Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
200. Munya (válaszként erre: 199. - Hofferke)
2009. jún. 2. 16:50

Sziasztok!


:)))) Gratula :)


Nekünk is jön az 5-6. egyszerre felül a jobb 2, és a bal 2.

2009. jún. 2. 14:52

Sziasztok!


Új hírek: 1 hete ül a legény ügyesen és bújik az 5. fogunk!

198. hofferke (válaszként erre: 194. - Erababa1111)
2009. máj. 28. 11:12

Sziasztok!

Gratula a mászáshoz!

Tomi is újít vasárnapóta ül és nem sok kell a mászáshoz sem.

Hiszti nálunk is van, nem lehet lehetteni, ha olyan a hangulata, elmenni mellőle (pedig egyébként rám sem bolyszint), stb. Hálisten tárgyakért még nincs hiszti, de majd az is eljön! :D Megszüntetni úgy próbálom, hogy valamivel próbálom elterelni a figyelmét, játék, szekrényajtó, stb. Néha bejön!

197. agitamas (válaszként erre: 194. - Erababa1111)
2009. máj. 27. 15:33

Szia!

Hogyne lenne ilyen problémánk..:)Ha egy kicsit nem figyelünk Dorkára úgy elkezd kiabálni,veszekedni ,hogy csak na.Persze neki is mindig az kell ami a felnőtteknél van.A távirányító,a telefon ,az ásványvizes flakon a sláger.Néha úgy felordít,hogy megijedek,valami komoly baja van.De mikor látja,hogy ránézek,vagy elindulok felé,hatalmas huncut mosollyal fogad.Ha valamit el szeretne érni a kezével ,de én elfordítom onnan,akkor úgy megfeszíti magát,hogy egy pillanatra azt hiszem kiugrik a kezemből.Próbálom ijeszteni,hogy majd jön apád,és lesz irgum -burgum,dehát tojik rá imádja az apját,és az apja is őt.Én is jóval ijesztem....

Ha nagyon fesztiválozik,mással terelem el a figyelmét,már ha sikerül.

196. Munya (válaszként erre: 195. - Erababa1111)
2009. máj. 27. 13:39

Sziasztok!


Ajaj, nagyon is! Bence is ezt csinálja, inkább visszateszem a kezébe, bármi is legyen az, mondjuk a táviránytón szoktunk harcolni! Tiszta pasi a szentem :)


Na meg a legújabb, az hogy mindent a szájába tesz. Leesett virágszirom, hajszálam, porcica, kis kavicsok, nagy kavicsok! Már csak nyitom a száját és túrok bele! :P De fineszes, mert mostanában összezárja és az istennek sem lehet belenyúlni, csak nagy sírások árán!


Era, ügyes manód! :)))) Bence lassan menni fog :) Most a legújabb, hogy felmászik az ágyra, lefele meg le kell rakni, mert ha nem fejjel előre indul neki!

2009. máj. 27. 12:49
Az lemaradt, hogy ha elveszek Tőle valamit és adok helyette ást, akkor is keresi az előzőt :( Tanácstalan vagyok. Lehet egyáltalán hisztis egy 8 hónapos gyerek? Segítsetek!
2009. máj. 26. 21:35

Sziasztok!

Képzeljétek el: Gergőm egyre ügyesebben mászik! És mostmár előre is! :))) Csak annyi a titok, hogy érdekes dolgot kell elé tenni, és mint akit puskából lőttek ki, úgy mászik érte! Nagyon édes, mikor meglátja a számára érdekes dolgot. Tündéri az arca: tágra nyílt szemek, csodálkozó-érdeklődő arckifejezés... megzabalnám olyankor.

Újabb "hobby", hogy hisztizik a kis Drágám! :( A Ti gyerkőceitek nem hisztiznek? Néha toporzékol is! Ha valamit nem adok Neki oda, akkor jön a rettenetes sírás, ha pedig valamit elveszek, akkor még rosszabb a helyzet! Ti hogyan oldjátok meg ezt a problémát - ha van ilyen Nálatok?

193. hofferke (válaszként erre: 192. - Munya)
2009. máj. 25. 21:01
Szerintem az ilyennel nem kell foglalkozni, saját butasága.
192. Munya (válaszként erre: 191. - Erababa1111)
2009. máj. 25. 09:34

:) nem arról vagyok híres. :)

Mindig itt mennek el az utcába, les befele mint az ökör, hogy mit csinálunk éppen! Ráadásul a dédijük itt lakik mellettünk! Na mindegy, ilyen :)

191. erababa1111 (válaszként erre: 189. - Munya)
2009. máj. 23. 20:28
Nem erőszak a disznótor! :) Ha valaki nem akar közeledni a másik felé, akkor nem érdemes teperni. Főleg, ha kölcsönösen nem vagytok szimpik egymásnak...
190. hofferke (válaszként erre: 188. - Erababa1111)
2009. máj. 22. 09:44

Szia!


Igen, ilyen szempontból szuper helyem van, ismer mindenki mindenkit.Társaság mindig van. Szeretek is itt élni, nem olyan személytelen, mint a város.

189. Munya
2009. máj. 21. 21:25

Sziasztok!

Mi sem járunk össze, sőt az utcába lakik egy csajszi, akinek 1 hónappal fiatalabb a babója, de már előtte sem csíptük egymást, az nst-n még csak köszönni sem akart! :) Én meg nem erőltetem :D

188. erababa1111 (válaszként erre: 187. - Hofferke)
2009. máj. 21. 21:19
Hát, így könnyű! Aki falun él... :) A "nagyvárosban" más az élet. Itt szerintem sokkal személytelenebbek az emberek, nem is érdeklődnek a másik iránt. Én már gondoltam rá, hogy az utcán séta közben "leszólítok" anyukákat, de aztán mikor oda jutok, lemondok róla. Nekem kell egy megerősítő mosoly, hogy lépjek, de eddig még nem nagyon volt ilyen, pedig én általában vigyorgok ezerrel... :D
187. hofferke (válaszként erre: 186. - Erababa1111)
2009. máj. 21. 13:39

Szia!


Csak egy anyukával tartjuk a kapcsolatot, mert vele előtte is barátok voltunk, ja és egy másiknak a képeit szoktam látni a neten.

Mi itt a faluban szoktunk találkozni a babásokkal és megdumcsizzuk a dolgokat, a tapasuóztaltabbak adnak tanácsot is. :D Jó szokott lenni!

2009. máj. 20. 18:09

Sziasztok!

Tegnap voltam Gergővel "baba-mama" találkozón! Tök jó volt! :) Találkoztunk azokkal a babákkal és anyukákkal, akikkel együtt, egy napon szültünk, és egy kórteremben voltunk. Fura, hogy tényleg sokat számít, hogy ki mikor születik, mert sok közös van a gyerekekben. A két fiú ugyanúgy felállt már, a két lány még csak inkább üldögél. Sok szokásuk is megegyezik... Keveset tudtunk beszélgetni, mert az egyikőnk éppen etetett, a másikunk szoptatott, a harmadikunk pedig altatott, szóval... Na, mindegy! Majd talán legközelebb :)


Ti szoktatok időnként találkozni azokkal az anyukákkal-babákkal, akikkel együtt voltatok kórházban, vagy kb. egy időben szültetek?

185. hofferke (válaszként erre: 184. - Erababa1111)
2009. máj. 19. 17:36

Szia!


Teljesen igaz, a gyerekekhez türelem kell, különben nem lehet velük elérni semmit.

Gratula, egyetek csak!

184. erababa1111 (válaszként erre: 183. - Hofferke)
2009. máj. 19. 09:36

Hát, a türelemjáték tényleg igaz! De ez talán az egész gyereknevelésre vonatkozik... pl. az altatás is ilyen "játék" nálunk időnként :)

Tegnap sikerült 200g-ot is megetetnem Gergővel, úgyhogy nagyon örültem! :)

183. hofferke (válaszként erre: 180. - Erababa1111)
2009. máj. 18. 17:35

Köszike! :)


Van olyan ismerősöm, akinél 14 hósan jöttek csak a fogak, kitartás!

Hátha gyorsan visszaállna, nekünk ment a betegség után gyorsan (2-3 nap). Kitartás, ez türelemjáték!

182. erababa1111 (válaszként erre: 170. - 8434ba9cc2)
2009. máj. 18. 13:01
Gergő is főként szopizik. Anyatejet is próbáltam már hozzákeverni, de ez sem jött be :( Lehet, hogy frissen fejt anyatejjel talán sikerem lesz? Majd kipróbálom...
181. erababa1111 (válaszként erre: 174. - Munya)
2009. máj. 18. 12:59

Szió!

Tök jó, hogy nem lett baja a túrókrémtől! Gergőnek még tejpépet sem adhatok, mert tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer az alapja, és ekcémás babának még ez sem adható :(

Már nem tudok mit kitalálni, hogy valami mást is egyen gyümin és husin kívül (a főziket még most sem akarja enni)

180. erababa1111 (válaszként erre: 179. - Hofferke)
2009. máj. 18. 12:56

Gratula! :)


Hát, nagyon remélem, hogy vége a lázas, beteges napoknak. Már nem érdekel, hogy van-e foga Gergőnek! Ha nem beteg és eszik is, akkor mindegy! Bár, a betegség miatt nagyon nem is akart enni, úgyhogy most kezdjük "előről" a hozzátáplálást... :( Megint 100g körüli mennyiségeket eszik, és kiabál, illetve csukott szájjal sír, ha tovább próbálkozom. Néha csak 60-80g az adagja :( Nem tudom, mikor jutunk oda, hogy lassan elhagyhatunk egy szopizást...

2009. máj. 18. 08:08

Sziasztok!


Tominak megvan a 3-4. fogai is. Majdnem egyszerre bújtak ki! :D

178. hofferke (válaszként erre: 177. - Erababa1111)
2009. máj. 18. 08:07

Szia!


Szegénykéim, akkor mozgalmas volt nektek az elmúlt időszak! :( Remélem ennyivek vége nálatok a lázas, beteges napoknak, elég a fájdalmas sírás is nem kell ezt még tetézni. Jobbulást! :)

2009. máj. 17. 20:56

Sziasztok! Bocsi, hogy elmaradtam ilyen sokáig! Gergő lázas volt, meg rettentő nyűgös, így nem nagyon tudtam írni, csak elolvastam a fejleményeket... :)

Képzeljétek, még mindig nincs fogunk! 38,3 is volt a láza Manókának, és szó szerint folyt a nyála, tömködött mindent a szájába. Azt hittem, végre meglesz a fogacska. Gondoltam: szegénykém jól megszenved vele... végül elmúlt a láza, de mégsem lett eredménye a közös szenvedésünknek (persze Gergő szenvedett igazán, én pedig Gergő nyűgössége miatt)

176. hofferke (válaszként erre: 174. - Munya)
2009. máj. 14. 17:28

Nem árulom el senkinek! :D

Tudok másról is akinél imádja a gyerek a krémtúrót. Ha semmi gondot nem okoz, akkor lehet neki adni nyugodtan; én mivek Tomi gyakran pöttyös inkább kivárom az időt.

2009. máj. 14. 17:25
Sziasztok!
174. Munya (válaszként erre: 173. - Hofferke)
2009. máj. 14. 09:14
pszt, de én már adtam neki krémtúrót, semmi baja nem lett, és imádja!
173. hofferke (válaszként erre: 171. - Munya)
2009. máj. 13. 13:08
A tojással még én is várok, mert nem tudom, hogy attól vagy mástól lett pötty rajta; állítólag sajtot, sovány túrót 8 hótól lehet adni nekik, azt majd kipróbáljuk.
172. hofferke (válaszként erre: 170. - 8434ba9cc2)
2009. máj. 13. 13:06

Sziasztok!


Nálunk ha anyatej volt a főziben nem akart enni belőle, sokáig tartott mire megettettem vele a lefagyasztott tejcsikéket.

Azért egy próbát megér, hálisten a gyerekek se egyformák! :D

171. Munya (válaszként erre: 169. - Hofferke)
2009. máj. 13. 09:20

:))))) ez a popó duma nagyon tetszett :)


A kivitől szerencsére nem volt baja, de én még nem merem neki adni a tojás sárgáját!


Ja egyébként Sziasztok!

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook