2015 őszén születendő babák (beszélgetés)
Én is csak a 12. hét után mondom el a munkahelyemen, nem tudja bent senki.
Ami nem olyan jó, hogy tanár vagyok, így állandóan rámragasztanak a gyerekek valami bacit...
Pl. most is valami lappang bennem, már fáj a torkom meg olyan betegnek érzem magam :(
Már született olyan alkotmánybírósági határozat, miszerint nem kell közölni a terhesség tényét, hiszen a védelem már akkor is jár, mikor nem tud a várandósságról a kismama. Csak ennek hátterét annyira még nem dolgozták még ki.
Részemről én viszont azt tartom korrekt megoldásnak, ha szólunk, mert egyrészről pl. aki fizikai jellegű munkát végez (pl. Hercegnő31), ott a főnök nem álmodhatja meg, hogy ne adjon ki olyan feladatot, ami esetleg veszélyes. Másrészről jobb beelőzni a "bizonyítsuk, hogy terhes volt-e" témát egy esetleges bírósági eljáráson.
Szia! Ha úgy érzed, hogy akár téged is kirúghatnak, akkor akár ma is elmondhatod.
Én pl. babonás voltam/vagyok a 12. hétre, de ahogy írta pl. Ludmilla, (sajnos) nem ezen múlik.
Ha lehet ilyet tervezni, én a 10. hét körül mondanám/mondom el, de ha feltűnnek másnak a rosszulléteim, akkor muszáj lesz korábban.
Egyébként szeretnék addig maradni, amíg bírok.
Most kb 5. hét vagyok.
Sziasztok!
Van itt a csoportban olyan kismama aki még dolgozik? Meg szeretném kérdezni, hogy ki, mikor jelentette be a főnökének, hogy babát vár és meddig dolgozott? Úgy gondoltam még várok vele, egyelőre a 10.hétben vagyok, de most hallottam, hogy az egyik munkatársamat lehet kirúgják, így most kicsit megijedtem. Lehet, már szólnom kellene?!
Szisztok!
A hányinger ellen nekem a szülésznő azt ajánlotta, hogy nagyon hideg vizet kell kortyolgatni. Nem tudom hogy mennyire hatásos, mert nekem még nincs hányingerem.
A kisbaba érkezését nálunk már a család tudta mikor megvolt az első ultrahang, sőt már előtte is beszéltünk róla. :)
Nekem is fiatal orvosom van max 37-43 között saccolnám, a vizsgálatokra megmondta hogy mennyit kér, a szülésnél meg amennyit gondolunk. Hallottam már róla hogy megvannak vele elégedve, és én is megbízok benne. A mi kórházunkban is az a tapasztalat, hogy az öregekkel már elszáll a ló, nagyon sokat kérnek, és talán fele anyira sem foglalkoznak a kismamákkal mint kellene. Tisztelet a kivételnek! :) Szép napot mindenkinek! :)
Sziasztok, jelentem minden rendben, 4-5 hetesnek saccolta a babust, jól gondoltam később fogant, mint félidő :) 7 mm-es volt a petezsák és már látszott a kis embrió, úgyhogy megnyugodtam :) Odabent minden rendben. Szívhanghoz még korán voltunk ,de nem baj mert hatalmas kő esett le a szívemről :))
Örülök Ludmilla hogy nálad is minden rendben! :))
Első terhességnél a dokim azt mondta, hogy 18-20 hetesen fogom először érezni, ez normális és így is volt, kb. 19 hetes voltam, amikor először éreztem. Szerintem ritka aki első terhességnél sokkal hamarabb érzi, max szerintem 1-2 héttel hamarabb.
A második babánál azt mondják jóval hamarabb lehet érezni mert az ember hamarabb felismeri a "jeleket".
Hű, olyan sokat írtatok, azt se tudom, melyikre reagáljak :D. Voltam UH-n, minden ok. 5 hetes vagyok, még 11 mm-es a petezsák, 10 nap múlva kell újra UH-ra mennem, akkor már lesz szívhang. Meg is vizsgált, cytológiát is levette.
Orvosválasztás: én eü. dolgozó vagyok, egy folyosón dolgoztunk a nőgyógyászattal, ismerek minden asszisztenst, több szülésznőt (férjem uncsija is az), így akit ők ajánlottak, ahhoz jártam már jóval a kislányom előtt (orvosi segítséggel 2 év után fogant). Az az érdekes, hogy ennyi ott dolgozó nem főorvost, idősebb genetikus orvost ajánlott, hanem egy fiatal dokit, kicsit féltem is tőle, mindössze 35 éves, de a legjobb választás volt. Ő még lelkiismeretes, nem pénzéhes, "szereti a szakmáját". Mindig a rendelkezésemre állt, szüléskor szlovákiából sietett haza, mindent jókor adott, így 4.45-kor kerültem szülőszobára 7.09-kor megvolt a kislányom. Soha nem kért tőlem pénzt, szülésért sem, végül abban egyeztünk meg a férjem kifesti a lakását. Nem azt mondom, hogy egy főorvos minden esetben rossz választás, de nem mindig tud annyival többet, mint egy fiatal orvos, akit egyébként igazán jónak találnak a szakmájában.
Görcsök: egy bizonyos szintig normális, tágul a méh, nyúlnak a szalagok, stb. Én is görcsöltem, mintha meg akarna jönni, ezért Magnerotot ajánlottak, nagy dózisban egy pár hétig 3x2 és kb. 2 nap alatt csökkentek a panaszok. Később csökkenteni kell és szülés előtt, ha keményedések vannak, akkor megemelni.
Védőnő: szerintem minden védőnőhöz csak nőgyógyászati papírral lehet menni, amin megállapítja hogy élő a magzat, van szívhang, hanayadik hét stb. + nálunk ezzel a papírral csak a betöltött 10. héten fogad először a védőnő, akkor tölti ki a terhességi kiskönyvet (addig "feleslegesen" nem akarnak dolgozni).
Émelygés: A lányomnál nekem kb. a 8-9. héten kezdődőtt, egész nap tartott, hányni sosem sikerült, de én nem találtam meg az ellenszerét, csak egyszerűen túl kell élni, majd egyszer csak elmúlik :(.
Rokonság: a kislányomnálmi a legközelebbi rokonoknak, tehát szülők elmondtuk az első UH után, aki sokat jelent nekem pl. keresztanyukámnak is valamivel hamarabb elmondtuk, közeli 1-1 barátnak, barátnőnek is elmondtuk. Mi nem tarottuk be a 12 hetes dolgot, szerintem baj bármikor történhet, nem ezen múlik. Most is tudják már a legközelebbi rokonok, barátok.
Ti mikor mondtátok el a szülők, barátoknak? Soha nem voltam babonás, de most bekattant ez a 12 hetes "szabály". Viszont addig megőrülök, ha nem tudok legalább egy közeli nőnemű lénnyel erről értekezni.
Vica, menj el dokihoz, ha másért nem is az influenza miatt! Azzal biztos, hogy ártasz, ha lábon hordasz ki egy ilyet, és megmarad vm szövődmény.