Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 2. 08:23

Nekem még nincs gyermekem, de.

Az én szüleim anno nem kereszteltek meg. Azt gondolták, ha eljön az ideje, majd választok magamnak én vallást, nem akarnak semmit rám erőltetni. És van benne valami...

93. Pont (válaszként erre: 87. - SIldi)
2009. febr. 2. 08:03

"Sajnos a régi értékek kezdenek háttérbe szorulni, és "újak, modernek" jönnek szokásba."


Ez az emberi élet rendje.Az állatok ma is úgy élnek ,mint x ezer évvel ezelőtt,de az emberek gondolkodás módja ,szokásai folyamatosan változnak.

Ezért elkerülhetetlen ,hogy bizonyos hagyományok ,szokások elavulttá váljanak,megszűnjenek.

Elég vicces lenne,no és kihalna az emberi faj,ha még mindig megköveznének minden asszonyt aki megcsalta a férjét,nem igaz?

Én úgy gondolom ,hogy igenis szükségszerű felülírni néha a régi "hagyományokat".

Az értékrend az más tészta.

Mindenki önmagának alakít ki egy bizonyos "értékrendet" ami szerint él és próbál betartani.

Úgy érzem ,hogy ettől teljesen független az,hogy keresztényi hagyományokat,vagy hindu hagyományokat őriz,vagy épp semmit.

Ezek külsőségek csupán ,amivel talán a hitét erősíti,mutatja a külvilág felé,vagy nem is tudom.

De az értékrendjén ez mit sem változtat.

92. 39ff6fe670 (válaszként erre: 86. - Mion)
2009. febr. 2. 07:56

Kicsit figyelmeseben olvstad volna ami írtam látnád, hogy szerintem nem lényeges, hogy valaki megkereszteli a gyerekét. Én csak arra reagáltam, hogy te azt tartod rossznak, hoyg ma megkeresztelik... mert így fogalmaztál.

Mégegyszer megismétlem, hogy a barátaim többsége nem keresztelte meg a gyerkőcét és példát vehetnének róluk nevelésben egyesek akik megtették.

91. SIldi (válaszként erre: 73. - Scorpiolady)
2009. febr. 2. 07:22
Ez, azt hiszem, megis egy egeszseges magatartas, ha a szulo viselkedesevel, a testbeszesevel nem ellenzi ha a gyereke a keresztsegrol a hittanorarol akar vele beszelni vagy ha a beszelgetes vegeredmenye nem az, hogy folosleges ez az egesz keresztseg, hittan vallas.
90. SIldi (válaszként erre: 75. - Scorpiolady)
2009. febr. 2. 07:19

De, eppen azert kell megtartani, mert szep.

Bovebben: a fiatal par ertekrendje szerint szep. Azok kell megtartsak, akiknek szivesen gondolnak arra, hogy templomi eskuvo.

Az anyakonyvvezetonel 5 perc alatt megvan az egesz, az ember el sem tud melyulni, fel se tudja fogni mi tortenik. Egyaltalan nincs meg az az unnepi hangulat.

89. SIldi (válaszként erre: 69. - 3afdbd21b7)
2009. febr. 2. 07:15

Azzal, a felfogassal, (altalanosan, nem csak ebben a temaban) "dontson a gyerek", ez olyan magatartas, ami igenis a felelosseg elharitasa.

Mondok egy mas peldat(kicsit durva, de remelem annal erthetobb) Nem akar a gyerek iskolaba jarni. A liberalis szulo: "jol van, fiam, legyen a te dontesed".

Aztan ha egy utolso ember lett belole "fiam, te akartad, sajnalom". A szulo csak vonja a vallat, mert a dontes a gyereke volt.

88. SIldi (válaszként erre: 65. - Nitchka)
2009. febr. 2. 07:10

Meg egy, aki csak azt ert meg a masik mondandojabol, amit akar.

Ha te agymosasnak latod az egeszet, akkor abszolut nem ertesz semmit. Es eppen ezt probaltam meg, hogy megmutassam a vilagot a szemelennzodon tul.


Ahelyett h nekemugranal, hmmm elgondolkozhatnal egy cseppet azon amit irtam...

87. SIldi (válaszként erre: 54. - Ivett78)
2009. febr. 2. 07:03

Csak tudod, a karacsony es a husvet nem jar semmifele felelosegvallalassal. Szepen megveszed az ajandekokat es megsutod a tojast, aztan egy evig meg is feledkezhetsz ezekrol az unnepekrol.

Sajnos a regi ertekek kezdenek hatterbe szorulni, es "ujak, modernek" jonnek szokasba.

A legegyszerubb: a beszed. Hany ember tud elmondani magyarul egy mondatot, anelkul hogy valami "gyartott szot" ne hasznaljon benne?

Es sokan irtatok, hogy "divatbol" nem jo a kereszteles. Hat TI, akiknek ilyen "egyeni" stilusotok van, nezzetek magatokba es valljatok be, hogy 1001 dolgot csinaltok hobortbol es divatbol.

86. Mion (válaszként erre: 79. - 39ff6fe670)
2009. febr. 1. 17:49

Egy szóval sem mondtam, h rossz a gyereknek, ha megkeresztelik, csak hagyom, hogy ő döntse el. Miért túl liberális ez? Egy szülő nem azért van, h a saját gyereke helyett hozzon döntéseket... legalábbis nem mindenben!

Nekem nem túl jó a véleményem a kereszténységről, de ebbe ne menjünk bele, mindenkinek a szíve joga, hogy hivő/nem hivő lesz belőle.

Ti is (akikre vonatkozik) tartsátok tiszteletben azok véleményét, akik egyáltalán NEM akarják, hogy bármi közük legyen ehhez a valláshoz....

85. Mion (válaszként erre: 83. - Kaaskopje)
2009. febr. 1. 17:43
Egyetértek.
2009. febr. 1. 17:05
Nincs megkeresztelve a fiam sem.
83. kaaskopje (válaszként erre: 80. - 39ff6fe670)
2009. febr. 1. 15:40

'Csak azt szeretném kérni, hogy ahogy egy értelmes ember nem íténli el az alapján a másikat, hogy ő nem tart keresztelőt a gyerekének, ez az ember se ítélje el azt aki tart.'


Hm, én úgy látom, hogy ez pont fordítva van. A hívõk (meg akik annak tartják magukat) sokszor igenis elítélik vagy legalábbis leszólják azokat, akik nem keresztelik meg a gyereküket. Mondván, hogy szegény gyereket mindenféle jótól megfosztják.

Aki nem keresztelteti meg a gyerekét, az valószínüleg azért nem teszi, mert a vallás úgy ahogy van, nem érdekli, nem foglalkozik vele; tehát valószínüleg azzal sem, hogy valaki megkeresztelteti e a gyerekeit vagy nem.


Legalábbis én, mint megrögzött ateista, így gondolom :)

82. scorpiolady (válaszként erre: 81. - 2f52d2d19c)
2009. febr. 1. 13:58
szívemből szóltál! Van néhány ismerősöm aki csak divatból esküdött templomba, sőt idén egy rokonom is azért fog. Pedig nincs megkeresztelve, gondolom most fog, templom közelébe sem járt soha.
81. 2f52d2d19c (válaszként erre: 75. - Scorpiolady)
2009. febr. 1. 10:58
ERRŐL VAN SZÓ!!! Ezért nem esküszünk meg mi se templomba! Én így tisztelem meg mások hitét,hogy nem álszenteskedem ott!!!
2009. febr. 1. 09:21

A barátaim nagy része sem kereszteli meg a gyerekét, egyáltalán nem gondolom, hogy ez baj lenne, elvégre nem ettől lesz valaki jó ember, nem ettől fog megfelelő útmutatást adni a gyermekének. Ráadásul azzal is tisztában vagyok, hogy sokan takaróznak Istennel akik egyes "nemkeresztény" vagy "nemhívő" ember nyomába sem érhetnek erkölcsileg.


Csak azt szeretném kérni, hogy ahogy egy értelmes ember nem íténli el az alapján a másikat, hogy ő nem tart keresztelőt a gyerekének, ez az ember se ítélje el azt aki tart.


Mert ezek a dolgok (keresztelő nem keresztelő, templomi-nem templomi esküvő) önmagukban nem sokat jelentenek.

79. 39ff6fe670 (válaszként erre: 78. - Mion)
2009. febr. 1. 09:10

Az sem feltétlenül a gyerek döntése, hogy iskolába járjon, mégis célszerű pedig sokan nem akarnak közülük. Kisé már túl liberális szemléleted. Főleg mert én történetesen megkereszteltem a fiamat, hisz ez egy tradíció, egy ünnep, a hgálának egy kifejezési módja, megszületzett. Ezen túl lett két ember az életében akiktől sokat tanulhat.

Ettől függetlenül az én hitem sem egyezik mindenben a keresztény vallással, de tisztelem azt. Nem járok templomba, sőt, egy-két egyházi tanítástól a falra mászok.


Mégis kikérem magamnak, hogy azt gondold, hogy ez a gyerekemnek rossz lenne, elvégre csupán megáldotta egy lelkész aki történetesen nagyon is jófej.Semmire nem kötelezett minket a lelkész, nem mondott semmi olyat a szertartáson ami számunkra lemondásokkal vagy nem kívánt kötelezettségekkel járna és hülyeség lenne.


Mégsem fogom sem hittanra sem templomba járatni, ezt számomra nem vonja maga után a keresztelő. Majd megy ha érdekli.

78. Mion
2009. jan. 31. 21:23

Hello! Engem sem kereszteltek meg anno a szüleim, és ezért egész életemben hálás leszek Nekik. Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, milyen vallási eszmét szeretne követni a későbbiekben. Ezért nem értek egyet azzal, ha egy kisbabát keresztelnek, nem az Ő döntése....

Az én gyermekeim (remélem, több lesz majd :o) sem lesznek megkeresztelve, egyrészt mert hagyom, h Ők döntsenek, másrészt meg totál nem szimpatizálok egyik keresztény vallással sem.

2009. jan. 31. 21:18
Nem tartom fontosnak.
76. pesmár (válaszként erre: 75. - Scorpiolady)
2009. jan. 31. 21:14
Én ezt csak azért írtam,hogy szép,mert voltam már egy pár templomi esküvőn,és szerintem szép volt.Különben meg a polgárin is megfogadunk dolgokat,azt is be kellene tartani,és mégis sokan nem tartják be.
75. scorpiolady (válaszként erre: 66. - Pesmár)
2009. jan. 31. 20:14
Templomi esküvőt nem azért kellene tartani mert szép. Hanem mert azt akarjuk szertnénk, hogy Isten áldása kísérje a frigyünket nem? És amit ott megfogad valaki be is illene tartani, pl. a gyerekeket keresztényi módon nevelni.
74. scorpiolady (válaszként erre: 59. - Jsanett)
2009. jan. 31. 20:12
Pl. Amerikában nem Jézus születését ünneplik karácsonykor, nem is olyan rég volt erről szó egy tv műsorban, ott nincs éjféli mise sem, és az ajándékot is a télapó hozza a kicsiknek nem a jézuska. Ott egyszerűen a szeretet ünnepe és kész.
73. scorpiolady (válaszként erre: 44. - SIldi)
2009. jan. 31. 20:09
Szia, úgy tudom manapság tanítanak hittant minden suliban, bibliaóra néven, akkor megismerkedik a gyerek a bibliai történettel és ha akarja majd hisz is benne, én sem vagyok megkeresztelve a párom se a gyerekünket sem kereszteltettük meg, de ha általános iskolában majd tanul a Bibliáról és szeretne megkeresztelkedhet, járhat hittanra.
72. bb52f751dd (válaszként erre: 70. - 200a1d39d3)
2009. jan. 31. 14:42

Enyémek sem:) Esetleg majd ha ők egyszer ezt szeretnék...

Ja,és én sem vagyok megkeresztelve.

71. 200a1d39d3 (válaszként erre: 64. - Nitchka)
2009. jan. 31. 14:37
...egyetértek!
2009. jan. 31. 14:35
Nincs megkeresztelve gyerkőcöm és nem is lesz.
69. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 44. - SIldi)
2009. jan. 31. 13:45
miért mondanánk le ezzel minden felelősségvállalásról. Ha van gyereked tudod, hogy mennyi felelősséget vállalunk érte egy egész életen át és ez a keresztelkedés, csak egy pici pont az egészben. Miért ne lehetnénk szabadelvüek? Az jobb lenne, ha képmutatók lennénk? És ezzel nem takarózunk, csak mi így fogjuk fel,ezzel nem hiszem, hogy bárkit is megbántanánk.
2009. jan. 30. 21:58
jah és a templomi esküvő eszünkbe se jutott!
67. 2f52d2d19c (válaszként erre: 52. - SIldi)
2009. jan. 30. 21:57
Az én tudtom szerint a megkeresztelésnél meg kell fogadnom mint szülő hogy e szerint nevelem a gyermekem és hittanra járatom meg templomba.Hát én nem fogadok meg olyan dolkokat amiket nem tatrok meg.Ez az én gondolkodásom az én felfogásom!Úgy gondolom enélkül is tudom szeretetre nevelni.Ahogy már előzőleg is leírtam :Szerintem a hitet nem lehet tanulni azt érezni kell!!!
66. pesmár (válaszként erre: 60. - Csigusz 79)
2009. jan. 30. 19:38
Szia!Nekem is rendőr volt apukám,és nekünk se lehetett megkeresztelkedni,csak névadónk volt,és így templomi esküvőnk se volt,és a gyerekeimnek is csak névadója volt,de gondolkozok rajta,hogy majd megkellene,ne járjanak úgy mint mi,ha esküvő előtt lesznek,és akkor kelljen járniuk oktatásokra,mi ezt nem vállaltuk,így nem lett templomi,pedig szép az.
65. nitchka (válaszként erre: 44. - SIldi)
2009. jan. 30. 19:27
Ezt a temat nem azert inditottak, h most a keresztsegpartiak itt kioktassak a tobbieket! Mindenki dontse maga el, mit tart helyesnek! Egyaltalan nem tartom kotelessegemnek a gyerekem agymosasat! A velemenyed egyszer leirtad, mindenki elolvasta, most terjunk vissza a temara! Ne itelkezz, es ne oktass ki senkit a sajat dontese miatt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook