Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

154. Roki
2009. márc. 9. 10:58
PandaM3 egy egy órán neked mennyi szokott lenni a max pulzusszámod?
153. Roki (válaszként erre: 152. - Nildikon)
2009. márc. 9. 10:57
Csak az elején van izomlázad. Legalábbis nekem csak az első 1-2 óra után volt. Utána már nincs. Megtanulod a megfelelő ellenállás beállítását, hogy neked és a célodnak mi a legmegfelelőbb. Egyébbként én sport krémmel kenegettem a lábamat. Plussz az elején én szedtem Magne B6-ot, mert a korábbihoz képest (ami egyenlő volt a nullával) többet mozogtam, izzadtam ,így több ásványi anyagot is veszítettem. Ezért néhányszor előfordult, hogy éjszaka begörcsölt a vádlim.
2009. márc. 9. 10:41

Sziasztok!


Szombaton voltam életem első spinning óráján, életemben nem fáradtam még igy el, és két napja olyan izomlázam van, hogy hihetetlen.

De nagyon tetszik :D

Remélem sikerül jópár kilótól megszabadulnom, és bízom abban, hogy az izomláz is elmúlik idővel.

Ti mit csináltok izomláz ellen?

151. klara_42 (válaszként erre: 150. - Zeliza)
2009. márc. 8. 21:03

Ez jól hangzik, gratula! Heti egyszer én is úszok, bár ma ez pont kimaradt, mert nem volt rá idő. De idén át szeretném úszni a Balcsit (5,2km), arra készülök :)

Így heti 3x spinning, 1x úszás. Plusz kutyasétáltatás ami azért annyira nem megerőltető :)

150. zeliza (válaszként erre: 148. - Klara_42)
2009. márc. 8. 19:14
Szia Klara, udv a forumon! Igaz meg uj vagyok ezen a teren de szerintem eleg a heti 2- 3 alkalom. Ev elejen kezdtem en is, heti 1-2 alkalommal megyek a spinningre, igaz emellett heti egy alkalommal megyek pilatesra es 1-2 alkalommal uszni es el kell mondanom hogy 7 kilot fogytam es nagyon buszke vagyok magamra.
149. zeliza (válaszként erre: 138. - Roki)
2009. márc. 8. 18:55
Szia Roki! en is udv a forumon. En Zaragozaban elek es a Paidesportba jarok. Hat a 10 napi betegesseg utan az lett, hogy az ora vegen rosszul lettem, de az edzo szerint nem amiatt hogy nem voltam annyi ideig hanem mert az edzes elott jol beettem (-:, na de azota minden rendbe, igaz hogy en csak heti 4-5 alkalommal megyek es mindennap mast csinalok, ugyhogy a Spinningre, heti egyszer kerul sor.
2009. márc. 8. 18:09

Sziasztok!

Csatlakoznék én is :) A héten vettem bérletet spinningre. Már voltam előtte is heti 1x két alkalommal, a héten már 2x, jövő héttől pedig ráállok a heti 3x-i edzésre. Én a Lurdy-házba járok.

Szerintetek ennyi elég ahhoz, hogy legyen valami változás (comb-fenék) ?

147. PandaM3 (válaszként erre: 145. - Janna11)
2009. márc. 7. 17:31

Szia Janna11!


Jelenleg heti 5 alkalmat jelent(sajna több időm nincs rá:( ) 3 különböző edzőnél. Mindhárom edző óráját nagyon szeretem, mert óráikon különböző dolgokra helyezik a hangsúlyt. Az álóképesség megőrzésének érdekében tudnom kell, melyek a saját korlátaim és azokat meddig feszegethetem (-->vizsga miatt).De ez amúgy sok edzés egy héten, heti 2 szerintem teljesen optimális.

Próbáltad már a duplaórákat?:)

146. PandaM3
2009. márc. 7. 17:18

Szia,

Azon a téren?:) Azt hiszem, ott sincsenek gondok, mivel a spinning az alsó testedet elég jól megmozgatja..tényleg átformálja a kis zsírpárnácskákat izmokká, csak kitartás kell! Ha fejben eldöntöd, hogy végigcsinálod, kibírod és megmutatod magadnak, hogy erős vagy, egyre erősebb, akkor úgy érzed mindenre képes vagy!Ajánlom a spinning teremben a tükröt nagyon sokat segít, ha nézed magad tekerés közben, tudsz javítani a technikádon is sokat!

145. janna11 (válaszként erre: 143. - PandaM3)
2009. márc. 7. 17:09

Szia PandaM3!


Az intenzív tekerés heti hányalkalmat jelntett Nálad?

Amúgy ezek a eredmények nagyon motiválóak. Én is próbáltam már többször a spinninget, bár most kicsi szüntetet kell tartanom, de már alig várom, hogy újra folytathassam és nálam is látszanak az eredmények. :)

144. b5d656122d (válaszként erre: 143. - PandaM3)
2009. márc. 7. 16:17

Szia!

Köszi a bíztatást!Úgy tervezem,hogy hetente kétszer tekernék.Nekem pont vékonyítani, izmosítani kéne a combomat, és a popsimat formálni.Azt hallottam,hogy arra nagyon jó.Neked milyen tapasztalataid vannak azon a téren?

143. PandaM3 (válaszként erre: 140. - B5d656122d)
2009. márc. 6. 21:28

Szia Panszi,

Várható eredményt én 2-3 hónap intenzív tekerés után értem el, a hasam kockás lett és a karom pedig szálkás. Rossz tévhit, hogy a combod ezáltal megvastagszik, inkább izmosabb lesz.

A 8 óra irodai munka mellett ez a sport teljes .felüdülést jelent nekem:)

Jó tekerést hétfőre és majd írd le, hogy tetszett!:)

142. Roki (válaszként erre: 141. - Ryta)
2009. márc. 6. 14:24
Szia! Én is irodai munkát végzek. Napi 8 óra ülés után hidd el nagyon jól fog esni egy kis mozgás. Korábban nekem még a sport hangzása is idegennek csengett. Most meg hiányzik ha 1 héten nem tudok elmenni. Kitartás! Nagyon szuper!
141. ryta
2009. márc. 6. 08:48

Sziasztok!


Én is új vagyok ezen a fórumon és nem 2, hanem sokkal több mozgásmentes év után döntöttem úgy, hogy elkezdem a spinninget.Hozzáértők felkészítettek, hogy nem lesz könnyű az elején,de nem hátrálok meg.Egész nap ülőmunkát végzek és úgy érzem,ez a mozgásforma áll hozzám a legközelebb.Itthon van szobabicóm,de egy idő után unalmassá vált.

Hajrá spinningesek!!

2009. márc. 5. 17:37

Sziasztok!

Eléggé új vagyok itt.Hétfőn megyek kipróbálni a spinninget, 2 teljesen mozgásmentes év után.Kicsit izgulok,hogy hogy fogom bírni.Mennyi idő alatt várható eredmény?

139. PandaM3
2009. márc. 5. 16:20

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra és érdekes, amit olvasok 2,5 éve én is ugyanebben a cipőben jártam. Azóta intenzíven űzöm ezt a sportot, imádom.. ha ki kell hagynom egy napot már hiányzik. Annyira megszerettem a spinninget, hogy most ott tartok, hogy befizettem a spinning oktató tanfolyamora. Ez a sport az, amivel először éreztem azt, hogy megmozgat, hogy 5 perc alatt leizzaszt és hogy látványosan átformál, rövid idő alatt.Csak gondoltam megosztom a tapasztalatomat és mindenkinek jó sportolást kívánok, hajrá!

138. Roki
2009. febr. 26. 13:18
Szia Zeliza! Üdv a fórumon. Örülök, hogy jöttél, mert már kezdett nagyon elleposodni. Szinte senki sem szokott ide írni. Hova jársz Spinningre?
137. zeliza
2009. febr. 25. 19:53
Sziasztok!Csatlakozom hozzatok.Ujev ejszakajan elgondolkodtam hogy milyen joerzes lenne ha a regi formamban lehetnek, es megfogadtam magamnak hogy mindent megteszek ennek erdekebe.Be is iratkoztam egy fitnessszalonba es,gondoltam megprobalom. Soha eletemben nem szerettem tornaszni, ugyhogy nem adtam sok eselyt magamnak.Mar elso heten gondoltam kiprobalom a spinning hires hatasat, hat az erdekes volt mert az edzo kellett lesegitsen a bicirol, masnap labra sem tudtam allni, hallani sem akartam tobbet a spinningrol, de masnap az edzo meggyozott hogy csak az elso alkalom annyira kemeny, es igaza volt. Masodik alkalommal mar ,,eleg jol,, birtam, harmadszor mar szegyeltem leallni, es ma mar alig varom hogy ujra az oran lehessek.Ot het alatt lementem 5 kg, es nagyon buszke vagyok magamra.10 napot beteg voltam es most egy kicsit felek ujra elolrol kezdeni, ugyanakkor alig varom hogy az oran lehessek......
136. cochy
2009. febr. 17. 20:20

Sziasztok! Eladnám hőn szeretett spinning biciklim. Csak a téli időszakra vettem, teljesen ujan, nem teremből, meg hasonló helyekről.. Van még rá kb 8 hónap garancia is. Nagyon erős, massziv gép, uj konstrukciós, ez már teleszkópos. Nagyon kényelmes, 69.000 ft-ért szeretnék megválni tőle. Érdeklődni lehet a 06-70-296-11-22 számon. Képeket itt találtok:

[link]

[link]

[link]

135. Roki
2008. nov. 19. 16:18
De jó, hogy jöttetek, legalább felélénkül egy kicsit ez a fórum. Megmondom őszintén mérlegre állni én se szívesen állok. Szerintem cm-ben látványosabb a fogyás mint kilóba.
2008. nov. 13. 17:03

Sziasztok,

csatlakoznék én is, igaz még csak 4szer voltam, de ha lehet mondani latok valmicske kis latható eredményt. Mintha centiben fogyasztana. A mérlegtöl félek, mert a legeslegutolsó alkalommal nagy ot csalódtam, annak már lassan két hete, de valahogy nem akaródzom ráállni. Szerintetek hol lesz elöször látható eredménye? Mert én úgy vettem ézsre, hogy talan a comb és a derék, csípö...

2008. nov. 13. 08:21
Sziasztok. Csatlakozom hozzátok. Tegnap voltam először, hát kemény, azt meg kell hagyni, de azért nem olyan rossz, csak most ne lenne ilyen izomlázam. :) Na de majd fokozatosan.
2008. nov. 12. 16:00

Sziasztok !

Szeretnék hozzátok csatlakozni mint új spinningelö.Eddig kettö alkalommal voltam spinningen.A leendö sógornöm javaslatára kezdtem el.Eddig még nem tudtam,hogy mi is lehet az.Az elsö alkalomkor nagyon megszenvedtem,de a hatvan percet végig tekertem.Tegnapi már nem volt annyira nehéz.Ma is menni fogunk.Fogyni szeretnék még kb. 5 kg-t(2 gyerek után).Sikerült már 10 kilót leadni nyár óta,de még van egy kis felesleg és gondoltam ez a spinning is egy nagyon megfelelö sport-irány.Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren ?

131. sylo
2008. nov. 12. 07:42

Imádom :-D

Amennyire féltem az egésztől annyira megszerettem. Kb. 3hónapja járok, az első alkalommal kb. 3-4percig ment a kiállás, de azóta minden megy. Jó érzés! A múlt sajnos nem tudtam menni, de hiányzott. Nagyon jól átmozgat és az egész napi ülőmunka után igazi kikapcsolódás. :-)

130. Roki
2008. okt. 7. 13:44
Először én is csak 1-2 percig tudtam kiállni. Én lepődtem meg a legjobban amikor múltkor 39 percet végig állva tekertünk,és végig bírtam. De én sem 2 alkalom után jutottam el idáig, hanem 2 hónap kellett hozzá heti 2 alkalommal. Ne add fel, biztos sikerülni fog idővel.
129. 2ce679405c (válaszként erre: 128. - Roki)
2008. okt. 7. 13:38

Szia, egyszer voltam, de rájöttem a második alaklommal, hogy ez még nem megy. Most futni járok magamtól néhány hónapig, amíg megerősödik a combizmom. Annyira ciki volt, hogy még másodszorra sem sikerült azokat a gyakorlatokat megcsinálni.Majd ha megerősödöm, akkor megmutatom hogy mit tudok!!! :-)

Addigis marad a futás...

128. Roki (válaszként erre: 127. - 2ce679405c)
2008. okt. 7. 13:29
Na hogy halatsz a spinningel? Voltál már azóta? Milyen volt?
127. 2ce679405c (válaszként erre: 126. - Roki)
2008. szept. 19. 14:22

Informatikus könyvtáros-rajz szakokon. Mi vagyunk az utolsók akik még a régi rendszerben tanulnak. Szegény tanarak is meg vannak teljesen kavarodva ez miatt.

Az Órás ház arra Olad felé van, a Haladás pályával majdnem szembe.-máshogy én sem tudom elmondani :D

Hát igen, a menza. Ma már csak az a jó benne, hogy akkora adagot kapsz, amekkorával egy hétig bírkózni fogsz. Én ott császármorzsát ettem asszem 350 volt egy fél adag tavaly. Mennyisére tényleg nem rossz, de minőségileg van benne kifogásolni való. Én nem igazán szeretek már ott enni.

126. Roki (válaszként erre: 125. - 2ce679405c)
2008. szept. 19. 13:27
Sulitokba is jó volt annak idején a menza. Mi gyakran jártunk oda át, csak mindíg akkora sor volt ott. Mega Dózsa Gy. utcába a Görög Pizzeriába jártunk sokat. Most nyáron a nagy postától nem messze a belváros felé mentünk be egy pizzériába. Hát mit ne mondjak szupi volt. Vékony tészta, sok feltét..... Hirtelen nem ugrik most be melyik az az órás ház. Milyen szakon fogsz végezni?
125. 2ce679405c (válaszként erre: 124. - Roki)
2008. szept. 19. 13:18

Persze, meg van! Akkora adag hambit adnak ott, hogy el vagyok rajta 2 napig. Meg egy csomó salátát is lehet ott kapni. Monjuk már egy éve nem voltam, mert olcsóbb ha kiugrunk a Tescoba.

A központban most építik a második Savaria Plázát, de hogy minek...? A helyén egy jó kis internet kávézó volt. :-(

Ha főtt ételre vágyunk, akkor beugrunk (mert ott van a suli mellett) az Öregszem vendéglő. Annyira kis hangulatos hely, és egy menü 600 ft. Sztem ez elfogadható. ÉS fincsi kaják vannak.

Spinningelni meg az Órásház mögé megyek, ahol a Bólyai Iskola van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook