Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
304. PandaM3 (válaszként erre: 303. - Smithzsolt)
2009. ápr. 14. 16:14

Ne is mondd..:))

Ugye, mint tudjuk a ritmusérzékemmel is baj van, így ez a feladat nekem egyáltalán nem lesz könnyű:))) Bringán valahogy minden sokkal másabb..

303. smithzsolt (válaszként erre: 302. - PandaM3)
2009. ápr. 14. 15:41
Egy kicsit vadnak tartom hogy a másik zenéjére kell kitalálnom hogy ö milyen orát tartana arra a zenére.
302. PandaM3 (válaszként erre: 301. - Roki)
2009. ápr. 14. 12:21

Szia Roki,

A vizsga elméleti és gyakorlati részből áll. Az elméletet teszt formájában kérik számon, amire a válaszok a 'Black book'-ban megtalálhatóak. A minta tesztek is a könyvben vannak, úgyhogy itt csak a válaszokat kell kikeresni a kérdésekre. A gyakorlati rész, egy kb. 12,5-15 perces órarészlet tartása, éppen arra a zenére, amit a vizsgáztató mesteredzők kiválasztanak ... a legfontosabb a jó ütem, a megfelelő fordulatszámban való tekerés az adott zenére. A vizsgára a maximális létszám 10 fő, így "mindenki óráját" végig kell tekernünk. Kb. ennyi, remélem nem hagytam ki semmit..

301. Roki
2009. ápr. 14. 12:00

Sziasztok,

Csak érdeklődnék, hogy fél év múlva majd miből fogtok vizsgázni? Elméleti vizsga gondolom abból lesz amit kaptatok könyvet, de gyakorlati mi lesz? Mindenkinek tartani kell majd órát? Vagy lehet, hogy nem is lesz gyakorlati vizsga?

300. PandaM3
2009. ápr. 14. 09:56

Sziasztok,

Zsoltnak igaza van, az első órával a munkahelyi stressz már "ki van hajtva"-ezt nagyon jól megfogalmaztad!

Szóval a második órán érzem azt, hogy a teljesítményem sokkal hatékonyabb, a pulzusom nyugodtabb és sokkal lazábbnak érzem a tekerést, a merevségnek nyoma sincs..

Viszont a pulzusom nekem is nagyon el szokott szaladni egy olyan teremben, amely levegőtlen, zsúfolt és ahol alapból alig megy a légkondi..lehet ezek a körülmények tudat alatt is stresszelnek..nem szeretem a "bezártság érzését" egy edzés alatt..

299. cda322cd3b (válaszként erre: 298. - Smithzsolt)
2009. ápr. 13. 17:59
Van valami ebben, a második edzésen valamiért mindig jobb a hangulat. Meg azt is észrevettem, hogy nagyon sok minden befolyásolja a formámat, mit eszem aznap, milyen a zene, milyen napom volt, stb.
298. smithzsolt (válaszként erre: 297. - Cda322cd3b)
2009. ápr. 13. 13:18

Hello


Én is régebben (meg most is elég sokkszor) ezzel a "problémával" találom szembe magam. annyira felpörgetve megyek be edzésre hogy esélyem sincs a nyugalmi pulzus közelében tartozkodjak. Tapasztalatom szerinte a ha egymás után 2 órát mész, a másodikra már a munkahelyi stresz már "ki van hajtva" és igy normál tartományba is tudsz edzeni.

Egyébként a szerintem spinningben a legnehezebb hogy ne hajtsad ki magad a pulzus tartományból, hatalmas önuralom kell hozzá (legalábbis nekem).

:-)

2009. ápr. 12. 12:26
Sziasztok! Ahová én járok spinningre, csak kevés embernek van órája, az edzőnek is ott van a kezén, de nem nagyon figyeli. Nekem az elején, kb. 1,5 éve a bemelegítéskor 130 körül volt, hegymenetnél volt, hogy felment 190-re is. Mostanában, 100 körül van az elején, 180 fölé alig megy, és pihenéskor gyorsan visszaesik. Ez jó? Egy kardiológus azt mondta, hogy ne nagyon menjek 170 fölé. Ezt nem mindig sikerül betarani. Ti, akik clinicre is mentek, voltatok sportorvosnál? Vagy mennyire veszélyes terhelés ez? Hiszen nálunk is az edzések nagy % a állóképesség kategóriájában vannak, pedig sok csajszi szerintem csak azért szenved, hogy fogyjon. Így ugye nem nagyon lehet, ezt szerintem nem is tudják. A utolsó kérdésem, szerintetek az normális, hogy ez a terem, ahová én járok, nagyon szűk, 11 spinner van benne, nagyon levegőtlen és meleg az egész, állandóan folyik rólam a víz, ez egészséges? Máshol is voltam, ott nem izzadok ennyire. :)
296. smithzsolt (válaszként erre: 294. - Roki)
2009. ápr. 9. 13:55

Igazad van.

expolrer alatt tényelg kissé szarul néz ki.

na majd este megprobálok ráfeküdni.

ugy is akarok uj rendezvényt feltölteni.

295. smithzsolt (válaszként erre: 294. - Roki)
2009. ápr. 9. 13:47

Köszi.


hm. érdekes.

ha rákattintasz nem jön elő nagyban?

294. Roki (válaszként erre: 290. - Smithzsolt)
2009. ápr. 9. 12:22

Szia Zsolti!


Nagyon jó az oldal amit csináltál. Gratulálok!!!! Egy gondom van. Amikor meg akarom nézni a pulzusmérés eredményét,hiába hozza ki egy kicsit nagyobbra a táblázatot, a szöveges részből semmit nem látok. Lehet ezzel valamit kezdeni?

293. Roki (válaszként erre: 292. - PandaM3)
2009. ápr. 9. 11:07
Na majd egyszer kipróbálom. Folyadék fogyasztással nincs gond, mert az edzés alatt 1litert megiszok.
292. PandaM3 (válaszként erre: 289. - Roki)
2009. ápr. 9. 10:59

Roki,


Nem mondod..csak egyszer próbáld ki a duplaórát, de persze nagyon fontos, hogy figyelj a folyadékfogyasztásra, (óra előtt 2-2,5dl folyadékot igyál, edzés közben kb. 6-7dl és edzés után is kb. 2-2,5dl-t) és arra, hogy egy banánt vagy szőlőcukrot vigyél magaddal, mert a vércukrod könnyen leeshet. Érdekes érzés lesz..én azt érzem utána, hogy akár képes lennék még többet tekerni:)

2009. ápr. 9. 10:15
Roki, én egy hónapja járok, és simán lenyomok két órát :) És csak heti 3x járok edzésre...
290. smithzsolt (válaszként erre: 289. - Roki)
2009. ápr. 9. 09:28

Kedves Roki!


Szerintem nem kell parzáni egy dupla tekeréstől.

8 hónap után már szerintem menni fog.

Csak tudjál utánna pihenni, mert aludni azt nagyon fogsz utánna.

:-)

289. Roki (válaszként erre: 286. - PandaM3)
2009. ápr. 9. 07:58

Szia Panda!


Nem hiszem hogy el tudok menni. Sajnos a hétvégéim is olyan zsúfoltak. Amit hétköznap nem tudtam megcsinálni, azt hétvégére kell bezsúfolni. Ráadásúl én nem biztos hogy végig tudnám tekerni. Még csak 8 hónapja járok és még a dupla órákat sem mertem bevállalni.

2009. ápr. 9. 00:59

em tudom közületek volt-e valaki a 2008-as Move Ya Day-en.

A Spinning rész külföldi prezentere (vagy hogy kell irni) Monika Björn.

találtam rolla egy kis videót. Érdemes megnézni hogy milyen stilusban teker. [link]

Az A38-on én is ugy gondoltam hogy az elő 3. vagy 4. ora utánt artok egy kis pihenőt.

Az A38-re 3-4 nap alatt elfogyott az összes hely. :-(

287. klara_42 (válaszként erre: 285. - PandaM3)
2009. ápr. 8. 16:49

Én e-mailt küldtem, és úgy vettem ki, hogy elég aznap fizetnem majd :)

Viszont sajna az A38-ra még mindig nincs hely, most küldték a tájékoztatást :(

286. PandaM3
2009. ápr. 8. 16:31
Roki gyereee el!!!:)))
285. PandaM3 (válaszként erre: 284. - Klara_42)
2009. ápr. 8. 16:30
De jóóó:)Én csak annyit csináltam, hogy felhívtam a CBA-t és lefoglaltam, jövő héten pedig megyek kifizetni..nagyon kedves volt a Hölgy, akivel beszéltem:)
2009. ápr. 8. 16:12
Közben megtudtam a foglalás módját, ha minden igaz, akkor én is ott leszek :)
2009. ápr. 8. 16:05
Hogy lehet rá foglalni anélkül, hogy odamenne az ember? Sajna nincs időm napközben odakocsikázni :(
282. PandaM3 (válaszként erre: 280. - Smithzsolt)
2009. ápr. 8. 11:59
Már én is lefoglaltam 2 bringát:)
281. smithzsolt (válaszként erre: 278. - PandaM3)
2009. ápr. 8. 11:42

Tavaj kicsit elhanyagoltam a rendezvényeket (babát vártunk), de azelött elég sok rendezvényen megfordultam (cba tekerések 2x4 óra, moveya 8órás tekerés, homefitenss 6órás tekerés).

Nagyon jók az ilyen rendezvények, teljesn más mint egy órán résztvenni.

Hamarosan irok majd a blogoba hogy milyen is egy rendezvényen és hogy milyeneken vltam eddig.

280. smithzsolt (válaszként erre: 279. - PandaM3)
2009. ápr. 8. 11:39

Naná hogy meggyek, már be is fizettem.

[link]

279. PandaM3
2009. ápr. 8. 11:27

Hűű, mit találtam:)

[link]

Zsolt,Te mész? 4 óra tekerés nem is sok:)

278. PandaM3 (válaszként erre: 277. - Smithzsolt)
2009. ápr. 8. 11:13

Szia Zsolt,

Bevállaltad? :) Nem semmi! Én nem mertem még akkor, most meg már nincs hely..:(

Ez csak edzettség, állóképesség kérdése, hogy bírd, nem? Te is hetente sokat edzel, nem? Akkor csak menni fog! De időben azért nem semmi!

Képzeld tegnap milyen órán voltam...a srác is elvégezte a tanfolyamot, amit mi is, le is vizsgázott, azt hiszem a tavalyi A38-on is ott tekert .. Olyan órát tartott, hogy le a kalappal, mindent úgy csinált, ahogy a Black Book-ban megvan írva .. és mindezt még élvezetesen is. óra után úgy éreztem magam, mintha nem is tekertem volna, hanem meditáltam volna egy órát..feltöltődtem a zenéjétől, intervallumos edzés volt, sok jumppal:)

2009. ápr. 7. 23:33

Jön valaki az A38-as tekerésre?

Ti hogy szoktatok készülni egy ilyen 6-7 órás tekerésre?

276. PandaM3 (válaszként erre: 275. - Roki)
2009. ápr. 7. 14:31

Roki,


De ne viccelj már, miért ülsz a leghátsó sorban?!?! Nálunk ott van a legkevesebb levegő..:)) Csak azért kérdeztem, mert a hétvégi tanfolyamon, igazából 1-2 ember kivételével mindenkit a spinning iránti fanatizmus ösztönzött arra, hogy elégezze ezt a tanfolyamot

, és ez annyira jó érzés volt, hogy nem voltam egyedül..hogy azt, amit szeretünk továbbadjuk másoknak, megismertessük, megszerettessük velük..

275. Roki (válaszként erre: 274. - PandaM3)
2009. ápr. 7. 13:42

Szia Panda!


Őszintén szólva nem gondolkodtam rajta. Nekem nem volna bátorságom kiállni emberek elé és megtartani az órát. Én az óra alatt is inkább mindig a hátsó sorban ülök. Ráadásul a kondim se olyan, hogy végig tudjak dumálni és közben tekerni egy órát. Mindig csodálkozom, hogy az edző hogy bír egymás után 3-4 órát tartani. Ráadásul elég kemény órák vannak nálunk.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook