Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? fórum

Van itt olyan, akinek nincs megkeresztelve a gyereke és nem is akarja? Miért döntöttél így? (beszélgetős fórum)


2009. jan. 30. 19:11
Az en gyerekem sincs megkeresztelve es nem is lesz. Mi nem hiszunk istenben. Ha felno, es akarja, megkeresztelkedhet.
63. naildi81 (válaszként erre: 53. - 39ff6fe670)
2009. jan. 30. 19:05
Én a mondandómban a katolikus egyházra gondoltam. Ők a legnagyobb egyház Mo.-n. És ők prédikálnak a házasságról, és a gyereknevelésről úgy, hogy elvileg semmi közük az egészhez.
62. McKenzi (válaszként erre: 59. - Jsanett)
2009. jan. 30. 18:42
én nem megvetem isten, csak egyszerűen nem tudok hinni benne. Nálunk a karácsony családi ünnep - a szeretet ünnepe.
61. kaaskopje (válaszként erre: 59. - Jsanett)
2009. jan. 30. 18:33
Megmondanád, hogy a karácsonyfa állításának és az ajándékozásnak mi köze Jézus születéséhez? Mert nálunk konkrétan ennyiben ki is merül a karácsony ünneplésének a fogalma. Ezt is csak azért csináljuk, mert nekem kedves emlékeim vannak a karácsonyról, és gondoltam a gyerekeimnek is tetszene :)
60. Csigusz 79 (válaszként erre: 54. - Ivett78)
2009. jan. 30. 18:28
Nekem apum rendör volt mikor születtem és azt mondta nem lehetett keresztelni( vagy lehetett de nem olyan egyszerü mint most),furcsállottam de hiszek neki,nem tudhatom mi volt abban az idöben.
59. jsanett (válaszként erre: 54. - Ivett78)
2009. jan. 30. 18:23

Egyetertek veled amiket leirtal!


Az emberek elvetik Istent, tagadjak, de kozben unneplik a Karacsonyt? Ez nekem erthetetlen. Mi azert unnepeljuk a Karacsonyt, mert akkor szuletett meg a Megvalto Jezus Krisztus.

Az emberek manapsag csak ajandekoznak, de az eredeti jelenteset nem is ismerik a Karacsonynak, a Husvetrol meg nem is beszelek!!!!

58. 39ff6fe670 (válaszként erre: 57. - C06c587f53)
2009. jan. 30. 17:27
valóban nincs az sokkal fontosabb hogyan neveljük a gyereket, mit adunk neki útravalóul.
2009. jan. 30. 17:18

Én meg voltam keresztelve, de kijelentkeztem a keresztség alól. A fiam nincs és nem is lesz, csak akkor, ha ő akarja!

Hiszek Istenben,de a megkeresztelkedésnek semmi köze nincs ahhoz,hogy hívő vagyok vagy nem.

56. 39ff6fe670 (válaszként erre: 54. - Ivett78)
2009. jan. 30. 17:00

Bizony, mi Pilisben tartottuk és mindenki szerint nagyszerű volt az egész. Nem a giccsről, nem a felhajtásról és nem is a vallásról szólt.. hanem a háláról, hogy gyermekünk született.


És mivel a lelkészünk nagyszerű ember, külön sokat jelent nekünk ez az egész.. ha kezembe veszem a piros-fehér-zöld szalagos Bibliát amit tőle kapott a fiúnk, igenis úgy érzem, hogy áldás van rajta.

2009. jan. 30. 16:57

én spirituális beállítottságú vagyok, vagyis hiszem, hogy van valami ami mindent összeköt, valami egyetemes. Ez mindenki nevezze ahogy jól esik. A lényeg: mivel mi a hazánktól és a családunktól a kereszténységet kaptuk örökségül, ennek a jegyében ünnepeltük meg a kisfiúnk világrajöttét. Jó érzés volt, nagyszerű, hogy összejöttek a barátok és megáldották a kisfiúnkat. Hiszünk ennek az erejében. ÉS igen, ez olyan mint egy újévi fogadalom, vagy hogy kibiggyeszted az autódba a gyerkőcöd zokniját. Hiszel benne és ezéltal megvéd.

Akinek jelent valamit egy ilyne szertartás az keresztelkedjen meg.

Akinek nem az ne tegye.. attól még lehet épp jobb ember is, mint sok más vallálos egyén.

54. ivett78 (válaszként erre: 44. - SIldi)
2009. jan. 30. 16:53

Tökéletesen igazad van!!!!!!!

Mennyi butuska választ olvastam...

Ez mind az "elmúlt" kommunizmus időszakára vezethető vissza!!!! Kifejezetten tiltották! Aki nem volt megkeresztelve az miért is tenné a gyerekével?! (Anno volt a névadóztatás, mert ugye a kersztszülőket csak kijelöli a szülő...)

Én nem mondom, hogy hívő vagyok, de az egy szép esemény, és ennek kell felfogni. Ez hasonló dolog mint a karácsony és a húsvét... ezeket mindenki ünnepli, hívő vagy nem hívő, pedig ez is egyházi ünnep elsősorban!!!!

53. 39ff6fe670 (válaszként erre: 39. - Naildi81)
2009. jan. 30. 16:48
Ácsi, a katolikusnak nincs nade a református és evangélikus papoknak van felesége és gyereke, tehát van hozzá "közük"
52. SIldi (válaszként erre: 46. - 2f52d2d19c)
2009. jan. 30. 16:44

Leiram, hogy nem arrol van szo, hogy az ember vakon kell higyjen a Bibliaban es az egykazak tanitasaban. Ujbol alahuzom, hogy nem is ez a lenyeg, hanem az a szeretetre neveles, josag... ezek egyetemes ervenyu pozitiv szemleletek. Es ha nem is masert, de erre jo az egyhaz, a vallas altalaban

Mit nem akarsz betartani? Azt hogy a gyereked mellett leszel joban rosszban es jora neveled oket?

Vagy a parod eseteben (templomi eskuvo) ugyanezt fogadod meg.

Ha az az elv, hogy "dontse el o", ezzel gyakorlatilag te dontotted el. Mert (ezt megint mondtam, nem tudom miert olyan nehez ezt felfogni) ebbe neveled bele, hogy ez nem szukseges, nem lesz termeszetes neki se, hogy a sajat gyerekeit keresztelje. Hiaba viszed el templomba. Kiskoraban nem erti meg mi a tema, felnottkent mar keso, 20+ ev utan mar 8 lesz neki is.

Es azert kell kozeledni az egyhazakhoz, mert jora tanitanak. Masert nem

51. d@nu (válaszként erre: 50. - Timbuktu10)
2009. jan. 30. 16:32
Erről eszembe jutott, amikor mi jártunk hittanra - mindig irigyeltem a másik egyházhoz tartozó diákokat, míg mi kínlódtunk, ők jókedvvel, boldogan mentek hittanra, nem nyűg és teher volt nekik az óra, mert teljesen másképpen tanította őket az ő papjuk, mint minket a miénk. Ők is keresztények voltak, mi is, ők is meg voltak keresztelve, mi is, csak az egyház volt más. Ezen is el lehet gondolkodni, amikor "kiszabja" a szülő a gyereknek a keresztséget. :)
2009. jan. 30. 16:27
Iskolás koromban nagyon jó kis társaság alakult ki a hittanosokból. Együtt fociztunk kosaraztunk, főzicskéltünk a plébánián 20-25-en. Volt közöttünk olyan akit akkor 12-16 éves korában kereszteltek meg, és rendszeresen járt szt misékre is. Volt viszont olyan is, akit 6 éves kora óta járattak templomba, hittanra, és 16-18 évesen mondta hogy "elege van", ő igazából nem hisz, csak megszokásból jár. Szóval egyátalán nem a keresztségen múlik szerintem. Főleg ma már minden iskolában is van hittan...
49. Timbuktu10 (válaszként erre: 44. - SIldi)
2009. jan. 30. 16:21
Nem annyira szabadelvűség ez... attól hogy valakinek lesz egy keresztlevele, nem változik semmit sem az illető, sőt a környezete sem.- nem lesz sem jobb sem rosszabb mint más- A neveléstől lesz valaki hívő vagy nem hívő- a keresztségnek semmi köze hozzá.
48. d@nu
2009. jan. 30. 16:19
Mi a férjemmel mindketten meg vagyunk keresztelve, de a gyerkőcöket nem kereszteltük meg - egyszerűen azért, mert a hitet nem lehet senkire erőltetni. Ha a gyermek nem hívő, akkor nincs semmi logika abban, hogy tartozzon valamilyen egyházhoz, ha pedig hisz, akkor úgyis abban hisz, amiben ő akar és nem abban, amit én mondok neki.
2009. jan. 30. 16:12
Én hiszek Istenben, de ne vagyok megkeresztelve. Egyébként ezért nem is lehettem keresztszülő. A két nagyobbik lányom sem, mert a férjem nem akarta. Azóta elváltam lett egy harmadik kislányom, aki meg van keresztelve. A két nagyobb pedig hittanra jár, mert őket már csak így keresztelik meg. Lehet meglepő de én is szeretném ha megkeresztelnének. Ez most már 2 évbe fog telni. Jobb lett volna ha a szüleim kiskoromban döntenek. Szeretnék templomi esküvőt is majd. Az atya nagyon kedves és segítőkész. Mindenki gondolja át mitől foszthatja meg gyermekét. Én úgy érzem sok mindent veszítettem, amit most nehéz pótolni.
46. 2f52d2d19c (válaszként erre: 44. - SIldi)
2009. jan. 30. 16:11
nem értem ebbe mi a szabadelvűség egyszerűen nem hiszünk a mesékbe.Miért esküdözzek jobbra balra ha nem is tartom be???Avval hogy világra hoztam természetes hogy feleőséget vállalok érte,de nem értem hogy tartozik ide a keresztelkedés???
2009. jan. 30. 16:05
Én nem vagyok megkeresztelve a párom sincs és a lányunk se. Az én szüleim nem hívő emberek és úgy gondolták tiszteletlenség lenne megesküdniük olyan dologra amit nem tartanának be.Amikor már nagyobbak voltunk a testvéreimmel,elvittek minket templomba és elmagyarázták ilyen dolog is van a világba.Vettek nekünk egy bibliát hogy azért olvassuk el és ha úgy érezzük,hogy hiszünk benne akkor megkeresztelkedhetünk.Hát nem éreztünk semmit se! Én ugyan ezt tervezem majd a gyermekemnél is: Majd Ő eldönti érzi e vagy se,mert szerintem a hit nem tanítható hanem azt érezni kell!!!
44. SIldi
2009. jan. 30. 16:02

Ez a legkonyebb... legyen az O dontesuk, igy akkor a szulo lemond minden felelosegvallalasrol.

Hat ez a legkonyebb... "kellett neked, fiam, na tessek most igyad a levet"

Nem kell azert ilyen szabadelvunek lenni :)

Ha mar vilagra hoztak, akkor felelosseget is kell vallani.

Azok a gyerekek akiket nem keresztelnek azon a cimen, hadd dontse el o.. ok se fognak megkeresztelkedni soha. Mert ezt lattak a szuloktol, ezt a nevelest kaptak, ebbe nottek bele, ez a termeszetes nekik.

Nem lehet hogy a szulo azzal takarozzon, hogy "legyen az O dontese"

43. jpne
2009. jan. 30. 15:48

Én nem vagyok megkeresztelve és a férjem sem.

A gyerekeinket mi sem kereszteltük meg, mert ha majd felnőnek, eldöntik, hogy hívők lesznek-e és ha igen, akkor milyen vallásúak. Ez legyen az Ő döntésük.

42. 2a424e60e7 (válaszként erre: 40. - Potyek)
2009. jan. 30. 15:41
Ez a lényeg:))
2009. jan. 30. 15:41
Én nem vagyok megkeresztelve,semmi hátrányom nem volt soha,ha gyerekem lesz még meggondolom hogy legyen,bár affelé húzok hogy majd eldönti Ő,nem ezen fog fog múlni hogy boldog legyen.
40. potyek (válaszként erre: 31. - 3aeb86a367)
2009. jan. 30. 15:37
Én is csatlakozom hozzátok,pont így gondolom én is.Míg a fiam kicsi volt, elég zűr-zavaros életünk miatt nem is gondoltunk rá,aztán pedig én is azt mondom, hogy döntse már el ő, hogy mit akar...
2009. jan. 30. 15:35
Én 10 ves voltam mikor eldöntöttem, hogy hittanra fgok járni és meg akarok keresztelkedni (azóta se értem, miért). Aztán az első áldozásig jutottam. Most pedig már sokkal inkább ateistának érzem magam. Meg én úgy vagyok, hogy egy egyház nem prédikáljon olyasmiről, amihez elvileg semmi köze, gondolok itt a házasságra, és a gyereknevelésre.
2009. jan. 30. 15:27

UI:

Jó a téma tényleg:)

37. 2a424e60e7 (válaszként erre: 36. - Timbuktu10)
2009. jan. 30. 15:26

Ugyanaz :)

És ebben egyetértünk.Most valaki csak divatból ne menjen templomi esküvőre, és ne keresztelje meg a gyerekét, és azért se nehogy megszólják.

2009. jan. 30. 15:24

Sziasztok!

Én hívőnek tartom magam, így meg is vagyok keresztelve, de bevallom nagyon örültem mikor megláttam ezt a fórumot. Szerintem ez nem lehetne társadalmilag kötelezőnek kikiálltott dolog. Ha valaki nem hívő, nem is várható el hogy higyjen a keresztség szentségében.

Szóval én tisztelem azt aki felvállalja ,hgoy nem keresztelteti meg a gyerkőjét - A csak DIVATBÓLnak semmi értelme. Kíváncsi lennék mi újság a templomi esküvők terén...

35. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 31. - 3aeb86a367)
2009. jan. 30. 15:22
Régen ez elvárás is volt szerintem, nekem is nagymamám templomba járt és teljesen természetes volt, hogy én is keresztelkedjek meg, viszont az öcsém már csak névadózva volt....De ez biztos most is így van, hogy aki rendszeresen gyakorolja a vallását, az "elvárja" a gyerekétől, unokájától, stb. is. Nálunk pl. apukám, most is ragaszkodott volna hozzá, de megpróbáltuk meggyőzni, hogy a lányom keresztapja(öcsém) sincs és akkor meg,hogy néz ki...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook