Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
334. SIldi (válaszként erre: 331. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 5. 17:33
Es hol leltel fel álokoskodást nalam?
333. SIldi (válaszként erre: 331. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 5. 17:30

Atvett?

Akkor meg lehet sorolgatni MAS atvett dolgokat is ha ennyire belemelyedunk, ha azt forszirozzuk, hogy ki volt elobb a tyuk vagy a tojas...

Nem voltunk minden teren olyan ... eredetik

332. SIldi
2009. febr. 5. 17:27

Nehezteles?

Szomorunak tarom, de nem neheztelek, nem gyozkodok, nem eroszakoskodok.

331. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 325. - SIldi)
2009. febr. 5. 17:27
Tudod ezt úgy hívják hogy álokoskodás. Azonkívül nincs keresztény nép mert az egyszerűen nem kötődik egyetlen nemzethez se mert nem jellemzője egyetlen nemzetnek se mert 100%-osan átvett dolog. A magyar nemzeti kultúrához szignifikánsan az tartozik ami csakis magyar.
330. ad04b33206 (válaszként erre: 321. - SIldi)
2009. febr. 5. 17:24
nem forgatlak ki, csak nem jol fogalmazol, mert mar bacsanat, de azert leigenytelenezni mert nem keresztelem meg a gyereket, enyhen szolva is banto. En sem irok neked ilyeneket. De nem vettem annak, mert azert ertem en hogy mit gondolsz :) csakhat valahogy fel kell hivnom a figyelme ra hogy kicsit erös volt ram nezve amit irtal. De azert nincs harag reszemröl. REmelem reszedröl sem hogy ragaltam ra :)
329. Zizisicc (válaszként erre: 326. - SIldi)
2009. febr. 5. 17:15
Ez így van! De akkor ne neheztelj azokra, akik nem érzik szükségét a gyermekeik megkeresztelésének! :o))
328. SIldi
2009. febr. 5. 17:15
oke...
2009. febr. 5. 17:12
oké, akkor maradjunk abban, hogy többen viszont nem annak kezelik.
326. SIldi (válaszként erre: 324. - Spinneli)
2009. febr. 5. 17:12

Hat nem lehet eroszakkal ravenni barkit is, hogy valaminek eleget tegyen.

Ezt erezni kell.

325. SIldi (válaszként erre: 323. - Pont)
2009. febr. 5. 17:11

Es a magyar nep kereszteny nep.


A vallas es a szertartasok is egy nep kulturajahoz tartoznak.

Nem szeretnem vitatni, hogy minek az aran, milyen aldozatok araval lett kereszteny nep, de igenis a kereszteles maga is resze a magyar kulturanak.

324. spinneli (válaszként erre: 321. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:59

"Nekem az osszes ertek fontos, beleertve a vallasi hagyomanyokat is."


Ezzel nincs is probléma, a keresztelő viszont nem hagyomány, plusz ezeknek a betartása mindenkinek a saját tisztje.

ennyi.

323. Pont (válaszként erre: 321. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:55

"magyar kulturahoz a kereszteles is hozzatartozik, mint megannyi mas vallasi szokas."


Na itt a bibi.

A húsvéti locsolás,a mákos beigli karácsonykor,farsang,néptáncunk...stb ezek magyar kúltúrához kapcsolódó szokások.

A keresztelő nem magyar népszokás,hanem keresztény egyházi ünnep.

322. kaaskopje (válaszként erre: 321. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:50

Bocsánat, hogy beleszólok, de ez nem szókiforgatás. Az 'igénytelen vagy' és a 'nem igényled' között óriási a különbség.

Ha már a magyar nyelv ápolását és fontosságát (is) emlegettük.... ;)

321. SIldi (válaszként erre: 320. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 16:34

:)

Nah

odairam, hogy ne vedd rossz neven, de megint kiforgatsz a szavambol.

Atfogalmazom: nem igenyled.


Eppen ezt irtam az utobbi par hozzaszolasomban, hogy bosszanto mikor kiforgatjak az ember a szavaibol.


Nekem az osszes ertek fontos, beleertve a vallasi hagyomanyokat is.

Annyira hogy pl a leendo gyerekeimnek sem adok mittomenmilyen exotikus neveket, hanem szep magyar nevei lesznek.

Sajnos meg az anyanyelvukert is kell harcolnom -azert hogy gyakorolhassak-, es ez nem olyan egyszeru, nem nyujtjak a lehetoseget ezusttalcan.

Magyarnak megmaradni -mindennel ami ezt jelent- nagyon nehez. Ezert erzem kotelessegemnek, hogy legalabb meg egy generacio ugy nojon fel, hogy tiszteljek es becsuljek oseik szellemi hagyatekat. A magyar kulturahoz a kereszteles is hozzatartozik, mint megannyi mas vallasi szokas.

320. ad04b33206 (válaszként erre: 318. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:27

igenytelen vagyok (ez tetszik :D)mert nem tartok fontosnak egy szamodra fontos hagyomanyt (ami nekem vallasi rituale inkabb mint hagyomany). Akkor tudod mit? Igenytelen vagyok. Nekem mas hagyomanyok sokkal fontosabb mint ez. Nekem pl fontosabb hogy a fiam megismerje a magyar nyelvet a magyar kulturat, a hagyomanyokat. Es ugyan ugy meg fogja a keresztelest is, es ha akarja felölem aztan kersztelkedhet. Olyan vallast valaszt amit akar.

Tudod hogy mennyi fontos dolog van meg az eletben a vallasi hagyomanyokon kivül? attol hogy nem irtam le neked az összes szamomra fontos dolgot (mert hogy igazabol nem is irtam csak hogy igen, nekem az altalad felsoroltak fontosak) attol meg tarthatok igen igen sok dolgot fontosnak meg az eletben, nem gondolod?

319. kaaskopje (válaszként erre: 312. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:23

Az nem én voltam, hanem ndora :)


Nem tudom, nem ismerem a statisztikákat, de biztosan igazad van. Minden esetre az én családomra szerencsére nem igaz. Meg a baráti körömre sem.

318. SIldi (válaszként erre: 315. - Ad04b33206)
2009. febr. 5. 16:19

Na akkor leirom Neked is:

megkerdeztem, hogy mi fontos neked az eletben, mi a celod.

A muvelodest nem emlitetted.

Gondoltam, ha fontos valami, legalabb melto az emlitesre.

Ha nem inged, ne vedd magadra, es orvendek ha tevedtem, es rosszul vontam le a kovetkeztetest.


Nem nem, nem vagy se butusdka, se szellemileg lemaradott. Igenytelen meglehet,( nem rosszasagbol mondom). De nem kategorizaltalak be sehova.


Nem tartom magam vallasosnak, de a humanitariius ertekeket kepes vagyok megerteni, kotelessegemnek erzem a hagyomanyokat megorizni es tovabbadni.

A keresztelesben emberi pozitiv telitettseget erzek, ami minden emberhez kozel all,

Beszelgetunk, nem gyozkodok, es nem eroszakoskodom.

De muszaj neha hevesebben fellepnem, mikor felbosszankodok, hogy a legoszintebb joindulatomat is kimagyarzzak, felreerik is mellekes dolgokon akadnak fenn.

Vegul is azt hiszem en vagyok az egyeduli aki ennyire melyen, bove, tobbfele szempontot figyelembe veve kifejtette allaspontjat.

317. Pont (válaszként erre: 314. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:17

Biztosíthatlak,másról is.

:))

316. SIldi (válaszként erre: 312. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:12

Jujj, hat nem is te valaszoltaqd ezt.

Masnak tettem fel ezt a kerdest, neki szol a valasz.


Nem vonok le kovetkezteteseket olyasmirol, amirol csak "megerzesem" van...kell legyen azert valami alapja is az egesznek.

Bocsanat.

Es orvendek, hogy a szellemi taplalek is fontos meg sok embernek.

315. ad04b33206 (válaszként erre: 300. - SIldi)
2009. febr. 5. 16:11

hat nem tudom hol olvastad hogy en kihagyom a "szellemi taplalekot" :) vagy azert mert nem megyek templomba es nem hiszek semmilyen Istenben, vagy nevezzük ahogy akajuk, akkor en hogy a te vonaladat kövessem, egy egyszerü kis butuska szellemileg lemaradott (es itt most nem hülyet, csak nem felvilagosultat ertek)valaki vagyok? mert hogy en nem irtam olyat hogy nem olvasok, nem megyek moziba, szinhazba stb. Az mar mas kerdes hogy melo es gyerek mellett nem jut ra annyi idöm amit szeretnek. Örülj hogy neked van es hasznald ki.

Viszont szerintem te sem vagy teljesen tisztaban itt a vallas es hit kerdesevel mert te magad irod hogy nem jarsz templomba (evi ketszer nekem nem templombajaras) szoval szamomra nem vagy egy nagy vallasos hivö ember. (ami persze most sem pozitiv sem negativ minösites nem volt) Akkor viszont nem ertem mit kötötd az ebet a karohoz ezzel a fenenagy a keresztelö egy szuper fontos dolog dumaval.

314. SIldi (válaszként erre: 310. - Kaaskopje)
2009. febr. 5. 16:08
Igen, az en eddigi tapasztalataim alapjan, Ponttal jol el lehet beszelgetni/vitazni - legalabbis errol a temarol, s meg volt ilyen tapasztalatom masokkal is a forumokon.
313. SIldi (válaszként erre: 309. - Kaaskopje)
2009. febr. 5. 16:06

Nem feltetlenul Rolad van szo.


De azt hiszem, egyetertesz velem azzal, sokan mar nem is beszelnek rendesen.

312. SIldi (válaszként erre: 308. - Kaaskopje)
2009. febr. 5. 16:05

Azert, mert megkerdeztem mi a celod az eletben, mi a fontos, miert elsz.., es az anyagiakat emlitetted.

Innen jott a kovetkeztetes.


Ne vedd magadra, lehet eppen befolyasoltalak valamivel.

De az az igazsag - statisztikak mutatjak - , hogy az ember mind kevesebbet es kevesebbet tolt azzal h a szellemet taplalja.

Es ez megint nem jo.

311. Pont (válaszként erre: 310. - Kaaskopje)
2009. febr. 5. 15:22
:)
310. kaaskopje (válaszként erre: 306. - Pont)
2009. febr. 5. 15:20
Te mindig olyan jól leírod, amit gondolok :)
309. kaaskopje (válaszként erre: 305. - SIldi)
2009. febr. 5. 15:18
Szerintem az én számból ilyesmit még nem hallottál... (Vagyis az én ujjaimból ilyesmit még nem olvastál :))
308. kaaskopje (válaszként erre: 300. - SIldi)
2009. febr. 5. 15:16

'Nem (feltetlenul) szar az eleted, en is arra torekszem hogy hazam, kocsim, kirandulai lehetosegeim legyenek. Es nagyon igyekszem.

De ugyanakkor nem hagyom ki a szellemi taplalekot sem, sot fontos resze az eletemnek: szinhazba jarok, konyvet olvasok, szimfonikus koncertre megyek el - azt hiszem itt van az, ami a nezetkulonbsegeket vonja maga utan.'


Mibõl gondolod, hogy mi nem olvasunk könyveket, nem járunk színházba, múzeumba??? Tudtommal mindehez nem a keresztelõn osztogatják a jegyeket. Mibõl gondolod, hogy nálunk nem fontos a szellem táplálása?? Csak veled ellentétben, szerintem a szellem táplálásának semmi köze a hithez, meg, hogy valakit megkereszteltetnek e a szülei.


Ha tudni akarod, rengeteg könyvünk van; nem szemét, hanem irodalom. A gyerekeimmel (2 és 4 évesek) rendszeresen járok könyvtárba, de rengeteg saját könyvük is van. Mivel külföldön élek, nekem talán duplán fontos, hogy megismerjék a magyar irodalmat, kultúrát is. Imádok színházba járni, csak két kisgyerek mellett kicsit nehezen kivitelezhetõ, de azért szerencsére néha megoldható :)

307. SIldi
2009. febr. 5. 15:08

Es h visszaterjek a keresztelesre: ez is fontos.

Sot hagyomanyaink legnagyobb resze a vallasbol ered.


Sajnalom, hogy az utolso 2 hozzaszolasomban olyan hirtelen voltam, de igazan bosszanto, hogy olyan lenyegtelen dolgokba kotnek bele, es a legnagyobb igyekezetemre sem erti meg a jonep mi a mondanivalom.


Nem kell elfogadni, de ha beszelgetunk, akkor megerteni legalabb, igy is tapasztalatot gyujtve, ami hozzasegit ahhoz, hogy ne legyunk olyanok, mint a szemellenzos lovak... csak egy iranyba lat.

306. Pont (válaszként erre: 286. - SIldi)
2009. febr. 5. 15:07

Már vágom,hogy te emberi szemszögből nézed a dolgokat,nem igazán van mögötted vallás,csak ezt tanultad és ezt viszed tovább ,mert úgy érzed SZÁMODRA fontos.

De értsd már meg ,hogy van olyan ember aki szá,ára ez nem hagyomány,nem tradíció,ezért Ő az anyukája titkos töltött káposzta receptjét viszi tovább ,mert SZÁMÁRA az jelet valamit!

305. SIldi
2009. febr. 5. 15:04

hmmmm:

vacsi, tali, ari, zacsi, depi, ongyi hiretelen ennyi jut eszembe, de biztos tudtok sok sok peldat a sajat eletetekbol.


Hat aki igy beszel, azt hogy is orizze a hagyomanyokat? Hogy is ertse meg, hogy a hagyomanyok orzese milyen nemes es fontos feladat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook