Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
274. Pont (válaszként erre: 270. - SIldi)
2009. febr. 5. 10:59

Persze nem szabad vesztükre hagynia a felekezet tagjainak ,akik ebben hisznek és ebben a hitben élnek.

Akik semmilyen egyháznak nem a tagjai ,azok miért is tartanának be egy olyan hagyományt,ami nem az ő hagyományuk?

Ez kb olyan ,mint ha minden esküvőn a házasulók földhöz vágnák a poharat,pedig nem is görögök.

273. RoniSize (válaszként erre: 272. - Jsanett)
2009. febr. 5. 10:52
szerintem pedig igen is az által, külömben semmi értelme sem lenne a parancsolatok közül 9-nek
272. jsanett (válaszként erre: 264. - Fda58604ed)
2009. febr. 5. 10:49

Jo reggelt! :)


Az elkovetett bunok semmisse tehetoek!!! Szerencsere!!! :)


Abban egyeteretunk Alfoldi-vel, hogy minden bun megbocsajthato, de az igazi megbocsatast csakis Isten tudja adni, es csakis akkor ha hiszunk az O egyszulott Fianak neveben Jezus Krisztusban:

"Mert ugy szerette Isten a vilagot, hogy egyszulott Fiat adta, hogy aki hisz obenne, az el ne vesszen, hanem orok elete legyen!" (Janos 3:16)


Tehat nem attol fogjuk megnyerni Isten bocsanatat, ha jo emberek vagyunk, vagy pl: segitokeszek, stb. O nem a cselekedetek alapjan itel meg majd minket, hanem csakis arra a dologra kivancsi, hogy elfogadtuk-e az evangeliumot, az O Fianak neveben hiszunk-e!

Az egesz Uj Szovetsegi resz errol szol!!!


(egyebkent sok egyhaz azt hirdeti hogy a jo cselekedetek altal fogsz udvozulni, tevesen!)

271. SIldi (válaszként erre: 254. - Fda58604ed)
2009. febr. 5. 10:42

Nem vagyok en se lokott. Hasznalom az agyam, tudok gondolkozni. De sosem erdekelt hogy vajon igazan atvaltozott a viz borra vagy tenyleg szetvalasztotta a tengert...

Nem vagyok szorszalhasogato, es nem is akarok firtatni bizonyos dolgokat a bibliabol.


Mas szempontvol vilagitottam meg a kereszteles szertartasat: egy igen is humanitarius szemszogbol, amiben a kozeppontjaban az ember all, aki a jora, szepre torekszik, es arra hogy az egyetemes ertekeket, hagyomanyokat megorizze es tovabbadja. Aki megerti es aterzi a kereszteles unnepi hangulatat -ami igenis a csalad javara szolgal - es eltekint attol hogy feszitgesse, hogy hogy most rasoz valamit a gyerekere...es jaj istenem megserti valamilyen jogaban, privat szferajaban.

270. SIldi
2009. febr. 5. 10:02

Mondvacsinalt ok: "divatbol nem keresztelunk".


Nem szeretnek senkire raeroltetni semmit vagy meggyozni valakit barmirol is. Mindenkinek szive joga eldonteni. Megis azt hiszem, hogy itt olyan dolgokrol van szo, olyan szertartasokrol, szokasokrol, amiket nem szabad vesztukre hagyni.

Biztos kenyelmesebb az, ha egyszeruen elsiklunk egyes dolgok felett.

Szokasainkhoz, szellemi hagyomanyainkhoz, kulturankhoz ragaszkodnunk kell, meg kell orizni es tovabb kell adni.

Akinek ez fel van talalva, csak ki kell nyujtania a kezet erte, az nem is tudja megerteni, mekkora kincs ez.

269. alfoldi13 (válaszként erre: 264. - Fda58604ed)
2009. febr. 5. 06:34
Tudod mi katolikusok nem lebegtetünk zászlót.. a gyermekeimnek megpróbáltuk a hitünket tovább adni van ki vette van ki nem de ezt erőltetni lehet legkevésbé ,inkább a mi egyszerüségünket látva követték ,vagy elfordultak / persze reméljük ez is csak ebbe a kamasz világba lesz igy és majd ujra igazodik a sor, /és talán még ha ujrakinyitod az én lapom talán meglátod benne ,hogy nem is olyan rossz lehet igy élni ,még ha sok is a gond...az elkövetet bünök bizony mint minden más megbocsájthatok ... és ez nagyon fontos nincs megbocsájthatatlan dolog persze a rosszért bünhödni kell ,de a megbocsájtásban meg hinni kell...sokan vannak kik itt csak papolnak, de én ezt élettapasztalatom alapján mondom...
268. hofiagi
2009. febr. 4. 23:32
egy kérdés: hogyan lehet egy gyereknek keresztapja ha nincs megkeresztelve?
267. Pont (válaszként erre: 264. - Fda58604ed)
2009. febr. 4. 23:31
De,ha megbánod és belátod ,hogy nem helyesen cselekedtél,és ha még bocsánatot is kérsz,akkor akár semmissé is teheted a "bűnödet".Ilyen egyszerű.
266. Pont (válaszként erre: 263. - Fda58604ed)
2009. febr. 4. 23:29
Ő ebben hisz és így is gondolja,nincs evvel baj.
265. fda58604ed (válaszként erre: 263. - Fda58604ed)
2009. febr. 4. 23:27
restanciád
264. fda58604ed (válaszként erre: 261. - Alfoldi13)
2009. febr. 4. 23:27

megnéztem az adatlapod....


remélem, a gyermekeidet a gondolkodás szabadságában nem korlátoztad...


Sok boldogságot kívánok Neked egy ekkora családhoz, jó szelet, jó vitorlákat!


Továbbra is fenntartom: az elkövetett bűnök nem tehetők semmissé.

263. fda58604ed (válaszként erre: 261. - Alfoldi13)
2009. febr. 4. 23:22

Te komolyan azt gondolod, hogy földi pályafutásod szemétségei semmissé lesznek azáltal, hogy bizonyos egyház híve vagy?


Nem lett volna jobb úgy élni életed, hogy ne legyen restaciád, amit most az istenedre/egyházadra testálsz?

262. Pont (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 22:44

"Szerintem ennek a felfogasnak koze van a kommunizmushoz, mikor nem volt szabad vallasi szertartasokon reszt venni, vagy pedig egyeb okokbol. . ."



:DDD


Az egyéb okok alatt szellemi szabadságra és vallás szabadságra gondolsz?Amibe az is beletartozik,hogy kössz szépen nem kérek az egyházakból,felekezetekből...stb,stb?

261. alfoldi13 (válaszként erre: 255. - Ac1096844d)
2009. febr. 4. 17:59
én a te helyedben ezt is átgondolnám...
260. kaaskopje (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 17:57
Mondvacsinált okok? Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de vannak emberek, akiket a vallás, a hit úgy ahogy van, egyszerüen nem érdekel és egy pillanatig sem jut eszükbe, hogy megkereszteltessék a gyermeküket. Úgyhogy ne sajnáld, én sem sajnálom :)
259. 2f52d2d19c (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 17:11
28 évesen mit tudsz te a kommunizmusról??? legfeljebb egy két dalt amit kisdobosként daloltál! Ne haragudj meg rám ezért,de igazán nem evvel kéne jönni! Miért nem érted már meg,hogy a HITET NEM LEHET TENULNI ÉS BELEERŐSZAKOLNI SENKIBE SE!!!AZ ILLETŐ VAGY ÉRZI VAGY NEM! Tök mindegy hogy megvan e keresztelve avagy se!!!!!
258. alfoldi13 (válaszként erre: 257. - Katlinka)
2009. febr. 4. 17:06
és nem is rossz döntés volt...
257. Katlinka (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 16:39
Az egyik gyerekem meg lett keresztelve,mert úgy alakult. A másik nem, mert így alakult.:) 19 éves elmúlt. Ő azt mondja , nem is akar. Jól érzi magát igy "pogánynak" .Rábíztam a hitet:) dönthet, tiszteletben tartom, bárhogy alakul.Én a 60-as években voltam elsőáldozó(falunk éltünk), de a bérmálásig már nem jutottam el, :)életem első jelentős döntése volt.
2009. febr. 4. 16:25
...mindamellett, hogy hivő vagyok...
2009. febr. 4. 16:19
Én sem kívánom megkereszteltetni, mert a magam részéről egy vallásos hagyománynak tartom, amit nem kívánok követni.
254. fda58604ed (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 15:05

Vedd észre: erőszakosan téríteni már nem lehet.


Az emberek iskolába járnak, kémiát, biológiát, fizikát tanulnak, szkeptikusok és kétkednek.


Senki sem kötelezhető már rá, hogy elhigyje szóról-szóra, ami pl. a bibliában áll.

Engem nem tudsz meggyőzni, hogy hinnem kell, én sem tudlak, hogy nézd másképp a dolgokat.

253. Zizisicc (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 15:03
Mondvacsinált????? Neked annak tűnik, másnak meg a keresztelő nem természetes. Legyél már egy kicsit elfogulatlanabb!
2009. febr. 4. 15:03

Én nem vagyok "hitetlen"

:)

viszont az Istenről alkotott nézeteimben a keresztelőnek semmilyen jelentősége nincsen, ezért nem tervezem, hogy lesz.

Ugyanakkor ha a gyermekem rálép a keresztény egyház által megszabott útra, tiszteletbe fogom tartani.

251. pemete (válaszként erre: 250. - Spinneli)
2009. febr. 4. 15:00

Dettó!

Semmi köze az én vallásellenességemnek a szocializmushoz, meg semmiféle ideológiához. Én egyszerűen hitetlen kutya vagyok, és igyekszem a gyerekemből is azt nevelni!

250. spinneli (válaszként erre: 249. - SIldi)
2009. febr. 4. 14:55
nem feltétlen van ehhez köze, én például nem tervezem a keresztelést, és nem kommunizmusban nőttem fel.
249. SIldi
2009. febr. 4. 14:48

Nagyon sajnalom, hogy sokan foloslegesnek, sot ertelmetlennek tartjatok a keresztelest, mindenfele mondvacsinalt okbol.

Szerintem ennek a felfogasnak koze van a kommunizmushoz, mikor nem volt szabad vallasi szertartasokon reszt venni, vagy pedig egyeb okokbol...

248. fda58604ed (válaszként erre: 246. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 17:49
Megtettem, láttam. Én is ajánlom sokak figylmébe az élményt.
247. fda58604ed (válaszként erre: 245. - Kisbuddha)
2009. febr. 3. 17:48
Valszeg nem a Stein néni úszkált benne a Bach koncert után...
2009. febr. 3. 16:33
voltam koncentracios taborban, lattam gazkamrat es egetöt is...ajanlom hogy menjen el mindenki es szemelyesen nezze meg. na de hagyjuk ez tenyleg nem ide tartozik.
245. kisbuddha (válaszként erre: 243. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 16:15
Láttam a YouTube-on egy dokufilmrészletet, miszerint volt Auschwitz-ban medence és színház is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook