Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! fórum

Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! (beszélgetős fórum)


43. nik84 (válaszként erre: 32. - 02db590b2c)
2011. márc. 15. 09:09
Köszi hogy leírtad, tényleg jó ötletek :) A gyümölcsevéssel megnyugtattál, én is így gondoltam, de sok helyen lehet olvasni, pl Norbi könyveiben is, hogy a diétába nem nagyon fér bele.
42. ranna
2011. márc. 15. 08:59

Lenne egy - remélem senkit nem bántok meg - kérésem. Szinte mindegyik fogyis/átalakulós fórum elindul nagy lendülettel, aztán szép lassan átmegy mitmostampakoltamtakarítottam, esik az eső azért nem mozogtam, süt a nap ma ezért, becsúszott 1-2-3 sütike lelkifurdim van stb. Szóval ezt nem szeretném. Süti és lelkifurdiról jut eszembe, szerintem hiba a nassokat így megenni, ki akar egész életében süti-csoki-fagyi nélkül élni? Én nem. :) Edd meg tudatosan, de tudjál róla, hogy oké, de ezt most, vagy majd, de le kell dolgozni, Tudd, hogy megetted, edd örömmel, de ne zokogj utána a tükörben.

Mindent amit ír5ok, természetesen magamnak is írom. :)


Reggelim:

1 magvas kifli margarinnal parizerrel, uborka.

41. ranna
2011. márc. 15. 07:02

Jó reggelt biospirulina! :)

Én benne vagyok a mérlegelésben, bár a centizést megbízhatóbbnak tartom, lehetne mindkettőt írni. Heti 1 mérésre gondoltál?

2011. márc. 15. 06:31

Jó reggelt mindenkinek!

Látom Ranna Te is koránkelő vagy! Nagyon jó ez a fórum!!! Ígértem, hogy én is írok a módszereimről, bár az én fogyásom tényleg nem mondható gyorsnak, tehát aki S.o.s fogyást szeretne, az inkábbb mást válasszon. Én az életmódváltást úgy kezdtem,hogy minden héten csak egy rossz étkezési szokásomon változtattam. Az első héten elhagytam a kenyeret, a második héten bevezettem a délig csak gyümölcs elvét, a harmadik héten lemondtam a koffeinről.Ami nekem segítség még a 2 liter citromos víz,valamint a mandala harmony tea, ami nem egy fogyis tea,de nagyon jót tesz a hangulatnak és a benne lévő fűszerek (fahéj,gyömbér,kardamon,szegfűszeg,bors)szerintem jót tesznek az anyagcserének.És persze heti 4 alkalommal mozgás(általában 2 torna, 2 futás)

Mit szólnátok, ha egy kiválasztott napon mérlegelnénk, és mindenki leírná, hogy mennyit sikerült fogynia!

Szép napot mindenkinek!

39. ranna
2011. márc. 15. 06:17

Szálkásítás tévhitek - az aerob edzés

Mindenki kockahasat szeretne, de kevesen vállalják az ehhez vezető fáradtságos utat. Szerencsére a kardióedzések tekintetében is van néhány olyan trükk, amivel felülkerekedhetünk a régi dogmákon és hatékonyabbá tehetjük a zsírégetést.


1. Tévhit: ragaszkodjunk minden esetben a monoton aerob edzésekhez

Megoldás: végezz magas intenzitású intervallum kardióedzéseket.


Kinek van manapság egy órája arra, hogy a kardiógépen vesztegeljen? A magas intenzitású intervallum edzés (HIIT) újraírta a zsírégetés alapjait. ezek a rövidebb edzések magas intenzitású sprintek és regenerálódási periódusok váltakozására épülnek. Logikusnak hangzik, hogy 30 másodperc sprint több kalóriát éget el, mint egy laza séta, ami közben olvasni vagy beszélgetni is van lehetőséged. Emellett ez a fajta edzés valójában a gyors összehúzódású izomrostokat is stimulálja, így csökkentve az izombontás veszélyét. A maratoni, alacsony intenzitású aerob edzések esetében ez nem történik meg. Lelassítja a szervezet anyagcsere folyamatait - mint a szigorú diéta!!-, így védve meg a szervezet zsírraktárait. HA nem így lenne, napi két óra sétától mindenki szálkás lehetne!


A monoton aerob edzés ebben a tekintetben elég rosszul teljesít, míg a HIIT még az edzést követő 36 órán keresztül pörgésben tartja az anyagcseréd és a zsíroxidációs folyamatokat".


Tehát, végezz heti 3-4 HIIT edzést, 30 másodperces sprintek és egyperces séták váltogatásával, 15-20 percen keresztül.


2. Tévhit: a kardióedzés fő "helyszíne" a futópad.

Amikor kardióra gondolunk, szinte kizárólag a futópad jöhet szóba.


Megoldás: legyen változatos a kardióedzésed is.


A HIIT edzésekkel vége a monoton, futópadon töltött időnek is egyúttal. Más mozgásformák, melyek a gyors izomrostokat fogják munkára, 30 másodpercen keresztül, nagy intenzitással végezve, majd hasonló hosszúságú szüneteket beiktatva jelentős zsírégető és izomzat megóvó hatással rendelkeznek. Árnyékbokszolás, ugrálókötelezés, kettlebell, vagy swing, mind remekül beilleszthető a HIIT edzésbe. Minden másnap végezve ezzel az edzéssel kiváltható az órákig tartó aerob edzés. Ráadásul a többféle gyakorlat többféle edzésmunkát is jelent egyúttal, ami újabb és újabb kihívások elé állítja szervezetünket. ez tovább javítja kondíciónkat és megelőzhető vele az, hogy alkalmazkodjunk a terheléshez. NE féljünk tehát változatosságot vinni a kardióedzésekbe.


Szálkásítás tévhitek III. - a diéta

Átvettük tehát a súlyzós edzést, a kardiót, jöjjön minden szálkásítás legkritikusabb témaköre: a diéta. Az eddigiekből nyilvánvaló, hogy a hagyományos "kis súllyal magas ismétlésszámmal edzek és akkor leszálkásodom" elmélet nem működik, és itt jegyezzük meg, hogy az sem működik, ha az ember simán leváltja a tömegnövelőjét fehérjére, vagy aminosavakra. De lássuk, mik is a leggyakoribb tévhitek a diétát illetően.


1. Tévhit: az extrém alacsony kalóriabevitel alkalmazása.

Bár akik picit is jártasabbak a témába, tudják, hogy ezzel többet ártunk, mint használunk, főleg a nők körében gyakori a nem eszem és akkor lefogyok" módszer alkalmazása. Aki komolyabban edz, annak ez a módszer kifejezetten kláros lehet, de senki számára sem hasznos.


Megoldás: csak módjával csökkentsük a kalóriabevitelt. Ha nem viszünk be elég kalóriát, akkor amellett, hogy nem lesz energiánk edzeni, ha túl hosszú ideig tart, akkor katabolikus állapotba taszít minket, ami együtt jár az anyagcsere lelassulásával is. Így kétszer is érdemes meggondolni, mielőtt drasztikusan csökkentenénk a kalóriabevitelt, ez ugyanis inkább hátráltat, mint segít a hosszú távú céljaink elérésében.


2. Tévhit: drasztikusan csökkenteni kell a szénhidrátbevitelt.

Az alacsony szénhidrát-és magas fehérjetartalmú diéta valóban hasznos lehet - ha megfelelően alkalmazzák.


Megoldás: módszeresen kell csökkenteni a szénhidrátbevitelt a legjobb eredmények érdekében. Bár az alacsony szénhidráttartalmú diéta működő módszer, néha érdemes visszatölteni a lemerült glikogénraktárakat, a szénhidrátbevitel megnövelésével. Amellett, hogy a glikogénraktárak megtelnek, még a pajzsmirigyhormon termelést is felturbózza picit - ez ugyanis az alacsony szénhidrátbevitel mellett ugyancsak lecsökken."


Abból is hasznot húzhatsz, ha a nap vége felé csökkented a szénhidrátbevitelt. Az este elfogyasztott szénhidrát nagyobb valószínűséggel alakul zsírrá ugyanis.


3. Tévhit: egyes étkezéseket ki lehet hagyni, hogy gyorsabb legyen a zsírégetés

A "több mindig jobb" mintájára sokan hiszik, hogy ez esetben a kevesebb is hasznosabb. Végeredményben ha a kalóriamegvonáshoz köthető a zsírvesztés, akkor egy-két étkezés elhagyása működőképes kell hogy legyen, nem igaz?


Megoldás: Együnk gyakran és soha ne hagyjuk ki a reggelit. A napi háromszori étkezés idejétmúlt dolog, különösen pedig zsírvesztés esetében káros. Az anyagcsere pörgésben tartása alapvető a zsírvesztéshez. Ha pedig mindenképp kimarad egy étkezés - mert így alakul, nem pedig szokásból - akkor az semmiképp se a reggeli legyen. Ez azért fontos, mert éjszaka az "éhezés" eredményeképpen lecsökken a vércukorszint, és ennek kismértékű megemelése - a lassú szénhidrátok által - segít megelőzni a katabolizmust, ami ilyenkor megtörténne.". Emellett kutatások kimutatták, hogy aki reggel nem hagy ki étkezést, az később kisebb valószínűséggel eszik többet a kelleténél. Törekedjünk tehát a napi több kisebb étkezésre.


4. Tévhit: Fogyasszunk napi 2g/testsúlykilogramm fehérjét


Megoldás: fogyasszunk napi 3g/testsúlykilogramm fehérjét. Mert bár a hagyományos mennyiség is működhet, azonban ha a zsírvesztés túl nehézkesnek látszik, jó esély van rá, hogy nem eszel elég fehérjét a kalória-és zsírmegvonás ellensúlyozására. Amikor a szénhidrát-és kalóriabevitel alacsony, a fehérjebevitelt meg kell növelni, így az esetleges többlet mennyiség energiaként felhasználható a szervezet számára, amely így nem az izmokat fogja elégetni ennek érdekében".

38. ranna
2011. márc. 15. 06:06

Bubunak és persze mindenkinek :) (bocsi, ha tisztában vagytok vele, a forrást priviben majd, ha kéritek), lerövidítettem kicsit.:


Sokat hallhattunk már az ételek kombinálásának különféle lehetőségeiről, mit mivel szabad, mit mivel tilos, stb. De vajon valóban érdemes-e ezzel ilyen szinten foglalkoznunk, van ennek gyakorlati haszna?

Van egy régi, de még mindig élő elmélet, miszerint egyes élelmiszerek kombinálása egy étkezésen belül egy sor kedvezőtlen dolgot okozhat - az emésztési problémáktól a fáradékonyságon keresztül a hízásig. Sokféle variációról olvashattunk már, de az egyik leggyakoribb az az, hogy a fehérjéket és a keményítőket ne fogyasszuk együtt.

Mint sok más, táplálkozással összefüggő hiedelem, ez is nagyon tudományosan hangzó magyarázatokkal van alátámasztva, mint pl: a keményítőknek lúgos környezetre van szükségük az emésztődéshez, a fehérjéknek pedig savasra, így ha együtt fogyasztjuk őket, akkor az emésztőrendszer a kétfajta kémhatást nem tudja egyszerre biztosítani, hiszen ezek egymás ellen dolgoznak. Így az ételek"megrekednek" az emésztőrendszerben, ahol a szénhidrátok fermentálodnak, a fehérjék pedig rohadni kezdenek".

Amikor ez az elmélet először napvilágra került még nem tudták, hogyan is működik az emberi emésztőrendszer. Napjainkban azonban már elég jól ismerjük az emésztőrendszer működését ahhoz, hogy kimondjuk, ez az elgondolás teljesen rossz. Ezért nehéz megérteni, hogy ezek az elméletek miért képesek tartani magukat a mai napig.

Az emésztőrendszerünk olyan, mint egy autómosó. Ahogy keresztülmész rajta, különböző anyagokkal mossák végig a kocsid különféle részeit. Azonban az egész kocsi végigmegy az egész mosón ettől függetlenül. Ehhez hasonlóan, bármit is eszel, az az egész emésztőrendszeren keresztülhalad, függetlenül attól, hogy miket kombinálsz össze egy étkezésen belül.

A gyomorban az étel kap egy savas "fürdőt", ami többféle célt szolgál. Először is, megöli a sav a baktériumokat, és más patogéneket, melyek amúgy megbetegíthetnének minket. Másodszor, a fehérjék itt kezdenek el lebomlani, így készíti elő a szervezet őket a következő szakaszra.

És itt van az első hiba az ételek kombinálásának teóriájában. Ahogyan azt Dr. Martin Rehfuss olyan briliánsan megfogalmazta 1934-es kiadványában, “A tény, melyet a szénhidrát-lúgosság teória szószólói hajlamosak elfelejteni az, hogy nincs olyan szénhidrát, mely a gyomor savas környezetével való érintkezés előtt megemésztődne".

A következő állomás a vékonybél. Itt a gyomorsavat semlegesítik a gyomornedvek, és egy sor enzim kezd el dolgozni (legtöbbjük savas környezetben nem működik túl hatékonyan). Egyes enzimek a fehérjéket, mások a szánhidrátokat, megint mások a zsírokat emésztik meg. De az összes enzim egyszerre termelődik, mindegy, milyen ételt is eszünk épp.

Nem csupán arról van szó, hogy az emésztőrendszer képes arra, hogy egyszerre eméssze meg a fehérjéket és szánhidrátokat, hanem arról, hogy ez a "gyári alapbeállítás". De ha belegondolsz, rá is jössz, mennyire nem logikus azt hinni, hogy szervezetünk úgy lett megalkotva, hogy a fehérjéket külön eméssze meg a szénhidrátoktól.

A legtöbb keményítő fehérjét is tartalmaz, és fordítva. Napokat eltölthetnénk arról vitázva, hogy az emberi szervezet a gabonaféléket vagy az állati fehérjéket emészti-e jobban, de abban gondolom mindenki egyetért, hogy csecsemőként az anyatej a legmegfelelőbb tápanyag. Az anyatej pedig tartalmaz fehérjét és szénhidrátot is. "egyik nő sem úgy születik, hogy az egyik melléből fehérje, a másikból szénhidrát jön" - fogalmazta meg Glenn Caldwell a "The Sceptic" egyik cikkében. Elég látványos példa.

Valójában a legtöbb étel, amit keményítőforrásként fogyasztunk, tartalmaz fehérjét is. A spagetti például 14%-os fehérjetartalmú. A rizs és a burgonya 8%-ban, a fehér kenyér pedig 16%-ban tartalmaz fehérjét.

Másrészről pedig a hüvelyesek, a babfélék, melyeket a világ sok részén fehérjeforrásként fogyasztanak, nagyjából fehérjetartalmuknak megfelelő mennyiségű szénhidrátot is tartalmaznak. Az ételek kombinálásának szószólói rosszul lesznek a steak és a burgonya párosításának gondolatától, de egy tál bablevessel semmi problémájuk nincsen. Pedig a két étel közel ugyanabban az arányban tartalmazza a fehérjéket és a szénhidrátokat.

Azonban mindezek ellenére mégis, van aki jobban érzi magát, ha betartja ezeket a szabályokat, és talán van is rá magyarázat:

Egy kevésbé hangoztatott előny

Az ételek tudatos kombinálásának van egy kevésbé reklámozott előnye: ilyen módon gyakran kevesebbet eszik az ember, mintha együtt fogyasztaná a tápanyagokat. Egy tipikus éttermi étel tartalmaz fehérjét, keményítőt és zöldségeket. Ha követed a szabályokat, ezek egy része a tányérodon marad. Még ha magadnak is főzöl, a kutatások kimutatták, hogy ha az étkezés kevesebb összetevőből áll, akkor abból hajlamosabbak vagyunk kevesebbet is enni.

Ha nem esszük degeszre magunkat, az kétségkívül javítja az emésztést, csökkenti a fáradtságot, és elősegíti a súlyvesztést (akinek ez a célja - a szerk). De hasonló eredményre jutunk, ha egyszerűen csökkentjük az elfogyasztott étel mennyiségét.

Persze ha számodra a szabályok betartása eredményes, akkor bátran folytasd. De jó, ha tudod, hogy nincs fiziológiai vagy biokémiai indok arra, hogy ne egyél együtt fehérjéket és szánhidrátokat.

Van még egy oka annak, miért jobb együtt fogyasztani a fehérjéket és szénhidrátokat - ez ugyanis csökkenti az inzulinszint hirtelen megemelkedését, amit a szénhidrátok önmagukban történő fogyasztása okozna, ez pedig kiemelkedő fontosságú a testsúly kontrollálásában.

37. ranna
2011. márc. 15. 05:31

Szia Bubu, jó, hogy csatlakoztál hozzánk.:)

Köszi az ötleteket, éppen ilyesmikre gondoltam. Az én diétám ennyire nem szigorú, én pl. eszem barnarizst, gerslit, kölest (nagyon szeretem reggelire is, sovány tejjel), zabpelyhet, durumtésztát is, csak a mennyiség kicsi. A barnarizs, köles, gersli, mind nagyon egészségesek - Bubu a barnarizst nagyon ajánlják a fitnesz edzők, és a zabpelyhet is - , sok jót olvastam róluk, érdemes beiktatni őket az étrendünkbe, nem csak köretként, vagy magában lehet fogyasztani, de rakott cuccokba, töltött ételekbe stb. is.

Ha rántottát készítek akkor 1 egész tojás+ 2 tojásfehérje (sokkal kevesebb kalória így), kis chiliporral megszórom, általában 2 szelet puffasztott rizset eszem hozzá.

Fehér kenyeret én is lecseréltem, de néha 1-1 zsemlét megeszem, de sokkal inkább barna magvas kiflit, ezt a préselt barna sokmagvas rozskenyeret, puffasztott rizset.

Sokszor használom a chiliport, amihez csak lehet, bírja a gyomrom.(egyelőre:))Fahéjat is többször használok, bár olvastam negatív dolgokat is róla.


Tegnapi kaja:

Ebéd: 2 töltött káposzta (se kenyér se tejföl)

Uzsi most kimaradt, nem voltam éhes.

Vacsi: 2 szelet pufi rizs, 4 szelet parizer, bryndza kb egy gyerekkanálnyi, ezzel kentem meg a pufi rizseket.


Torna: 20 perc Pilates.

2011. márc. 14. 21:15

A nasi meg a masik nagy csabitas.(leginkabb a nehez napok elotti idoszakban kivanom oket:))


Erre otletek:


Edes valtozat:

Nagy pohar kakao csakis edesitovel

Kokuszgolyo:kokuszreszelek-kakopor-dietas olvasztott csoki-edesito-osszegyurva

Turo edesitovel(eteleg mezzel),pici tejfollel,hogy keverheto legyen,citromhejjaval.

Dietas gyumolcsrizs: tejberizs+gyomolcs+edesito+fahej


Sos valtozat nasikra:

Reszelt ligt sajt,sutopapirom megsutve(chips helyettesito)

Neha magok,mandula,kesudio,pisztacia a natur valtozat nem a sos!Otthon meg lehet porkolni oket.


Ezeket csak nagyon ritkan szabad enni,ha mar vegkepp nem birod,akkor se a krumlis chips,vagy a csoki,suli utan nyulj!


Ezeken kivul Norbi lisztel sokmindnet meg lehet sutni.


Remelem hasznos volt amiket leirtam.En is varom a ti otleteiteket!

35. szurkekiseger (válaszként erre: 33. - 02db590b2c)
2011. márc. 14. 21:14
óh ezek nagyon jók ;)
34. szurkekiseger (válaszként erre: 27. - Szurkekiseger)
2011. márc. 14. 21:12

aztán uzsonnának egy nutellás zsömlét és vacsorának virslit zöldségsalátával és zsömlével. citoromos sörrel


ez nem jó diéta..

33. 02db590b2c (válaszként erre: 32. - 02db590b2c)
2011. márc. 14. 20:55
Jujjj!Ez nem napi pelda menu lett:DDDD meg ne egyetek ennyi mindent:D!!!Elnezest!Szoval ezek az en oltleteim,hogy legyen mibol valogatni.
2011. márc. 14. 20:50

Folyt.kov.


Sokan ugy tartjak,hogy a gyumolcsokkel ovatosan kell banni,mert sok bennuk a cukor.Ez igaz is,de en meg nem hallottam olyan emberrol aki a gyumolcsfogyasztas miatt hizott volna el.Ha valaki megis tart a bennuk levo cukor miatt,akkor egye oket delelott.Viszont sok bennuk a vitamin es asvanyi adag,no meg kicsit csillapitja az edesseg utani vagyat is.


Leirok egy napi pelda menut:


Reggeli otletek:

-1-2 szelet wasa kenyer,sonka,1 fott tojas,paradicsom,paprika.Nagy pohar tea,citromlevel.

-egy par virsli mustarral,zoldeseggel(en legtobbszor paradicsomot szoktam hozza enni)

-rantotta(mondjuk hagymaval,pici sonkaszeletekkel)

-tukortojas zoldseggel

-muzli-csakis dietas!!!tejjel,joghurttal,

-piritos kremekkel(tojaskrem,avokadokrem,korozott-ezeket dietasan elkeszitve)+ zoldseg hozza

-par szelet sajt,sonkaval,zoldseggel,1 hohar joghurttal


Tizorai valamilyen gyumolcs(de lehet egesz delelott scak gyumolcs is)


Ebed,vacsora otletek:

A leves az egyik nagy fogyis baratom.Jol telit es keves benne a kaloria ha nincs bennunk rantas(enelkul is finomak) es teszta betet(vagy max norbi lisztes)

Pl:-husleves,zoldseggel,husival,

-borsoleves(nokedli nelkul)

-barmilyen izu zoldseg leves

-bableves

-tojasleves

-kaposztaleves,akar virsilivel,ezt en szoktam savanyukapibol is csinalni

-raguleves

-paradicsomleves

-zoldbableves

-Kremlevesek:brokkoli,zeller...

a leves lenyege,hogy telitsen,finom legyen,de dietasan elkeszitve teszta nelkul!


Foetelek:

Nem irom most le egyneknt,hogy hogy keszitem,most csak a lenyeget.Minden hozzavalonak dietasnak kell lennie,ennyi a lenyeg!!!

-parolt husok,halak

-ugyanez piritva,izlesszerint fuszerezve,barmilyen zold korettel.

-"fozelelekek",ezeket en nem szoktam berantani,max egy kis etkezesi kemenyitot teszek bele,vagy lehet hasznalni norbi lisztet a rantashoz,habarashoz.

pl;paradicsomos kaposzta,zoldbab,tarkabab,repafozelek,borsofozelek,karfiol stb...


A rantott hust en pl tojasba meg sima orolt zabpehelybe fogatom,nem liszbe,meg zsemlemorzsaba.


Ezeken kivul sok egytaletel van.Pl-rakott-karfiol,-cukkini,-brokkoli, -kaposzta,mind rizs nelkul,daralt csirke vagy pulyka hussal.


Van hogy csak parolt zoldseget eszek,pl parolt gombat salataval.Vagy parolt spenotot fasirttal,ez lehet szojafasirt is.

Parolt cukkini mozzarellaval...


Vegtelen a sor.

A lenyeg mindig az,hogy a husokan pirinko olajban kell sutni,vagy parolni.Keruljuk a felesleges megszokasbol hasznalt dolgokat,amiket sokszor odafigyeles nelkul lottyintunk a kajara!


Lehetoleg egyszerre ne egyetek sokat,inkabb egy adagot 2 szerre elosztva,kis tanyeron talalva,lassan megenni.A taskaban legyen mindig egy alma vagy muzliszelet,vagy valami aprosag amihez nyulni tudtok akkor nem kotottok ki utkozben egy hamburgeresnel!:)


Bocsanat,hogy ilyen hosszu lett!Ha konkret recept kell irjatok,hogy mire vagytok kivancsiak,es szivesen leirom!

31. 02db590b2c (válaszként erre: 30. - Nik84)
2011. márc. 14. 20:20

Orulok neki!:)


Leirom en hogy kezdtem anno,remelem masnak is segit.


Eloszor is elovettem egy fuzetet es kimeletlen oszinteseggel osszeirtam,hogy miket szoktam enni.Mindent!A nasitol kezdve az unalombol meg egyszer vacsizason at.Az italokat is.


Ezeket vegignezve kivalagottam a megtarthatoakat,meg a tiltolistasokat.A tiltolistasokra kerestem helyettesito kajakat.


A vegere lett egy jo kis listam,jol varialhatoan osszeallitottam belole egy menusort.Ugy hogy ne menjen el a kedvem az egesz dologtol.


Tiltolista(nalam)-es,hogy mire csereltem le oket:


Hagyomanyos kenyer -ezt lecsereltem wasa magos barna kenyerre,meg puffasztott szeletre,vagy norbi kenyer,de az eleg draga.


Cukor- ezt edesito szerre.


Olaj-oliva olaj,vagy parolas


So,etelizesito-tengeri so(nem tartja vissza a vizet a szrvezetben,nem vizesedsz tole)


Fozni valo teszta-durum lisztbol keszult,vagy uvegteszta(ezt csak ritkan szabad enni,ha mar nagyon nem birod,akkor is csak inkabb 3-ig)


Krumpli-ugye az allando kisertes,megszokasbol is ezt esszuk sokmindenhez,ezt zoldsegekre,nyers vagott,vagy parolt zoldsegekre csereltem.(nekem ez a legnagyobb kihivas,mert krumpli imado vagyok)


Alkohol-aki egyaltalan nem iszik annak ez konnyu tema,en neha szoktam.Tomenyet,sort tilos!Kulonben nem fogysz,jobb a bor,abbol is a szaraz,max.feledes.


Ezeken kivul C-vitamint szedek,Neha iszok Combucha teat(ez kitakarit)de jo neha mas is pl malyva tea,vagy csalan tea.A hashajto teakkal csak ovatosan,nem szabad tul sokszor inni oket!(egyenileg eldontheto)

Sok zold tea,natur viz,vagy langyos citromos viz,es segit reggel beinditani az emesztest,gyorsitja az anyagcseret.


Vannak ugynevezett negativ kalorias etelek ezekkel nagyon jol lehet jatszadozni.A negativ kaloria azt jelenti,hogy tobbet eget el az emesztes soran,mint amennyi benne van magaban az etelben.

Ilyenek pl:

Gyümölcsök: áfonya, alma, ananász, citrom, eper, görögdinnye, grépfrút, málna, mandarin, mangó, papaya, sárgadinnye, barack, szeder, cseresznye, szőlő, kivi, narancs, ribizli.

Zöldségek: brokkoli, zeller, céklafélék, fehérrépa, cukkini, erőspaprika, káposzta, fejessaláta, fokhagyma, karfiol, paradicsom, retek, sárgarépa, spárga, spenót, uborka, vöröshagyma, zöldbab, kelbimbó, petrezselyemlevél.


Ezeket kiegeszito etel kent jo enni,vagy vacsira magaban,de en nem vagyok ennyire szigoru.

30. nik84 (válaszként erre: 28. - 02db590b2c)
2011. márc. 14. 19:57
Engem nagyon érdekelnek az utolsó mondatban említett ötletek, receptek :)
29. 02db590b2c (válaszként erre: 28. - 02db590b2c)
2011. márc. 14. 19:51

Meg annyi,hogy igazabol most igy is jo lennek mar ahogy vagyok,de emiatt a par kilo miatt,ami igazabol mar csak engem zavar,a nadragjaim nem allnak olyan jol.Tehat muszaj lesz meg ezt is lekuzdeni!:)


Remelem ti sem fogjatok feladni,es segitjuk majd egymast!

2011. márc. 14. 19:48

Sziasztok!


En is szeretnek csatlakozni.Rengeteget olvastam mar ebben a temaban.A fogyi reszen en mar nagyjabol tul vagyok,amolyan sulytarto idoszakban vagyok,no meg jo lenne szalkasitani.No,meg ugye van,hogy neha kicsit nem figyelek oda es visszaszalad 2-3 kilo,ezert is szeretnek csatlakozni,hatha igy sikeresebb lenne a sulymegtartasom.


Az en modszerem sok dietabol tevodott ossze.Ami nekem a legjobb volt,es birtam is kinzas nelkul azt megtartottam belole.


Pl,1500 calorianal igyekszek nem tobbet enni.Ezeken belul a napi elosztasra es a kb 5x keveset vesre voksolok.A hust nem keverem a szenhidrattal.sok vizet iszok.reggel egy nagy pohar citromos zoldteat,aminek egyetlen hatranya van,sokat jarok pisilni(tehat erre fel kell keszulni)Ezek mellett igyekszek napi 2-3 liter vizet meginni.

Az egesz heti dietazast azzal szoktam jutalmazni,hogy vasarnap ebedre azt eszek amit akarok.


Emellett a futopadon szoktam gyalogolni.a futast nem bizrja a terdem,ezert marad a gyorsgyaloglas.

Mostanaban kiprobaltam a Zumbat,az is nagyon jo.Eszrevetlenul,szorakoztatoan mozgok.


En 6 kilotol szabadultam meg igy par honap alatt.Most megint feljott egy kicsi a nem odafigyelesemnek koszonhetoen.Remelem veletek egyutt konnyebb lesz ezt megint leadnom!:)


Sok jo receptem meg kajahelyettesito otletem van,ha valakit erdekel szivesen leirom oket.

27. szurkekiseger (válaszként erre: 26. - Szurkekiseger)
2011. márc. 14. 19:17

nos, tekertem biciklivel 17km-t, ettem most egy almát.

hova tűntetek:)?

26. szurkekiseger (válaszként erre: 25. - E705905164)
2011. márc. 14. 15:03

egy fél pizzát ettem 11-kor :D

egyébként én nem a kajálással fogyok. Most egy kicsit spórolunk a kaján és ahol van olcsó kaja ott eszünk... meg mikor mit ..

szóval én nem leszek mintapélda egy ideig evésben, de reméljük mozgásban igen :O :P :),


nyitok nemsokára egy naplót is amibe beleírom mikor mit eszek mikor mozgok stb.

Van kedvetek elkezdeni a mérlegelőt is?

25. e705905164 (válaszként erre: 24. - Szurkekiseger)
2011. márc. 14. 09:48
hát persze!!!
24. szurkekiseger (válaszként erre: 22. - E705905164)
2011. márc. 14. 09:27
én is indíthatok már naplót?
23. ranna
2011. márc. 14. 09:25

Éppen azért gondoltam, hogy ide írjuk, mert egyrészt magamnak nem írom, de ide hátha. Namilesz, ha akarod megadhatod a naplód címét. :)

Gondolatok (megint csak nem tőlem :)):

Cél nem 10-20-30 kg stb., hanem először a 8-assal kezdődő szám. (nálam) Addig van 3 kiló. Ez nem is olyan sok ugye? :) Akit az motivál, hogy kirak egy csini régi képet a hűtőre, tegye azt. Aki elfordul a tükörtől, tegye azt. Vegyél/turizz egy-két számmal kisebb ruhadarabot, akaszd ki a szekrényre. Csak ne sajnáld magad, hanem tegyél is a célért. Azt mondják sokan és sok helyen, fogadd el magad, hááát ha elfogadnám, nem akarnék változtatni, nem igaz? :)Főzés közben mehet a hasbehúzás (pilates, télleg jó, próbáljátok ki), egy kis lábemelgetés, ami az eszedbe jut. Ha már a konyhában vagy, igyál is egy kis vizet. :P

2011. márc. 14. 09:10
én az előző regemmel a fogyi naplómban úgy csináltam!vezettem mit ette,ittam..
21. szurkekiseger (válaszként erre: 20. - Ranna)
2011. márc. 14. 09:06
jó, nekem ez sokat segítene. Mert magamnak nem írom le hogy vezessem de hátha nektek :D
20. ranna
2011. márc. 14. 08:17

Mit gondoltok arról, hogy nem csak az elvégzett mozgást írnánk be, hanem azt is, hogy mit ettünk aznap. Nem a tervet írjuk le, mert ember tervez...

Mai reggelim:

1 magvas kifli kenőmájassal megkenve, kígyóuborka.

És persze a Mira víz. :)

19. e705905164 (válaszként erre: 18. - Ranna)
2011. márc. 14. 08:13
citromos vizet iszok és wo long teát...hátha segít,,emellett edzettem is...és jó volt..csak visszatértem a helyes táplálkozásra és onnantól nem..:DD első fogyókúrám volt aztán mivel én hülye drasztikusan csináltam több jött fel mint le..:D
18. ranna
2011. márc. 14. 08:11

Üdv Neked is, Namilesz! :)

igen, nehéz, de nem lehetetlen. Az én súlyom nem fel-le, hanem évek alatt fel, most jön a le. Pontosabban már 14 kiló le. :)

Éppen ez a fórum célja, mint a nyitóban írtam, hogy motiváljuk egymást és megosszuk a jó öteleteket, kiválasztva a sok milliónyi fogyis tippek közül a számunkra megfelelőt.

2011. márc. 14. 08:05
szerintem nem kell sokat enni,csak ez az egy módszer van....többször keveset..én meg kevésszer sokat eszem...ez sem jó...kitudja mi jó...ha már egyszer felborult a súlyunk(úgy értem fel-le-megint fel..és dupla annyival elég nehéz az ördögi körből kimászni!
16. ranna
2011. márc. 14. 07:49

Anda, mik ezek a tornák? Váltogatod őket?

Én a Leslie, pilates, Callanetic's, úszás, gyaloglás (nem séta, hanem tempós gyaloglás), tánc (mulatósra a legjobb :D) amiket szeretek.

15. ranna (válaszként erre: 14. - Szurkekiseger)
2011. márc. 14. 07:45
Nálam a "mindenütt legyen ott" válik be, tehát itt van a gép mellett egy - jelenleg majdnem üres pohár - és belekortyolgatok, vagy a táskámban/szatyromban egy fél ltyis üveg, ha megyek valahova, és nem csak sétáltatom ám. :D A munkahelyen ott van az asztalomon mindig a pohár. Szerintem ez is olyasmi, mint a zsemle esete, csak fordítva, azaz ott ugye többnek kell tünjön az adag, vízivás esetében meg kevesebbnek, nem kell nagy pohár, mert azt gondolod, jajj ezt MIND meg kell igyam.
14. szurkekiseger (válaszként erre: 9. - Ranna)
2011. márc. 14. 07:40

na ez nagyon jó ötlet lenne!

közben én is üdvözlöm az újonnan beesőket :D


nekem nagy motiváció , hogy itt el kell majd számoljak felétek a napi mozgással :D

ha beírom este hogy ma nem voltam edzeni akkor majd jöhet a fejmosás :D:D


nekem az a legnagyobb bajom hogy nem bírom meginni a napi folyadékmennyiséget, erre nincs valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnám fegyelmezni magam? már elkeseredésemben arra gondoltam, hogy csinálok a telefonomra óránként egy emlékeztetőt , hogy "most igyál meg 2 dl vizet!!" :)

más ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook