Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. dec. 6. 00:18

köszönjük szépen! :)

sajnos nem nagyon látogatjuk a fórumot, de teljesen érthető, hiszen mindenki vagy dolgozik, vagy 2 manóval foglalatoskodik...

Nektek is boldog "mindent"! :)))

1189. hofferke
2011. nov. 29. 14:04

Sziasztok!


Boldog Mikit és karit és új évet mindenkinek!

Nem tudom mikor tudok legközelebb jönni, így mindent előre! :D

Puszka

1188. erababa1111 (válaszként erre: 1187. - Szisi)
2011. márc. 21. 22:21

:)

Köszike a segítséget!!! Most felcsillantottad a reményt számomra! Pussz! :*

1187. szisi (válaszként erre: 1186. - Erababa1111)
2011. márc. 12. 15:15

Nálunk semmi jelentősége nincs annak, hogy a szülő otthon van-e, vagy sem, és ha igen, akkor mi oknál fogva: testvér jogán, esetleg munkanélküliség miatt, netán passzióból...

Verseny van a gyerekekért, és szerencsére nálunk itt a városban mindenkit felvesznek, aki erre a lépésre szánja el magát.

A bölcsi más, bölcsis férőhely alig van, így oda csak az járhat, akinek mindkét szülője dolgozik.

Az oviba válogatás nélkül 3 éves kor után mindenkit felvesznek, és örömködnek, hogy van elég gyerek.

Szerintem keress egy ovit, amibe nem ezren akarnak egyszerre bejutni, így te is be tudod íratni Gergőt! Csak férőhely hiányában lehet feltétel a szülői munkaviszony, egyéb esetekben nem utasíthatnak el gyereket! Szerintem érdeklődj egy kiszemelt óvodában, tapasztalatom szerint készségesek lesznek!

Egyébként teljesen igazad van: ebben az életkorban már szükségük van a társakra: tőlük teljesen más jellegű tudást és tapasztalatokat kapnak, mint tőlünk, szülőktől, az egészséges szocializációt csak a hasonló korosztály képes elősegíteni!

Igen, arról nem is beszélve, hogy neked mennyivel könnyebb lenne. Egyébként ha felveszik, akkor jogilag az óvodának lehetősége van arra, hogy ne aludjon ott az a gyerek, akinek a szülei otthon vannak, hiszen mégis csak a családi nevelés az első. Tehát nem altathatnád benn Gergőt, de úgy gondolom, hogy egy fél napnyi óvoda is elég lenne mindkettőtöknek!

Remélem szerencsével jársz, mindenképpen próbáld meg!!!

1186. erababa1111 (válaszként erre: 1185. - Szisi)
2011. márc. 9. 15:06

Gergőt nem tudom beíratni oviba, mert itthon vagyok Pannával.

csalni nem szeretnék, pedig jó lenne, ha végre közösségbe mehetne... persze nem csak Neki lenne jó, de talán nekem is könnyebb dolgom lenne itthon - vagy nem! :)

majd küldhetsz priviben ötletet, hogyan lehetne valahogyan mégis beíratni oviba! Te mégiscsak benfentesebb vagy... :)

Pussz

1185. szisi
2011. febr. 6. 21:56

Sziasztok csajok!

Alig van időm ideülni, ha meg is teszem, akkor elolvasom a naplóitokat, hogy képben legyek, mi van veletek, írni meg végképp nincs már egy 28. órám... :o(

De nyilván nem egyedül vagyok ezzel a kérdéssel...

Nálunk nemsokára (márc. vége) ovis beíratás, de ezzel kapcsolatban is osztódnom kellene, mert a munkahelyemen is akkorra terveztük be... Márpedig én ragaszkodni fogok ahhoz, hogy én írassam be a gyerekemet, majd a munkahelyen átszervezzük. Elvégre én vagyok a főnök. ;o)

Na jó, nem, nem szoktam ezzel kérkedni, de miért éppen nekem és az én gyerekemnek legyen rossz, ha van más megoldás is?

Gergő is megy oviba szeptembertől? Olíviát nem is kérdezem, mert ő már ovis nagylány! :o) Judit, nálatok hogy van a közoktatási rendszer? Mit mi követ, és hány éven belül? Ezt még nem sikerült kikövetkeztetnem az írásaidból.


Puszi nektek, adjatok hírt magatokról!

2011. jan. 19. 13:24
:) Mi jól vagyunk mindannyian. Gergőm pár hete lázas volt és folyt a nózija, de gyorsan túljutott rajta. Panna szerencsére nem is kapta el.
2011. jan. 18. 22:45
Én valahogy teljesen leálltam a fórumozással, csak a naplókat vezetem, de ez a fórum, a régi létszámmal hiányzik!!! Hogy vagytok Lányok? Mit hozott a január?
2011. jan. 2. 13:51

Nagyon boldog új évet kívánunk minden kedves "klubtagnak"! :)))

Remélem, hogy azért nem hal meg ez a fórum...

1181. szisi
2010. okt. 17. 13:47

Korisa! Olvastam a történeteteket, örülök hogy ilyen pozitív visszhangokkal vagytok túl rajta! Ármin gyönyörű baba! =o)

Ha lesz 1-2 perced, várunk vissza! .o)

1180. szisi
2010. okt. 17. 13:37
Era! Várunk az élménybeszámolókkal! Nézem a naplódat, de nem történik semmi... :o( Persze, más (sokkal fontosabb) dolgod van, de nagyon kíváncsiak vagyunk már mindenre! :o) És aggódunk, mert nem adsz híreket magadról... :o( Puszi Nektek!
2010. okt. 8. 16:02
Isten éltesse Annát! A "2008 szeptemberi manók" tiszteletbeli tagját!!! Gratula és millió puszi az egész családnak! Várunk mihamarabb vissza! J+O
2010. szept. 25. 06:30

Már nagyon hiányolunk Era! Én is jó költözést és "szalon szülést" kívánok neked és Korisának is! Várjuk a Ti szülinapi beszámolótokat is!


Olívia Gergővel lehet egy méret, 13.5 kg és 86 centi körül jár.

1177. szisi
2010. szept. 23. 18:10

Remélem, Era, a költözködés körül minden rendben zajlott, nem szültél meg miatta idő előtt, és már csak a lakás csinosítgatása van hátra! =o)


Zétény olyan 88 centi körül van ( a két éves státuszra kedden megyünk...), és olyan 11 kiló körül van. Borzasztóan sovány, habár most, mióta bölcsis, állítólag nagyon jól eszik. Nem is csak állítólag: már látszik rajta, hogy kezdi magát összekapni, de még messze van az átlagtól. Én is ilyen voltam ennyi idősen, de azóta már sikerült szépen bepótolnom a lemaradást... :o)


Korisa! Élményszerű szülést kívánunk4 =o)

2010. szept. 17. 12:26

Csajok! Ha minden igaz, akkor a 7végén költözünk, úgyhogy egy darabig nem leszek. Ha bekötik újra a netet a lakásban, jelentkezem.

Puszi Mindenkinek!!!

1175. erababa1111 (válaszként erre: 1174. - Korisa)
2010. szept. 17. 12:25

Mi olyan 13és fél kg körül vagyunk, centiben pedig 86 körül. Nekem is nagynak tűnik Gergő, főleg ahogy elővettem a pici ruhákat átmosni... :)

Gyors és kicsi fájdalommal járó szülést kívánok Neked!

Pussz

1174. korisa
2010. szept. 16. 10:39

Még egyben vagyok :s bár erősödnek a jóslóim!!!!

Minden babának boldog szülinapot!!!!

Ti hány centik vagytok és kilók? Mert nekem már olyan óriásnak tűnik a fiam!

2010. szept. 4. 09:33
Csatlakozom az előttem szólóhoz! :) Puszi mindenkinek!!!
2010. szept. 2. 21:11
Igen, a babanaplóinkban láthatsz is róla fotókat! Legközelebb Ti is csatlakozhatnátok, csak ne "tűnjetek el" és akkor tudunk Benneteket is értesíteni! Problémamentes, "szalon szülést" kívánok és vidám, egészséges testvérkét!!!
1171. korisa (válaszként erre: 1170. - Erababa1111)
2010. aug. 19. 15:46
miről maradtam le? Taliztatok???
2010. aug. 19. 11:07

Csajok! Köszönöm a tegnapi napot Nektek! Tök jó, hogy összehoztuk a dolgot!

Pussz a MANÓKnak is!!! :)))

1169. korisa (válaszként erre: 1168. - Erababa1111)
2010. aug. 11. 22:46
fiúcska!!!! Annyira pont 2 év, hogy 2008 szept 2 a fiam és a másikkal szept 18-ra vagyok kiírva :) Szóval 2 hét ide vagy oda... :)))) Jó felújítást!!!!!!!
1168. erababa1111 (válaszként erre: 1167. - Korisa)
2010. aug. 11. 20:13

De jó Neked! És a baba milyen nemű, ha szabad kérdeznem... Pont két év lesz a gyerekek között? :) Most nekem sincs sok időm írni (lakásfelújítunk), de majd jövök!

Puszi Mindenkinek

1167. korisa
2010. aug. 10. 14:51
Sziasztok!!!! Pár hónapja bejelentkeztem hozzátok aztán eltüntem, de most újra itt vagyok :))) Közbe jött egy esküvő meg pár szülinap és még van 1 hónap szülésig.... a nagyfiam meg nem kimél... :) Beszélni még mindig nem beszél de a mosógépet bepakolja-jajj csajok annyit segít nekem ez a 23 hónapos csöppség, hogy az hihetetlen!!!!!!! Pakol, törölget helyettem!!!!
2010. aug. 5. 14:24

Szisi! Most olvastam a naplódat…

GRATULÁLOK!!! Látod, bekövetkezett, amiről beszéltem Neked: a semmiből egy nagy lehetőség! Úgy örülök!!!! :))))) Szurkoltam ám ezerrel, szóval egy kicsit az én „érdemem” is a dolog :) (csak viccelek!)

A műtétet semmiképp se mondd le, a picikkel könnyebb lesz szemüveg nélkül, és a műtét után 4 nappal már nem lesz gond! Csak az első pár nap a húzós, utána volt-nincs fájdalom. De ezt szó szerint vedd! A kb. 4. nap úgy ébredtem, hogy semmi fájdalom nem volt :)

Millió pussz!

2010. aug. 5. 12:53
Ja! És a szódásszifon ismerős, el fogjuk viselni! :))) Feltéve, hogy Te is elviseled! :) Pussz
1164. erababa1111 (válaszként erre: 1162. - Szisi)
2010. aug. 5. 12:52
:) Majdnem egyszerre gondoltunk a találkozóra :)
2010. aug. 5. 12:51

:)

A találkozót én is ekkorra gondoltam, úgyhogy priviben megbeszélhetjük a pontos időpontot, hogy Anettéknak is tudjak szólni!

Szisi! 19.én lesz a nagy napod, ugye? Előtte való napokban akkor talizhatnánk!

Majd jelezzetek, hogy mikor lenne jó, igazodom Hozzátok!

1162. szisi (válaszként erre: 1161. - OlíviaAnna)
2010. aug. 5. 12:46

Én benne vagyok, ha ti is itthon lesztek még akkor! 18-án lesz a vizsgálat, és előtte nap, vagy előtte két nappal megyünk fel Budára.

Úgyhogy én azokon a napokon rugalmas vagyok, műtét után már nem vállalom! Ja, és így is csak akkor, ha képesek lesztek elviselni a látványomat szódásszifonnal a fejemen... :o)

Várom a véleményeket, és remélem, tudunk találni egy olyan közös pontot, ahol a gyerekek és mi is jól érezzük magunkat (játszóház, vagy hasonló, nem ismerem a pesti viszonylatokat...)

Várom az ötleteket! :o)

1161. OlíviaAnna (válaszként erre: 1160. - Szisi)
2010. aug. 5. 08:29
Elnézést a hosszú hallgatásért, csak napló olvasásra és az immel-immal történő naplóírásra szakítottam mostanában időt. Azt is lelkiismeret furdalással tele :-( Szisi, gratulálok az elhatározáshoz. nem akartalak befolyásolni, mert azért csak mútétről van szó, de én is azt gondoltam, hogy jobban nem tudnátok elkölteni ezt a pénzt. Ne gondold azt, hogy ez Rád lesz költve, a család helyett, mert épp fordítva: ez Rád lesz költve, a családért! S. és Z. csak úgy lehet a szemed fénye, minden kényeztetés tárgya, ha rendben van a szemed. Nagyon jó döntést hoztatok, mikor és hol lesz a műtét? Talán ekkorra (műtét előttre természetesen) kellene a találkozót beütemezni, nem? Puszi!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook