Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


170. 8434ba9cc2 (válaszként erre: 161. - Erababa1111)
2009. máj. 12. 21:42

Szia,Sziasztok!

Már régen voltam itt a fórumon,egyéb elfoglaltság miatt.

A Főzelékhez keverj hozzá egy kis anyatejet.Nálunk ez bevált.Az első időkben Árpád fiam sem akarta a főzelékeket elfogadni csak a gyümölcsöt.De szerencsére most már szívesen eszik,bár még főként szopizik. Sok sikert!

169. hofferke (válaszként erre: 168. - Munya)
2009. máj. 12. 20:47

Szia!


Ezek a véőnők sose tudnak egyformát mondani :). Nekem a tojássárgáját ő ajánlotta, de leállunk vele, mert pöttyike volt a drága. A kivit a dokinéni mondta (a magas c-vitam tartalma miatt), attól nincs semmi baja.

A husilevesből, zöldborsólevesből én is szoktam kicsenni zöldséget és az lesz a főzije, ajánlották, hogy kapjon ilyet is, mert meg kell ismernie a mi ízlésünket (ne kellejen neki mindig külön főzögetni majd).

A banánt már mi is megcsócsáltuk a napokban, nagyon édi volt közben! :)

Ma karalábot ettünk, nagyon ízlett neki, de a popója egész nap dumált utána (más hatása nem volt hálisten). :)

168. Munya (válaszként erre: 167. - Hofferke)
2009. máj. 12. 09:54

Sziasztok!


Hofferke:

Mi általában a Milupásat szoktuk venni! Ez is az!

Répát, krumplit szoktam a húslevesből adni neki, azt csak összetöröm, sőt egyszer még eperlevelet is törtem össze velük, meg egy pici husileves lét raktam még hozzá, elnyammogta. Mostanában apa ahogy eszi a banánt, falatoznak együtt. Apának egyet, Bencének egyet :))) (én nem ehetek fáj tőle a gyomrom :()


A kivire is, meg a tojássárgájára is azt mondta a védőnő, hogy még ne! Kivit viszont már adtam neki, szűrőn áttörtem, így a levét oda adtam neki. Nagyon ízlett Bencének!

167. hofferke (válaszként erre: 166. - Munya)
2009. máj. 9. 08:20

Szia!


Nagyon jó, jöjjenek is csak azok a kis vacakok! :D Gratula!!

Örülök, hogy megjött az étvágy, én nem emlékszem, hogy a prevenártól étvágytalan lett volna, mondjuk mi 2 hósan kezdtük kapni, így ha kevesebbet is evett nem vettem észre. Sajnos mi csak a HA-s tejpépet ehetjük, mert különben katicásat játszik a gyerek (csupa pötty lesz), de biztos fini az új pépetek. Milyen gyártmány?


Ti próbáljátok már a darabosabb kajákat?

Én a banánt, kivit, répát csak villával töröm sokszor össze, így rá van kényszerítve a "rágásra"; nagyon ügyesen szét tudja nyammogni a darabkákat.


Ti mit hallottatok a tojássárgájáról? Nekem azt mondták többen is, hogy azt már adtahok neki csak a fehérjével várjak 1 éves koráig.

166. Munya (válaszként erre: 156. - Hofferke)
2009. máj. 8. 20:24

Sziasztok!


Úgy néz ki lassan változik a helyzet, valszeg tényleg az prevenartól volt, de majd egy hétig is kihat? A védőnő mondta, hogy előfordulhat étvágytalanság, na sikerült kifognunk, mint mellékhatás!

Ma pl. evett majdnem 160-at a gesztenye-alma csirkehúsos kajcsiból, amihez tettem egy kis turmixolt banánt is! Nagyon ízlett neki :)

Új tejpépünk is van, körte-kétszersültes, ez is ízlik neki most, reggelire 80-at evett belőle, vacsira meg 120-at :))))

Úgyhogy most örülök nagyon :)))


Gratulálok a fogacskákhoz Hofferke :)))

Nekünk úgy néz ki jön felül is az első :) Most már három foggal fog harapdálni!

165. agitamas (válaszként erre: 161. - Erababa1111)
2009. máj. 8. 19:08
Én a főzihez úgy kezdtem hozzászoktatni,hogy sok gyümölcsbe tettem kevés főzit,majd lassan megfordítottam az arányt.Bár a borsó,és brokkoli így sem lett kedvence.
164. mint (válaszként erre: 161. - Erababa1111)
2009. máj. 8. 14:09

Szia,sziasztok!

Esetleg a rizzsel keverd ossze a zoldseget.A rizs altalaban bejon a babaknak,hatha ugy megeszi.Ne izgulj,biztos a kisfiad is megszereti majd a fozelekeket :)

163. hofferke (válaszként erre: 158. - Erababa1111)
2009. máj. 8. 11:51
Biztos édes, ahogy próbálkozik! Lehet, hogy nem jól mérték a hosszát, egy-egy centit szoktak csalni.
162. erababa1111 (válaszként erre: 160. - Hofferke)
2009. máj. 8. 11:42
Hát, a harapás Gergőnek az ínyével is remekül megy :)
2009. máj. 8. 11:41

Csajok! Nem semmi, hogy mennyi mindent esztek már! Mi sajnos megrekedtünk a gyümiknél! Gergő egyszerűen nem akar semmilyen főzeléket elfogadni! Próbáltam már egy csomó félét, de nem megy! Pedig tényleg fincsit csinálok, én is megkóstolom mindig. És már az üvegeset is próbáltuk, hátha az én "technikám" nem tetszik Neki, de ez sem jött be... Most a gyümiket variálom csirkemell darabokkal, hogy ne csak a savas gyümölcsök legyenek a gyomrában.

Mi csak 1X eszünk szilárdat, 5X pedig szopizunk. Úgy néz ki, hogy a tejem még elég Neki... Kb. 230g kajcsit eszünk jelenleg, mikor ízlik Gergőnek az étel.

NINCS VALAMI ÖTLETETEK, HOGYAN KEDVELTESSEM MEG GERGŐVEL A FŐZIKET? Régebben megette a céklát, de állandóan azt sem adhatok. Próbáltam a borsót és a brokkolit legutóbb, de olyan fintort vágott mind a kettőre, hogy csak na! Elnevettem magam, mert nagyon édes volt! :)

MILYEN ARÁNYBAN VAN A FŐZIBEN A ZÖLDSÉG ÉS A KRUMPLI NÁLATOK? Én kevés krumplit teszek hozzá, jóformán csak sűrítésként. Lehet, hogy ez a baj?!... De a krumplit sem eszi magában szívesen, erőltetni meg nem akarom. Nem szeretném, ha megutálná az evést.

160. hofferke (válaszként erre: 157. - Erababa1111)
2009. máj. 8. 11:36

Köszi szépen! Nagyon büszke is vagyok rá!

Ne agódj,amíg nincs fog addig nem is harap! :D

159. erababa1111 (válaszként erre: 151. - Munya)
2009. máj. 8. 11:25

Tényleg ne aggódj Bence súlya miatt! Majd elkezd Ő is hízni! Ha nem beteges, és láthatóan jól érzi magát, akkor teljesen mindegy, hogy hány kilo!

És persze az sem mellékes, hogy a 7 kilot könnyebb cipelni is! Én Gergővel néha megszakadok (8600g), és úgy néz ki, hogy ínhüvelygyulladásom is van a bal csuklómban az erőltetéstől... Dehát mit tehetnék!? Ha fel kell venni Manókát, akkor felveszem... Egy kicsit próbálom óvni a bal kezem, erre most a jobb is elkezdett fájni :) Remélem, hamar elkezd majd sétágatni Gergő! :)))

158. erababa1111 (válaszként erre: 148. - Hofferke)
2009. máj. 8. 11:18

Szép a súlyotok Nektek is! Mi most 68cm-nél megálltunk...

Tényleg rengeteg erő van ezekben a gyerekekben! Gergő néha fekvésből úgy kihúzza magát állásba, miközben fogom a kezét és felültetném, hogy megijedek! Ki akar ugrani a kezemből rendszeresen...

Az ülést mi hasonfekvésből produkáljuk: elkezdi a kezével felnyomni magát, ráül a lábacskáira, majd óvatosan áthuppan a popsijára :) Nagyon ügyesen csinálja már! Időnként elborul (nyúlna valamilyen játékért), olyankor koppan a buksija, és megy a sírás is, de persze ha felveszem, minden baj elmúlik azonnal! :)

Kismanóm nem akar kúszni, viszont hátrafelé egész ügyesen mászik... Nem tudom, mikor fog előre is "menetelni", de nagyon vicces így, ahogy most mászik. Ja! És mostanában az a kedvence, hogy apán és rajtam mászkál! :) Mindegy hogy éppen melyik testrészünket találja meg (állva, fekve vagy ülve vagyunk), rögtön próbál átmászni :)

2009. máj. 8. 11:06

Sziasztok!

Hű! Mennyi minden történt, mióta nem írtam! Gratula a fogakhoz hofferke! Mi még mindig fogatlanul vagyunk...

156. hofferke (válaszként erre: 155. - Munya)
2009. máj. 8. 10:29

Akkor az tényleg nem sok.Nálunk már több a szilárd, mint a szopi. Szopizni csak 3-4 alkalommal szokott, a többi mind szilárd. Tejpépet 65 gramm+1 alma+1 kivi szokott kapni (az almát szoktam banánnal, vagy körtévek cserélni).

Mi spenótot, céklát, répát, sütőtököt, borsót, brokkolit, tököt, sárgaborsót, almát, körtét, kivit, banánt, karfiolt eszünk. Üvegesből a gesztenyés-almás csirkehusis, sütőtök-körte, vegyes zöldség csirkehusival amit ettünk már. Álltalában főzünk mi is! :D

Ma reggelre meglett a 2. fogunk is!:)

155. Munya
2009. máj. 6. 20:58
Főziből kb. 40-et gyümiből 20-60 között, vacsira eszünk tejpépet 40-60, persze a szopikat nem számolom, de az kb. 3 óránként van! Alma, körte, narancs, meggy, őszibarack, sóska, krumpli, saláta, répa, karalábé (ezt csak a husilevesből), brokkoli, máj, csírkehús. Meg az üvegesekből szereti az alma-banános-csírkehúsosat, sütőtök-májasat! Ennyi!
154. hofferke (válaszként erre: 153. - Munya)
2009. máj. 6. 20:47

Mit jelent az alig? Mennyi főzit, vagy gyümit eszik egy nap? Lehet, hogy csak elég neki, nem?

Tomi sokat eszik, tejcsi már nem sok van, így jobb is. Legalább 2 üvegnyi főzi megy be neki egyszerre, 1 alma, 1 banán és 2 kivi a gyümi adagja. egy nap min. ennyi szilárdat eszik. :D

Miket esztek már?

153. Munya (válaszként erre: 152. - Hofferke)
2009. máj. 6. 17:36

Szia!


Köszi, végre még egy biztató szó :)

Csak mostanság alig akar enni megint! A szopizni szopizik, de szilárdat alig!

152. hofferke (válaszként erre: 151. - Munya)
2009. máj. 6. 07:47

Jó reggelt!


Akkor ez a majdnem 7 kg nagyon szuper eredmény! :D A többi meg majd jön később!

151. Munya (válaszként erre: 150. - Hofferke)
2009. máj. 5. 21:30
Szia! Bence 2470-el született, és 51 centivel!
150. hofferke (válaszként erre: 149. - Munya)
2009. máj. 5. 20:56

Szia!


Akkor nagyon ügyes már Bence! A súlya miatt ne aggódj; ahogy néztem a képeket ti sem vagytok díjbírkózók. Majd megnő, ráér! :D

Mekkora súllyal született? Tomi 4070 gramm volt. A jelenlegi súlyát ez is befolyásolhatja.

149. Munya
2009. máj. 5. 10:42

Sziasztok! :)

Bencuska már tud ülni, fel is ül, de csak oldalról tud, felkapaszkodik mindenhová álló helyzetbe, mászik, és már a komppal is nagyon ügyesen megy. Oldalra sasszézik, hátrafelé, meg persze előre!

Viszont mi még csak 6860 grammok voltunk egy hete, és 71 centik!

148. hofferke (válaszként erre: 145. - Erababa1111)
2009. máj. 5. 08:11

Szia!


Nagyon ügyes ez a legény! :D

Tomit tegnap mérettem:

súly: 8150 gramm, hossz: 71 cm.

Mi még nem ülünk rendesen csak hanyatfekvésból felkönyököl, majd tenyérrel fellöki magát és mint egy kis részeg pár másodpercig tartja magát. Viszont gyorsan kúszik már, karral felhúzza magát mindenhova, de nem térdel közben, csak lóg mindene; olyan erő van még bennük! :D

2009. máj. 4. 12:15

Várom a többiek mérési eredményeit is!!!

Kezdek attól félni, hogy "kihal" a fórumunk :(

Ugye, nem hagyjuk?!?

146. erababa1111 (válaszként erre: 145. - Erababa1111)
2009. máj. 4. 12:13
... nem kihízni, hanem kihúzni magát :)))
145. erababa1111 (válaszként erre: 144. - Hofferke)
2009. máj. 4. 12:12

Szió!

Hát, fogacska még sehol... Kipróbáltam viszont a Gengigelt, és nagyon szuper! Egyszer éjszaka felordított rettenetesen hangosan, felvettem, de semmi hatás. Átadtam apának, így is ordított. Majd elkezdtem maszírozni az ínyét a géllel, és fél perc múlva semmi baja nem volt! Utána vissza is tudott aludni pár perc múlva... Szóval nekünk szerintem bevált.


Gergő már kb. 1 hete üldögél, és tegnap apába kapaszkodva felállt!!! :))) Most meg az ágyában csinálja ezt... A rácsokba kapaszkodva felhúzta magát, és olyan helyzetben áll, mint egy 120 éves apóka, aki már csak 90 fokos szögben képes kihízni magát :)) Nagyon édes! Megzabálom!

2009. máj. 4. 07:47

Sziasztok!


Erababa, hogy áll a fogacskátok?


Tomi majdnem ül (olyan, mint amikor a részeg lehuppan a földre és kitámasztja magát) és kúszik tegnapóta. Ma megyünk méreckedni, kíváncsi leszek a súlyára.

2009. ápr. 28. 18:42
Azt hiszem Hókuszpók lett Tomiból! :D Még nem látszik csak annyi, hogy fehér az ínye, de karcolja valami az ujjamat (ez eddig nem volt)! :D
142. hofferke (válaszként erre: 139. - Csill Bill)
2009. ápr. 28. 17:39

Szia!


Gratula Timinek, nagyon ügyike! Tomi még csak próbálkozik a felüléssel és a mászással, alapjáraton gurul, mindent elér amit akar így is (szerintem ezért nem kapkod).

Hallottam én is, hogy oltás után is lehetnek himlősek, de állítólag gyengébb lefolyású és szövödmény nélküli ilyenkor a betegség. Én ezért gondolkodom rajta, de még nem döntöttem.

141. erababa1111 (válaszként erre: 139. - Csill Bill)
2009. ápr. 28. 11:51

Szia!

Üdvözlünk a fórumon!

Nem semmi a lányod! Egy napon felült és felállt?!? Gratula! Úgy látom, Te sem vagy kezdő anyuka. Timi a 2. baba? A fiad mikor született?

Legutóbb nekem a GENGIGEL Baby-t ajánlották fogzásra a gyógyszertárban is, úgyhogy végül tegnap azt vettünk. Remélem, beválik majd, mert nem volt olcsó!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook