Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki vállalt 3. gyereket ebben a vírus helyzetben? Akinek van 3 gyerkőce hogy bírja anyagilag lelkileg stb fórum

Ki vállalt 3. gyereket ebben a vírus helyzetben? Akinek van 3 gyerkőce hogy bírja anyagilag lelkileg stb (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
138. mallow (válaszként erre: 136. - Aszparagusz)
2022. febr. 10. 18:27

Kérem, hogy próbáljuk már meg tiszteletben tartani egymást, és arra válaszolni, amit írt, és értelmezzük, hogy mire írta azt ami, jó? Köszönöm.

Gáncsoskodás az, hogy azzal vádolunk valakit, hogy a támogatás miatt szül. A FI nem ezt írta, csak azt kérdezte, hogy ha jön a 3. baba, akkor milyen támogatást tudna igénybe venni, mert nyilván ez alapján mérlegel, hogy mi fér még bele. Most az más kérdés, hogy mennyiből élnek. Én azt látom, hogy totál eltérő, szélsőségesen eltérő fizetések vannak, és az igények is teljesen mások. Mérlegelni kell, hogy mi az alapvető kiadás. El sem tudjátok képzelni, hogy milyen kevés fizetésből is élnek emberek. Ismerek hívő embereket, ahol sok gyermek születik (hit alapon), az anyuka folyamatosan gyesen van, mégis megélnek valahogy. Nyilván segít a tágabb család is, de nem mindenhol keres az apuka milliókat... Nem is tudom, hogy csinálják, de nyilván ott is vannak támogatások, és nem ítélhetjük el őket. Persze van az az alternatíva is, hogy mostantól nem szülünk és szépen kihalunk...

137. aszparagusz (válaszként erre: 129. - Mallow)
2022. febr. 10. 18:17

Kinek kellene szégyellnie magát?

Aki felelősségteljesen vállal gyereket?

Annyi, amennyit fizikailag, anyagilag, érzelmileg is biztonságban fel tud nevelni?

Ne dugjuk már homokba a fejünket!

Jelenleg a harmadik gyerekkel jelentősen megugranak az igénybe vehető támogatások. Sokan vannak, akik erre alapozva vállalják be a harmadikat.

Ha megszűnnek ezek mit fognak csinálni?

136. aszparagusz (válaszként erre: 124. - Mallow)
2022. febr. 10. 18:14

Mi csak a f.i. által megadott információk alapján tudunk véleményt nyilvánítani.

Pár hónap múlva négyen fognak élni havi kb. 450 ezres jövedelemből, amiből 280 ezer a fix kiadás.

Először a feltételeket kellene megteremtenie a következő gyerek vállalásához, mert ez az összeg még négyüknek is szűkös.

Miért gáncsoskodás az, ha leírjuk, hogy ilyen feltételekkel felelőtlenség a további gyerekvállalás.

135. mallow (válaszként erre: 133. - Forrest2010)
2022. febr. 10. 15:59
Nahát 4 gyereket albérletbe az már tényleg nem normális.
134. mallow (válaszként erre: 64. - Csillagszem38)
2022. febr. 10. 15:58
Okos, de nem tudhatod, hogy később rosszabb lesz-e, vagy jobb? :) Bár a tapasztalat azt mutatja, hogy egyre nehezebb, ill. születnek kedvező rendeletek, aztán azokat visszavonják. Elvesztheted az állásodat, de találhatsz jobbat. Ami a mai világban nehéz, az a kiszámíthatatlanság. Abban az "átkozott" rendszerben egy kicsit jobban tudtál tervezni ;).
133. forrest2010 (válaszként erre: 132. - Mallow)
2022. febr. 10. 15:57
... ezért is gondolom h aki albérletre merészel 4 gyereket is megszülni ? az mégis mibe reménykedik ? ... szegény gyerekei ! őket sajnálom is !
132. mallow (válaszként erre: 131. - Forrest2010)
2022. febr. 10. 15:48

Értem, tehát saját környezetedből hozod a rossz mintát. Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen, és nem szabad másokra azonnal rávetíteni. Esetleg figyelmeztetni lehet a másikat, hogy nehogy így járjon, de megvádolni nem szabad másokat.

Szerinted az nem felelőtlenség, hogy csak szerelemből csinálunk x-edig gyereket, aztán majd lesz valahogy...?

Szerintem az ember tervez, és ehhez összeszedi a lehetséges tudását, és úgy vág bele, nem az ismeretlenre.

De tudod, az is igaz, hogy teljesen biztosra csak az igazán jó anyagi körülmények között élők mehetnek, akiknek már eleve megvan az alap. Nem albérletben kell kezdeniük stb. Ilyen alapon azonban nagyon sokmindenkinek le kellene mondani akár 1 gyerekről is. Ja, nem is véletlenül születik ilyen kevés gyermek.

131. forrest2010 (válaszként erre: 128. - Mallow)
2022. febr. 10. 15:40
... oké ! de hajdanán Anyum azt mondta : csinálunk még 1 gyereket ! és kapunk lakást ! én + úgy voltam vele h ha én 2-tudok felnevelni ? akkor 2-nél többet nem szülök ! ... a 2 sógor nem is cicizett csináltak még néhány gyereket h legyen lakás ! aztán valahol nem volt gömbölyű 1 idő után ! mert mindig az volt a véleményük h könnyen vagy ! neked csak 2 van ! továbbá mindig a kapható/várható potyát figyelték elsősorban ! az igénybe vehető kedvezményeket ! de 1 idő után azoknak a gyerekeknek másra is lett volna igény , de arra már nem jutott ! szolidaritás ? hol van azokban a szülőkben ? akik felelőtlenül vállalnak úgy gyereket h azoknak nem jut semmi !! mert valahol nem igaz h akinek báránykát ad a Jó Isten ? annak legelőt is ad !!!
130. 8d00a82c06 (válaszként erre: 129. - Mallow)
2022. febr. 10. 15:35
Nem. Egy kicsit sem!
129. mallow (válaszként erre: 127. - 8d00a82c06)
2022. febr. 10. 15:35
Már milyen új reg-et? Nem én vagyok a fórumnyitó, ha esetleg erre gondoltál. És nem beszólni jöttem, de siralmas, hogy értelmes hozzászólások helyett minden 2. arról szól, hogy: hja, a pénz miatt nem vállalj 3. gyereket! Egy kicsit sem szégyellitek magatokat?
128. mallow (válaszként erre: 125. - Forrest2010)
2022. febr. 10. 15:33

Igen? Ez olyan megszokott? Mert csak egy réteg jut ilyenkor eszetekbe? Normális család már nem is vágyhat több gyerekre, csak aki a "pénzre utazik"? Aki csak a pénz miatt vállal, az nem gondolkozik, hogy előbb-utóbb beletörik a bicskája, mert a gyerekeket el kell tartani, fel kell nevelni... stb. Szóval le kellene már az előítéletekkel számolni, mert a végén még polgárháború lesz. Mindig van valaki/valakik, akiket el lehet ítélni, de mire jó ez? Elnézést, hogy itt rohanok ki ilyen patetikusan, de komolyan mondom sírni tudnék egyik-másik hozzászóláson.

Ez már csak költői kérdés, de hova lett az emberekből a szolidaritás, az emberség, hogy tovább ne menjek a szeretet?

127. 8d00a82c06 (válaszként erre: 126. - Mallow)
2022. febr. 10. 15:31

Most azért csináltál új reget, hogy mindenkinek beszólj aki nincs egy véleményen veled?

A másik nickeddel ez nem ment?

126. mallow (válaszként erre: 44. - Papája)
2022. febr. 10. 15:27
Te meg a másik "okos". A fórum azért van, hogy megosszuk a tapasztalatainkat, nyilván akinek van 3 gyermeke, annak van tapasztalata, a 2 gyerekesnek meg még nincs, ezért kér tanácsot. Ez így nagyon nehéz?
125. forrest2010 (válaszként erre: 124. - Mallow)
2022. febr. 10. 15:08
... talán mert valahol megszoktuk h a 3-4-5 gyerekesek igyekeznek kihajtani maguknak a mindenféle ingyen támogatást :( hamá' kapható !!!
124. mallow (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2022. febr. 10. 14:54

Ti miért vagytok ilyen rosszindulatúak?

A fórumnyitó 3. gyereket szeretne, és azon gondolkozik, hogy ehhez milyen feltételeket, hogyan tud megteremteni. Miért kell azt feltételezni, hogy a támogatás miatt szülne? Hova jutott ez a társadalom!? Miért kell az embereknek gáncsoskodniuk? Szomorú. Na én ezért szerettem volna elköltözni ebből az országból...

123. Hattori (válaszként erre: 122. - Csillagszem38)
2022. jan. 26. 16:29
sok
122. Csillagszem38 (válaszként erre: 112. - Hattori)
2022. jan. 25. 11:22
Hány éves vagy?
121. Csillagszem38 (válaszként erre: 115. - Globus)
2022. jan. 25. 11:16

Nem maradtam le, csak nem értettem, amit írtál...


Természetes, h sok családnál nem alap. Nekünk kettő laptopunk van, de nem volt eleg, a munkahelyem pedig alig akart biztosítani eszközt az általuk elrendelt home officehoz... 8 hónap volt míg kinyogtek magukból, addig meg mondtam h majd akkor dolgozok ha szabad lesz vmelyik gep. Szóval három gyereknek három külön laptop kell.

120. Hattori (válaszként erre: 118. - Semleges)
2022. jan. 25. 09:17
Pontosan.
119. aszparagusz (válaszként erre: 108. - Globus)
2022. jan. 25. 08:56

Lehet, hogy nem, de szerintem alap lenne.

Mi van, ha a 3 gyereknek egyszerre van online óra?

Hogyan oldják meg. Plusz, ha a szülőknek még befigyel egy kis home office.

118. semleges (válaszként erre: 55. - Hattori)
2022. jan. 25. 08:15
Pedig a gyerekeink azok a gyerekeink amíg élünk kortól függetlenül. Legalábbis nekem.
117. Hattori (válaszként erre: 116. - Hattori)
2022. jan. 24. 22:49
Épp tegnap volt róla szó: középosztálybeliu az a család,ahol ha mindkét fél egyszerre elveszti a munkájá,akkor is van 1 évre való tartalékuk,amiből meg tudnak élni.
116. Hattori (válaszként erre: 115. - Globus)
2022. jan. 24. 22:42

Vagy nem is volt netes lefedettség vagy csak mobilnet,ami szakadozott.

Az online oktatás tovább mélyítette a szakadékot a szegény és gazdag gyerekek között. Okos bácsik mondták, nem én.

115. globus (válaszként erre: 111. - Csillagszem38)
2022. jan. 24. 22:25
Az online oktatáshoz nem fértek hozzá. Azért, mert sok nagycsaládosnál nem alap az internet, és a különböző osztályokba járók egyidőben nem tudták követni az órát. Csodálkozom, hogy erről lemaradtál, a tavalyi tanévről beszélek. Több önkormányzat összefogva az iskolákkal biztosított a tanulóknak erre lehetőséget, de nem mindenhol sikerült.
114. Hattori (válaszként erre: 113. - Hattori)
2022. jan. 24. 21:59

Ez érdekes

[link]

113. Hattori (válaszként erre: 112. - Hattori)
2022. jan. 24. 21:55
Sőt, 20 éve senki nem festette magát középsuliban,tilos is volt, csak az utolsó két év lányainak lehetett kis minimálsmink, ma már általános suliba is festve járnak,műkörömmel.
112. Hattori (válaszként erre: 110. - Csillagszem38)
2022. jan. 24. 21:54

Nő vagyok. Racionális vagyok igen.

Mert az élet is az, pl,mire a ma gyerekei odaérnek, szerintem minden oktatás fizetős lesz.

Egy ismerős gyereke jár egy neves egyetem egyik gazdasági szakára. 85 emberből van 14 államis hely,többi fizetős. Egyre nagyobbak az igények, az elvárások. 30 éve még a diploma "ejha" volt, ma alap. 20 éve mobilja a menedzsereknek,vállalkozóknak volt, ma mindenkinek. Stb,stb. 20 éve kicsit tudtál hülyéskedni Excel-lel,király voltál, ma már alap, hogy ECDL.

111. Csillagszem38 (válaszként erre: 108. - Globus)
2022. jan. 24. 21:53

minden gyereknek kulon laptop kell es ha a szulo otthon home officeol, neki is


mit jelent az h eros gatja volt az online oktatasnak a hozzaferes?😂😂😂 mihez nem fertek hozza? 😂😂😂

110. Csillagszem38 (válaszként erre: 107. - Hattori)
2022. jan. 24. 21:50

nem vitatom ezeket, abszolut egyetertek :) sztem is keves, nagyon is, foleg ahogy nonek


de latszik az irasodbol h tul racionalisan gondolkodalsz,vszeg pasi vagy

109. Hattori (válaszként erre: 108. - Globus)
2022. jan. 24. 21:25
Ha egyszerre van 3 gyereknek óra és egyiknek ének,másiknak matek,harmadiknak angol?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook