Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futópad, ellipszis tréner, lépcsőzőgép, spinning edzésterveket szeretnék... fórum

Futópad, ellipszis tréner, lépcsőzőgép, spinning edzésterveket szeretnék... (beszélgetős fórum)


11. *Haynee* (válaszként erre: 8. - Maulxx)
2010. márc. 8. 12:47

Szia!

Nem tudom hogy azóta megvetted-e, de nagyon jó. Nekem az E-4269A típus van és imádom. Csak ajánlani tudom!!!

2010. febr. 18. 18:13

Szálkásításról és tömegnövelésről egy kis cikk:


Nincs szálkásító vagy tömegnövelő edzésterv!

Van viszont a testzsírszázalék csökkentését, illetve az izomtömeg növekedését elősegítő étkezés.

4 x 8, nagy súllyal = tömegnövelés, 4 x sok, kis súllyal = szálkásítás? Badarság. Mi a nagy súly, és mi a sok?


A 8 és 20 ismétlés között akkora a különbség, hogy homlokegyenest más a hatása? Meg lehet ezt határozni, és általános érvényűvé tenni, úgy, hogy mindenkire vonatkozzon? Nem. Különbözőek vagyunk, ami az egyiknek megfelel, a másiknak nem jön be.


Az izom feszülési idejének, nincs köze ahhoz, hogy fogyni, vagy hízni szeretnénk. Máshoz viszont igen. Fel akarsz rohanni egy tíz emeletes ház tetejére, vagy inkább sétálni ugyanoda egy teli bevásárló szatyorral, esetleg a tv-t viszed fel az elsőre? Melyiket szeretnéd? Állóképesség-, erőállóképesség-, vagy erőnövekedést szeretnél elérni? Az állóképesség fejlődését a kardio jellegű edzések segítik elő: kis ellenállással szemben, hosszú távú munka. Magas erőállóképességűek például a kajakosok, ők közepes ellenállással szemben, hosszú ideig képesek dolgozni. Nagy ereje, ezt mindenki tudja, súlyemelőknek és a hasonló sportágak űzőinek van, akik egyszer megemelik a maximumot.

Átlagember edzése ritkán ilyen specifikus, éppen ezért az edzésterv kialakításánál, a helyes középutat célszerű megtalálni. Ez testépítő edzésnél, általában 3-4 sorozat x 8-15 ismétlést jelent. Edzéstervek ismertetésével, itt sajnos nem tudok foglalkozni, mert az, személyre szabott kell, hogy legyen, keressél egy képzett, rutinos, barátságos személyi edzőt, ők érted vannak. Ne higgy abban, hogy, ha a kezedbe nyomnak egy előre elkészített edzéstervet, az biztosan megfelel a céljaidnak.

Visszatérve: a táplálkozás fogja végül eldönteni, hogy hízni, vagy fogyni fogunk, tömeget növelünk-e, vagy szálkásítunk.

2010. febr. 18. 18:09

Én futok és spinning-ezem. Imádom mindkettőt, és tévhit, hogy vastagodna a comb tőle!

Érdekes, nekem semmit nem vastagodott (ellenben szép és tónusos lett) pedig heti 2x jártam és dupla órára. :)


Egy nagyon kedvelt blogomról idézek:

A SPINNING előnyei:

- fizikailag és mentálisan is jó közérzetet biztosít,

- hatékonyan megdolgoztatja a szív- és keringési rendszert,

- kíméli az ízületeket - kortól és testsúlytól függetlenül,

- bárki számára könnyen elvégezhető,

- egy óra alkalmával akár 800-900 kCal-t is felhasználhatunk.

A spinning kifejezett ajánlott azoknak, akik sok időt töltenek az íróasztal mellett ülve, mert ez a mozgásfajta jól megdolgoztatja-megerősíti a hátat.

Fontos eloszlatni azt a tévhitet, hogy az edzések következtében megnagyobbodnak a combok.

Ez NEM IGAZ !

Az órák változatossága és a sok magas sebességű tekerés erősít, formál, de nem izomtömeget növel!

Tehát nem kell a lábizomzat erőteljes vastagodásától tartani, ellenben a farizomzat csodás formákat vehet fel a gyakori spinning, spinracing következtében :)

2009. nov. 21. 21:22
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ismeri valaki a Robust Course futópadot? Árban ez az amit megengedhetnék magamnak, de sehol se láttam róla véleményt. Nemtudom megbízható-e.
2009. máj. 7. 10:26
Alig használt futópad eladó kedvező áron, kiváló állapotban !!! Érdeklődni lehet privát üzenetben!!!!
6. Lestrange (válaszként erre: 5. - Pezo80)
2009. márc. 15. 13:14
Köszönöm :) Egyébként az is a bajom, hogy régen versenyszerűen kézilabdáztam, így igazából a 'régi' izmaim megmaradtak, a belső-, a hátsócombizmomat és a fenekem szeretném formálni, fogyasztani...
5. Pezo80 (válaszként erre: 2. - Lestrange)
2009. márc. 14. 17:10

Szia!


Ha zsírégető pulzustartományban végzed az edzést attól nem fog vastagodni a lábad. Az izomtömeget kardio edzéssel speciális módszerekkel is nehéz fejleszteni.

2009. márc. 9. 21:26
De van, de sajnos csak pénzért, mert mindegyikük személyi edzősködik, és a saját kuncsaftjaikon kívül nincs idejük mással foglalkozni. Legalábbis mikor én járok, az összes foglalt.
3. 8565183eb5 (válaszként erre: 2. - Lestrange)
2009. márc. 9. 21:23
Edző nincs a teremben? Szerintem szakembertől kérj tanácsot.
2009. márc. 9. 21:20

Sziasztok,


Nemrégen kezdtem el járni konditerembe, de csak a kardio részre, mert egyelőre a zsírt szeretném elégetni. Viszont lenne pár kérdésem. Például a futópadon a zsírégető pulzustartományban szoktam erőltetett tempóban, hegymenetben gyalogolni, de tartok attól, hogy vastagszik a lábam. Ugyanez a helyzet a többi gépnél is, amiket felsoroltam. Milyen edzésterveket javasolnátok ezeket a gépeket érintve (és milyen intenzitással), hogy szép formás lábam és fenekem legyen, ne pedig vastag?


Köszi

2009. márc. 9. 21:18
Futópad, ellipszis tréner, lépcsőzőgép, spinning...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook