Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


154. SIldi (válaszként erre: 153. - Pont)
2009. febr. 3. 11:36

"mert a többi mondatoddal azt sugallod, hogy igenis csak ez az egy út létezik, mert milyen ember , vagy szülő az , akit mindez nem érdekel?"


Azzal van bajom, hogy jozan esszel saccoljuk meg:

Melyik olyan szulonek a gyereke fog a tenyek teljes tudataban lenni, akik megismerik, hogy letezik a vallasos ut is, mikor a szulok olyan elven vannak, hogy "minek az neked,en is megvagyok nelkule..."


Az ilyen szuloknek mekkora resze fogja elmondani PARTATLANUL, hogy "nezd, fiam, vallasok is leteznek, errol szolnak, egyere el templomba, tapasztalj, menj hittanorara, lass - probald ki tetszik-e ez neked"


"Ha más útról beszélsz,akkor hogy jön ehhez a vallás meg a hagyományok?"

Nagyon elbonyolodott ez a tema, szoba jon a vallas, a hagyomany.


Az en hitvallasom:

1) tobb ut is vezethet oda, hogy valakibol jo ember legyen


2) a hagyomanyt kotelessegem orizni es oroksegul hagyni


Ha ez nem adott vaaszt, akkor meg mindig nem ertem miert mondok ellent magamnak.

153. Pont (válaszként erre: 152. - SIldi)
2009. febr. 3. 11:29

Már leírtam,az imént.


Ha más útról beszélsz,akkor hogy jön ehhez a vallás meg a hagyományok?

152. SIldi (válaszként erre: 150. - Pont)
2009. febr. 3. 11:22

Van mas is ut is - meg mindig ezt gondolom - ahhoz, hogy egy emberbol igazi ember legyen, minden jo tulajdonsaggal.


Hagyomany szempontjabol a vallast nem szabad mellozni.


Vagy milyen ellentmondasra gondolsz?

151. SIldi (válaszként erre: 147. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 11:18

Egyetertek, tobbfele kimenetele lehet barminek, gondolkozzanak barhogy a szulok


Magamrol tudom, hogy azert nem vagyok kepes egyes dolgokon valtoztatni, es nem is akarok, mert engem IGY TANITOTTAK, vagy IGY LATTAM otthon.

Nagy ur a szokas. Es ezert modnom h kevesebb az eselye annak, hogy a felnott gyerek meglatja, hogy maskepp is lehet, ha otthon olyan nevelest kapott h "minek neked a vallas, engem sem segitett semmiben"

150. Pont (válaszként erre: 146. - SIldi)
2009. febr. 3. 11:13

érdekes,hogy jó pár hsz -el ezelőtt egyetértettél abban,hogy ez egy eszköz,és ,hogy van más út is,amire lépve,hiába más út,mégis ugyanarra vezet.

Viszont folyamatosan ellentmondásban vagy,mert a többi mondatoddal azt sugallod,hogy igenis csak ez az egy út létezik,mert milyen ember ,vagy szülő az ,akit mindez nem érdekel?

149. SIldi (válaszként erre: 143. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 11:13

Miert kell massal torodj?

Milyen cimen nevezed oket alhatatos idiotanak?

Honnan tudod hogy mi van azoknak a lelkulben?


Ha nincs szukseget templomra, papokra, egyhazi temetesre, eskuvore... akkor eljel eszerint.


Bunbocsanatot azok nyernek, akik hisznek abban, hogy egy masvilagi hatalom kepes a bunuk bocsanatara. Ezt hinni kell. Aki nem tudja ezt elhinni tiszta szivebol az nem nyer bunbocsanatot.

Akik nem hisznek ebben, azok nem is kerik a bunbocsanatot. Vagy hiaba kerik, sosem tudjak aterezni azt, amit az erez, aki tiszta szivbol hisz ebben.

148. SIldi (válaszként erre: 142. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 11:07

Olyan nincs, hogy torlik a vallast ezt szerintem rosszul ertelmezed.

Ha nem fizetsz adot, nem reszesulhetsz azokban a szertartasokban, amit az egyhaz "oszt". Es ez normalis dolog. Ha nem szeretned, hogy csaladodban kereszteljenek, templomi eskuvot tarsanak, eltemessek egyhazi szertartas szerint szeretteidet, megszenteljek a hazad, akkor ne adj egyhazadot. Szived joga. Ezek azok a dolgok, amit "cserebe adnak".


Inkabb te mutasd meg, hol irja azt hogy "torlik a vallasod"

Szeretnem ha mas is hozzaszolna ehhez, ha valakinek van ismerete ezzel kapcsolatban

A szektakat en sem kedvelem.


Igen en ragaszkodom a hagyomanyokhoz, koztuk a vallasi szertartasokhoz is. S hol itt a baj? Kizarja egyik a masikat?


"ezek nagyresze mar eleve masrol szol mint amiröl eredetileg kellene."


Eleg baj. Ez elszomorito.


"az összes rohadt haboru a hülye vallasbol indul ki?!"

Igen, regebb sok vallasi haboru volt. Es miert? Azert mert akkor ugy ertelmeztek, Akkor az volt a "divat" hogy meghalsz a hitedert. Ez a mai vilagban nem allja meg a helyet termeszetesen.


"nem lenne senki lenezve vagy kiközösitve."

Ez tulzas. Eppen, hogy azok vannak lenezve, akik melyen vallasosak, es sokminden evilagi dolgot megvonnak maguktol.

147. Zizisicc (válaszként erre: 146. - SIldi)
2009. febr. 3. 11:05
A gyerek egy idő után már leválik a szüleiről - így lesz felnőtt, már nem fog gondolkodás nélkül ahhoz ragaszkodni, amit tőlük lát vagy hall. Az én szüleim anno kimondottan nem örültek az én döntésemnek, de elfogadták, mikor látták, mennyire komolyan gondolom. Nyilván az én történetem az enyém, de mindenkinek megvan a sajátja. Nem lehet általánosítani, hogy ha x-et így nevelték, akkor ő tuti, hogy ilyen lesz, ha y-t meg úgy, akkor ő meg amolyan. Mindig mindenkinek van esélye a változtatásra, ha az igény belülről jön, és nem külső kényszer hatására.
146. SIldi (válaszként erre: 141. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 10:55

Nagyon orvendek, hogy egymagad megtalaltad az utad.


De oszinten... szerinted hany szulonek a gyereke talalja meg igy az utat vagy veszi eszre hogy igy is lehet, foleg ha a szulo reszerol olyan a hozzaallas, hogy "nekem nincs erre szuksegem", "ezek szamomra folosleges dolgok", "nem kell a divat utan menni", vagy esetleg "fiam ez az egesz bullshit"?

Mert sok forumozonak ilyen a hozzaallasa.


Gondolom, ha igy neveled a gyerekeidet, ok is nyitottabak arra a gondolatra, hogy egyszer talan megkeresztelkednek. Erre mondtam, hogy akik a "dontson a gyerek" elv mellett szavaznak kotelesseguk hogy bemutassak a lehetosegeket a gyereknek, partatlanul. Hogy igazan a sajat dontese szerint, az ismeretek teljes tudataban valasszon az a gyerek. De sok eselyt nem latok erre azoknak a szuloknek a reszerol, akik startbol ugy gondolkodnak "minek ez nekem".

145. alfoldi13 (válaszként erre: 143. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 10:21

butaságokat beszélsz...A hit az egy nagy nagy kincs az aki hisz vagy hinni tud és akar az nem tökéletes még a pap se.. de azt amit tanít az az alap azt érdemes tanulmányozni mert a következő évszázadok alatt se fog változni , mindenért dolgozunk miért pont az egyházért ne dolgoznánk...

sajnos mindegyikünkben van és lesz is hiba de ,ha valaki talán törekszik a jóra az nem biztos ,hogy bün ... a gyerekek nagy kincset kapnak mikor megkeresztelik őket és fogadalmat tesznek szülök kereszt szülök ott ... kár ezzel nem élni... persze visszaélni meg bün...

144. Zizisicc (válaszként erre: 143. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 10:21
Nem kell senkit utálni azért, mert ő mondjuk a vallásban találja meg a kapaszkodót, és fontosak számára a külsőségek is. Ha viszont ezt képmutató módon teszi - a Te szavaiddal élve álszent módon - akkor nemcsak a környezetét, vagy a kívülállókat csapja be, hanem önmagát is, de ez legyen az Ő problémája.
143. ad04b33206 (válaszként erre: 141. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 10:14
na igen, ez meg a masik. Ahhoz hogy en higgyek valamiben ahhoz nincs szüksegem templomra es papokra. Otthon is elmondhatok egy imat, megbanhatom büneimet, stb. ES nagyon utalom is azokat az alszent idiotakat akik ott cseszik a rezet a templomban, imadkoznak ahitatos pofaval.aztan meg olyan eletet elnek hogy jobb nem is beszelni rola. Azt hiszik ezzel nyernek bünbocsanatot? Ez egy vicc :D
142. ad04b33206 (válaszként erre: 135. - SIldi)
2009. febr. 3. 10:11

akkor közlöm vele hogy olvass kicsit utana, mert ez Nemetorszagban igy van. Ha nem fizetsz törölik a vallasod! mi az hogy penzert cserebe kapok csak vallast? Elmehetnek a francba. Pontosan ezert undorito az egyhaz. Persze hogy penzböl elnek hiszem egy "hivatal", de nekem ezert cserebe semmit nem adnak, nem ugy mint az allam. Amugy nem jarok templomba, szoval nem is különösebben erdekel hogy miböl elnek.

A masik kedvenceim a hazalo vallasos idiotak akik becsöngetnek es ram akarjak "eröltetni" a különfele vallasokat. Nekiall engem oktatni hogy "ha olvastam volna a Bibliat tudnam...", csak azert mert azt mondtam hogy nem hiszek nagyon semmiben. Ki mondta hogy nem olvastam. Attol meg tudom miröl van szo, es pont ezert nem hiszek benne, mert az egesz egy nagy humbuk.

Amugy meg kedves SIldi, ahhoz kepest hogy nem vagy olyan nagyon vallasos elegge ragaszkodsz a dolgokhoz. Persze minden hagyomany szinte vallashoz kötödik, es sokat betartunk, ünneplünk. De hidd el hogy ezek nagyresze mar eleve masrol szol mint amiröl eredetileg kellene. Arrol nem beszelve hogy ha mar a nagy vallashoz kötödö szuper szokasokat nezzük arrol miert nem szolsz hogy az összes rohadt haboru a hülye vallasbol indul ki?! MEnnyivel könnyebb lenne az elet ha nem lenne vallas. Mindenki hihetne amiben akar, es ezert nem lenne senki lenezve vagy kiközösitve. Mert mar bocs, de sok vallas ezt csinalja.

141. Zizisicc (válaszként erre: 114. - SIldi)
2009. febr. 3. 10:05

A 2. észrevételedre reagálnék.

Igen, gyerekként lehet, hogy azt tekinti "normálisnak", amibe beleszületett, és felnevelkedett, de elfelejted, hogy egy idő után a gyerek felnő, és új utakat keres, új ismereteket, új tapasztalatokat, és ez pl. lehet akár egy, vagy több vallási irányzat is.


Én pl. meg vagyok keresztelve a katolikus egyház tanítása szerint, de úgy nőttem fel, hogy semmi ismeretem nem kaptam otthon az egyházról, a különböző vallásokról, egyáltalán nem hittem Istenben. Felnőtt fejjel az útkeresés, a kíváncsiság eljuttatott egy keresztény közösségbe, ahol egy darabig nagyon jól éreztem magam, mert a Biblia, Isten, Jézus "megismerése", nagyon sok pluszt adott a számomra, ott megkeresztelkedtem saját akaratomból még egyszer. Az már más kérdés, hogy onnan már jó pár éve kiszakadtam, és nem úgy gyakorlom a hitem, ahogy azt elvárnák tőlem, mert azt gondolom, hogy nincs szükség semmilyen intézményesített formára ahhoz, hogy higgyek Istenben, és közösségben éljek vele.

Ennek megfelelően a gyerekeim sincsenek megkeresztelve, látják, ahogy élünk, sokat beszélgetünk mindenről, Istenről is, épp ami foglalkoztatja őket, és majd ha felnőttek, ők döntenek, hogy nekik melyik út lesz a legmegfelelőbb.

140. Pont (válaszként erre: 138. - SIldi)
2009. febr. 3. 09:40

Kinek a pap,kinek a papné.:)

Nekem nincs szükségem ezekre a külsőségekre,vagy vallásokra ehhez.

139. Pont (válaszként erre: 137. - Szilva07)
2009. febr. 3. 09:37
Igen,ez sok helyen így van.Erről írtam is már,hogy a hagyományokat tisztelik,kifelé mutatják,de az életükben egyáltalán nincs benne,pedig a lényege valahol ez lenne,nem?
138. SIldi (válaszként erre: 136. - Pont)
2009. febr. 3. 09:32

A "rendeszert" magukenak ereznek, ha megertik azt, hogy semmi rossz nem sul ki belole.

Ha megertik azt, hogy a vallas jora nevel, szeretetre tanit, megbekelesre, remenyt es vigaszt nyujt.

137. szilva07 (válaszként erre: 136. - Pont)
2009. febr. 3. 09:23
Én is pogány vagyok, a gyerekeim is azok. Naés. De tényleg? Miért keresztelném meg őket? A magyarok egyébként is pogányok. Ránk erőltették a kereszténységet. Egyébként hívő vagyok. Csak az én templomom itt van bent a szívemben. A másik meg az, hogy megkérdeztem egy-két szülőt, hogy miért kereszteltették meg a gyerekeiket, illetve arról, hogy mi is az a bérmálkozás, amin a gyerekük részt vesz. A válasz 99%-ban, hogy "mert mit szól a szomszéd, ha nincs megkeresztelve."; a bérmálkozás fogalmáról meg gőzük sincs. Erről ennyit. Ezért kár...
136. Pont (válaszként erre: 134. - SIldi)
2009. febr. 3. 08:48

Persze,a keresztény szülők életében valóban fontos mozzanat kell ,hogy legyen,de a nem hívőknek ez a mozzanat se nem fontos,se nem fog hiányozni,mert az egész "rendszert" nem érzik magukénak.

...mint ahogy én sem.

135. SIldi (válaszként erre: 133. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 08:40

Szerintem tevesen vagy informalva. A kereszteles, a vallas felvetele az nem egy olyan "tagsag" ami megvonhato. Ezt a katolikusok szentsegnek nevezik, es ezek a szentsegek veglegesek. Hiaba vetkozik le egy katolikus pap(nem tudom ha ismeritek ezt a kifejezest) pap marad egesz eletere. A papi szentseg is, ugyanugy mint a tobbi nem visszavonhato, nem lehet eltorolni.

Es ha az egyhazi adora gondolsz, nem hiszem, hogy a munkakonyvvel mesz adot fizetni. Van egy "iranyar", de senki nem ellenorzi, hogy igazan 9% az, amit fizetsz. (Megjegyzem, tudtommal az egyhazado az evi jovedelem 1 fore eso reszenek 1%a, legalabbis errefele a katolikus egyhaznal)

Es ne haragudj, de az egyhaz is intezmeny, az is fenn kell tartsa magat valamibol. Az adot is fizeted az allamnak, meg sok mas illeteket mindenfele.

134. SIldi (válaszként erre: 132. - Pont)
2009. febr. 3. 08:32

Igen, eszkoz.

Irtam h nem szuksegszeru, de elegseges, ha az egyetemes ertekeket akarjuk "promovalni".

Ugyanakkor hagyomany is minden szertartas, ami a vallashoz kapcsolodik. Es ezen ertekek megorzese is fontos, nem szabad hogy ezek feledesbe meruljenek.

Teves felfogas az, hogy a kereszteles vagy templomi eskuvo(vagy a tobbi szertartas) divat. Ez nem divat. Tobb szaz eves hagyomany.


A kereszteles fontos mozzanat kell legyen a szulok eleteben.

Nem gyakorlom en se a vallasom, de ezen ertekek, hagyomanyok megorzeset ami a vallassal kapcsolhato ossze kotelessegemnek erzem

2009. febr. 3. 08:32

az en fiam sincs megkeresztelve, es valoszinüleg nem is lesz. Nem csak azert mert en nem akarom, hanem mert nem is keresztelhetem meg barmire. En katolikus vagyok, a ferjem evangelikus. Illetve volt, mig nem döntött ugy hogy neki ugyan ne volnjak a fizeteseböl havonta a 9%-ot. Viszont ha nem fizetsz az adott egyhaznak, elveszik a vallasod. szoval a ferjemnek most a hivatalos allas szerint nincs vallasa. Kerdem en, milyen rednszer az hogy hanem akarod fizetni az adot akkor automatikusan kileptetnek az egyhazbol es vallastalalnna valsz??? Viszont ha nem fizeted az adot es nincs vallasod az adott egyhaznal nem is keresztelheted meg a gyereked. Illetve megteheted, de akkor be kell fizetned most nem is tudom egy evre visszamenöleg vagy 2-re az adott...en katolikus vagyok, es meg "megvan" a vallasom (az allam fizeti utanam az egyhazadot a minimalber miatt). Viszont ilyen rendszerben ahol a penz dönti el hogy van-e vagy nincs-e vallasod nem akarom a fiam megkersztelni, mert nem itt mar nem a vallasrol hanem a fizetesröl szol az egesz.


Es ahhoz hogy a gyerekem jo ember legyen lelkileg is nem kell megkeresztelni. Attol meg olvashat bibliat ha akar, elmehet templomba, es nevelhetem "megfelelöen" erkölcsi normak szerint. Ehhez nincs szüksege egy kis csapvizre amit ralocsolnak es egy darab papirra hogy ez vagy az a vallasa.


Persze ha kesöbb szeretne felölem barmilyen vallasu lehet.

132. Pont (válaszként erre: 130. - SIldi)
2009. febr. 3. 07:38

Te is írtad,hogy a vallás EGY eszköz,tehát sok más eszköz is létezik ,ami hozzásegíthet egy gyereket,vagy felnőttet,a lelki békéhez és a szellemi kiegyensúlyozottsághoz.

Tehát számomra a vallás gyakorlása,nem szükségszerű.

2009. febr. 2. 17:44

A gyerekeinket nem kereszteltettük meg. Mindkettőnket megkereszteltek, de nem esküdtünk templomban. Megjegyzem nem is vagyok hívő. amikor a döntést hoztuk azt mondtam, majd eldöntik felnőttként, hogy akarnak-e valamelyik valláshoz tartozni.


A gyerekeim felnőttek. Kérdezgettem őket mostanában, hogy sajnálják-e, hogy nincsenek megkeresztelve. Egyikük sem mondta, hogy igen. Sőt a fiam örült is neki, hogy nem voltak ebbéli kötelességei.

130. SIldi (válaszként erre: 129. - Kaaskopje)
2009. febr. 2. 17:33

Akkor ertenel egyet velem, ha ugyanaz lenne a szemszogunk a vallas/egyhaz kerdesben: egy olyan eszkoz, ami az egyetemes ertekekre tanit, lelki egyensulyt teremt, vigasztalast hoz, remenyt ad.


Mert gondolom abban egyetertunk, hogy a szellemi kiegyensulyozottsaghoz ezekre is szukseg van

129. kaaskopje (válaszként erre: 121. - SIldi)
2009. febr. 2. 17:22

Én is értem mire gondolsz, csak nem értek vele egyet.


A másik bekezdéssel viszont egyetértek. Csak a vallást hagynám ki, mivel nem hiszem, hogy az hozzátartozna a szellem táplálásához és hogy azzal bármi pluszt adnék a gyerekeimnek.

128. SIldi (válaszként erre: 127. - Spinneli)
2009. febr. 2. 17:13

En meg nem gondolok rolad semmit.

Te nem is mondtal velemenyt.

Nem szeretned megoszani?

127. spinneli (válaszként erre: 125. - SIldi)
2009. febr. 2. 17:05

Nem is gondoltalak agyatlan, soha nem megkérdőjelező hívőnek.


:)

126. SIldi (válaszként erre: 124. - Spinneli)
2009. febr. 2. 17:04

Bocsi, a kovetkeztetes a 125osbol elmaradt.

Nem tartom magam hivo embernek a szo "klasszkus" ertelmeben.

Az utolso 2-3 sorban osszefoglaltam az en hitvallasom :)

125. SIldi
2009. febr. 2. 17:03

Na itt azert ellent kell mondjak neked.

Egyaltalan nem erzem magam hivo embernek.

Ram is "ramsoztak" a keresztenyseget, csecsemo koromban megkereszteltek.

Gyerekkoromban a testveremmel vasarnap ugy mentunk el otthonrol, hogy templomba megyunk, kozben a perselypenzt elkoltottuk fagyira.

Katolikuskent utoljara 15 eve gyontam. Evente 2szer megyek templomba: karacsonykor es husvetkor. Szivesen megyek, mert meghitt unnepi hangulat van a templomban.

Nem hiszek vakon a Biblia irasaiban (meg el sem olvastam, annyira nem erdekel), de fel tudom fogni azt, hogy akkor maskepp ertelmeztek sokmindent es olyasmi volt a normalis aminek mi a mai vilagban csak huledezunk.

Nem ertek egyet a katolikus papok colibatusaval.

...hiretelen ennyi jut eszembe....


Hiszek abban, hogy az egyhaz megis eszkoze annak, hogy jobb embereket neveljen belolunk, es hiszek abban hogy nem tanit hulyeseget, persze ha nyitottak vagyunk es meglatjuk a dolgok melyet es nem akadunk fel azon, hogy feltamadt-e vagy csak mese az egesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook