Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
244. SIldi (válaszként erre: 243. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 16:13
Nem epp, de ez is santit
243. ad04b33206 (válaszként erre: 240. - SIldi)
2009. febr. 3. 16:05

most ugye nem azt akarod mondani hogy szerinted sem voltak gazkamrak es nem öltek meg bennük zsidokat?

Tudom hogy nem ide tartozik, de nem birom megallni hogy ne kerdezzem meg.

242. kisbuddha (válaszként erre: 239. - SIldi)
2009. febr. 3. 16:00
Azt mondom ez most sem helyes. Pl. a zsidók szerint Isten nekik adta a Kánaánt, mivel ők a kiválasztottak. Ezt ma úgy értelmezik (olvastam) hogy ezért ölhetnek is. Meg is teszik. Mivel a háborúkhoz pénz kell és pénz, ki szponzorálhatná a legjobban mint az egyház, a legjobban menő nonprofit vállalkozás a világon. Ha tudnánk mik mennek a háttérben..! Bár addig jó míg nem tudjuk.
241. fda58604ed (válaszként erre: 240. - SIldi)
2009. febr. 3. 15:55
Meg az egyházban, de nagyon.
240. SIldi (válaszként erre: 237. - Fda58604ed)
2009. febr. 3. 15:53

Ebbe en se mennek bele.

Roviden a velemenyem: sokminden santit azert abban a holokauszt tortenetben

239. SIldi (válaszként erre: 238. - Kisbuddha)
2009. febr. 3. 15:51

Tenyleg nem ertjuk egymast.


"Jahve áldásával gyilkolásznak" ezt irtad.


Abban egyetertunk, hogy Isten nem erthet egyet ezzel :)


Regebb igy ertelmeztek: a hitedert ölsz, meghalsz. Ez a felfogas nem allja meg a helyet a mai vilagban, de annak idejen nagyon is normalis volt. Gondolom egyet ertunk abban is hogy ez regebb nem volt helyes.


Namarmost: "Jahve áldásával gyilkolásznak" Kicsodak? Es melyik az a egyhaz, aki ezeket a gyilkosokat tamogatja es erre buzditja oket?

238. kisbuddha (válaszként erre: 234. - SIldi)
2009. febr. 3. 15:46

Nem értjük egymást. Isten persze felette áll az összes maszlagnak.

De az egyházak? Az összes vallásháború régen és most? Ha nem Isten nevében cselekszenek akkor meg miről beszélünk? Miért is kell bármelyik?

2009. febr. 3. 15:44

Itt a cikk, mielőtt azt hallanám, hogy ez nem igaz:

[link]

236. fda58604ed (válaszként erre: 229. - SIldi)
2009. febr. 3. 15:38
nemigen akarok/akartam ennyire mélyen belemenni, de az az egyház, aki pl. holokauszt-tagadó püspököket melenget a keblén, hogyan is hirdetheti a szeretetet?
235. fda58604ed (válaszként erre: 203. - SIldi)
2009. febr. 3. 15:34
De nem kötelező őrizni. Őrizze, aki akarja.
234. SIldi (válaszként erre: 233. - Kisbuddha)
2009. febr. 3. 15:31

Annyira nem erdekel, hogy annak az egyhaznak az istene, hova tartozom, hogy igazabol kereszteny-e, vagy no vagy szines boru vagy barmi.

Ez mellekes, azt hiszem, de biztos nem allok le vitatkozni ezen, mert szerintem targytalan es folosleges.


"Jahve áldásával gyilkolásznak"

Akkor megis, hogyhogy? A foldi vallasos intezmenyek kozul melyik vallalja azt, hogy o adott erre engedelyt... sot aldast?

A katolikus egyhaz biztos nem adja aldasat ilyesmire, es abban megegyezunk, hogy az az Isten se... nevezzuk barminek.

233. kisbuddha (válaszként erre: 232. - SIldi)
2009. febr. 3. 15:23
Tudtommal a kereszténység csak kb. 2000 éve létezik. A Te Istened keresztény? Az egyházak akarják a maguk képére formálni. Egyik se különb firma.
232. SIldi (válaszként erre: 230. - Kisbuddha)
2009. febr. 3. 15:17

"Jahve áldásával gyilkolásznak "


Hmmm.... nem hallottam arrol, hogy valamelyik kereszteny egyhaz is aldasat adta volna ilyesmire.


Nem is ertene egyet Isten.


Lehet en nem vagyok informalva eleg jol...

231. spinneli (válaszként erre: 128. - SIldi)
2009. febr. 3. 14:52

elmaradás:


Istenben hiszek, a neki társított szertartások szükségességét megkérdőjelezem-a keresztelés is ilyen.

230. kisbuddha (válaszként erre: 229. - SIldi)
2009. febr. 3. 14:46

Csak, ha a férjem is ugyanazokat a bűnöket követné el újra meg újra, mint a nagyapja...

Milyen akkori háborúk? Most is Jahve áldásával gyilkolásznak gyerekeket pár országgal arrébb. Mindegy hogy hívod Istent, kétlem hogy egyetértene.

229. SIldi (válaszként erre: 225. - Kisbuddha)
2009. febr. 3. 14:26

Szerintem a ferjed se vonhato felelosegre a nagyapja esetleges buneiert, rossz tetteiert (elmeletbol beszelek)

Az akkori haboruk az akkori aktualis felfogas miatt voltak. Akkor ugy ertelmezetek, akkor az eletuket adtak a hitukert.

Ez a felfogas, amint mar irtam, nem allja meg a helyet a mai vilagban.

Es nem eppen fair, hogy a mai egyhazat hibaztassuk az az akkori buneiert

228. ad04b33206 (válaszként erre: 225. - Kisbuddha)
2009. febr. 3. 14:25
te vagy az en emberem :)
2009. febr. 3. 14:24

egyebkent csak hogy tiszta legyen hogy miert ilyen nagy az ellenszenv a templomok es papok irant.

A nagymamam egy nagyon-nagyon vallasos nö volt, es bar keves ilyen van, ugy is elt ahogy ez a nagykönyvben meg van irva a vallasossagrol. Mindenki meg volt keresztelve, igy en is atestem ezen csecsemökent. Mikor iskolas lettem a mamam kedvvert beirattak hittanra. Jo is lett volna, mert karom nem szarmazik belöle ha kicsit megismerem ezt a dolgot is, de egy igazi szadista idiota pap volt a tanar. Ha jol emlekszem 75 es a halal közötti koru, de olyan elvezettel vert minket hogy az valami fogalom. Nem tudom milyen szazadba gondolta magat, de nekem ez nem jött be, igy fel ev utan kiiratkoztam a mamam nagy banatara. Hogy megis a kedvebe jarjak delutanonkent/estenkent együtt olvastuk a bibliat (ez alatt azt kell erteni hogy en olvastam ö figyelt es ha valamit kerdeztem valaszolt). Elveztem mert edekes volt, szep kepekkel jo törtenetekkel. Volt kedvenc is amit többször atbeszeltünk atolvastunk. Megtanitott imakra, mit hogy kell, illik, stb. Nincs is ezzel semmi baj, mert ez is hozzatartozik az alapmüveltseghez (szerintem). Aztan jött hogy menjek vele templomba. Hat hogy ne legyen gond, neha elmentem vele. Es itt ert az hogy a draga pap közölte mise utan hogy en egy rossz gyerek vagyok mert nem jarok mar hittanra szegeny mama milyen unokaja van! mondom mi van? azert vagyoko rossz mert nem akarom hogy verjen, inkabb a mamam "tanit" otthon? soha többet nem menetem templomba vele es ö sem kerte mert latta hogy megbantottak az unokajat ezzel. /voltam azota azert meg parszor, de ha nem muszaj nem megyek/

Erre jött egy lapattal azzal hogy mikor nagymamam meghalt a pap a misen rossz nevet mondott mikor közölte hogy imadkozzunk a lekeert es meg utana volt pofaja elkerni a mise arat!! Hozzateszem hogy a nagyanyam es a csaladja a haboru idejen a hazukban bujtatta az összes templomi erteket hogy ne vigyek el az oroszok. Es utana meg csak annyit sem mondtak hogy köszi. A pap ismerte gyerek kora ota, es rossz nevet mondott a misen, es meg csak annyit sem mondott hogy bocsanat erte.Ezek utan kesett a temetesröl is (mise elötte volt, es utana fene tudja hogy meg hova ment a temetö helyett) ES ezert is aztan elrakta szemrebbenes nelkül a penzt. Csak a nagyanyamra valo tekintettel nem küldük el a fenebe.

Es ha mar itt tartunk ez az aldott jo pap csufos veget ert. Egy feszitövassal vertek halalra a lakasan. Akkor ez hogy is van? isten megbüntette?


De egyebkent attol függetlenül hogy nem vallom magam vallasosnak olvastam a bibliat, van is itthon, a fiamnak is lesz, es tudni fogja mi all benne. Ha akar eljarhat(unk) templomba, es olyan vallasban hisz majd amiben akar. En biztos hogy nem fogom azt mondani hogy nem. De teny hogy ha kerdez azt sem fogom neki mondani hogy hiszek benne. Termeszetesen nem kicsi korban mert meg akkor ugysem erti hogy mi ez az egesz.

De en meg mindig meg vagyok gyözödve hogy a vallas kerdese nem a csaladon es a neveltetesen mulik.

226. Zizisicc (válaszként erre: 223. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 14:17
Oké, ha egyszer arra vetődöm, megkóstolom! Rugalmasan kezelem a dolgokat. :oDDDDDDDDD
2009. febr. 3. 14:15
Sziasztok! Most vettem észre ezt a fórumot. Nálunk a családban van vagy 5 lelkész (evang.) ezért természetesnek veszi mindenki hogy megkereszteljük a gyereket. A párom nem akarja, max. buddhistának nevelni, mert az egyetlen vallás aminek nevében sose háborúztak. Na erre mit mondjak? Igaza van. Én is a szeretetben és az erkölcsben hiszek, nem az egyházban. Pénzéhes cég az összes.
224. ad04b33206 (válaszként erre: 221. - SIldi)
2009. febr. 3. 14:10

hat igen, de a papir szerinti allapot sajnos igencsak meghatarozza az ember eletet. De ezt hagyjuk, mert nem ez a tema.

Persze hogy rajtam mulik hogy gyakorlom-e, de ahhoz hogy rendesen gyakorolhassam fizetnem kene adot. es mar ugyan ott is vagyunk.

Igy marad hogy papiron vallastalansag es max az otthon olvasgatom a bibliat dolog :)

223. ad04b33206 (válaszként erre: 220. - Zizisicc)
2009. febr. 3. 14:05
:D ok, de ez nagyon finom es itt ez teljesen normalis, mert nem olyan a kapisali mint otthon :)
222. ad04b33206 (válaszként erre: 215. - SIldi)
2009. febr. 3. 14:03
na latod itt a különbseg, nalunk ez joval több fejenkent es havonta.
221. SIldi (válaszként erre: 216. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:57

Jo. Tiszta.

Papir szerint nincs vallasod.

Papir szerint vagyontalan vagyok(nincs a nevemen semmi), szuloknel elek, roman allampolgar vagyok(akik nem tudjak azt hiszik roman nemzetisegu is), a bankok szempontjabol nem vagyok fizetokepes ugyfel, ... s meg sorolhatnam.

De alberletben lakom a parommal, az apam kocsijat vezetem, magyar vagyok, es halistennek nem szorultam eddig bankkolcsonre.


A papir az papir. Attol meg reszesultel a keresztseg szentsegeben, rajtad mulik ha ezt gyakolrlod vagy sem.

220. Zizisicc (válaszként erre: 216. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:53
Már ne is haragudj, a szalonnakockás káposztasaláta miatt én is reklamálnék! ;oDDDDDDDDD
219. ad04b33206 (válaszként erre: 214. - SIldi)
2009. febr. 3. 13:52
latod nem erted amit irok. Pontosan ezt mondom amit te. Hogy azzal nincs is gond, aki valoban igy gondolja, de sokan elmennek es gyonnak es azt hiszik most aztan tiszta a lelke es minden ok. Ugyan arrol beszelünk, csak en a "pogany" oldalrol te meg a "hivö" oldalrol mondod ugyan azt :D
218. Ymanie
2009. febr. 3. 13:51

Nem járok templomba,nem fizetek nekik semmit,nincsenek megkeresztelve a gyerekeim,nem vagyok vallásos,és még elsőáldozó sem voltam.

na és???

217. SIldi (válaszként erre: 212. - SIldi)
2009. febr. 3. 13:50
Bocsanatot kerek, ha durvanak tuntem, nem volt szandekomban se szemelyeskedni, se lenezni senkit se.
216. ad04b33206 (válaszként erre: 212. - SIldi)
2009. febr. 3. 13:49

jesszus hogy te milyen nehezen erted meg :D

de, pontosan ezt közöltek vele, ott a hivatalban hogy nincs innentöl papir szerint vallasom. Tehat ha en akarom akkor holnaptol bemegyek es beiratom hogy evangelikus, kerszteny, jehova, muszlim, akar mi vagyok, mert nekik csak az fontos hogy hova fizessek adot. Öket nem erdekli minek vagyok keresztelve, csak a penz. Es ök beirjak, es onnantol az adott egyhaz a maga kis baranykajanak vall, függetlenül hogy minek lettem anno keresztelve. Hat akkor hogy van ez?


aha, akkor ahhoz ezeknek a haboruknak semmi közük sincs a vallashoz, igaz? miert van megis hogy a ket felnek mindig mas a vallasi nezete is? vagy hogy a sok idiota a vallasi tanitasokra hivatkozva buzditja fel a hivöket az öngyilkos merenyletekre, stb. De biztos csak en latom reosszul. Remelem neked van igazad, komolyan.


a muszlimoknal pedig nem normalis a cigizes (nem dohany ragasa, cigizes), az alkohol, stb, olvad csak el a korant.

Es mint mondtam nekem semmi gondom nincs velük, en toleralom amig nem parasztkodik vallasra hivatkozva.

A muszlimos dolgot pedig azert irtam mert ezzel nap mint nap szembesülök. Pincerkent kb 2 honapja egy fiatal par leorditott a fejem hogy mit kepzelek en hogy neki olyan kaposztasalatat viszek ki amiben szalonnakockak vannak. Ehhez hozzateszem hogy a fiu joizüen megete, a csaj a felenel akadt ki. Nem az volt a bajom hogy szolt, hanem hogy hogyan. Töle zengett az etterem es mindennek lehordott hogy mit kepzelek hogy ö muszlim es igy meg ugy. En meg erre csak illedelmesen megjegyeztem hogy nincs rairva a homlokara a vallasa. Erre ö hogy nem latom rajta hogy török. Erre en hogy bocsi, de az hogy török vagy nem jelenti hogy muszlim is...föleg nem ugy ha alkoholt iszol es igy nezel ki. Az ilyenekkel nem tudok mit kezdeni.

215. SIldi (válaszként erre: 206. - Ad04b33206)
2009. febr. 3. 13:45

Nincs sajat csaladom.

Hivatalosan meg a szulokkel elek.

Evente fizeti Edesanyam az adot(marmint o viszi el a penzt a parokiara), durvan 30 euro/ev egy 4 szemelyes csalad utan.

Mindenki dolgozik.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook