtt nem hozom el,napi 3órát utazom,csak azért mert azzal rosszat tennék,ha nem vinném.Terhesen bkv-zok inkább..de ezek szerint lelkinyomorék lesz a lányomból..nem semmi..

Egyébként miért nem keresel másik munkát?

2013. ápr. 26. 13:13
A nyelvtudás szempontjából ki a fenét érdekel az akcentus?? Jesszus...
2013. ápr. 26. 13:10
Nem olvastam végig, de ha az anyagiak miatt nem akarod hogy ott aludjon, akkor miért vitted magán oviba? Uzsonnát meg otthon is kell, hogy adj neki! Ez nem kifogás.
116. haaeen (válaszként erre: 103. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 13:10

az artikulacios bazis, egyes nyelveszek szerint a gyerek 6, masok szerint 13 eves korra kialakul. ezen kor utan a beszed akcentussal sajatithato csak el.

az, hogy a baratnodrol azt hiszik, angol anyanyelvu, nem biztos, hogy az o erdeme. es ezt nem bantaskent irom :)

115. 731e5b9ffb (válaszként erre: 104. - Milup2)
2013. ápr. 26. 13:09

A rokonok is úgy gondolták, ahogy te, hogy beszélnek németül a gyerekhez, hogy majd a bölcsibe könnyebben beilleszkedjen. Aztán a beszédfejlesztéssel foglalkozó szakember megtititotta nekik, azzal az indokkal, amit már leírtam. Fél év után már németül is ért mindent, illetve kb. ugyanannyi szót tud németül, mint magyarul.

Ha nem anyanyelvi tanárok foglalkoznak a gyerekkel az oviban, akkor valóban megette a fene. Magyar nyelvű idegennyelv tanároktól csak a nyelvtant lehet megtanulni, a kiejtést és a szófordulatokat nem igazán.

114. haaeen (válaszként erre: 93. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 26. 13:06

azert az enyhe tulzas, hogy a gyerekkel tilos az anyukanak idegen nyelven beszelnie. a gyerekek fejeben rend lesz, akkor is, ha neha keveri majd a ket nyelvet.


a tobbivel, amit eddig irtal egyetertek :)

113. 731e5b9ffb (válaszként erre: 103. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 13:02

Barátnőd szerencsés és valszeg nagyon jó nyelvérzéke van. Rokonék viszont 20 éve költöztek ki kanadába és még mindig akcentusuk van, pedig már vagy 10 éve otthon is angolul beszélnek. A gyerekek már ott nőttek fel, nekik nincs akcentusuk. Nyelviskolába járok olyanokkal, akik már 10-20 éve kint élnek, még mindig van akcentusuk. Meg tudom mondani a beszédük alapján, hogy orosz, magyar, francia-e az illető.

"És fordított példát is láttam már: gyereket oviban eröltették, hogy tanuljon angolt (középsős és nagycsoportos korában, igaz, heti 4x volt "csak" órája). Most 3. osztályos, de a magyar nyelvtannal se bír, teljesen összezavarta a két nyelv..." Na ez az aminek valóban nincs értelme. Ovis gyereket órára járatni egész más dolog, mint idegen nyelvű oviban ugyanazokat a dolgokat idegen nyelven csinálni. A rendes nyelvtanításnak alsóban sincs sok értelme, mert a nyelvtanuláshoz ész és intelligencia kell. A pici korban idegenyelvű közegben levés nem nyelvtanulás, ez a különbség a kettő között.

112. Kiss Mária (válaszként erre: 108. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 26. 13:01
Ez nem igaz. A fiam most 18 éves. Németet tanult általános iskolában 8 évig, küzdött harcolt vele, külön tanárhoz járt és úgy is épphogy tudott valamit. Szakközépiskolában nyelvi előkészítős lett és angolt tanul most már 4 éve és nagyon jól beszél angolul sokkal jobban, mint a németül valaha is
111. szafaripók (válaszként erre: 108. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 26. 13:00

És szerinted ez számít?? Hogy van-e akcentusa?

Párom építésvezető: angolul kommunikál a megrendelőkkel, de a kutyát nem érdekli, mennyire tiszta a kijetése, mennyire választékos, mennyire "anyanyelvi". Az érdekli őket, hogy nyelvtanilag pontos legyen (milliók múlhatnak rajta), megértsék, és haladjon ezáltal a munka. A többi nagyon szép, nagyon jó, csak épp nem tartozik az elsődleges szempontokhoz a "boldogulás" kapcsán...

110. Tavirózsa :) (válaszként erre: 108. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 26. 12:59

Ne lovagolj már ezen a nyelvkérdésen. Örülj neki, hogy te zseni gyereket nevelsz én nekem, jó lesz az enyém is.


Egyébként meg nem is ez volt a fórumindítás célja!

2013. ápr. 26. 12:55

És meddig lehet ezt húzni, hogy otthon maradsz? Egyszer csak vissza kell menned, akkor mi lesz? Mi fizetünk egy néninek, hogy elhozza a bölcsiből, később majd az oviból. Nem tudjuk másképp megoldani. De ha államiba járatnád, egy baby-sitter tuti nem kerülne annyiba és még dolgozhatnál is.


Viszont ha a lentebb felsoroltakból egyik sem, akkor egyszerű. Ott akar aludni, nincs pénzetek rá, akkor nem fog ott aludni. Ennyi.

108. 731e5b9ffb (válaszként erre: 100. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 26. 12:55
Hogy jön ide az értelmi szint? Itt egyedül a nyelvtudás volt a téma. Egy átlagos intelligenciájú gyerek sosem fog olyan jól megtanulni idegennyelven, ha nem volt kiskorában olyan környezetben. Vagyis hallatszik a beszédén, hogy tanulta az iskolában, vagy tapasztalta a nyelvet gyerekként.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook