Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! fórum

Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! (beszélgetős fórum)


103. ranna (válaszként erre: 101. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 21:34

Aha, erre gondoltam, köszi. :)

Na, ha ti linkeltek, akkor lehet én is nekibátorodom. :)

102. 02db590b2c (válaszként erre: 101. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 21:32

Leirni nem nagyon tudom.Ez a bemelegitesre is meg a nyujtasra is jo.

Meg igen ahogy irtad,hogy erzed,hol jo neked.

101. 02db590b2c (válaszként erre: 99. - Ranna)
2011. márc. 18. 21:30

Itt egy video ez mutatja:


[link]

100. ranna (válaszként erre: 98. - Divexa)
2011. márc. 18. 21:23
Izomsorvadás: :D. Aranyos vagy, szerintem mindegyikünknek az van, különben most nem itt, hanem egy másik fórumon beszélgetnénk. :D
99. ranna
2011. márc. 18. 21:21
Bubu, remélem van nyújtás is azon a dvd-n, ha van, tricepszre (lehet másra is) leírnád, mert azt elfelejtettem hogy kell, talán a fej mellett megemelt kart könyöknél óvatosan tolni hátra úgy, hogy a tenyér a hát felé fordul? Na kipróbálom, kiderül hol érzem a nyújtást. :)
98. Divexa (válaszként erre: 97. - Ranna)
2011. márc. 18. 21:19
Előtte majd jól utána olvasok, hogy az olyan kezdő, mint én, akinek szinte izomsorvadása van annyira nem mozgott jó ideje, mivel is kezdjen. De az oldal tetszik nagyon.
97. ranna
2011. márc. 18. 21:15
Azért csak óvatosan a súlyzózással, előtte mindenképpen bemelegítés, utána feltétlen! le kell nyújtani a megdolgoztatott izmokat, maguk a gyakik meg szériákból állnak, nem mindegy, hogy "megemeled" 2-3x és annyi, vagy rendes szériákat csinálsz.
96. Divexa (válaszként erre: 93. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 21:09

Szett dvd-vel, na meglesek 1 ilyet én is. :)

Menj csak el dokihoz, az a tuti.

95. Divexa (válaszként erre: 92. - Ranna)
2011. márc. 18. 21:07
köszi ranna, már nézem is! :)
94. 02db590b2c (válaszként erre: 88. - Nik84)
2011. márc. 18. 21:07
Ezek kozul valamelyiket ki fogom probalni.Artani csak nem artanak.A csalan teat sok dietaban is olvastam,lehet azzal kezdek.
93. 02db590b2c (válaszként erre: 86. - Divexa)
2011. márc. 18. 21:05

Egy szettet vettunk,volt benne dvd,es mutatjak,hogy mit hogy kell csinalni.

Nem nagy ordongosseg,csak a helyes tartasra kell figyelni.


Dokinal meg nem voltam ezzel a dologgal.Anno mikor sok minden osszejott az eletemben,akkor magasvernyomasom volt,de azota helyre allt.No meg szivzorej,de az sok embernek van.

Soszor vezetes kozben is bedurran a labam,es nagyon zavaro.Vagy egyaltalan ha log a labam.Amikor csak tudom felpockolom.

Akkor lehet,hogy szivproblema?Ajajj:(

Nem kizart,sajna volt boven a csaladban.

Akkor mielobb elmegyek dokihoz,hatha mond valami okosat.

92. ranna
2011. márc. 18. 21:02
Küldök priviben linket Divexa, itt vidi is van róluk.
91. ranna
2011. márc. 18. 20:59
Egy ideig lejártam kondiba, sajna a lábam nem bírta, és amit ott az edző mutatott, azokat a gyakikat csinálom. Igazából ezt nem tudom elmagyarázni sajnos, nem is akarnám, mert nem vagyok szakember, mindenkinek magának kell éreznie, hogy hol feszül a sérülés veszélye nélkül. Gugliba beírva "gyakorlatok egykezes súlyzóval" sok oldal jön fel.
90. Divexa (válaszként erre: 89. - Ranna)
2011. márc. 18. 20:51
Na de mit csináltál a súlyzókkal? Van valami gyakorlat sor, vagy csak emelgeted?
89. ranna (válaszként erre: 85. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 20:43

Bubu, doki mit mond erre? Én nem szednék semmit anélkül, hogy az okát tudnám.

Súlyzózás. Előszedtem a kis egykilósaimat, mindkettőt kellett egy kézben egyszerre használni, hogy valamit érezzek, jól esett. :)

88. nik84 (válaszként erre: 85. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 20:27
Próbáld ki a csalánteát, nagyon jó vízhajtó. Lehet kapni direkt vízhajtó teakeverékeket is. Sokféle van belőlük, pl. mecsekteának, herbáriának is filteresben, meg szálasban is.
87. Divexa (válaszként erre: 85. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 20:26
Ja, lemaradt! Ezzel a napi 3 könnyítéssel azt hiszem jó sok irigyet szerzel magadnak. :) Nekem is jó ha összejön napi kettő. :D
86. Divexa (válaszként erre: 85. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 20:23

Szép estét mindenkinek!

Bubu, ha nincsenek szívpanaszaid, és nem orvos írja elő, ne hogy el kezdj vízhajtót kapkodni! Nem szabad annyit ülni, ez a megoldás. Persze van néhány gyógyfű-tea, ami segít, és nem terheli a szervezetet. Bár ha elmegy a víz, az mindenhonnan megy, így jobb ha az okot keresed, és nem az okozatot szünteted. Szerintem.

Amúgy hogyan súlyzózol? Nagy sok jó dolgot olvastam róla, de még sosem csináltam.

2011. márc. 18. 20:14

Sziasztok!


Orulok az olvasni valoknak,az mindig jol jon:).


Kicsiben,de elkezdtem sulyzozni.1,5 kilossal,es nem tul sokat egyszerre,mellette maradt a gyorsgyaloglas.En ugy veszem eszre,hogy ez mukodni fog.A sulyzozas nagyon jol esik a szervezetemnek.Nem is tudom,hogy irjam,egyszerre konnyebbnek meg enregetikusabbnak erzem magam utana.

A kajalasnal igyekszek tartani a sokszor keveset.Ja,es vettem barnarizset is.Haat nem leszunk nagy baratok,de neha muszaj enni.


Meg egy dolog amit eszre vettem.Amikor sokaszor eszek keveset,akkor tobbet megyek wc-re(bocsanat de ez is hozzatartozaik)gyorsult az anyagcserem.Mig maskor jo ha megvolt a napi egy,most van harom is.


Lenne egy kerdesem.A labam sokszor vizesedik,bepuffed ha sokat ulok egyebek.Erre van valami modszer?Vagyis ez ellen?Vizhajtozni kell ilyenkor vagy mit?Nem gyogyszerre gondolok,csakis termeszetes dologra.

Van hogy estere mar a cipobe se fer bele a labam,meg az amugysem tul formas vadlim egy amorf valamive valtozik.Rettento zavaro.

84. ranna
2011. márc. 18. 14:04
Sokszor én sem kívánom a húst. Sőt, inkább úgy fogalmaznék, hogy a hús az, amit nagyon ritkán kívánok. De muszáj. :)
83. Divexa (válaszként erre: 82. - Ranna)
2011. márc. 18. 12:57
Jó válasz, és kell is a sok okosság az első időkben. Utána úgy is kialakul. Szerintem ha az ember odafigyel a saját szervezet jelzéseire, az sem utolsó. Mozgásnál úgy is jelzi, hogy tetszik vagy nem amit erőltet az ember, mosolyog utána a kellemes kimerültségtől, vagy büntetésként éli meg az elszenvedett perceket. És az ennivalónál is. Én hús evő vagyok, de van hogy nem kívánom. Azt hiszem meg kellene tanulni újra magunkra figyelni ezen a téren. Azt hiszem ezt most magamnak írtam. :D
82. ranna
2011. márc. 18. 11:51

Kérdeztem egy fórumon:

Kérdés 2011-03-18 07:18:29

Kissé kusza lett bennem valami. Megértettem, hogy olyan, hogy lokális zsírégetés nincs, és azt is, ha hülye fogyókúrákkal fogyok, nem zsírt vesztek, hanem izmot. Csak az nem tiszta (ne olvasson aki nem tudja értelmezni?:)), hogy a fogyáshoz diéta+aerob+súlyzó, vagy diéta+aerob mozgás kell, azaz, kell a súlyzós edzés is? Köszönöm a válaszod.


Válasz 2011-03-18 11:34:37

igen. a tökéletes megoldás a súlyzós edzés IS, mert a súlyzós edzés mutatja meg a testednek, hogy a tápanyagot az izmokba kell szállítani, nem a zsírba, ezenkívül az alakodat az izmaid határozzák meg. azon gondolkozz el: ha a zsír lemegy (izom nélkül nem fog) de nincs izom, mi marad? csont és bőr? minél több izom van rajtad mellsleg, annél könnebb a zsírt leadni.

81. ranna (válaszként erre: 79. - Nik84)
2011. márc. 18. 11:39
Na igen, csak ezt versenysporttal érték el, én abból már kinőttem. :(
80. Divexa (válaszként erre: 78. - Ranna)
2011. márc. 18. 11:33
ááááááááá, már értem. :) akkor marad a módszered.
79. nik84 (válaszként erre: 76. - Divexa)
2011. márc. 18. 11:26
Nagyon érdekesek ezek a képek :) Lehet úsznom kellene. Nekik van a legjobb alakjuk :)
78. ranna
2011. márc. 18. 11:19

Kérjük, ne reklámozz (se terméket, se üzletet, se más honlapot)! Nem merek. :(


Nézem a sok sportolót, no igen. :)

77. Divexa (válaszként erre: 74. - Ranna)
2011. márc. 18. 11:09

ranna, ha úgy érzed sokat írsz, és zavar, linkelj. :) Bár mást szerintem nem zavar.

Tegnap megszegtem a 18:00 után semmit nem eszem csak iszom "fogadalmat", de hál Isten, már túl jutottam azon, hogy e-miatt abbahagyjam, vagy lelkifurim legyen. Este 8-kor piszok éhes lettem, így benyomtam 5 szelet párizsit, 1 lágy tojást, 4db retket, és diétás cappuccino-val öblögettem le. Azt hiszem, még mindig jobb vagyok mint 3 nappal ezelőtt, amikor késői órán főtt ételt, és utána még 1 cukrász sütit is lenyomtam. Még csak pár napja álltam át, de már ment le a hasam. No persze, az első kilók nagy súlytöbbletből gyorsabban ugranak le. Én lusta vagyok centizni, de a régi farmerom tökéletes mérce lesz nekem is. Mérem majd magam, az gyorsabb. :)

76. Divexa
2011. márc. 18. 10:58

[link]


A fenti linken a sportos testalkatról állítottak össze 1 képsorozatot, amin neves olimpiai bajnokok vannak más-más sportágból. Nagyon érdekes megnézni, hogy 1-1 sportág miként alakítja az alkatot. A képek alatt van a sportoló neve, és a sportág amit űz.

75. ranna
2011. márc. 18. 10:49
A BMR (angolul Basal Metabolic Rate) alapanyagcserét jelent. Ez az az energiamennyiség (kalóriákban kifejezve) amit a szervezet pihenés (tehát mindenfajta fizikai megterhelés nélkül) közben az élettani funkcióinak fenntartása miatt éget (használ) el. (ezért KELL megennünk ezt a mennyiséget, ez a minimum, ezért is alapanyagcsere a neve :)) Ez a mennyiség teszi ki a napi kalóriaszükségletünk 60-70%-át. Magában foglalja a légzés, a szívverés, az izzadás, a testhőmérséklet fenntartását, az egyéb szerveink működését, stb. Természetesen az alapanyagcsere (BMR) mellett szervezetünk a mindennapi munkával, mozgással, sportolással együtt sokkal több, és változatosabb kalóriamennyiséget "éget" el.
74. ranna
2011. márc. 18. 10:39

A napi bevitt kalóriamennyiséget persze nagyban befolyásolja az edzés is, már csak ezért is abszolút egyéni, kinek mennyit kell naponta elfogyasztania.

Azt hiszem nincs mese, ha az ember komolyan gondolja ezt az egészet, bizony számolgatni kell és utána járni dolgoknak.


Ne csak én írogassak már egész nap. :P:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook