Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
394. Molly24 (válaszként erre: 388. - Christina2010)
2010. márc. 14. 12:22
Köszi,h leírtad személyes tapasztalatod! :)
393. bacsyyy (válaszként erre: 392. - Poschgabi)
2010. márc. 14. 10:47

Köszi a választ! Ez szomorú hír, bár akkor többen csinálhattak ilyet, mert mint mondtam, már én is láttam 2 emberen :)

Bár, hhol találok ilyen lelkes aranyművest, azt még nem tudom, de feladatnak nem rossz :) köszi még1x!

2010. márc. 14. 10:25

Kedves Bacsyyy!


Az én Spinning nyakláncmedálomat egy vendégemtől kaptam szülinapomra (aranyműves a srác, ő készítette sk, ezüstből).

A Spinning jogok tulajdonosa, a Mad Dogg nem forgalmaz ilyet, tehát akinek van, az egyedileg készíttette.

391. spinneli (válaszként erre: 386. - Christina2010)
2010. márc. 14. 10:14
szerintem ugyanolyan, mint a rendes bicajnál, hozzászokik ne aggódj.
390. bacsyyy
2010. márc. 14. 10:13

Sziasztok!

Tudna valaki 1 tippet adni, hogy hol lehet "spinning logós" ékszert venni? Láttam már fülbevalót is és nyakláncot is, amin a "spinning" logó van.

Köszi előre is!

2010. márc. 13. 00:27

Kedves Tevee!


Pár hsz-szel előrébb írod, hogy a Spinning órán az egekbe szökik a pulzus. Hát, egy olyan órán, ami pancser (nem mellesleg felelőtlen) módon van levezényelve, ez biztos igaz, de szerencsére egyre több hely van, ahol normálisan képeztt oktatók tartanak nem belehalós, a pulzust nem az egekbe csapó órákat.

A mai tekerésemen pl 137 volt a pulzusátlagom, 162 a max. Ez az én paramétereimmel végig aerob edzésnek számít.

A Spinning órában pont az tud jó lenni, hogy magad választhatod meg az ellenállást, illetve a jó oktató arra is ösztönöz, hogy a céljaidnak mnegfelelő mozgásformát válaszd, tehát bátorít arra, hogy időnként visszaülj, stb.


Valaki felvetette még a comb vastagodásának témáját is. A vázizomzat tömeget CSAK súlyzós edzésekkel lehet növelni, azt is csak nagy súlyok és alacsony ismétlésszám mellett. A Spinning viszont nem súlyzós edzés, hanem egyfajta kardioedzés, s mint ilyen, elsősorban a szívet és a keringési rendszert edzi. Nem, utolsósorban, megfelelő intenzitáson végezve (pulzuskontroll!)remek módja a testsúlycsökkentésnek, testsúlykarbantartásnak.

Üdv,

Posch Gabi

388. christina2010 (válaszként erre: 387. - Molly24)
2010. márc. 12. 16:03

Ez jó hír, köszi a választ. :)

Olvastam a korábbi hsz-eid, a narancsbőrrel kapcsolatban leírom a személyes tapasztalatom:

16 évesen hűledeztem először, ruhapróba közben, egy butik tükre előtt állva, hogy milyen cellulitiszes vagyok, pedig akkor kb 6 kg-val voltam könnyebb. Olvastam egy csomó mindent, pakolásokat raktam..stb, de igazán 2 dolog segített. Az egyik a méregtelenítő-lúgosító tisztítókúrák évről évre alkalmanként (valahol hallottam, h a lerakódott méreganyag miatt van cell.), a másik az mbt cipő. Na, az igazi csoda! Erősíti a mély izmokat, sokkal rugalmasabb lesz a kötőszövet. :) Persze oda kell figyelni a helyes járásra, és az ára bizony húzós. Igaz, nekem nagyon fájt a lábam, elsősorban azért kellett. Most, h 6 kgval és 15 évvel több vagyok nincsenek hullámok hátul csak h nagyon megfeszítem az izmaim, akkor a fenekemnél egy pici. A combom szupersima! :)

387. Molly24 (válaszként erre: 386. - Christina2010)
2010. márc. 12. 13:16
Igen,a nyereg az első 2-3 alkalommal még töri a feneket. De ha rendszeresen jársz,akkor ez megszűnik! :)Én is imádom a spinninget!!! :)
2010. márc. 12. 12:55

Sziasztok!

Tegnap próbáltam a spinninget először, irtó jó és a térdem sem fáj, de fenekem eléggé feltörte a nyereg. Nektek van ilyen tapasztalatotok? Esetleg rosszul ültem rajta vagy majd megedződik a hátsóm?

385. tevee (válaszként erre: 384. - Molly24)
2010. márc. 8. 18:02
Ha eltűnteted az összes zsírpárnádat, akkor van.
384. Molly24 (válaszként erre: 383. - Tevee)
2010. márc. 1. 16:30
Szóval akinek ezt osztotta a genetikája annak esélye s8incs a teljes eltüntetésre??!!! :(
383. tevee (válaszként erre: 382. - Molly24)
2010. márc. 1. 16:15
A narancsbőr genetikai dolog. Ilyen kis "csomagokban" rakódik le a zsír az emberre. Van akinek nem hajlamos rá a teste, van akinek igen. Nincs olyan krém vagy készítmény ami ezt elmulasztaná. Végleges megoldása a szike vagy az éhhalál. Egyiket sem javaslom. :) Viszont egy kis súlyvesztés egész sokat javíthat rajta. Szóval a recept erre is ugyanaz...
382. Molly24 (válaszként erre: 378. - Tevee)
2010. febr. 24. 10:12

Ja és még annyit akarok hogy nem sietek a fogyással végülis az a lényeg hogy nyárra,mire le kell vetkőzni,addigra enyhüljön a narancsbőr!

Kimondottan narancsbőr ellen tudtok valamit ajánlani?

381. spinneli (válaszként erre: 380. - Molly24)
2010. febr. 23. 21:49
ha nagyon szereted az édességeket kiválthatod őket zabfalattal, vagy édesítőszerrel készült dolgokkal pl: puding, tejberizs...stb.
380. Molly24
2010. febr. 23. 17:09

Köszi a válaszokat,maradok ennél a 2 edzésnél,plusz próbálok még itthon is tornázni majd 1szer 2szer vmit...pl. a fittball-ra gondoltam. szerintetek?

az édességet imádom,de majd megpróbálom csökkenteni,főleg most hogy nemsoká jön a sok fincsi gyümölcs,majd azokkal pótolom. :)

379. spinneli (válaszként erre: 374. - Molly24)
2010. febr. 23. 16:54
Ha ilyen kevés többlettel rendelkezel többet kell mozognod, heti két edzés kevés hozzá, és próbálj kevesebb édességet enni.
378. tevee (válaszként erre: 377. - Molly24)
2010. febr. 23. 16:49
A zsír attól ég, ha engeded égni. Nem mindegy hogy milyen magas a pulzusod az óra alatt. Ha mondjuk fenn van a pulzusod 1 óráig 150-en, attól kevésbé fog égni a zsír, inkább az állóképességedet növeled. Ha mondjuk 130 körül maradsz, akkor engeded működni azokat a bizonyos zsírbontó enzimeket. Azért kell fél óráig edzeni mire megindul a zsírégetés, mert abban az első fél órában csak a könnyen hozzáférhető szénhidrátraktárakat hasznosítja a szervezet. A zsírokhoz csak később nyúl, hiszen az a tartalék energia. Nem tudom hogy milyen gyorsan képzelted ezt a fogyást, de ha hipp-hopp akarsz leadni pár kilót akkor nem lesz elég csak a mozgás. Ha ráérsz, akkor nyugodtan maradj a tervnél: spinning, kangoo, plusz hetente 1-2 lazább edzés. Nálam már egy gyorsabb séta a buszhoz is zsírégetésnek minősül. Otthon nem kell kínoznod magad.
377. Molly24 (válaszként erre: 375. - Tevee)
2010. febr. 23. 08:12

Értem amit írsz,de a spinninget is és a kangoot is imádom csinálni,szinte várom hogy mehessek.már annyira nem fáradok el,az első 2 hét volt brutális.nem szoktam álmos lenni utána,és fázni sem szoktam. és ha ezt folytatnám igy,és mellé mondjuk egy harmadik napon otthon tornáznék az segítene? meg hát azt mondják h attól ég a zsír ha fent van minimum fél óráig a pulzus...nem?

nem az lehet a baj h ugyanugy eszem az édességet?

376. tevee (válaszként erre: 371. - Aranyg5)
2010. febr. 22. 23:09
Sosem lesz vastag combod, ahhoz a férfiak tesztoszteron-szintje kell, ami szerencsére nekünk nőknek nincs meg. :) A spinning is, mint a futás egy ciklikus mozgásforma folyamatos ismételgetése szinte a végtelenségig. Ettől nem lesz vastagabb a combod, az izom az ilyenfajta terhelésre nem így reagál. Megfigyelted már a srácokat a kondiban? Őrült súlyokat mozgatnak, de csak 6-szor, 8-szor egymás után, aztán le is rakják. Ők tudják hogyan kell izmot növeszteni és az összes izomagy messziről kerüli a spinning termet. Egészen megnyugodhatsz, nem lesz vastag combod.
375. tevee (válaszként erre: 374. - Molly24)
2010. febr. 22. 23:03
Az elgondolásod helyes, a kivitelezéssel van baj. A spinning is és a kangoo is az egekbe tolja a pulzusodat, e miatt az izmaidhoz nem jut elég tápanyag, azok elkezdenek savasodni, a sav pedig gátolja a zsírbontó enzimek működését. Biztos eléggé elfáradsz az edzésben, utána álmos vagy, esetleg fázol is néha és járni alig tudsz, mert lemerülnek a szénhidrátraktáraid. A zsír nem ég! Ez a gond. Válts át valami kevésbé brutálisra. Mondjuk pl. fitt-ball vagy egy sima alakformáló óra.
374. Molly24
2010. febr. 22. 08:59

Sziasztok!

én 2 hónapja járok spinningre,igaz csak heti 1-szer. de emellett heti 1 órát kangoozok is.

az a problémám hogy a 2 hónap így heti 2 edzéssel, semmi változást nem látok magamon :(

167 cm vok és 60 kg,nem vagyok kövér csak rossz helyen vannak a fölöslegek,narancsbőröm is van elég rendesen. ezektől szeretnék megszabadulni...

miért nincs változás szerintetek? kevés a heti 2?

ti mennyit alakultatok a spinningtől és mennyi idő alatt?

373. bonanzamokus (válaszként erre: 362. - B139fd059f)
2010. febr. 18. 18:22

Nekem ugyan nem volt még térdproblémám, de amit magam körül láttam eddig: igen, kifejezetten jót tesz!

A csoportban, ahova jártam, nagyon sokan voltak problémás térddel, és csak pozitív változásokról számoltak be!


Ezek után csak annyit tudok mondani, hogy: Nyeregbe!!!! :o)

2010. febr. 18. 18:19

Hali!


Jó pár éve én is spinning-fan vagyok! :)

Egyáltalán nem vastagítja a combot!

Persze én is hozzáteszem, amit mindenki mond (nyilván nem ok nélkül tesszük ezt), hogy mindennek a titka a mozgás mellett a megfelelő diéta. :)

371. aranyg5
2010. febr. 18. 13:11

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el járni spinningre és egy dolog eléggé foglalkoztat. Szerintetek a spinning nem vastagítja a combokat? Nem örülnék neki!

370. boygay
2010. febr. 15. 21:25

Sziasztok.


" Hajt a zene hajtnak a többiek "


Hajrá mindenkinek

2010. febr. 11. 21:00

Gratula a barátnődnek! Azért ha szabad tanácsolnom, akkor ne teljesen a kilók bűvöletében tekerj, hanem csak úgy magért az örömért, a mozgásért, csak azért mert ez jó, élvezetes és ott van benne az érzés:-))) Akkor az egyéb célok is könnyebben jönnek. Sok sikert és meglátod, gyorsan fogsz fejlődni!

LIVE - LOVE - RIDE :-)

368. mihmel
2010. febr. 8. 14:51

Sziasztok!


Én ma kezdtem a spinninget. Nagyon lefárasztott, úgy érzem, minden erő kiment belőlem. 25 kg-ot szeretnék fogyni.

Az egyik barátnőm 18 kg-ot fogyott fél év alatt heti 4-5 spinningel. Kicsit már túlzásba vitte, mert a végére lement róla minden zsír és már úgy nézett ki mint egy kisfiú, 34-es nadrágot kellett hordania, míg előtte 38-as volt a mérete...szóval tényleg nagyon hatásos, mindenkinek csak ajánlani tudom! :)

367. ZiZi81 (válaszként erre: 366. - 791bf40e0d)
2010. febr. 7. 20:06

Szia!


Heti 2 edzéssel és némi diétával nagyon sokat fogsz formálódni.

Tekerésre fel:)

2010. febr. 7. 20:03

agyon szeretnék formás feneket ill. combokat. A spinningel elérhetem ezeket? Milyen gyakran csináljam és min. mennyi idő kell hozzá?

Előre is köszönöm a választ

2010. febr. 7. 20:01

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, és nagyon kellemetlen, hogy kezd "körte" alakom lenni. N

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook