Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. febr. 6. 20:46

Ha szereted Jézust, akkor egy kis "rágcsálnivaló":


Hórusz története nagy vonalakban az alábbi: December 25-én születik, Ízisz-Meri, a szűz gyermekeként. Ezt egy keleti csillag felragyogása kísérte, amit három király követ, hogy meglelje és magasztalja a megváltót. 12 évesen tanítónak áll, 30 évesen kereszteli meg Anup.Hórusznak 12 követője volt, akik vele utaztak. Csodákat vitt véghez: gyógyított és vízen járt. Hívták Igaznak, Fénynek, Jó Juhásznak, Isten Bárányának, satöbbi. Typhon árulása után keresztre feszítik, majd három nap után feltámad. Hórusz története, eredeti vagy sem, a világ számos táján megjelenik, hiszen sok istenségnél figyelhetők meg ugyanezek a mitológiai jegyek.


Attis, aki a szűz Nana gyermekeként látta meg a világot december 25-én, megfeszítették, sírba rakták, 3 nap után feltámadt.


Krisna, Indiából. A szűz Devaki gyermeke, jövetelét a keleti csillag jelezte. Csodákat vitt végbe tanítványaival, halála után feltámadt.


Dionüszosz, Görögországból. Egy szűz gyermeke, december 25-én született. Vándor tanító, csodákat vitt végbe, például a vizet borrá változtatta. Úgy utaltak rá, mint a királyok királya, Isten egyszülött fia, Alfa és Omega, stb.És halála után szintén feltámadt.



A perzsa Mitra, szűztől való, szintén december 25-i születésű. 12 tanítványa van, csodatevő. Halála után három nappal feltámad. Úgy is említik, mint az Igaz, a Fény. Érdekes módon Mitrát vasárnaponként dicsőítették.


Régebbi dolgok ezek, mint a bibliában leírtak....

363. fda58604ed (válaszként erre: 360. - Jsanett)
2009. febr. 6. 20:36

Akik "visszatértek", és ez régóta tudományosan elfogadott tény. Orvosok vizsgálják, miért azonos az élmény mindenkinél. Ez egy pillanat.


Mindenki ugyanarra a sorsra jut: ugyanott leszel, ahol a perui öregasszony, vagy a kínai kisgyerek, vagy egy eszkimó.

Nem fogsz elsőosztályú jegyet kapni sehová.

Még egyszer, talán érthetőbben:

Nincs kívülről jövő jutalom vagy büntetés, hanem a tényleges eredménye annak, amit az ember önmaga tett, mondott vagy gondolt itteni földi életében.

362. fda58604ed (válaszként erre: 359. - Jsanett)
2009. febr. 6. 20:27

Nem, te egyoldalúan gondolkodni képes ember vagy.


Valaki mondott neked valamit, elhitted, és elfogadtad saját igazságodnak.

Most pedig azon csodálkozol, miért nem mindenki ugyanígy gondolkodik.

Mindezt kellő arroganciával teszed, kioktatóan.

Azt hiszed, nálad a Bölcsek Köve.

Én azt látom, max. a bolondok aranya...

361. jsanett (válaszként erre: 358. - Fda58604ed)
2009. febr. 6. 19:24
Amugy lehet pont ezert nagyon nehez elfogadni az embereknek, mert tul egyszeru. Nem gondoljak, hogy egyszeru dolgok is lehetnek igazak!
360. jsanett (válaszként erre: 358. - Fda58604ed)
2009. febr. 6. 19:18
Feny? Ki allitja ezt?
359. jsanett (válaszként erre: 356. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 6. 19:17
En hiszek. Ettol meg normalis, logikusan gondolkodni tudo es gondolkodo ember vagyok. :)
358. fda58604ed (válaszként erre: 353. - Jsanett)
2009. febr. 6. 19:14

Igen, szoktam ezen gondolkodni.

Sőt! Könyveket is szoktam olvasni.

El fogsz szontyolodni, de a FÉNY nevű helyre/állapotba a nem hívők is eljutnak.


Nem hiszek a mennyországban/pokolban.


Szerintem az elkövetett bűnök nem válnak semmissé. A te életszemléleted túl egyszerű a számomra, és nem követendő.

357. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 351. - Jsanett)
2009. febr. 6. 16:10
minden vallás ideológia. Emberi találmány.
356. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 353. - Jsanett)
2009. febr. 6. 16:05

"Elgondolkoztal mar azon, hogy mi van az elet utan"


Értelmes gondolkodni képes logikus ember tudja,és nem szorul rá a vallás hablatyára.

355. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 348. - Szilvia.21)
2009. febr. 6. 15:57
De minek? Mi értelme van? Mire jó?
354. Katlinka (válaszként erre: 353. - Jsanett)
2009. febr. 6. 15:47

"Orulnie kellene az embereknek, hogy minden bunbol van kiut!"

ez szörnyű, megtehetsz bármit, mert úgyis van kiút?

353. jsanett (válaszként erre: 350. - Fda58604ed)
2009. febr. 6. 15:25

Egyebkent nem ertem miert igy velekedsz, hogy ez a "legszornyubb ebben az IDEOLOGIABAN"! Orulnie kellene az embereknek, hogy minden bunbol van kiut!


Elgondolkoztal mar azon, hogy mi van az elet utan?


:-)

352. alfoldi13 (válaszként erre: 350. - Fda58604ed)
2009. febr. 6. 15:22
nem egészen ugy van az ahogy te irod vagy gondolod a jóságnak az értékét....
351. jsanett (válaszként erre: 350. - Fda58604ed)
2009. febr. 6. 15:18

Ideologia????

Csavar?

350. fda58604ed (válaszként erre: 272. - Jsanett)
2009. febr. 6. 13:20

"Tehat nem attol fogjuk megnyerni Isten bocsanatat, ha jo emberek vagyunk, vagy pl: segitokeszek, stb. O nem a cselekedetek alapjan itel meg majd minket, hanem csakis arra a dologra kivancsi, hogy elfogadtuk-e az evangeliumot, az O Fianak neveben hiszunk-e!

Az egesz Uj Szovetsegi resz errol szol!!!"


Ez a legszörnyűbb ebben az ideológiában. Az összes aljas, szemét ember legyen hívő, és kész? Le van nekik vajazva az út a mennyországba?

Nem érzel valami furcsa csavart ebben?

2009. febr. 5. 21:50
Egyszerű, egyikünk sincs megkeresztelve, így a Manó sem lesz..
2009. febr. 5. 21:48

Nekünk még nincs megkeresztelve a kisfiunk,bár mi mindketten megvagyunk és szeretnénk is csak nem vagyunk házasok ezért egyenlőre még nem lett,amugy szeretnénk.

Azt hozzátezem,hogy abszolut nem vagyunk vallásosak

347. Sena
2009. febr. 5. 21:46
A mi gyerekeink nem lesznek megkeresztelve. Én ugyan hiszek Istenben, vagy inkább úgy írom hogy valamilyen nagyobb hatalomban, de nem vagyok vallásgyakorló. Nem járok templomba, nem mondok asztali áldást stb. A gyerekeimet szeretném úgy nevelni hogy tudják mi az a hit, ismerjék hogy miről szól a biblia és ha ők úgy érzik hogy érdekli őket a téma akkor járhatnak hittanra, misére, megkeresztelkdhetnek. Legyen ez az ő döntésük! De csak azért nem fogom megkeresztelni őket mert ez a szokás.
346. Pont (válaszként erre: 344. - Pont)
2009. febr. 5. 21:35
?:D
345. Katlinka (válaszként erre: 323. - Pont)
2009. febr. 5. 21:34
:)
344. Pont (válaszként erre: 343. - Katlinka)
2009. febr. 5. 21:30
?
343. Katlinka (válaszként erre: 323. - Pont)
2009. febr. 5. 21:22

csak megemlíteném: a keresztény egyházi ünnepek napjait a Gergely-naptárba illesztve adják meg.ezek az ünnepek vagy minden évben azonos naptári napra esnek (állandó ünnepek), vagy évről évre más-más napon kerülnek megünneplésre (mozgó ünnepek).

▲ becsukm·v·szA kereszténység legfontosabb ünnepei és egyéb nevezetes napjai


közös vasárnap; advent, karácsony, vízkereszt, nagyböjt, nagyhét (virágvasárnap, nagycsütörtök, nagypéntek, nagyszombat), húsvét, áldozócsütörtök (mennybemenetel ünnepe), pünkösd, Szentháromság ünnepe


katolikus húshagyókedd, hamvazószerda, fehérhét (fehérvasárnap), Úrnapja, mindenszentek, halottak napja, Krisztus király ünnepe


protestáns a reformáció napja

342. bosika
2009. febr. 5. 20:26
Amikor a fiaim kicsik voltak, akkor nem volt "divat", csak a névadás. Egy gyermek még nem tudja eldönteni, hogy szüksége van-e rá. Döntsön akkor, amikor már felnőtt lesz.
341. ac1096844d (válaszként erre: 261. - Alfoldi13)
2009. febr. 5. 19:46

Tisztelt alföldi.


Nem kell ezen sokat gondolodni.

A gyermekkeresztelés, mint vallásos hagyomány ártani nem árt, de a bibliai értelemben vett üdvösség szempontjából, igei értelemben megalapozatlan.

2009. febr. 5. 19:39
A hitre szükségünk volt és van is, hogy magyarázatot adjunk a világra. Nem kell feltétlenül igaz legyen, hogy elfogadjuk. Úgysem lehet bebizonyiitani egyenlőre sem azt hogy van, sem azt, hogy nincs Isten. Ki hogy gondolja, mindenkinek jogában áll választani! A kereszteléses dolog is ilyen, szóval nincs mit vitázni.
339. SIldi
2009. febr. 5. 18:07

Nem tettem fel tyuk-tojas kerdest.

Azt mondtad hogy a vallasi szokasok ATVETT szokasok, sosem voltak igazan magyar szokasok, nem tarozik a kulturahoz.

Erre valaszoltam, hogy ilyen melyen azert megse kene belemenni hogy azt vitassuk hogy mi az "igazi magyar szokas". Azt ne forszorozzuk, hogy mi volt elobb a tyuk vagy a tojas, mivel:

azert hogy a kereszteny hit felvetele konyebb legyen, sok magyar pogany szokast oltoztettek kereszteny ruhaba.


Tehat igenis jogos a tyuk-tojas elmelete.


Es ha mar azt hiszed, hogy oktatasra szorulok, akkor en is mondanek valamit: tudtad, hogy a vilagon 10 fele ember letezik? Aki ismeri a kettes szamrendszert es aki nem.

338. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 333. - SIldi)
2009. febr. 5. 17:54
Aki elemi ismeretekkel rendelkezik biológiából az nem tesz ilyen kérdést fel mint a tyúk-tojás ugyanis álkérdés és borzasztóan együgyű, nagyfokú ismerethiányra utal. Megvilágítom egy példával, sokan tagadják hogy az ember a majomtól származott, csak egyet nem képesek felfogni hogy Darwin soha nem állított ilyet. Azt mondta hogy az embernek és a majomnak közös őse volt. Tudod a tyúkoknak mint madárnak is volt közös őse, mégpedig a repülő sárkánygyík.A Komodói varánusz és a kendermagos tyúkocskánk rokonok bizony sok ismertetőjegy mutatja. De visszamehetek még jobban tudod hogy az ember a vízből származik? Minek lenne különben az ujjaink között úszóhártya maradvány? És hogy a majmokkal is közösködtünk azt meg a farokcsontunk bizonyítja.
2009. febr. 5. 17:51
nem igy vélekedünk mert nem összehasonlítható ez ezzel...
336. SIldi
2009. febr. 5. 17:48

Tegyuk fel, hogy nem allja meg a helyet az a kijelentesem, hogy:


"a kereszteles hagyomanyat is orizni kell, mert a magyar nep kulturajahoz tartozik"


Akik nem kivanjak orizni ezt, mert nem eredeti magyar unnep/hagyomany/kultura resze, ugyanigy velekedtek a halloweenrol is meg a balint naprol is?

Mert ugye nem lenne fair..

335. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 323. - Pont)
2009. febr. 5. 17:40
És nem tartozik a magyar kultúrához az olyan hagyomán ami soha nem volt magyar és egyesek erőszakkal megpróbálják magyarítani. Pld Valentin-nap, Haloween meg ezek. A Krisna hívők meg pláne.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook