Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákosnak lenni, élni akarni! fórum

Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1037. vica009
2011. jún. 27. 21:31
Remélem,még élünk,bár a varjak ide költöztek,és kárognak!
2011. jún. 20. 09:56

Emlékeztetőül:


Ismerősöm jobb tüdejében 1 db néhány mm-es rosszaság van, ott ahol januárban

" 3-7mm-es-ek voltak, szórványosan" !!!!!

ELTŰNTEK A DAGANATOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A bal oldalon maradt az 1 db !


58 kg, február végén 52 volt , és januárban az onkológusa azt mondta 6 hónapja van hátra.


Vérkép : 41 paraméter , minden O. K. !!!!

NULLA csillag!!!!


CRP január 24-én : 94!

MOST : 2,1!


CEA: 6

CA-125 : 18,5

CA15-3 : 17,6


Tehát a CRP szint egészséges tartományba történő csökkenése nagyon jót jelent !!!

2011. jún. 20. 09:54

Sziasztok !


2011. márciusában -onkológiai és immunológiai intézetek által- közzétett publikáció részletei :


"Mayland és munkatársai 50 végső stádiumban lévő pácienseknek mérték a plazma c-vitamin tartalmát. Azt találták, hogy összefüggés van a C-vitamin hiány, csökkent túlélési idő és magas gyulladást jelző CRP (C reaktív protein) között.


A legújabb eredmények szerint a tumor agresszivitása és a plazma C-vitamin tartalma is összefüggést mutat.


Kuiper és munkatársai azt találták, hogy a HIF-1 alfa "proangiogenic"

faktor (érképző faktor, a tumor érellátását alakítja ki), a VEGF (keringés-endotéliális növekedési faktor) és a bcl-2 anti apoptotikus protein negatív összefüggést mutat a plazma C-vitamin tartalmával.


A rákos betegek általános állapota krónikus gyulladásos állapot, amelyet a tumor maga és a gazdaszervezet által termelt faktorok és a tumor közti kölcsönhatás okoz. A rákos betegeknél sok adat van arra, hogy a klasszikus gyulladásos markerek mint a fibrinogén , CRP , vörösvértest ülepedési ráta (vérsüllyedés), ferritin , neopterin , homocisztein , IL-6 és a szabad gyök stressz emelkedő szintje összefügg a rövidebb túlélési idővel."

1034. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1033. - Rising Sun 1)
2011. jún. 18. 14:17

Igen,a napi adag 200mcg körüli ami szükséges.

Egy pár természetes forrás: tengeri halak,belsőségek(nálunk is a májban raktározódik,illetve fogzománcban,körömben van),hús szintén.

Ugyanakkor az határozottan úgy van,hogy igen kevés a mennyiségi különbség a hasznos és a toxikus adag között.

Nehéz ügy.

Én úgy csinálnám(passz,ez tipp)hogy a szükséges napi adag felét pótolnám(az így is 100mcg körüli) és a többit pedig az említett élelmiszerekből.

1033. Rising Sun 1 (válaszként erre: 1032. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 18. 12:51

Szia !


Utánanéztem :


"Hogyan használjuk


Ajánlott napi adagja férfiaknak 55-70 mcg, nőknek 55 mcg. Hazánk számos területén szelénszegény a víz és a talaj, ami növelheti a rákos megbetegedések arányát. Napi 100-200 mcg elég biztonságos adagnak nevezhető. E- és C-vitaminnal és más antioxidánsokkal is kombinálható"


"Esetleges mellékhatásai


Napi 900 mcg és e fölötti mennyiség fogyasztása felnőtteknek is mérgező, a 200 mcg/nap-os mennyiséget nem szabad túllépni. A mérgezés tünete émelygés, hajhullás, körömhullás, izzadás, idegesség lehet."


[link]

1032. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1030. - Rising Sun 1)
2011. jún. 18. 12:37

Ok,remek,de én nem ezért küldtem a linket.Nem azt mondtam,hogy nincs rá szükség(!),hanem azt,hogy egy bizonyos adagon felül így lehet vele járni.

Az,hogy véd valamitől,az a tulajdonsága nem üti azt,hogy mérgezést lehet tőle szenvedni,még hozzá nem is olyan nehezen.

Az,hogy ha van prevenciós előnye,nem teszi szükségessé,hogy kontrollálatlanul legyen pótolva.Pótolni igen,kell,mert az is tény,hogy magyarország szelénben szegény területnek számít,de ez konkrétan nem az a kategória,hogy akkor mehet ész nélkül.Szerintem Márta jól csinálja.Jobb híján.:( Minthogy senki nem mondja meg az embereknek,hogy mennyi "A pontos annyi".

És nyílván,hogy (mint bármi esetében) a hiány okoz gondokat.Ha a szelén hiánya ilyet is okoz,akkor az tragikus valóban.

2011. jún. 18. 10:31
A 1030-as hozzászólásomat a 1027-re írtam válaszként, nem a 1029-re.
2011. jún. 18. 10:15

[link]


"A szelén vizsgálata


A korábbi kutatások már bizonyították, hogy a szelén hatékony a rák elleni küzdelemben.


1996-ban amerikai kutatók megjelentettek egy 1312 embert érintő tanulmányt, amelynek során azt figyelték meg, hogy a szelén étrendkiegészítő rendszeres, napi szedése 48-63 százalékkal2 csökkentette a tüdő-, a vastagbél-, végbél- és a prosztatarák kockázatát.


Most egy nemzetközi kutatócsoport ugyanezt a tanulmányt 25 000 európai embert vizsgálva ismétli meg azért, hogy felmérjék, hogy a fenti eredmény ebben az esetben is teljesül-e. A vizsgálat neve PRECISE (Prevention of Cancer with Selenium in Europe, Rákmegelőzés Szelénnel Európában). A vizsgálatban gyógyszerészeti minőségű szerves szelénforrást használtak, melynek szabadalmaztatója és gyártója egy dán cég."


"A szelén segíthet a mellrák megelőzésében

Egy új vizsgálat szerint a szelén segítséget jelenthet azoknak a nőknek, akik genetikailag magukban hordozzák a mellrákra való hajlamot. Ez a természetes formában főként halakban és belsőségekben előforduló nyomelem aktiválja a glutation-peroxidáz (GPx-1) nevű sejtvédő enzimet."

1029. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1026. - Rising Sun 1)
2011. jún. 18. 10:05

Na igen, a többire nem tértem ki, ezeket is mind szedem, az E vitamint heti egyszer 3000 NE, a szelénnel óvatos vagyok, csak 1-2-hónapig szedem, mert hullik tőle a hajam, szünet, aztán újra. A magnéziumot szinte folyamatosan a lábam miatt, mert a vízhajtótól sokszor görcsöl, ezen kívül kálium és nátrium Sch...r sót is szedek és Coral Calciumot.

Szóval el vagyok látva, jó kezekben vagyok, talán már nem is élnék, ha nem így volna. És ehhez jön még az áldott jó természetem, ahogy az onkológusom mondta, ennek köszönhetem, hogy még itt vagyok.

1028. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1026. - Rising Sun 1)
2011. jún. 18. 09:55

Köszönöm Kedves Rising!

Tudom, hogy Te nagyon elhivatott vagy a C vitamin témában, amit én is szedek. Ennél többet egyelőre mást nem szedek, mert igyekszem zöldség gyümölcsben hozzáenni a többit.Ezen kívül ápr.15-től NES terápiára járok, annak szedem a cseppjeit. Ebből a terápiából előre láthatólag még 2 hónap van hátra, ezt végigcsinálom.

A három picurkát elbagatelizálva, amik 5-6 mm-ek,egy 22*11 mm daganatom van, amivel én ki is egyeznék, ha így maradna és élhetnék vele még vagy 6-7 évig.

Reméljük, hogy sikerül, én igyekszem tenni érte.

Üdv.

1027. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1026. - Rising Sun 1)
2011. jún. 18. 09:48

Aha.

Nekem a nagymamám Marilyn Monroe volt.


Szelén,mint mikroelem igen kis terápiás indexel bír...Épp ezért jelzem:

[link]

1026. Rising Sun 1 (válaszként erre: 1024. - 41fdab80c1)
2011. jún. 18. 08:53

Szia !

Sziasztok !


E-vitamint(napi~1000 NE-t) is érdemes lenne szedni. Többek között regenerálja a C-vitamint, így az tovább tudja kifejteni jótékony hatását.

Kalcium,magnézium,szelén,cink stb. is fontos lenne.

Ezek közül a kalcium és a szelén biztosan daganatellenes hatással bírnak.


Korábban írtam : Ismerősömnek 2 és fél hónap alatt eltűntek a jobb tüdejéből a daganatok.Egy darab 6,7mm-es maradt,ahol korábban "szórványosan 3-7mm-esek" voltak.


CRP szintje 94-ről 2,1-re csökkent !!!


A teljes vérképe rendben van.


Ő február 24-én kezdte a C-vitamin terápiát, saját háziorvosától kapja !

1025. c130f7eb3b (válaszként erre: 1024. - 41fdab80c1)
2011. jún. 17. 22:15
A kis öröm is öröm.:) Én is megelégednék egyelőre azzal, hogy nem nőnek és terjednek tovább a gócok. Kedden voltam CT-n, de elromlott a gép.:))) Holnap újra próbálkozom. :)
2011. jún. 17. 21:56

Üdvözlök Mindenkit!

Régen jártam erre, de új eredményem van és ezt kötelességem elmondani, hiszen én favorizáltam a gyógygomba kivonatot.

Nos tegnap voltam kontroll CT-n, és a daganataim száma, mérete, kötegeltsége megegyezik a febr. 4-i állapottal.Ez nem az amit vártam, hiszen nagyon bíztam a jobb eredményben, de azt is tudom, hogy ennek is kell örülnöm, hiszen minden terápia ellenére rosszabb is lehetne, vagy akár el is kolbászolhatott volna valamerre, de nem tette. Ehhez szedtem a gomba kivonatokat, napi 4800 mg.C vitamínt, és 4000 Ne D vitamínt. Szóval ezek a hónalji nyirokcsomó áttétek idestova 1,5 éve ott vannak, úgy elvannak, mint a befőtt. A közérzetem jó, fájdalmam csak a jobb lábamban van, amit egy antihormonnak nevezett tyar tett tönkre 45 nap alatt. De lassan majd kiürül a szervezetemből, és helyrejövök.


Mindenkinek jobbulást kívánok!

1023. c130f7eb3b (válaszként erre: 1022. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 15. 17:01
Azt nézték, hogy lehet-e örökletes, mert a családban van ilyen beteg bőven. De nemleges volt a válasz. Tulajdonképpen számomra az a lényeg, hogy kimásszak ebből, nem pedig az, hogy honnan ered. A problémamegoldásunk viszont "örökletes" volt, de én azóta stílust váltottam. :) vagy :( ?!
1022. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1021. - C130f7eb3b)
2011. jún. 15. 16:55
Akkor lehet, hogy te arról beszélsz, hogy egy bizonyo konkrét mutáció megvan-e. Az elég gyakori, hogy adott daganattípus esetén a prognózis függ attól, hogy milyen konkrét mutáció(ka)t tartalmaz a daganat.
1021. c130f7eb3b (válaszként erre: 1020. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 15. 16:51
Az orvosom szerint így, hogy nincs mutáció, nagyobb a gyógyulás esélye. Hát... nem tudom...
1020. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1019. - C130f7eb3b)
2011. jún. 15. 16:47
Vannak daganatok, amikben nem találtak a daganatképződéssel összefüggésbe hozható mutációt. Ez nem meglepő, ha tudjuk, hogy rengeteg gén vagy a funkciója, szabályozás nem ismert, továbbá nagyon sokféle génhiba (mutáció) okozhatja egy gén meghibásodását, a különböző genetikai vizsgálatok viszont nem az összes lehetséges mutációt vizsgálják.
2011. jún. 15. 16:36
Nálam megcsinálták a genetikai vizsgálatot. Nincs mutáció. Daganat van...
1018. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1017. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 15. 16:26
"Elsődleges" alatt a legfontosabbat értem.
1017. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1016. - Csabi4)
2011. jún. 15. 16:24

A hitelesség első szűrőjeként rákerestem a kérdéses 1969-es tanulmányra. Ilyet a szakirodalmi adatbázis nem tartalmaz. Micsoda véletlen!


Sajnos gyakran előfordul, hogy szimplán hazudnak, az átlag olvasó meg úgysem néz utána, hogy valós tanulmányra hivatkoznak-e.


Mai ismereteink szerint a daganatképződésben elsődleges szerepük van a különböző mutációknak, ebben semmiféle vita nincs tudományos körökben.

1016. csabi4
2011. jún. 15. 15:46

A mutációs elmélet

Avagy az orvostudomány egyik nagy tévedése


Bár az orvostudományban elfogadott elméletek szerint rákot okozhatnak bizonyos vírusfertőzések is, (pl.: májrákot a hepatitis B, T-sejtes leukémiát a HTLV-1), többnyire mégis rákkeltő anyagokról (sugárzások, kémiai anyagok) beszélnek, melyek inaktiválják azokat a géneket, melyek a rák kialakulásához vezető génhibákat javítják.

Az elmélet szerint rák akkor keletkezik, ha bekövetkezik a sejtmagban a DNS mutációja, és az évek során így kialakul egy daganat.

Amennyiben ez a hipotézis helyes, egy ráksejt sejtmagját kivéve, és azt egy egészséges sejtbe beültetve ez utóbbi is elrákosodik. Ezt cáfolta Mc Kinney 1969-ben: Kicserélte egy leopárdbéka petesejtjének sejtmagját egy rákos sejt sejtmagjára. Ennek megtermékenyítése után mégis teljesen egészséges békák születtek.

Emellet még több bizonyított tény is cáfolja a mutációs elméletet. Mégis a rákbetegek több mint 90 %-át ennek az idejétmúlt elméletnek az alapján kezelik világszerte.

A gyógyítás alaptézise is téves: „Pusztítsd el a daganato(ka)t, és meggyógyul a rákbeteg!”

Sajnos, évente több millió rákbeteg halála bizonyítja, hogy a rák nem csak egy tumor, amit ki lehet irtani.


Metasztázisok (áttételek)

Ha daganatok alakulnak ki rövid idő alatt más szervekben is, azt mondják, a tumor metasztázist képzett, áttételek bukkantak fel. Az orvostudomány szerint a daganatsejtek a primer alaptumorból kerülnek a test másik részébe.

Mielőtt elfogadnánk ezt az elméletet, érdemes néhány ellentmondást mérlegelni.

1. Ha a metasztázisok valóban a primer tumor utódsejtjei lennének, akkor hasonlítaniuk kellene az elődjeikre. Az áttételek azonban gyakran több különböző sejttípusból állnak.

2. A hivatalos orvostudomány véleménye szerint állandóan keletkeznek a testünkben ráksejtek, melyeket az immunrendszerünk azonban naponta elpusztít. Nem lenne akkor viszont az a logikus, hogy egy tumoreltávolító műtét után az immunrendszerünket erősítsük ahelyett, hogy teljesen tönkretesszük kemoterápiával és sugárkezeléssel?

3. Honnan lehet tudni, hogy azok a tumorsejtek, melyek állítólag az érpálya útján terjednek szét, a primer tumorból származnak, és nem olyan „sima” ráksejtek, melyek naponta képződnek?

4. Tegyük fel, hogy egy betegnek a májrákja agyi metasztázist képez. Ha ezek a sejtek a májrákból származnak, akkor az illetőnek egy kis máj van az agyában?

5. Egy 1 cm³ nagyságú daganat kb. 107374184 (több mint trillió) sejtből áll. A tumorokat jelenleg 6-8 mm nagyság felett lehet diagnosztikai eszközökkel észrevenni. Egy 1mm³ nagyságú daganat már több mint egymillió sejtből áll. Egy ekkora tumornak az elmélet alapján már rég metasztázist kellet képeznie. Eszerint minden daganatnak már jóval a diagnosztizálásuk előtt áttételeket kell adnia. (Örvendetes módon ez mégsincs így.)

6. Ha a metasztázist kialakító sejtek csak úgy vándorolnak testben, hogy aztán valahol megtelepedjenek, miért történik ez majdnem mindig csak a májban, tüdőben, fejben és csontokban? Miért nem kísérel erre magyarázatot találni az orvostudomány?

7. Még a tumorsejtek mennyisége sem határozza meg, hogy a daganat áttétel képzésére hajlamos e vagy sem. – Erre a döbbenetes eredményre vezetettMichael F. Clarke kutatócsoportja az USA-ban. Kutatásaik során 9 mellrákos nő tumorszövetéből sejteket izoláltak. A különböző típusú ráksejteket hibás immunrendszerű egerekbe injekciózták. Az érdekes eredmények szerint némelyik sejttípusból már 100-200 sejt bevitele is rákot okozott az egereknél, míg más típusúakból több ezernyi sem vezetett daganatos megbetegedéshez. Ez annyit jelent a laikusok számára, hogy a híres jelmondat: „Minél hamarabb meg kell operálni, mielőtt a rák szétszóródik” – nem igaz, mert a metasztatis képző hajlam nem a ráksejtek mennyiségétől, vagyis nem a tumor nagyságától függ.


A helyzet az, hogy a mikrometasztázissal kapcsolatos ismereteink olyan feltételezéseken alapulnak, melyek nincsenek bizonyítva. Mégis, a rákgyógyítás tudományosan elismert és egyedül finanszírozott formái (kemo- és radioterápia) kizárólag a tumorok és a metasztázisok irtását jelentik, akár a rákbeteg ember elpusztítása árán is.


A mutációs elméletnek a hátterében rejtőző tévedés az ok és hatás felcserélése egy folyamaton belül. Ugyanis a patológiai vizsgálatok során kimutatott változások a sejtmag méretében, a sejt és plazmájának nagyságában és formájában, mely eltéréseket ugyan együtt kell említni a sejt DNS-ében és RNS-ében bekövetkezett génmutációval, nem ezek okozzák, hanem a sejtek alkalmazkodása egy megváltozott, beteg sejtkörnyezethez. Ezeket az ún. miliőváltozásokat, melyekért a helytelen táplálkozás, a környezeti mérgezések éppúgy, mint sok egyéb más tényező felelőssé tehető, tekinthetjük inkább a rákbetegség valódi okának. Egy ilyen, normál sejtek számára halálos közegben csakis a megváltozott feltételekhez alkalmazkodó, morfológiai felépítését is megváltoztatni hajlandó sejt maradhat életben. Tehát a patológusok által differenciálatlan rosszindulatú ráksejtek főbűne pusztán annyi, hogy a halál helyett a túlélést biztosító átalakulásokon mentek át.

Sajnos, annak ellenére, hogy ilyen vizsgálati eredményekre jutnak újra és újra egymástól függetlenül is a kutatók, a médiákban és az orvosi rendelőkben egy hangot sem hallani a témáról. Kisebb közönségű szakmai folyóiratokban megjelennek ugyan ezekről a vizsgálatokról publikációk, néha-néha nagyobb közönség hallhat olvashat az onkológia jövőjében bekövetkező hatalmas fejlődésekről - ilyen meg ilyen áttörő eredmények miatt, azonban a helyzet évtizedek óta semmit sem változik: Az onkológia egy elavult szemlélet alapján károsítja visszafordíthatatlanul rákbetegek millióinak szervezetét – állítólag a rosszindulatú tumorsejtek pusztítása miatt.

1015. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1013. - Vica009)
2011. jún. 13. 19:21
Végignéztem, gondolom Te is! Sajnos 6 hónap után ezt nem lehet így kijelenteni. De jó neki, nagyon bízik a sikerben. Bár én is elmondhatnám ezt magamról.
2011. jún. 10. 08:34
1013. vica009
2011. jún. 9. 20:33
Most hallottam ,hogy szombat este 7-kor a MAGELLÁN-ba arról lesz szó ,"aki legyőzte a rákot."TV-2.
2011. jún. 9. 18:55
:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
1011. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1009. - 279430c980)
2011. jún. 9. 17:40

Amikor elveszítjük szerettünket, úgy gondolom mindenki átesik ezen, amit itt szépen felsoroltál.

Bennem is ezek a gondolatok kavarognak, úgy gondoltam szépen csitulnak, de most felerősödtek.

Most azon tépődöm,hogy már nem is a szerettem sajnálom,hanem magam...azt, hogy nincs velem, ennyivel szegényebb lettem, azokat az élményeket amiket vele együtt éltem meg és át már sosem fogom, mert nincs többé Ő....és muszáj elfogadni, mert ahogy nekem Ő, másnak én vagyok fontos és az életnek menni kell tovább.

1010. c130f7eb3b (válaszként erre: 1009. - 279430c980)
2011. jún. 9. 17:28

Hétközben gyakran beugrottam a Mamihoz 5-10 percre, de a vasárnap délutánom mindig vele töltöttem. Siettem a mosogatással, felmosással, hogy minél többet beszélgethessünk. Szerettem nála lenni, mert idős kora ellenére rugalmas gondolkodású asszony volt, és mindig felvidított...

A temetés utáni vasárnapokon is siettem. Hosszú hónapokon keresztül. És mikor eljött az indulás ideje, akkor tudatosult bennem, hogy nincs kihez...


A kedvence a paradicsomos káposzta volt, de a gyomra miatt csak módjával ehette. Ha az volt az ebédje, a felét mindig félrerakta nekem, mert tudta, ritkán főzök ilyet a családom miatt. Ha mégis megtettem, az első tányérral hozzá szaladtam. Halála után kb. fél évvel kifogytam az ötletekből, és ezt főztem. Amikor leültem enni, akkor jutott eszembe, hogy nincs kivel megosztanom. A kanál kifordult a számból, és potyogtak a könnyeim... ezután két évig rá sem tudtam nézni a káposztáara.

Hidd el, tudom, mit érzel, tudom, hogy mennyire fáj a friss seb.:(

2011. jún. 9. 17:06
Hiába gondol az ember ezekre a csodálatos emlékekre, hiába tudjuk mennyivel jobb most neki minden hiába, amikor azt veszem észre, hogy a szomszédba megyek és viszem magammal a házi telefont véletlen megszokásból, hátha apu telefonál és meghalljam. hiába minden ha megyek az utcán a jól megszokott helyen és várom, mikor jön szembe ahogy szokott. Hiába minden amikor reggel korán telefonálnék, de nem teszem, megszokásból, mert nem akarom felébreszteni stb.......
1008. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1007. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 9. 17:04
1004. hsz.-ból "kiollózott" idézet.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook