Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2009. ápr. 24. 22:06

Kicsit össze sűrűsödött munkám, igy nem tudtam itt angyon olvasgatni, de nagy örömmel látom hogy végre Valaki eloszlatta a ködöt a STAR1 vizsgáról és ezzel sikerül elérni hogy a gyerektől kölcsönkérjek egy pelust. Hááááát nem tudom képes vagyok-e egy ilyen vizsgát megcsinálni, nagyon beszarásnak hangzik ez a "zenéhez a megfelelő profil + kommunikálás" amikor ott sasol a 2 legnagyobb spinning-isten.

Végülis van még 5 honap hogy szerezzek valami gyogyszert beszarás ellen. :-)


Ez a hasi légzés hogy is van? hova kell lélegezni? Én folyamatosan a magas pulzussal küzdök.

333. PandaM3 (válaszként erre: 329. - Roki)
2009. ápr. 24. 14:58

Roki,

Gratulálok, tök ügyi vagy!:)

Sikerült a rekeszizom légzést is alkalmazni?

332. PandaM3 (válaszként erre: 331. - Poschgabi)
2009. ápr. 24. 14:49
Igen, mindenképpen szólok, hogy "én vagyok én"!:))
2009. ápr. 24. 14:42

Szuper, akkor holnap találkozunk :-)

Majd szóljál, hogy Te vagy Te :-)

330. PandaM3 (válaszként erre: 327. - Poschgabi)
2009. ápr. 24. 14:02

Szia Gabi,

Nagyon szépen köszönjünk, hogy ilyen részletesen leírtál mindent a vizsgával kapcsolatban, sokat segítettél ezzel!Polar Cycling Own Zone-ra megyünk már páran és a hétvégi CBA-s tekerésre is benveztünk! :)

Panda

329. Roki
2009. ápr. 24. 10:58

Sziasztok!


Tegnap voltam edzésen, és hát nagyon szuper volt. Mindent úgy csináltam mint a nagy könyvben meg van írva,és sikerült szinte egész óra alatt a zónába maradni. Ha kicsit kiléptem a zónából lejebb vettem az ellenállást egy kicsit és minden magától helyre állt. 140 volt az átlagpulzusom.

328. poschgabi (válaszként erre: 327. - Poschgabi)
2009. ápr. 24. 10:02

Bocs, nem tudom miért, de az e-mail címem rosszul jelent meg, a lényeg, hogy sehol nincs benne szóköz.


Ja és még valami: a vizsgán természetesen nem rögtönözni kell (miként egy óra sem erről szól), hanem a saját zenédre, a saját magad által kitalált "mini órát" kell levezényelni (kb 15 perc).


PGabi

2009. ápr. 24. 09:55

Sziasztok!


Szeretnék pár tanáccsal segíteni!


A STAR1 vizsgán az alábbi követelmények vannak:


- Biztonsággal megfelelően be tudd állítani a kerékpárt a vendégeidnek

- Edzéselméleti szempontból korrektül építsd fel a tekerést (alap dolgokról van szó, mint pl. megfelelő hosszúságú bemelegítés a megfelelő módon, túlterhelés elkerülése, stb)

- Találd meg a zenédhez a megfelelő profilt (vagyis ismered fel, melyik zene hegy vagy sík; a profiltévesztés súlyos hibának számít)

- Kézpozíciók megfelelő társítása a profilokhoz

- Az óravezetés terén csak alap elvárások vannak: kommunikáld, mi a profil és ismertesd a kéztartást is hozzá; adjál néhány hasznos instrukciót (itt is tényleg csak alap dolgokról van szó, nem kell semmilyen világmegváltó dumát nyomni, nem követelmény ;-))), illetve az órád feleljen meg a Black Book követelményeinek.


Illetve, az elméleti teszten is el kell érni a megfelelő pontszámot.


A pulzusodat senki nem fogja "ellenőrizni", ehhez senkinek nincs joga - legfeljebb építő szándékú tanácsokat kapsz ilyen téren.


Szóval a lényeg, hogy nagyon egyszerű, alap dolgoknak kell megfelelni! Nme az a lényeg, hogy minden technikát bemutass, miszerint "ezt is tudom, meg azt is tudom", hanem az a kis rész, amit Te fogsz levezényelni, az korrekt legyen, az jól felépített legyen és kiderüljön, hogy tudsz megfelelően kommunikálni (ez utóbbi az instruktorkodás legfontosabb része, ezért vagy Te ott ;-)))


Remélem tudtam segíteni! Ha bármi másban tudok (terem gyakorlásra, stb.), akkor nyogodtan szóljatok, vagy írjatok mailt : posch.gabriella@oxygenwellness.hu


Illetve, ajánlom még Nektek május 23-24-én a Polar Cycling Own Zone tanfolyamot, ami egyébként 6 STAR pontot is ér, és elég komoly ismeretekre lehet szert tenni álata (anatómia, pulzustan, edzéselmélet, sportpedagógia, Polar edzéstechnológia és még sok más témakör lesz terítéken)


Sziasztok!


Posch Gabi

326. PandaM3 (válaszként erre: 305. - Smithzsolt)
2009. ápr. 23. 10:34

Zsolt,

Ezzel kapcsolatben tegnap beszéltem valakivel, aki szívesen segítene nekünk..igazából kreatívnak kell lenni, az a lényeg, azt mondta..

Viszont arra nem emlékszem, de a vizsgán olyan is lesz, hogy nézik tekerés közben a pulzusod és ezáltal azt, hogy mennyire vagy állóképes, vagy csak magadnak méred?

2009. ápr. 21. 00:28

Az eddigi legjobb rendezvény volt az A38-as tekerés.

Sosem volt még ilyen jó tekerés.

Részletes élménybeszámolom: [link]

324. Pezo80 (válaszként erre: 323. - Roki)
2009. ápr. 20. 11:03

Szia!

A max. pulzushoz ha a mért érték valóan a maximális pulzusod akkor azt állítsd be. Ha a mért max. értéknél nem hajtottad ki magad teljesen és nem ment fel a pulzus a maximumig, vagy valamilyen esetleges interferencia miatt extrém magas pulzust mértél akkor az életkor alapján számolt értéket írd be.

323. Roki
2009. ápr. 20. 10:09

Sziasztok,


Volna egy kérdésem. Setting menüben ahol be kell állítani az adatokat a max pulzusszámhoz ti mit írtok be? A 220 mínusz életkor, vagy az eddig mért legmagasabb értéket? Zsolti Fehérváron működik a cégetek irodája? Csak azért kérdem, hogy ha majd lemerűl az órámban az elem el tudom e oda is vinni, vagy fel kell küldeni Pestre?

322. PandaM3 (válaszként erre: 320. - Cda322cd3b)
2009. ápr. 20. 09:47
Én sem szoktam semmit, csak vizet-vízzel, plussz egy kis O2-vel:) De miért kellene valamit ezenkívül is inni előtte-utána?!
321. smithzsolt (válaszként erre: 320. - Cda322cd3b)
2009. ápr. 19. 21:59

Elötte és utánna nem szoktam.

Regebben edzéshez viz helyett weider l-carnitine-t ittam.

De sajna nem találtam olyan kellmes l-carnitine italt mint a weider volt.

2009. ápr. 18. 18:39
Ti szoktatok edzés előtt vagy utána valami kiegészítő lötyit inni? Fehérjét például? Mit gondoltok erről?
319. smithzsolt (válaszként erre: 318. - Roki)
2009. ápr. 16. 14:55

bakker.

menynire igazad van.

laza volt amikor levettem.

318. Roki (válaszként erre: 317. - Smithzsolt)
2009. ápr. 16. 13:43
Nekem is csinált ilyent az elején. Nekem az volt a probléma, hogy nem volt elég szorosan feltéve, és nem mindíg érintkezett rendesen. Próbáld egy kicsit szorosabbra húzni a gumit, hátha csak az a probléma neked is.
317. smithzsolt (válaszként erre: 316. - PandaM3)
2009. ápr. 16. 12:12

Sajnos nem z elem, azt most cseréltem ki. :-(

habár lehet hogy a melkasi jeladóban is ki kéne?

na kiproszálom.

316. PandaM3 (válaszként erre: 315. - Smithzsolt)
2009. ápr. 16. 11:58
Nem merül az elem az órában?Mintha Adri, az egyik lány mondott volna valami hasonlót a tanfolyamon..
2009. ápr. 16. 10:52

Helosztok!

Csinált már valakinek olyat a Polar-ja hogy edzés alatt leugrott 0-ra , majd valami egetverő értékre?

tegnap kétszer is megjátszotta velem.

teljesen szétverte a szép diagrammom. :-(

[link]

314. PandaM3 (válaszként erre: 312. - Roki)
2009. ápr. 15. 11:13

Szia Roki,

Igen, egy STAR3-as és Polar OwnZone edző Hölgy segített abban, hogy felhívta a figyelmemet arra, mire figyeljek a pulzuskontrollal kapcsolatban.."a hasi részbe szívod be a levegőt az orrodon keresztül és nagyon lassan fújod ki a szádon keresztül..Négy–öt ilyen nagyon mély lélegzetvétel szépen lejjebb viszi a pulzusodat.", emellett "megpróbálsz úgy tekerni, hogy felesleges izmok ne feszüljenek. Azaz ellazítod a vállad a nyakad".. és ügyelj a helyes kézpozíciókra is - ez is nagyon fontos, az optimális testhelyzetben való tekerés miatt!Remélem Nektek is segített!

Tegnap pont arra gondoltam, ezeket miért nem gyakoroltuk kicsit a 2 napos tanfolyamon..:(

313. smithzsolt (válaszként erre: 312. - Roki)
2009. ápr. 15. 11:00
Nekem még az szokott bejönni hogy mély levegő, apro kortyok és 2-es kézpozicio hogy ne legyen össze szorítva a tüdom.
312. Roki (válaszként erre: 309. - PandaM3)
2009. ápr. 15. 10:47
Ügyi vagy! Azt mondod, hogy hasra kell levegőt venni? Na kipróbálom majd így is.
311. smithzsolt (válaszként erre: 308. - PandaM3)
2009. ápr. 15. 10:33

Örülök hogy nem tartod hülye ötletnek.

megprobálok majd a napokban egyezkedni a Szolás Zsuzsával. De szerintem ez a megmozudolás ugy is csak a vizsga elött lenne érdekes.

310. smithzsolt (válaszként erre: 309. - PandaM3)
2009. ápr. 15. 10:28

Bakker

de irigyellek.

ma csinálok egy edzést, de egyszerüen nem visz rá a hajlandoság hogy meditálos zenét rakjak be.

Ugy hogy anima sound system lesz. :-)

felrakom majd az oldalra. :-)

számlistástul. :-)

309. PandaM3
2009. ápr. 15. 10:16

Képzeljétek sikerült!!!:)))

A tegnapi edzésemet a pulzuskontroll begyakorolására szántam..és nem hittem a szememnek, amikor az órámra pillantottam..:) a pulzusomat tudtam kontrollálni. A rekeszizom légzéssel a levegőt a hasi részbe szívtam, és a pulzusom ment lejjebb, levegővételenként 1-2 HR %-kal..és így próbáltam az edzés nagy részét az aerob zónában végezni..

308. PandaM3 (válaszként erre: 305. - Smithzsolt)
2009. ápr. 15. 10:11

Szia Zsolt,


Szerintem ez egy fantasztikus ötlet!!:) Egy-két embernek megvan a telefonszáma, emil címe..az nem lenne gond, össze tudnánk hozni..csak, hol ülnék spinnerekre?

307. smithzsolt (válaszként erre: 306. - Roki)
2009. ápr. 15. 09:18

szerintem a pulzusra a megoldás a szar zene és akkor nem lesz semmi gond.

max halálra unod magad.

:-))))))

306. Roki
2009. ápr. 15. 08:36

Sziasztok,


Zsolti nagyon jó az oldal amit csinálsz.Gratula ismét. Köszi, hogy megbuheráltad a táblázatot amit írtam,most már el tudom olvasni. Tegnap voltam edzésen. Hát elég kemény volt szerintem. Az óra elején volt egy kis bemelegítés 2-es,4-es,8-as jumpokkal utána pedig végig állva tekerés volt folyamatosan különböző tempóban. Sajnos a pulzusra most nem nagyon figyeltem és hát rendesen el is szállt.....

2009. ápr. 14. 16:28

Az lenne a legjobb, ha a vizsga elött lenne mondjuk 10 alkalom amikor összejönne 4-5 leendő oktato és mindenki hozna egy zenét és arra körbe mennénk hogy ki hogy tekerne.

mondjuk.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook