Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
304. spinneli (válaszként erre: 303. - Kriszval)
2009. febr. 5. 15:04

szerintem ez egy jó téma.

és érdemi vita volt eddig, nem pedig veszekedés.

2009. febr. 5. 15:03
hú de parázs vita van itt:)))))))))ilyenen vitázni?! jaj de nök vagytok:)
302. kaaskopje (válaszként erre: 301. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:58

Pl. erre:


'Az a baj, hogy sokan kozuletek meg az anyanyelvet sem tudja megorizni.

Miert is kepzeltem azt, hogy megertik a mondanivalomat.'

301. SIldi (válaszként erre: 299. - Kaaskopje)
2009. febr. 5. 14:54

Meglehet, hogy a beketuresem a hataran van, mikor felreertelmezik es kimagyarzzak a szavaim.

Mire gondolsz, mert valasozlok konkretan is?

300. SIldi (válaszként erre: 297. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 14:52

Nem volt allaspontom, a kerdest azert tettem, mert kivancsi voltam- beigazolodott a gyanum


Nem (feltetlenul) szar az eleted, en is arra torekszem hogy hazam, kocsim, kirandulai lehetosegeim legyenek. Es nagyon igyekszem.

De ugyanakkor nem hagyom ki a szellemi taplalekot sem, sot fontos resze az eletemnek: szinhazba jarok, konyvet olvasok, szimfonikus koncertre megyek el - azt hiszem itt van az, ami a nezetkulonbsegeket vonja maga utan.


Sosem azt vitattam hogy ki rossz es ki jo, es sosem konyveltem el senkit sem rossz embernek, mert nem keresztelt.

Templomba en se jarok.

Nem azert kell keresztelni, hogy valaki jobb legyen....mert semmi koze. Hiaba fogadod meg ujev napjan, hogy leszoksz a cigizesrol (= szuloi fogadalom a keresztelon), mikor maj januarban ragyujtasz (= mar kicsi koraban fontosabb mas, mint a gyereked egeszsege) {felhaborodok, ha valaki ezt is kezdi piszkalni es nem kepes megerteni}

Irtam azt is, hogy ahhoz, hogy jo ember legyen valaki, nem csak a vallas utja letezik.


A hittel es a vallassal a szellem lakik jol, aminek sajnos a mai vilagban mind kevesebb es kevesebb figyelem jut.

Kiegyensulyozott elethez a szellem taplalalsara is szukseg van.

299. kaaskopje (válaszként erre: 296. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:49
Nem vagy te egy kissé arrogáns?
298. ad04b33206 (válaszként erre: 294. - Kaaskopje)
2009. febr. 5. 14:47
:) pontosan
297. ad04b33206 (válaszként erre: 292. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:44

elöször is szeretnelek athivni egy masik forumra, az elöbb nyitottam, mert itt azt hiszem elkanyarodtunk a kiindulo tematol. :)


De valaszolva a kerdesedre: nem nemtörödömseg, de te nyugodtan nevezd annak. A te nezeteid szerint az en eletem eleg "szar" lehet, mert valoban az elsörendü celom az anyagiak biztositasa a csaladomnak. Nyugodtan lehetek ezert rossz ember, de azt hiszem minden normalis szülö erre törekszik. Sajnalom de a templomba jaras es a templomi szertartasok nekem nem tartoznak ide. Nem tartom öket fontosnak es kesz. Nagyon ünnepelyes meg minden, de nem hiszem hogy ettöl jobb vagy rosszabb lennek barkinel ha en ezeket nem követem. Amugy pl en vasarnap mikor sokan templomba mennek en dolgozom. Na akkor en most rossz ember vagyok? (egyreszt mert a pihenönapon dolgozom meg mert inkabb penzt keresek templombajaras helyett?) De azt hiszem vallasossaggal es hittel a mai vilagban meg senki nem lakott jol es vittes sokkal elörebb de munkaval es penzzel igen (kiveve ha nem pap vagy) mar bocs ha ezert ez szamomra eleg hanyagolhato dolog.

296. SIldi
2009. febr. 5. 14:43

Az a baj, hogy sokan kozuletek meg az anyanyelvet sem tudja megorizni.

Miert is kepzeltem azt, hogy megertik a mondanivalomat.

Voltak olyanok -elismerem-, akik azt mondtak, hogy tiszteletben tartjak az en velemenyem is. En is tiszteletben tartom a maset. Mit banom en hogy ki keresztel. A bosszanto az, hogy a valaszokbol derul ki, hogy meg meg se ertik amit mondok...

2009. febr. 5. 14:42
Nekem két gyermekem van és egyik sincs megkeresztelve.Hogy miért?Mert a keresztszülő jelöltek veszekedtek hogy stipi-stopi ő az enyém,én akarom megvenni a fülbevalót meg stb.Így hogy egyiknek se legyen igaza nem lett keresztelő.meg amúgy is majd ők eldöntik.Már nincs akkora jelentősége mint régen.
294. kaaskopje (válaszként erre: 286. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:38

'Jaj, de nehez. . . .'


Hát veled sem könnyü, mit mondjak :)))


Nézd, az mind szép és jó, hogy TE így gondolod, de fogadd el, hogy más meg máshogy gondolja. Szerinted fontos a keresztelõ, másnak meg nem jelent semmit. Még leírhatod akárhányszor, amit már eddig is leírtál nem egyszer, de attól a 'másik fél' véleménye még ugyanaz marad. És nem azért, mert nem értjük, hogy mit írsz, hanem mert mi máshogy gondolkodunk a dolgokról.

293. SIldi (válaszként erre: 291. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 14:37

A peldam olyan amilyen.


Azt probaltam mondani vele, hogy a keresztelo is egy kiemelt nap, a szuletesnap is kiemelt nap.


Semmi koze ahhoz h ki jo es ki nem jo.


Egy alkalom amit a kozeli baratok, csalad, szerettek megunnepelnek - ez a keresztelo is ez a szuletesnap is.

Nem akarok vallasbol, egyhazi unnepekbol peldat hozni, mert oly nehez eltekinteni attol, hogy VALLASI UNNEP. Mintha magat a leprat kepzelnetek oda, ha egyszer vallasi szertartasrol van szo

292. SIldi (válaszként erre: 288. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 14:34

Ez a szomoru!!

Ez a nemtorodomseg.


Mond te miert elsz? Van-e mas celja az eletednek azon kivul, hogy az anyagiakat biztositsd a csaladodnak? Termeszetesen nem negativ szempontbol kerdem: van-e mas celod azon kivul, hogy hazad, autod, kirandulasi lehetosegek, a gyerekeknek jo iskolajuk, szakmai felkeszultseguk legyen?

291. ad04b33206 (válaszként erre: 290. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:33

akkor mast mondok. VAn aki egyaltalan nem ünnepli a szülinapjat. Akkor az most rossz ember?

Ne haragudj de olyan hülye peldat hoztal fel hogy hihetetlen. Ne akarj mar egy szülinapot egy keresztelövel összehasonlitani!

290. SIldi (válaszként erre: 288. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 14:30

Komolyan mondom, elegge nehez itt beszelgetni... mikor minden szavabol kiforgatjak az embert.

Termeszetesen nem KIZAROLAG a tortara gondoltam. Hanem mindenre, ami egy szuletesnapot megkulonboztet egy atlagnaptol: torta, ajandek, meglepetes, buli, gyertyak, enek, tarsasjatek, tanc, kaja, pia.

289. SIldi (válaszként erre: 283. - Katlinka)
2009. febr. 5. 14:28

Ujra valaki, aki nem olvasta el a forumot.


"keresztesháborúk, hittérítők, inkvizició"


Ez a regmult idok felfogasa. Akkor ölni es meghalni kellett a hitedert. Akkor ez normalis volt.


Amint mar parszor irtam ez a felfogas nem allja meg a helyet a mai vilagban.

Az sem helyes -az europai kultura szerint-, hogy afrikai torzsek nyak-nyujto karikakat aggasztanak magukra, hogy szep hosszu nyakuk legyen. De nekik ez eppen olyannyira van rendben, mint annak idejen a kereszteseknek az, hogy olnek es meghalnak a hitukert.

Szoval ne tekintsunk a multba, mert a mai felfogassal sosem fogjuk megerteni az akkori dolgokat.(mondjuk a hitteritok most is aktualisak - mas modszert alkalmaznak, leszolitanak az uton stb, aki akarja meghallgatja oket, aki nem, az nem)


Sajnalom, hogy olyan messze alltok attol, hogy megertsetek, hogy a gyokereinkhez ragaszkodni kell, az menzeti ontudatunk miatt, identitasunk miatt es ugyanezekert vagyunk kotelesek a hagyomanyokat is megorizni.


"gyermekem is jobb ember lesz, mint az, aki éppen várja a követkző bűnbocsánatát"


Nem tudom miert olyan nehez megerteni, hogy nem a vallasi telitettseget celoztam meg hozzaszolasaimmal, sot eppen ettol szeretnek eltekinteni.


A templomi eskuvo nem a diszletert szebb... szomoru, hogy ilyen nyers a hozzaallasod- mar leirtam h miert szebb.

Ha nem is tudatosul az ifju parban igy konkretan (marmint: a leleken a hangsuly ilyesmi), de mindenkepp felemelo erzes lehet, hiszen egymasnak fogadnak eskut, a szerelmuket pecsetelik meg, es mindenki ertuk van ott.. ne mond hogy ez nem felemelo erzes...

288. ad04b33206 (válaszként erre: 286. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:25

"Es a hagyomanyokat orizni kell, kotelessegunk tovabbitani az uj nemzedeknek!"

mi az hogy kell?? senkinek semmi nem kötelezö, ez egy szabad dolog, te döntöd el mit teszel es mit nem. es miert olyan nehez elkepzelni hogy a te peldaddal eljek: valaki süt tortat de nem ad ajandekot, valaki pedig csak ajandekot ad es nem süt tortat. Attol meg lehet szep a szülinap.

287. jsanett (válaszként erre: 285. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 14:23

Hat nem "bujom" a 'konyvet'... Ami egyebken a Biblia lenne...

Kicsit nehez is lenne ilyen gyorsan megtalalni a megfelelol verset, ha a terjedelmet nezzuk.


De amugy ha bujnam sem lenne benne semmi gaz, mert nem kell az egeszet fejbol fujni. Ha mar azt tudod hogy mit hol keress, az is eleg, nemkell bujni hozza. :)

286. SIldi (válaszként erre: 280. - Pont)
2009. febr. 5. 14:16

Jaj, de nehez....


A vallasos telitettseg mellett olyan ertekeket is magaba rejtenek ezek a szertartasok, ami nagyon is emberkozeli. Ha ezekre koncentralna a szulo, ha at tudja erezni ezeket, akkor meglatja a szepet, a felemelot -ISMETLEM: EMBERI SZEMSZOGBOL- a kereszteesben is.

Normalis h minden szulo a gyereke javat akarja. De egy unnepi hangulatban ezt megfogadni meg szebb, felemelobb.

Szuletesnapokkor miert sutnek tortakat? A kozeliek mind tudjak, hogy az illetonek szuletesnapja van, tiszta szivukbol kivanjak a jot neki. Ilyen gondolkodassal a torta is folosleges lenne. DE NEM AZ! A torta az, amivel ez a nap mas, mint a tobbi, ezzel mutatjak a meg az unnepelt szerettei, hogy igenis es ez kulonleges nap.


Es a hagyomanyokat orizni kell, kotelessegunk tovabbitani az uj nemzedeknek!

285. ad04b33206 (válaszként erre: 282. - Jsanett)
2009. febr. 5. 14:07
te ezt igy kened vagod fejböl vagy bujod a könyvet hogy mit is idezz?
284. ad04b33206 (válaszként erre: 279. - SIldi)
2009. febr. 5. 14:06
csak hogy tudd, az allami is lehet hosszu esküvö, es lehet szep is. Tudom, mert az enyem ilyen volt. Nem pikk-pakk, volt szep beszed, es vagy 45 percet töltöttünk benn. Ennel többet a templomban sem vagy.
2009. febr. 5. 12:22

Pont-tal értk egyet.Tökéletesen igaza van.

SIldi, a gyökerek, hagyomány meg a többi: keresztesháborúk, hittérítők, inkvizició. Köszönöm szépen, majd én eldöntöm, hogy mit szeretnék. Ha más a véleményem, még nem vagyok rosszabb, és lehet hogy a gyermekem is jobb ember lesz, mint az, aki éppen várja a követkző bűnbocsánatát.És mért szebb a templomi esküvő? mert talán - lesarkítva- szebb a díszlet? Hangsúlyos lélek, idő a befogadásra, vajon hányan gondolják ezt igy, akik ott állnak oltár előtt? Biztosan vannak, de sokan azért csak, mert hagyomány, szokás.És olyan jól néz ki:)

282. jsanett (válaszként erre: 279. - SIldi)
2009. febr. 5. 12:20

Egy gyermek megkeresztelese onmagaban meg nem mossa le a bunt, meg ha jobban belegondolunk egy csecsemonek nem nagyon van mit meg lemosni.


A buntol valo megtisztitas akkor kovetkezik be, ha elfogadod Jezust, es ez a te sajat dontesed kell hogy legyen, nem pedig a szuleide!


"Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek." (Zsid 9:14)


"Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől." (1 Janos 1:7)

281. pemete (válaszként erre: 268. - Hofiagi)
2009. febr. 5. 12:03
Esetleg a névadóapját hívják keresztapunak:)
280. Pont (válaszként erre: 279. - SIldi)
2009. febr. 5. 11:48

Szerintem nem így helyes.

Hithű keresztényeknek kell a hagyományaikat betartani ,mert az övék.

Szép szokás és magasztos meg minden,de nem több egy kívülállónak.

Ezen kívül ,nem hiszem ,hogy annyira szükséges lenne fogadkozni ,hogy szépre jóra nevelik a gyereket,mert azt hiszem minden szülő célja ,hogy így tegyen .

Ha mégsem sikerül ,az már a jövő titka,és akkor már eszébe sem jut ,hogy mit fogadott annó a Jóistennek.

279. SIldi (válaszként erre: 274. - Pont)
2009. febr. 5. 11:27

Nem kizarolag a vallasi szertartasokra gondolok, de mint mindenhol a szokasok nagy resze vallasi eredetu.

A gyokereit, hagyomanyait, kulturajat egy ember sem tagadhatja meg.


Es eppen azt mondom, ha eltekeintenek attol, hogy a kereszteles maga tartalmazza azt is, hogy eltorli az eredeti bunt(szoval vallasi elemeket is tartalmaz), es arra koncentralnank, hogy egy unnepi hangulatban a szulo es a keresztszulo megfogadja hogy a gyereket jora neveli, tamogatja es mellette lesz, akkor igy "letisztulva" olyan ertekeket tartalmazna, amivel egyetert barmilyen vallas-ellenes szulo.

Ki kell tarni a nezopontokat, nem kell olyan eroszakosan ragaszkodni ahhoz, hogy ez egy VALLASI SZERTARTAS. Ha emberhez kozelebballo ertekekre "letisztitjuk" (ismetlem: ez egy unnepi fogadalom, aminek a lenyege a gyerek javainak szolgalata) akkor egyetertene ezzel barmilyen vallas ellenes ember.

Egy parhuzam: miert szebb a templomi eskuvo? Azert , mert az allamival ellentetben nagyobb hangsulyt fektet a lelekre, idot ad a befogadasra. Az allami cakk-pakk, 10 perc alatt az egesz, johet a kovetkezo par.

278. jsanett (válaszként erre: 276. - Pont)
2009. febr. 5. 11:16
Pontosan. Nincs olyan ember aki ne szegett volna meg akar egy parancsolatot is az eleteben. Viszont Jezus be tudta tolteni a Parancsolatot, mert O Isten Fia, O ugyanolyan tokeletes mint Isten, mivel O Isten maga! (Szentharomsag!)
277. jsanett (válaszként erre: 273. - RoniSize)
2009. febr. 5. 11:14

Hat a parancsolatok azok torvenyek, amelyeket Isten az Oszovetsegben fektetett le, mielott meg Jezus elkuldte volna a foldre.


HA a torveny altal lenne udvosseg, akkor mi ertelme volt Jezust keresztre fesziteni?.?!


A bunok csakis a Mennybol ismerhetoek fel igazan, vagyis Isten itelte meg azt, hogy mi bun es mi nem az. Ha nem adta volna a Parancsolatokat, akkor az emberek nem tudnak, hogy mi bun Isten szerint es mi nem.


Kegyelembol, hit altal van udvosseg! Nem a jo cselekedetek altal.

276. Pont (válaszként erre: 273. - RoniSize)
2009. febr. 5. 11:03

A parancsolatok azért vannak gondolom,hogy az emberek ahhoz tartsák magukat,amennyire lehetséges.

Ha létezne olyan ember a földön ,aki még soha egyiket sem szegte meg 25 éves koráig ,azt asszem szentté lehetne avatni:)

275. Pont
2009. febr. 5. 11:00
Bocsánat olaszok.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook