Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


34. SIldi
2009. jan. 30. 15:20

Ja:)

Megkeresztelem a gyerekeim, ha lesznek

33. SIldi
2009. jan. 30. 15:20

Elkepeszto hogy milyenek a mai divatos felfogasok.

Szeretnem alahuzni, hogy en sem gyakorlom a vallasomat, de azert megertem a lenyeget.

Egyaltalan nem hiszek vakon a Bibliaban es templomba se jarok.

Hiszek az altalanos joban, es erre tanit mindegyik vallas.

Vilagi szemmel nezve, az egyhaz is egy intezmeny es fenn kell tartani. Es valamit valamiert. Leegyszerusitve: egy szolgaltatas, amiert fizetni kell.(termeszetesen sokkal tobb ennel)

Nem azert kell megkeresztelni valakit, hogy legyen megkeresztelve. Ha hiszitek ha nem, ez is a szulokert van. Ez egy bensoseges erzes lehet, mikor elhatarozod magad, hogy a gyereket a szeretet "szabalyai" altal neveled. Kapcsolat szuletik a szulo-keresztszulo-gyerek kozott, amit majd taplalni kell az elkovetkezokben, mindezt a gyerek erdekeben. Megint egy tulzottan leegyszerusitett hasonlat: mint mikor ujevkor fogadalmakat teszel, olyan a keresztelo. Feleloseggel jar, nem azon kell fennakadni, hogy most mivel cimkeztek meg a gyereket (ertsd: milyen vallasu lett)

Nem kell felvallrol venni a vallast, es nem kell azon fennakadni, hogy Adam es Eva az elso emberpar, sem pedig piszkalodni es szoszerint elemezni a vallasos szovegeket...mert az egy mas korszak, mar felfogas, amikor a Biblia irodott, nagyon nehez egy mai embernek megerteni.

Egyet kell tudni: az egyhazak es a vallas lenyege az emberbarati szeretet, az alazat, a josag.

Ha mindenki eszerint nevelne a gyerekeit jobb lenne a vilag

2009. jan. 30. 15:15
az én kis fiam sincs,majd ha nagy lesz és döntő képes akkor majd eldönti,hogy hová akar tartozni,vagy egyaltalán akarja-e???
2009. jan. 30. 15:12

Sziasztok!


Örömmel olvastam, hogy itt senki nem kereszteltette meg a gyermekét. Már kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok olyan hülye, hogy nem kereszteltetem meg a fiaimat:D

Én és a párom megvagyunk, de úgy gondoltam én is mint itt a többiek. Majd ők eldöntik nagy korukban, hogy meg akarnak e vagy sem.

2009. jan. 30. 15:04
Sziasztok!Nálunk egyik gyerek sincs megkeresztelve, azért mert majd ők ha nagyok lesznek ,megkeresztelkednek ha akarnak.
2009. jan. 30. 15:01
Én névadó szülő vagyok, habár keresztlányom /csak így hivom, ő is engem keresztanyunak/ van, úgy harcoltam ki magamnak amikor a nővérem szült. Az én fiam sincs megkeresztelve, családon belül a nővéreméket tartjuk a fiam "majdnem keresztszüleinek" mi így hívjuk magunk közt. Mi olyan szellembe nevelkedtünk, így sok értelmét nem láttam, hogy megkereszteljük.
2009. jan. 30. 14:59
az én kislányomnak csak névadója volt, de mind a ketten megvagyunk keresztelve a párommal. Igazából kérdésként felmerült bennünk is, hogy keresztelés vagy névadó, de meghagytuk a választási lehetőséget majd a gyerekünknek. Ha majd házasságot akar kötni és meg akar keresztelkedni, vagy esetleg egy másik vallás mellett dönt legyen az ő döntése és ne a mienk. Mi sem gyakoroljuk a vallásunkat, így hiteltelen lenne szerintem. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem fogunk róla beszélni...
2009. jan. 30. 14:59
Csak egy hókuszpókusz az egész,semmi értelme....
2009. jan. 30. 14:38
Én nem vagyok megkeresztelve, de a gyermekemet biztos meg fogom keresztelni, mert rám is sokan szúrós szemmel néznek, amiért nem vagyok :(
25. supin
2009. jan. 30. 14:34
Nálunk a gyerekeink 14-13-7 évesen lettek megkeresztelve. Anyósom rendezte. A lányaim végig kuncogták. Mi a párommal csak polgári esküvőt tartottunk.De minden évben jönnek az egyházadóért..Adunk mert szeretjük a műemlékeket és a templom nálunk az..
2009. jan. 30. 14:33
sziasztok én sem vagyok megkeresztelve,annak idején nem találtak olyat aki vállata volna a keresztszülőséget,igazából semmivel sem rosszabb,azóta sem vagyok semmilyen vallású,pogány vagyok de én így érzem jól magam,csak egy rossz van benne,hogy nem lehet templomi esküvőm,de ez sem baj,hisz egyébként is szabadtéren akartuk volna azt is,de így nem lesz papi,csak polgári szertartás,mivel a párom sincs megkeresztelve.
2009. jan. 30. 14:27
Nem vagyunk vallásosak, mégis meg vagyunk keresztelve. A kicsi lányom még nincs, de valahogy nem is látom értelmét, egy felesleges pénzkiadás, még egyenlőre várok vele.
22. 39ff6fe670 (válaszként erre: 21. - Borbelya)
2009. jan. 30. 14:17

na hát ha velünk így lett volna tuti mi sem, ki nem állhatom az iylen papokat a férjem meg pláne. de szerencsére a mi lelkészünk nagyon jó fej, fiatal és laza. Úgy kezdte, hogy akár ejtőernyővel is kiugrik és összead minket.

És hiába eröltettük, semmi pénzt nem volt hajandó elfogadni sem a keresztelőért sem az esküvőért.

ÉS templomba se mondta, hogy menjünk.. néha eljött hozzánk, hogy legyen fogalmunk a keresztelőről és ennyi. :)

2009. jan. 30. 14:12

Mi sem akartunk a párommal, de a családi béke érdekében megléptük. Amikkor elmentünk a templomba, hogy időpontot kérjünk, a legfontosabb probléma az volt, hogy melyikőnk mennyi egyházadót fizetett be eddig. Gusztustalan.

Lehet ha ezt előre tudom, nem biztos hogy lett volna a gyereknek keresztelője.

2009. jan. 30. 14:09
Az én fiam sincs megkeresztelve, próbáltuk de egyik templomban sem vállalták anélkül hogy mi ne járjunk hittanra. Nekem meg ez annyira nem fontos, nem vagyunk annyira "Fanatista" hívők, majdha felnő eldöntheti mi akar lenni, akár krisnás, zsidó,...... Nekem még se előnyöm se hátrányom nem volt abbol hogy megvagyok keresztelve. Divatból meg nem fogom!!
2009. jan. 30. 14:04
Mert nem látom értelmét...
18. pemete
2009. jan. 30. 14:02

Sziasztok! Nálunk sincs megkeresztelve a gyerek, és nem is áll szándékomban megkereszteltetni. Én megrögzött ateista vagyok, és a gyermekemet is így szeretném nevelni. Persze ha ő úgy dönt majd, hogy valamilyen vallást fel akar venni, akkor

megteheti. De semmi értelmét nem látom a csecsemők halálra rémísztésének.

17. 39ff6fe670 (válaszként erre: 6. - Megryan)
2009. jan. 30. 14:02

Ez nem a vallás miatt lett kitalálva annak idején, hanem azért választottak a gyereknek keresztszülőket, hogy azok neveljék fel őket ha a szülőkkel valami történne. Ez lenne eredetileg az értelme.

Én személy szerint nyitott vagyok más vallásokra is. Keresztény családba születtem, de ez csak egyfajta hagyomány, örökség. Nincs sok jelentősége azon kívül, hogy tiszteljük magát a vallást.

De vallás és hit két külön dolog. Én személy szerint nem azt hiszem amit a Biblia mond.. de attól még lehet belőle tanulni.


Megkereszteltük a fiúnkat, elvittük a Pilisbe, a Föld szívébe és megkereszteltük. Miért? Mert ez egy Áldás, ami ha hiszünk benne akkor körülvesz minket. Az az Ő döntése lesz jelen-t majd neki valamit, de mi ezzel csak megünnepeltük őt és hálát adtunk ez életnek, Istennek érte, valamint kértük, hogy vigyázzon rá. És lett két ember az életében a rokonain kívül akik talán fontosak lesznek neki, akiktől tanulhat.


Szerintem ez szép, szeretem a tradíciókat és hiszek a szertartésok erejében, ahogy a felépült házunkat is szertném ha megáldaná a lelkész. Jó érzés így megpecsételni ha valami nagyszerű elkészül.. olyan ez mint a díszítősor kicsik füzetében. :D


.. de ennek ellenére én nem járok templomba sőt egyáltalán nem gyakorlom a vallásom. Nekem az nincs.

Nekem csak örökségem van a szüleimtől és a hazámtól, valamint hitem.

16. jsanett (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. jan. 30. 13:57

Sziasztok, en HIVO vagyok. Kiskoromban megkereszteltek, de aztan a megteresem utan en bemeritkeztem vagyis baptizaltak. A gyermek keresztseget, egyebkent 'gyermek bemutatasnak' nevezik hivo korben. A gyermek ilyenkor altalaban tul kicsi, hogy sajat maga dontson a hiterol.

Ha majd nagyobb lesz, es majd hitre jut vagyis megter, akkor neki is ott a lehetoseg hogy bemeritkezzen.

En is igy fogok eljarni a gyermekemnel.

2009. jan. 30. 13:57

Én is egyetértek! Köszi a válaszokat!

A fiam 2 éves, és valahogy eszembe se jutott megkeresztelni.Nem vagyunk vallásosak, semmi értelmét nem látom.

Másrészt pedig én keresztszülő vagyok, de vagy 3 éve nem láttam a keresztlányomat, -olyan kellemetlen, de sosem jártunk össze előttte sem.Olyan rossz , ha valamki ilyen helyzetbe kerül.

2009. jan. 30. 13:57
Nekem egyik gyerekem sincs megkeresztelve.Én és a férjem igen,de nem esküdtünk templomban,papnál.Csak polgári esküvö volt,de lakodalom az volt(120 fös).Nem bántuk meg,bár azáltal,hogy 18 éve nem Magy.-on élünk volt a gyerekek itteni iskoláiban egy kis külön magyarázkodás.Pl.hittan oktatást extra módon külön hivatalosan le kellett mondani.A normál itt az,hogy az iskolai részvétel velejárója a hittan is.A szülöi lemondási nyilatkozat alapján a hittan óra a gyerekeinknek lyukasóra lett.De ök ezt egyáltalán nem bánták.Mi azért döntöttünk így,mivel egy kisbaba még nem dönthet semmiben.Mi nem akartunk külsöleg elöre befolyásolni semmit.Gondoltuk,hogy késöbb felnött fejjel,ha akarják még bepótolhatják.De nem akarják.Úgy gondoljuk,hogy ettöl még lehetnek becsületes emberek,reméljük,hogy lesznek is!
13. 14c8e51490 (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. jan. 30. 13:51
Egyetértek.
12. kaaskopje (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. jan. 30. 13:51
Teljesen egyetértek.
2009. jan. 30. 13:51

Az én lányom sincs megkeresztelve és nem is lesz, csak ha ő dönt arról, hogy melyik valláshoz akar majd tartozni, persze felnőttkorában.

Amúgy férjem és én meg voltunk keresztelve.

2009. jan. 30. 13:50

szia,

nalunk az ocsem nincs meg keresztelve,es a lanyom sincs,mivel ra bizom,hogy ha felno milyen vallasu szeretne lenni vagy akar-e valamilyen vallast felvenni

9. megryan (válaszként erre: 7. - Kaaskopje)
2009. jan. 30. 13:50

Ebből a válaszból is látszik, hogy semmi értelme a csecsemőkori keresztségnek, mert nem ad hitet, nem ad hívő életet.

Először kell dönteni a hívő élet mellett, utána jöhet a keresztség.

2009. jan. 30. 13:49
az én lányom sincs megkeresztelve,névadója volt,egyikünk sem volt keresztelve,de a mostani párom már ragaszkodik hozzá,hogy a születendő gyermekünk meg legyen,mert ők vallásos család,még ha nem gyakorolják,akkor is...de ha a pici meg lesz keesztelve,akkor a lányom is...igy döntöttem...
2009. jan. 30. 13:48
Az én gyerekeim sincsenek megkeresztelve. Mi a férjemmel megvagyunk, de mindketten ateisták vagyunk, ezért eszünkbe sem jutott, hogy megkereszteljük a manókat.
2009. jan. 30. 13:48

Szia!

Nekem egyik gyerekem sincs megkeresztelve, mert nem látom értelmét a csecsemő "nyakon öntésének."

A keresztségnem DÖNTÉSEN, méghozzá saját döntésen kell alapulni, nem megszokásokon.

Majd ha a gyerekem nagyobb korában vagy felnőttként úgy dönt, hogy ezzel is kifejezi Istenhez tartozását, megteszi. A Bibliában az Újszövetségben mindenhol felnőttek saját döntésén alapuló keresztségről írnak, akik maguk döntöttek így.

2009. jan. 30. 13:47
Nekünk nincs, és azért nincs, mert mi sem vagyunk és amúgy is ateista vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook