Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! fórum

Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! (beszélgetős fórum)


133. Divexa (válaszként erre: 129. - Ranna)
2011. márc. 21. 10:56
ranna, eeeeez már igen! és megálltad a késői vacsit is, csúcs, megy a juti. :)
132. Divexa (válaszként erre: 128. - Biospirulina)
2011. márc. 21. 10:54
Szegény anyós pajti. Gondold el, visszautasítani a sütit, olyan, mintha azt mondtad volna, már nem szereted őt. Ha meg lehet vezetni, kérj tőle tanácsot a fogyáshoz. Először leesik majd az álla, utána lehet ő lesz a legnagyobb drukkered. Nem kell betartani amit mond, de legalább nem tukmál többet. :) Persze ha olyan típus mint a Nagymamám, akkor sem észérvekkel, sem "megvezetéssel" nem lehet rá hatni, és igen nehéz lesz a társaságába, mert állandóan etetne majd, és ráolvas a fejedre, hogy hová tetted az eszed. Szóval nehéz ügy.
131. Divexa
2011. márc. 21. 10:48

Sziasztok!

Azonnali és durva fejre olvasást igényelek! Tegnap megint nem mozogtam semmit. Hihetetlen mennyire lusta vagyok. És nincs mentség, hiába voltam itt-ott, egy pár gyakorlatsort igen is be lehet iktatni a napirendbe, ha máskor nem, lefekvés előtt.

Ma még nem mértem magam, de majd este ideírom. A nyilvános mérlegelőm fordulója szerda. Akkor kezdtem, most már így marad. Szerintem jó a fórum címe, nincs ezzel semmi baj. :)

130. biospirulina (válaszként erre: 129. - Ranna)
2011. márc. 21. 10:46

FANTASZTIKUS VAGY !EZ 12 KG!!!!!!!!!!!!!!!

Mióta tornázol?Menyi idő alatt sikerült ezt leadnod?Nagyon örölök, hogy indítottad ezt a fórumot, mert ide tényleg csak azok jöjjenek, akik tényleg akarják!

Néha én is gondolkodom rajta , hogy narkós vagyok én aki nem tud ellenállni a csokinak, ha Férj eszik!?Ilyenkor én is szidom magamat.

DE legalább nem fél tábla volt!

Nekem most nagyon fontos feladat, a reggeli beiktatása és a napi legalább 3x étkezés. Eddig csak napi 1X ettem, és azt is este, gondolhatod mi lett a következménye. Évről évre 3-4 kg jött fel rám. Nagyon örülök, hogy megismertetted velem/velünk a dolog tudományos hátterét.

Szép napot és kitartást mindenkinek.

129. ranna (válaszként erre: 128. - Biospirulina)
2011. márc. 21. 09:35

Nincs igaza anyósodnak, nem vagy ilyen ilyen alkat, ha voltál 52 kg is. Persze gondolom nem 52 a cél. Nekem sem a lánykori súlyom az, csak annyi, amennyivel jól érzem magam.

Nekem nincs otthon mérlegem, de ma délután lesz lehetőségem mérésre.

Annyi tuti, hogy 106-ról kb. 94 vagyok jelenleg. Na du majd kiderül.

Tegnap sem ettem 5 után, Rezsiztem megint, megróbáltam a 60 percest, kb. a 40. percnél kapcsoltam ki. A 40 percből kb. a felét tornáztam intenzíven.

Este 9-kor elbeszélgettem magammal, hogy miért nem fogok enni, jól le is szidtam magam, hogy minek azt a címet adtam a fórumnak, hogy "tényleg akarod?", ha nem is akarom igazán. No miután jól lecsesztem magam segített az is, hogy eva Longoriát csodáltam és irigyeltem az esti filmben. :)

2011. márc. 21. 06:18

Én is inkább kerülöm a nehéz helyzeteket, bár tegnap muszály volt néhány kocka csokit megennem(persze senki sem kényszerített)Az én férjem is azt mondja, hogy nem azért szeretet belém mert 52 kg voltam.Azóta eltelt 20 év!Én nem beszélek senkinek sem róla, mert nem szeretném hallgatni a rosszindulatú megjegyzéseket.Anyósom konkrétan, amikor visszautasítottam a sütijét, mondván, hogy a nyarat nem szeretném törülközőbe bugyolálva tölteni, akkor közölte,hogy te ilyen alkat vagy,úgysem fog sikerülni.

Kedves ugye?

Tegnap Réka 20 percesével indítottam a napot és utána is mértékkel ettem.

Az eredmény 30 dkg mínusz. Éreztem egész nap,hogy pörög az anyagcserém, valahogy magasabb fordulatszámon léteztem.

Lányok , mit szólnátok a hétfő reggeli mérlegeléshez, így be tudnánk számolni mindig hétfőnként az eredményekről, és buzdíthatnánk egymást!Íme az enyém:74.1 kg

127. Divexa (válaszként erre: 126. - Ranna)
2011. márc. 20. 21:43
Na jóóóól van. A kelt tészták a kedvenceim, írj még párat, és rögvest lenyelem az egeret. :)
126. ranna (válaszként erre: 124. - Divexa)
2011. márc. 20. 12:43
Igen, sütögetek ha nem is rendszeresen, de kéthetente, ezen a hétvégén nincs kedvem hozzá, csak főzök. Kelt tésztákat szeretek a legjobban sütni, na az aztán tényleg nem diétás. :)Fonott kalács, kakós kalács, bukta, kakaós csiga, vagy valamilyen kevert tészta, vagy linzer, de van, hogy torta süthetnék jön rám. Szó szerint, egyszercsak rám jön a süthetnék. :D Egyébként recepteket a nosalty-ról lesem.
125. ranna (válaszként erre: 123. - Divexa)
2011. márc. 20. 12:36
Igazából persze, észre veszik, de a családom szerencsémre vagy szerencsétlenségemre? :) elfogad így is, a férjem nem támogat annyiban, hogy ő szeret így is (na remélem nem robban be valaki ide, aki majd kioktat e téren :D)úgy értem nem mondja, hogy ne fogyózzak, de akkor sem szólna rám, ha leülnék tévézni egy hatalmas tányér kajával. A kollégáim meg még a mai napig is csak annyit kérdeznek, hogy mennyit fogytál már, én meg ugyanazt válaszolom jó ideje, még mindig ugyanannyit. Nem csodálkoznak rá sem a puffasztott rizsre, sem semmi diétás cuccra, valahogy tiszteletben tartjuk ki mit csinál. Barátnőm meg sajnos nincs, aki elcsábíthatna. :)
124. Divexa (válaszként erre: 122. - Ranna)
2011. márc. 20. 12:04
Most jutott el az agyamig amit írtál! Rendszeresen sütöd a sütit a családnak? Te egy mártír vagy! Én ha lehet kerülöm a "konfliktust". Úgy értem a helyzeteket. Finomakat főzök, amiből én is ehetek ha épp olyanom van, de a kezem által jó ideig még palacsinta sem lesz itthon, az tuti!
123. Divexa (válaszként erre: 122. - Ranna)
2011. márc. 20. 12:00

Na jó, én sem tettem fel a net-re, és nem is hangoztatom. De óhatatlan hogy kiszúrják.

Hál Istennek nem vagyok édesszájú, és csak ritkán jön rám. Majd ha nyáron lesz érdekes a dolog, mert nekem is van gyengém, a főzött fagylalt. Na azt egész nap tudnám enni. Télen nem, de nyáron nyakló nélkül.

122. ranna (válaszként erre: 121. - Divexa)
2011. márc. 20. 11:48

Én ritkán vagyok fent sokáig, sokszor már 1/2 10-kor leragad a szemem, de nem is bánom, állítólag alvás alatt is fogyunk, :D.

Az én környezetem nem nehezíti meg a dolgomat, sem a család, sem a munkahelyen a kolleganők. Talán azért, mert sehol sem hangoztatom, hogy fogyni szeretnék. Inkább én nehezítem meg, amikor sütöm a finomságokat. :) Nekem az egyik legnagyobb kihívás az, hogy keveset egyek a sütikből, rettenetesen édesszájú vagyok.

121. Divexa (válaszként erre: 120. - Ranna)
2011. márc. 20. 11:04
:D no igen. alvásba menekülni a legjobb. nekem elég nehezen megy az átállás, de alakul. eddig éjfél előtt nem feküdtem le, ezért el is tolódott a bioritmusom rendesen. eredmény: nem reggeliztem, viszont bőségesen vacsiztam, néha 2x is. volt, hogy este 10-kor. most már jobb, reggelizem, vacsi vagy semmi, vagy korán, és 11 körül már nagyon álmos vagyok. Cserébe korábban kelek, és magamtól. Szóval alakul. A vicces az, hogy a családtól semmiféle megjegyzést, észrevételt nem kapok erről a változásról. Azt hiszem nem mernek még megszólalni sem, ne hogy valami rosszat mondjanak. :) De látom rajtuk, hogy örülnek, hiszen már az egészségem a tét, nem csak a kinézet. A környezetemben az egyik legjobb barátnőm volt aki le akart téríteni saját készítésű házi sütivel, azt hiszem beszélni fogok vele, hogy ne hozzon nehéz helyzetbe. Ti hogy vagytok a környezetetek hozzáállásával? Segít, nehezít?
120. ranna (válaszként erre: 119. - Divexa)
2011. márc. 20. 06:12
Divexa, köszi az ötletet. Végülis lefeküdtem, alvó ember nem éhes ugyibár. Így utólag annyira nem is volt nehéz kibírni. Azt hittem farkaséhesen ébredek, de nem így történt.
119. Divexa (válaszként erre: 118. - Ranna)
2011. márc. 19. 21:21
Most már késő van enni, moss fogat. Nem vicc, néha 3x is fogat mosok, az valahogy segít. Gondolom, mert ezután nem eszik senki, és erre a szokásra már be van állva az agy. De ha mardos az éhség, igyál valami meleget. Én diétás cappuccino-t szoktam, de 1 pohár tej is megteszi. Csak meleg legyen. A hideg nem müxik.
118. ranna (válaszként erre: 117. - Divexa)
2011. márc. 19. 21:08

Jaaa, az viszont számomra érthető. :)

Ügyös vagy, mindjárt küldök is egy jelet. :)

Most nekem kellene erő, hogy ne egyem ki a hűtőt, ahol jelenleg semmi diétás nem leledzik.

117. Divexa (válaszként erre: 116. - Ranna)
2011. márc. 19. 20:41
Úgy értem, a lustaság érthetetlen. :) Na de legyőztem, hála nektek is. 1 fokkal már jobb volt a légzéstechnika, de még mindig elhibázom. Sebaj, idővel belejövök.
116. ranna
2011. márc. 19. 19:48
Rémlik valami, mintha adrenalint szabadítana fel a mozgás, ettől érezzük jól magunkat.
115. Divexa
2011. márc. 19. 19:37
Kösz csajok, már húzom is magam a tv elé. Azért ezt még mindig nem értem hogyan működik. Torna után olyan jól érzem magam fizikailag is, lelkileg is. Érthetetlen. :)
114. ranna (válaszként erre: 112. - Divexa)
2011. márc. 19. 19:30

Divexa, érezd magad leirgumburgumozva. Így jó lesz? :)

Egyébként kell a pihenőnap, tekintsd annak a tegnapit, másrészt meg azt a legkönnyebb abbahagyni, aminek nekiesünk hatalmas lendülettel, szóval mentegetlek. :D

113. nik84
2011. márc. 19. 19:19
Akkor tessék gyorsan-gyorsan nekiállni, és nem gondolkodni, esetleg azon, hogy milyen jó lesz tornázni :)
112. Divexa
2011. márc. 19. 19:13

Hahó! :)

Kéne egy kis buzdítás! Tegnap nem mozogtam semmit, és még ma is csak a busz után futottam. Igazán nem is buzdítás, hanem szidás hatna, mert nekem igazán a mozgás ami gyorsan faragja a kilókat.

Na mingyó összeszedem magam egy kis pilates-re.

111. ranna
2011. márc. 19. 14:57

Sziasztok :)

A mai reggelt Tatarek Rezsivel indítottam, nagyon élveztem, megcsináltam 2x10 percet, bekapcsolódott a kislányom is, aki arra ébredt 6 után 10 perccel, hogy megy a torna, rácsodálkozott az izmos bácsikra (milyen jóóóól néznek ki, nekem is lehet kockás hasam?) :D.


Tojásról azt gondolom, hogy abból nem tudsz annyit megenni, mint pl. zsírszegény túróból, bár nem tudom, utána kellene nézni. Én nagyon szeretem a főtt tojást, de inkább rántottát eszem, már írtam, úgy, hogy 1 egész tojás + 2-3 tojásfehérje.

2011. márc. 19. 11:15

reggelim:2 főtt tojás,5 szelet párizsi, paradicsom, üres tea

tízórai:1tejberizs és még csak nem is diétás (ezt igazán nem kellett volna, pláne ,hogy tejallergiás vagyok)

ebéd: zöldborsópüré, 7 db minifasírt

109. biospirulina (válaszként erre: 72. - Ranna)
2011. márc. 19. 06:20

Kedves Ranna!Nagyon köszönöm a válaszodat, olyan vagy itt nekünk, mint mindenki anyukája(persze az életkorod ezt kizárja)Annyi de annyi minden a helyére került.Például tudom,hogy el kéne felejtenem a mérleget,és az izomépítésre koncentrálnom, mivel így napról napra több kalóriát égetne a szervezet.A napokban olvastam egy kisfiúról, akinek genetikailag nem fejlődött ki az izomzata és már 3 évesen 30 kiló volt(az én 4 és fél évesem most 16)Mit gondoltok a tojásról?Jó altrnatíva lehet reggelire?

Bubu! Tudom, hoy közhely,de próbáld meg a sófogyasztást a minimumra vinni.Én tudom,ha megeszek mondjuk 10 dkg párizsit este, reggelre 1 kilóval több leszek, mert az agyonsózott párizsi megköti a vizet.Nekem a terhesség végén amikor már cipőt sem tudtam húzni, akkor ez vált .

108. Divexa (válaszként erre: 107. - 02db590b2c)
2011. márc. 18. 22:43
Jó mérce, kitartást hozzá! :)
2011. márc. 18. 22:19

A merlegelesrol jut eszembe,en nem merem magam.Amiota eltort a merlegem,azota nem vettem masikat,igy itthon nem is tudom merni magam.


Nekem az a cel,hogy beleferjek a kedvenc gatyamba,ja es normalisan,nem ugy hogy felrangatom magamra a gomb majd le pattan es leulni sem tudok benne:D

Ez a gatyom nagyon jo merce lesz.Nem utolso sorban egy markas gatya,amilyet nem vesz az ember janya minden heten,szoval mar csak azert is meg kell csinalni:)Ez osztonoz.

106. 02db590b2c (válaszként erre: 105. - Divexa)
2011. márc. 18. 22:04

Vegulis igazad van:)

Legkozelebb akkor majd priviben kuldom az ilyesmit.

105. Divexa
2011. márc. 18. 21:57
Jobban belegondolva, egy link már egy másik honlap reklámja. Hmmmm, nem is tudom, jobb priviben, néhány még biztos nem üti ki a biztosítékot. :)
104. 02db590b2c (válaszként erre: 103. - Ranna)
2011. márc. 18. 21:36

Szivesen.


Beprobalkoztam a linkelessel:D Ez nem reklam tartalmu,igy remelem nem gond!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook