Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
320. erababa1111 (válaszként erre: 307. - OlíviaAnna)
2009. aug. 3. 13:15

A dörgölőzés nálunk is menő, de Gergőm inkább akkor csinálja, mikor álmos. Olyan nem szokott lenni, hogy farkaséhség... legalábbis nem veszi észre, csak mikor már ültetem a székbe, hogy eszünk :) Akkor viszont rettentő éhes tud lenni pillanatok alatt! :))

Nagyon szeretem a szoptatást/szopizást én is, Anetthez hasonlóan, és szintén kihagynám a dologból az időnkénti harapdálásokat. De a fogakhoz ez is hozzátartozik, és hál' Istennek Gergőm "óvatosan" csinálja :)

319. erababa1111 (válaszként erre: 306. - Hofferke)
2009. aug. 3. 13:09

Gergő sem viseli el a sapit! Őt sem érdekli a baba a tükörben, csak sapi nélkül :)

Mi 40-es krémet használunk, de nekünk sem volt még vele gond. Mi kerüljük legtöbb esetben a tűző napot, mind időben (inkább este sétálunk), mind fizikailag (árnyékos helyen megyünk, ha lehet).

318. erababa1111 (válaszként erre: 317. - Erababa1111)
2009. aug. 3. 12:55
nem tudom elküldeni a webcímet a fórumon, úgyhogy küldöm levélben...
317. erababa1111 (válaszként erre: 305. - OlíviaAnna)
2009. aug. 3. 12:54

Szió! Először is: NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK A MACIT, TEGNAP ESTE BENNE VOLT A POSTALÁDÁNKBAN.

Tök jó lenne, ha jönnétek a tornára! A 17. kerületben van keddenként 11től. Elküldöm a webcímet, hogy pontosan utánanézhess a dolgoknak


Itt más időpont van írva, de a 11 a tuti (megkérdeztem az oktatót). Ha gondoljátok, utána szívesen vendégül is látunk Benneteket. Nem nagy a lakás (1szobás), de tudod a mondást: sok jó ember... :) Szóval nagyon-nagyon örülnénk, ha találkoznánk!

Mi általában apával szoktunk sétálni, ami este 6 után esedékes hétközben, úgyhogy ilyenkor már nem tűz a nap, így nem kenjük Gergőt. Viszont ha napközben megyünk valahova, akkor a "kilógó" részeket (kar, láb) bekenem. A 7végén elfelejtettem, de hála Istennek csak barnult Gergőm karja/lába, és egyáltalán nem égett le!

316. erababa1111 (válaszként erre: 303. - Hofferke)
2009. aug. 3. 12:25
Én nagyon szeretem a foglalkozásom, úgyhogy szeretnék mindenképpen visszamenni tanítani, csak a "mikor" a kérdéses... Én németes vagyok, és tök jó, hogy piciknek is taníthattam (1. osztály)! :)
2009. aug. 3. 12:22
sziasztok! Bocsi, de tegnap már nem volt erőm 10 után bekapcsolni a gépet, hulla voltam...
314. OlíviaAnna (válaszként erre: 313. - Erababa1111)
2009. aug. 3. 09:14
Merre jártatok?
2009. aug. 2. 20:45

Sziasztok Csajok!

Most jöttünk haza, a 7végén már megint úton voltunk (eddig ezért nem is reagáltam a hozzászólásaitokra). Most gyorsan fürdünk és eszünk, majd utána visszajövök még válaszolni...

312. hofferke (válaszként erre: 311. - OlíviaAnna)
2009. aug. 2. 09:13

Szia!


Sajnos a Tiszán nem olyan a játszó, hogy ő is élvezhesse (csak hinta van, de azt itthon is tud a kertben), így csak biciklizni szoktunk a vízparton. Homokozni nem engedem még én sem, mert neki is egyből a szájában van minden, így se győzöm elszedni tőle a füvet, falevelet, stb.

Sajnos a bőrét tőlem örökölte, de próbálunk azért sokat kint lenni a szabadban, hátha kicsit tudna barnulni, na meg rettentően szeret kint lenni. :)

2009. aug. 1. 09:56
Hát igen, láttam Tomi fotóin, hogy nagyon világos bőrű. Szoktatok lemenni a Tisza partra - homokozni, hintázni? Én még nem engedtem a homokozást, mivel mindent a szájába vesz, de lehet, hogy pár hét múlva megpróbáljuk.
310. hofferke (válaszként erre: 307. - OlíviaAnna)
2009. júl. 31. 13:44

Én nem mertem a véletlenre bízni, mert neki is nagyon fehér a bőre és saját tapasztalatból tudom milyen könnyen megég. Persze mi is csak 4 körül szoktunk nekiindulni ha nincs semmi dolgunk kint.


Hálisten tudok még, és remélem hogy még fogok is tudni. Nagyon szeretem én is amikopr szopik, bár a harapós részeket kihagynám, de kis gézengúz és egy pillanat alatt képes szopiról játékra váltani; ez ezzel jár ilyenkor már! :)

A dekoltás előkapóst mi is ismerjük, ált. este mikor kezd fáradni jön elő nála, de csak beleszuszog és várja, hogy kapjon belőle. :)

309. OlíviaAnna (válaszként erre: 300. - Erababa1111)
2009. júl. 31. 13:32
Persze, el is felejtettem, hogy szoptatsz! Én nem tudom mennyit fogytam, mert olyan sok kiló jött fel a terhességem alatt (talán mert Epovit-ot szedtem), hogy egy idő után nem mértem magam. Az biztos, hogy 20 kg fölött volt. Mindenesetre a terhesség legelején 70 kg voltam, ezt próbálom elérni. Egy ideje 74 vagyok, a torna talán majd nem csak kilóban, hanem centiben is segít fogyni. Mindenesetre a kinti barátnőmmel megbeszéltük, hogy szeptembertől nagy edzésbe fogunk. A párom vállalta, hogy kétszer a héten és egyszer hétvégén vigyáz Olíviára. Nyár végéig pedig itthon szeretnék egy 16 alkalmas bérletet végigcsinálni. Idáig 2 edzésen voltam, izomláz már van, fogyás még nincs... Egy koncertre megyünk a jövőhéten a szüleimmel, remélem beleférek majd egy szép ruhába.
308. OlíviaAnna (válaszként erre: 301. - Erababa1111)
2009. júl. 31. 13:07
A szülői háttér nagyon fontos, ahogy mondani szokták, nem mindegy mi esik a gyerek fejére - vaslábas vagy lexikon :-) Persze vannak a gének, meg a nevelés, de leginkább a PÉLDA erejében hiszek.
2009. júl. 31. 13:01

Én csak 30-as napkrémet vettem, bár eddig leginkább akkor voltunk kint, mikor már nem tűzött annyira a nap.

Szuper, hogy ilyen sokáig tudsz szoptatni. Én öt hónapig szoptattam, de végig kellett mellé tápszer is. Néha hiányzik a szoptatás meghittsége, hogy érezzem a csodás együttlétet, a kislányom mohó szuszogását. Azt hiszem, Olíviának is vannak kedves emlékei a dologról, tegnap Anyukáméknál voltunk és a nagy játszásban farkaséhes lehetett, odatörleszkedett a dekoltázsomhoz és beleharapott a cicimbe :-)

306. hofferke (válaszként erre: 305. - OlíviaAnna)
2009. júl. 31. 11:48

Szia!


Tomi egyáltalán nem viseli el a fején a sopót, hiába nézte a babát a tükörben, a köv. pillanatban már dobta is a földre a kalapot. :)

Olívia nagyon ügyi, ha tűri a napvédőket! :)

Mi rendesen kenekszünk, minden fedetlen bőrfelületet bekenek + viszem magammal, ha pancsolni támad kedvünk ne legyen akadály. Mi 50+ -os naptejet vettünk, eddig még nem volt gond.

305. OlíviaAnna (válaszként erre: 298. - Erababa1111)
2009. júl. 31. 11:10

Merre / mikor van a babatorna? Szívesen becsatlakoznánk! Tegnap adtam fel a macit, nem különösebben sármos, de puha és mosható, a volt EP elnök Pöttering után Hans-Gert-nek neveztük el :-D

Korábban Olívia is mindent "letépett" a fejéről, de aztán elkezdtem a hiúságát kondicionálni, megmutattam a tükörben, milyen szép egy kis hajráf/csat/hajpánt/kendő - és ma már majdnem mindent szépen visel. Kivételt képez ez alól a napszemüveg, azt csak addig hagyta magán, míg ki nem fizettem:-)

A héten vettem naptejet, ti a sétákhoz bekenitek Gergőt? Vagy csak az arcát/lábát?

304. hofferke (válaszként erre: 302. - Erababa1111)
2009. júl. 31. 10:31
Nincs sajnos, mert nem engedi, hogy a szájában turkáljunk, de szétnézek mindjárt és keresek olyat, ahol kicsit látszik a fogci! :)
303. hofferke (válaszként erre: 301. - Erababa1111)
2009. júl. 31. 10:30

Tényleg kicsi ez a világ!! :) De én nem akarok visszamenni tanítani, csak még nem tudom mi legyen helyette.

Én is csak az öcsém miatt másztam a témába jobban bele, meg a családi hajlam miatt reménykedtem, hogy Tomnak nem lesz ilyen gondja, remélem igazam lesz! :)

A legokosabb, legügyesebb gyerekből is hlye lesz a nem megfelelő szülői háttér mellett, tudom, tapasztaltam, sajnos. :(

Neked mi a műv. területed? Én környezet ism.-es vagyok.

302. erababa1111 (válaszként erre: 297. - Hofferke)
2009. júl. 30. 14:59

Majdcsak meglesz teljesen az az őrlő! Én még sok kajcsitól "féltem", de egy éves kora után tényleg eljöhet a mi időnk is :)

Cápás fotó nincs Tomiról? Megnézném; biztosan édi! :)

301. erababa1111 (válaszként erre: 295. - Hofferke)
2009. júl. 30. 14:55

Te is tanító vagy? Én is! Milyen furcsa véletlen... :)) Ennyire nem vagyok otthon az agy-mozgás kapcsolatban, de annyit én is tudok, hogy egy-egy mozgásforma kimaradása tanulási nehézségeket okozhat. Viszont ez sem tuti, mert láttam rá jó pár ellenpéldát is, hogy minden megvolt, a gyerek mégis "hülye". A szülői háttér ilyenkor fontosabb lenne... Na, mindegy!

Amúgy Gergő is rettentő gyorsan és ügyesen, szépen mászik már! A bútorok, fal mellett pedig oldalazva lépked, néha pedig csak egy kézzel fogja őket. Előbb-utóbb elindul magától rendesen...

300. erababa1111 (válaszként erre: 294. - OlíviaAnna)
2009. júl. 30. 14:42
Én is óvom a tejcsit, amíg lehet, ezért sem használok "kiegészítőket". A másik ok: sajnálom rá a pénzt! Te mennyit fogytál szülés óta? A képeket nézve nincs is szükséged fogyókúrára, csinos vagy.
299. erababa1111 (válaszként erre: 293. - OlíviaAnna)
2009. júl. 30. 14:38

Nálunk főleg apa az elfogult, de melyik szülő tartja csúnyának a saját gyerekét?! Szerintem a szülei szemében a legrondább gyerek is gyönyörű :) Amúgy meg nincs is csúnya gyerek, csak nem annyira szép ;))

Akkor Gergőnek küzdenie kell majd Olívia szerelméért?! Ennyi hódoló mellett... :)

Törpikém utálja a sapit, de nekem nagyon tetszik Rajta, és a naptól is ez védené meg, ha nem venné le állandóan. Pici babaként is gyűlölte az összes sapkát, főként a megkötőset...

Gergőről nem először hallom, hogy okos tekintete van, úgyhogy lassan kezdem elhinni :) Nekem már most Ő a leghelyesebb pasi - persze apa mellett :)))

298. erababa1111 (válaszként erre: 292. - OlíviaAnna)
2009. júl. 30. 14:29

Igen, szeretnénk menni! :) Nem nézem a sorozatot, és még nem voltunk tornázni, úgyhogy nem tudom, milyen lesz. Jövő 7en megyünk először, és majd beszámolok róla!

Én már adtam a husilevesből zöldségeket, de a levét még nem. De egyébként az olajtól nem kell félni. Sőt! Adni is kellene már a főzelékben: 1 dl főzihez 1 kk olaj, a legjobb az oliva.

Nekünk csak 18-19-es lábink van, kislábon élünk :)

Tényleg minden gyerek más, és nem lehet általánosítani, ezért majd kiderül az is, hogy a gyógytornász ránk igazat mondott-e... Amúgy épp az előbb tett meg Gergőm 4 szupergyors lépést, hogy "ideszaladjon" hozzám :) Tündéri!!! Tehát úgy néz ki, hogy a néni jelen esetben tévedett, de persze még nem akarom elkiabálni! Az utóbbi egy héten rengeteget fejlődött Gergő mozgása, kezdve onnan, hogy először megállt magában. Nagyon örülök neki :)) ... Szóval sétálgassatok csak nyugodtan, hadd erősödjön a lábikó! Pussz

297. hofferke (válaszként erre: 296. - Erababa1111)
2009. júl. 30. 14:08

Ne aggódj, eljön a ti időtök is!

Tominak kibújt a 9. fogának a sarka, tehát már kezdünk nagyon cápásodni! :)

Íg ynem is nehéz együtt enni, mert ő azt eheti amit én, csak persze kenyér nélkül. :)

296. erababa1111 (válaszként erre: 291. - Hofferke)
2009. júl. 30. 13:52

Hát, irigyellek is érte Titeket! Örülnék neki, ha mi is ehetnénk, de ezt a 2 hónapot még kibírjuk valahogy!

Az ekcéma teljesen rendben van így, hogy van egy tök jó krémünk. Nagyon remélem, hogy később nem lesz allergiás Törpikém semmire!

Az tök jó, ha együtt esztek! Nekünk még erre nem igazán van módunk, de majd ha meglesznek a fogacskák, talán...

A fogyit egyenlőre feladtam :( De a Te sikereidnek nagyon örülök! Csak így tovább! :)

295. hofferke (válaszként erre: 294. - OlíviaAnna)
2009. júl. 30. 07:37

Szia. köszi aranyos vagy!

Én még a szoptatás miatt nem próbáltam ilyen drasztikusan lecsökkenteni a tápanyagbevitelt, mert féltem azt a kevés tejcsit ami még van és szeretném még 2 hónapig szoptatni Tomit, de utána meglátom mi lesz, mert nagyon le kellene faragni a kilókat. Bár nagyon büszke vagyok, mert már így is sikerült 6 kilótól megszabadulni és vettem jutalmul egy tornázós lemezt is magamnak, így már a biciklizés mellett tudok majd tornázni is. :)


Olívia nagyon ügyes, Tomi még csak mászik, de nem is bánom, mert mint tanító tudom, hogy milyen jót tesz az agyféltekék közötti összeköttetésnek, és sajnos ennek hiánya tanulási nehézséghez vezethet, nálunk az öcsémnek van diszgráfiája és szeretném elkerülni ha lehet. Szerintem amilyen ügyi már benne el is tudjuk kerülni! :)

294. OlíviaAnna (válaszként erre: 291. - Hofferke)
2009. júl. 29. 23:04

Szió!

Most olvasom, hogy fogyizol. Az én tuti módszerem:

reggel - este fogyi turmix (én az FLP diétás italát használom, de szerintem bármilyen fogyi shake megteszi) + minél több torna, mozgás + a Pharma Nord Bio Slim és Bio CLA+T tablettája.

Ebédre bármit ehetsz (én pl. barackot és mézes kekszet ettem ma). Ha kitartasz, a sikerélmény majd doppingol meglátod. Én meg is szoktam magam jutalmazni, ha lemegy pár kiló. Tegnapelőtt vettem egy szép indigó farmert, ami szintén segít, mivel olyan szűk, hogy eszembe se jut enni, ha rajtam van :-D

293. OlíviaAnna (válaszként erre: 290. - Erababa1111)
2009. júl. 29. 22:46

Jajj de aranyos vagy!!! Nagyon köszönöm a bókot Olívia nevében is! Mi persze nagyon szépnek és szimpatikusnak tartjuk a lányunk, de mivel maximálisan elfogultak vagyunk, megnyugtató érzés ha más is így látja :-D Egyébként egy alkalommal a játszótéren egy kisfiú végig a sarkában volt, végül neki ajándékozott egy homokozójátékot. Egy másik alkalommal egy kisfiú meg is puszilta Olíviát egy cukrászdában. Annyira tetszettek egymásnak, hogy szinte alig lehetett lenyugtatni őket (mondanom sem kell, nem egy baba-barát hely volt, tele kávézgató, halkan beszélgető felnőttel). Mindketten óriásit kiabáltak, sikítoztak örömükben.

Én is megcsodáltam ám Gergő új kalapos fotóját... Igazi vidám bébi, nagyon helyes pasi lesz belőle, ráadásul már most roppant okos a tekintete!!!

292. OlíviaAnna (válaszként erre: 288. - Erababa1111)
2009. júl. 29. 22:26

Babatorna? Wow! Szuper lehet, bennünket is érdekelne! Ez olyan együtt tornázás, mint amit Gaby csinál a Született feleségekben? Én ma vettem egy bérletet a Gilda Max-ba, nagyon rám fér már a mozgás. Ha itthon vagyunk, az én belvárosi "leánylakásomban" lakunk, Olíviával minden hónapban pár napot, hármasban pedig most először. Persze én sem szeretném rászoktatni az édes nasikra! Gondolhatod... Eddig nem kapott tejterméket, tojást. Gabonát tartalmazó bébikaját már igen, de az édes tejpép-féléktől, kekszektől távol tartom. A dédimamájától kapta a babapiskótát, kíváncsi voltam mit kezd vele, tettünk egy próbát, de meg is borzongott tőle, úgyhogy maradunk a megszokott dolgoknál (gyümi/zöldség/fehérhusi pépek). Még húslevest sem adtam neki az olaj, ill. só tartalom miatt.

Nektek hányas lábatok van? Olíviára a 21-es cipő pont jó. Gergővel ellentétben még csak két alkalommal tett egyedül 1-2 lépést. Kis széket tolva vagy bútorokba kapaszkodva persze ügyesen megy. Meglepett a gyógytornász elmélete, nos, nem tudom velünk mi lesz a helyzet. Egyre inkább az az érzésem, hogy minden gyerek más és sok tanács, "jóslat", összefüggés ránk nem volt igaz. Pl. én minden tanács ellenére az első pillanattól kezdve adtam tápszert (cumisüvegből) kiegészítésnek az anyatej mellé és hál'Istennek Olíviát egyáltalán nem zavarta meg a szopizásban. Egyszerűen megtanulta mindkét technikát. Ha nem sétálnánk Olíviával kézen fogva valószínűleg mindig a mászáshoz folyamodna. Ahogy fogom a kezét (néha csak félkézzel) nagyjából tudom szabályozni, hogy mennyire adok támaszt neki. Van, hogy hagyom had egyensúlyozgasson. Pláne, hogy ebben a korban az agy fejlődését leghatékonyabban az egyensúlyozás segíti. Valahol olvastam, hogy az egyensúlyozás a gyermek kognitív képességeinek fejlődésével szoros összefüggésben van. Szóval mi rendületlenül sétálunk kézen fogva és ha ezáltal késik az önálló járás - ám legyen! Legfeljebb kevesebbet fog esni, mert mire megpróbálja majd, sokkal nagyobb rutinja (és izmosabb lába) lesz, mint annak aki egyáltalán nem gyakorolta. Puszi!!!

291. hofferke (válaszként erre: 289. - Erababa1111)
2009. júl. 29. 20:27

Szió!


Mi kétpofára tömjük a tejtermékeket (joghurt, túró, stb), nagyon követeli az uzsikkor. A görög- és sárgadinnyét nagyon szereti, persze csak nagy darabokban.

A súlya miatt nem aggódom, mert igazi kis Döbrögi a pocijával! :)

Remélem gyorsan kibújik a rágója, mert nagyon kínlódik vele, éjszaka van, hogy egy órán keresztül ordít, de majd csak vége lesz. :)

Rászokott teljesen arra, hopgy velem együtt reggelizik, igaz ő már megreggelizet, de kell még neki, mert én is eszem, ilyenkor képes bevágni egy egész papadicsomot felvágottal és sajttal! :)


Ti hogy álltok az ekcémával? Remélem azért nem olyan vészes a helyzet már mint volt!


Ja, a fogyihoz találtam egy fórumot: anyukák fogyiklubbja, nagyon jó mert önbizalmat ad mindig mikor fel akarom adni! :)

Hát ennyi, jó éjt! :)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook