Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
214. SIldi (válaszként erre: 199. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:42

Te tudod mit jelent az, hogy hinni?

Az, aki hisz a gyonasban, az nem csinalja azt, hogy egy karomkodas utan azt gondolja "na nem baj, majd meggyonom, aztan kedhetjuk tiszta lappal."

Aki igazan hisz, az nem el vissza a gyonas lehetosegevel, es egy-egy gyonas utan komolyan gondolja hogy bunei megbocsajtatnak, lelke megkonnyebbul, megtoltodik szeretettel.

Nem becsapasrol van itt szo, nem alszentsegeskedesrol. Aki azt hiszi, na egy kis gyonas es minden ok, az nem er semmit.

Olyan nehez felfogni, hogy igazan megkonnyebulest erez a gyono ember ha igazan hisz es nem mese az egesz?

213. ad04b33206 (válaszként erre: 208. - 115c013715)
2009. febr. 3. 13:37
persze hogy van :) en is jartam de hogy jo lett volna a közösseg...hat ezt igy erös lenne mondani :D
212. SIldi (válaszként erre: 178. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:37

A vallasod nem veszi el senki, ez nem egy targy, amivel kereskedni lehet.

Ugyanakkor az adminisztrativ nyilvantartasban valamikeppen kell szerepeljen, hogy igenyt tartasz az egyhazi szolgalatokra vagy sem.


Nem azt kozoltek h nincs vallasotok (jesszus milyen nehez megerteni) hanem azt hogy nem szerepeltek a nyilvantartasban, tehat nem szamithattok az egyhaz szolgalataira.


"miert nem kapja mindenki meg ugyan azt a banasmodot az egyhaztol"


Azert mert az egyhaz (meg ha meg is vagy keresztelve) nem kenyszeriti ra magat az emberre. Miert kapjal te olyan banasmodot, mint mas egyhazadot fizeto vallasos em,ber, mikor teged nem is erdekel? Akarmennyire is idealistak az egyhaz elvei, foldi intezmeny, tehat penzre van szuksege a fennmaradashoz.


"nagyresze meg mindig ezert megy csak mas "köntösbe öltöztetik" es mar kesz is. "

Nem tudom milyen haborurol beszelsz.. en eroviszonyokrol es koolajrol tudok.


A muszlimoknal normalis a cigizes, normalis hogy nem esznek disznohust... stb.

Ez egy mas kultura, nem szolok bele, a keresztenyseg all hozzam kozelebb.

Ha a muszlimok ertekrendje nem felel meg neked, de mondjuk a kereszteny ertekrend se, akkor tolerald, nem a te dolgod.

Es sajnalom, ha a barataid kozositenek ki a nezeteid miatt, de nem tudom mit zavar ha egy rakas idegen kozosit ki... egyaltalan honnan?


Biztos leteznek alszentek is, nem a Te tiszted megitelni ezt.

211. Zizisicc (válaszként erre: 201. - 115c013715)
2009. febr. 3. 13:33
Ez így van!
210. Zizisicc (válaszként erre: 203. - SIldi)
2009. febr. 3. 13:32
Akinek ez fontos, ő őrzi, akinek nem, az nem is foglalkozik vele. De szülőként nem mi döntünk a gyermekünk hite, sorsa felett. Mi adhatunk ilyen-olyan mintát, adhatunk neki ismeretet, terelgethetjük finoman erre-arra, de a döntés az övé. És joga van akár hátat is fordítani a mi elképzeléseinknek.
209. alfoldi13 (válaszként erre: 199. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:31
a templom és a pap csak annak amit tudnunk kéne ott hallhatunk ha nyitott füllel vagyunk jelen... a tetteinkről lelkünk tisztaságáról persze mint egy jó szülő ez nélkül is ismer de közösségé formálásnak a templom segítője lehett... és az hogy valaki vallásos még te is jóságot vársz tőle bár igy is lene de mivel emberek vagyunk sajnos nincs igy... az ember közösségben él és ez itt pl tanít az egymásért élésre...és ahhoz hogy jol élj hidd el a pap és a templom is kell , valamikor régen én is voltam olyan fiatal mint te s talán ugyan ugy gondolkodtam is mint te az idő sokat változtat az emberen... és bár romlik a látása ,de a lelkével a tisztán látása érdekes modon pedig javul..ha most megjegyzed mit irok és meglátod az évek haladtával mennyi minden változik a lelkünkkel másképp érzünk... más lesz a fontoss...és sorolhatnám a változások sorozatát de nem untatlak... nem a papért imádkozunk és nem ő érte járunk a templomba és ha ő nem is az az igaz ember kit benne szeretnénk látni ez mégse dönti teljesen szét az igazságot...
208. 115c013715 (válaszként erre: 205. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:29
Hát azért mindenkinek van ilyen olyan bűne:))Én pl. gyerek és tini koromban azért is szerettem járni, mert jó volt a társaság.
207. Pont (válaszként erre: 205. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:26

Minden ember követ el hibákat("bűnöket").

Nagyon fontos dolog az életben,hogy ezeket belássuk,megbánjuk,vagy épp a velünk szemben vétkezőknél is bele gondoljunk ,hogy ő is csak ember és hibázik,mint mi.

Ha ez megtörténik,akkor talán nem követjük el újra ugyanazt a "bűnt",de ehhez valóban nincs szükség templomra sem papokra.

206. ad04b33206 (válaszként erre: 204. - SIldi)
2009. febr. 3. 13:25
hat le a kalappal. Ilyen gazdasagi helyzetben ti meg oda is fizettek adot magatoktol. Irigylesre melto. (bar ha jol tudom ott nem havi 9% a fizetesed bruttojabol hanem joval kevessebb) Akkor innentöl töled elfogadom az adoval es az ellenszolgaltatassal kapcsolatos velemenyt :) De aki nem adozik az engem ne akarjon "kioktatni" erröl.
205. ad04b33206 (válaszként erre: 201. - 115c013715)
2009. febr. 3. 13:22

na latod erre meg nem is gondoltam: templom mint a "bünösök haza" :) de amugy jo gondolat. Mondjuk akkor meg sok embernek nincs ott a helye. Szoval megint santit a dolog.

Egyebkent igen, nekem jo igy es felreertes ne essek, felölem aztan mindenki jarhat. Abban hisz mindenki amiben akar. Amugy nekem konkretan nem az adott hittel van a gondom, hanem a templomokkal es a papokkal. Tisztelet a kivetelnek.

204. SIldi (válaszként erre: 171. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:21

En es a csaladom.

Errefele mindenki, fuggetlenul attol hogy jar-e vagy sem templomba, vallasos embernek erzi magat vagy sem

203. SIldi (válaszként erre: 170. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 13:19

Egyetertek reszben.

A vallas, azok a szokasok amik a vallassal kapcsolodnak, is egy hagyomanycsoport, amit ugyancsak orizni kell.

202. SIldi (válaszként erre: 168. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 13:18
A hagyomanyok tisztelese, a vallas gyakorlasa, az az igeny, hogy megkereszteljem a gyerekem nagyon jol osszefer barmilyen egyeniseggel
201. 115c013715 (válaszként erre: 199. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:16
Szerintem meg pont az a lényeg, hogy nem Szentek járnak templomba, hanem bűnösök és a legfontosabb a megbocsátás és a szeretet. Jézus sem a tökéleteseket válogatta maga köré. Amúgy nagyon sok ember gondolkodik úgy mint te, sokszor halottam ezt, anyám és apám is így gondolja. Ha neked nem kell templom, akkor az a te utad, neked nyílván úgy jó, valakinek meg kell, nem vagyunk egyformák.
200. SIldi (válaszként erre: 165. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 13:15

Es erre megoldas akkor az, hogy nem keresztelunk, fittyet hanyunk a vallasra?

Akkor szabad inni, veszekedni a gyerek elott?


Az biztos, hogy nehez "jonak" lenni. Az ember gyarlo.


"Miért kell ezt vallási köntösbe bújtatni? "


Nem lesz senki se jo szulo attol, ha megkereszteli a gyereket. Persze h nem.

De ha aterezne a szulo azt az unnepi hangulatot, akkor erdemes megkeresztelni

2009. febr. 3. 13:10

persze, mindenkinek van hibaja, de ha en vallasosnak mondom magam akkor sok dolgot nem csinalok, "nem követek el" es akkor nincs is mit megyonnom, megbannom vagy mondjuk ahogy akarjuk. Viszont itt arrol beszelünk aki igen fura dolgokat csinal vallasos letere es aztan azt hiszi hogy egy gyonas majd segit rajta es el tovabb mintha mi sem törtent volna.

Amugy meg ha mar ö a mi "atyank" akkor mint egy igazi szülö ugyis megbocsajt mert mint "szülönk" ismer minket es nem a templomba jaras vagy gyonsa utan iteli meg hogy vetkes vagyok-e vagy nem, hanem hogy mi van a lelkemben. Ahhoz pedig nem kell se templom se pap hogy banjam amit tettem, vagy jol eljek.

198. Zizisicc (válaszként erre: 197. - Alfoldi13)
2009. febr. 3. 13:05
:o))
197. alfoldi13 (válaszként erre: 195. - Tücsimücsi)
2009. febr. 3. 13:01
Tudod mi az idősek tele vagyunk sok és sulyos hibával, de abban reménykedünk ,hogy mikor a Mindenható elé megyünk k ugy tekint ránk mint Te vagy én gyermekére mindent ,mindent megbocsájt egy szülő hát ebben reménykedünk mi is,hogy azt a sok sok bünt amit elkövetünk mint egy atya mgbocsájtják majd... perse a büntetés nem biztos ,hogy elmarad de nem is ez a fontos... és mi a folyton hibázok azért a mindenható elé félve állunk, de állunk mert ott a helyünk.. nem azért ,hogy megállapítsd hogy kitudja mennyit kell a megbocsájtásért a mifélénknek állnia és reménytelenül várnia.. hanem mert az embert hibáival megváltották ha.... igaz... és mi bizunk hisszük,hogy igaz...
196. Zizisicc (válaszként erre: 190. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:58
Ebben igazad van, mindenhol találni mindenféle embert. Önmagában a templomba járás nem eredményezi azt, hogy tökéletesebb (nem tökéletes!!!) is legyen valaki.
195. tücsimücsi (válaszként erre: 190. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:55

Ezt nagyon osztom...

A férjem anyjának olyan mocskos a szája, hogy egy egész élet kevés lenne arra, hogy sikerüljön neki kimosni. Káromkodik állandóan, minden vasárnap meg ott ül a templomban. Hát nem röhej??? Annyi van már a számláján nem csupán a káromkodásaira gondolok, hogy azt sose tudja meggyónni....

194. Csigusz 79 (válaszként erre: 191. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:55
Nem zavarsz senkit,csak véleményt mondunk mint ahogy te is.
193. Pont (válaszként erre: 190. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:55
A baj az,hogy az embereknél ilyeneket mindentől függetlenül lehet találni,így szinte lényegtelen ,hogy vallásos -e vagy sem.
192. Zizisicc (válaszként erre: 191. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:55
Jajjj, el nem menj, dehogy zavarsz, csak eddig szépen érzelmek nélkül folyt a társalgás, de Te érzelmeket vittél bele, és ez felkeltette a figyelmemet.
191. fda58604ed (válaszként erre: 189. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 12:52

Elhagyom a fórumot, ha ennyire zavarok.


Leírtam a véleményemet.

190. fda58604ed (válaszként erre: 186. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 12:51

Nem csak ez fáj... fáj még egy csomó igazságtalanság, álszentség, gonoszság...


És az fáj, hogy ismerek templomba járó embereket, akiknél gonoszabbat, kicsinyesebbet nemigen találni.

189. Zizisicc (válaszként erre: 182. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:51
Hát valakinél van köze, valakinél abszolút nincs, én csak azt szeretném tudni, miért foglalkoztat ennyire ez a dolog?
188. Csigusz 79 (válaszként erre: 185. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:50
Tudom csak ki akartam emelni a szót.
2009. febr. 3. 12:49
Konkrétan a lelkekkel való kufárkodásra gondoltam (több hívő, több állami támogatás, stb.)
186. Zizisicc (válaszként erre: 180. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 12:49

Akkor így mondom: elhatárolódás. :o))


Miért fáj Neked annyira, hogy az egyház ezt csinálja? A legtöbb ember legyint erre. Tudod ... akinek nem inge ....

2009. febr. 3. 12:48
Nem lélekrablást írtam.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook