Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákosnak lenni, élni akarni! fórum

Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1487. stokimagdi (válaszként erre: 1482. - B4b1d52444)
nov. 16. 10:16

Nekem is.

Jó lenne feléleszteni

1486. zena01
2019. júl. 21. 11:04
Apunak a kemó alatt nem hullott a haja és hízott. A nagynénén haja kihullott. Mindketten meggyógyultak!
1485. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1484. - B4b1d52444)
2016. dec. 23. 23:05
Két testvérem kapott kemót. Egyik nem tudott utána enni, fogyott. A másik kimondottan jól érezte magát, jó volt az étvágya, nem hullott ki a haja, alig várta mikor kap újra. Tehát tényleg változó.
2016. dec. 13. 15:33

Bocsánat, hogy csak most, de egész délelőtt a kórházban voltam, utána meg itthon feldíszítettem a lakást karácsonyi dekorációkkal.


Amit tudni szeretnék - még akkor is, ha tudom, hogy nem lehet egy általános választ adni erre - az az, hogy melyek azok a mellékhatások, amik szinte biztosan előjönnek egy-egy kemoterápiás kezelés után? Továbbá, hogy meddig tartanak? Egy-két nap, vagy még akár a következő héten is kitart? Ami a legfontosabb lenne, hogy a kemoterápia minden esetben együtt jár a testsúly csökkenésével?

1483. e8da813d29 (válaszként erre: 1482. - B4b1d52444)
2016. dec. 13. 05:28
Mi a kérdés?
2016. dec. 12. 17:09
Sziasztok, él még ez a fórum? Lenne pár kérdésem a kemoterápiával kapcsolatban.
1481. zozó51
2016. dec. 3. 09:52

2011-ben a vesémen találtak egy jóindulatú daganatot,amit félévente ultrahangal ellenőriztek.Minden ellenőrzés után csak azt mondták minimálisat növekedett,megint menjek félévmúlva ultrahangra.Mostanra már ötcentisre növekedett.Elküldtek CT-re ami már nem egyértelmüen tudta megállapítani,ezért szövettant javasoltak.Elvittem az urológushoz a leletet rám nézett és azt mondta nem kell szövettant csinálni,mert ha rossz indulatú lenne már nem így néznék ki majd megint félév múlva csináltassak megint ultrahangot,hogy növekedett-e.Én ezután visszamentem az ultrahangos orvoshoz elmondtam neki,hogy mit mondott az urológus,ő nagyon rendes volt mert segített nekem hogy amelyik kórházban ő rendel csinálják meg a szövettant.Egy hete kaptam meg az eredményt,hogy rosszindulatú daganat.Most ott tartok,hogy közölték meg kell műteni,két hét múlva hasi és mellkas CT meg labor,hogy milesz utána nem tudom.Egyenlőre csak az idegeskedés mi lesz velem,meg itt próbálok keresgélni valami alternatív gyógymódokat.



Rejtvényjáték 170x250


Partnereink


Minden jog fenntartva © 2016, www.hoxa.hu | Kapcsolat, impresszum | Médiaajánlat | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatv

1480. fe80e17aca (válaszként erre: 1479. - Szancsopanza)
2016. nov. 7. 12:53

Először a düh jelentkezik, hogy a bűntudatunkat palástoljuk el valamilyen szinten... utána jöhet a következő lépés? hogy mindennek ÉN vagyok az oka?



(persze a lelkiismeret függvénye ez is)


Én is küzdök a bőrrák egyik fajtájával, de soha sem önmagamért folytatom ezt a fajta harcot sem.


Apukád is ilyen...:DDD


Gyógyítsa mindenki, én is a sorban vagyok...-s ezt csak is Neked mertem leírni!

2016. okt. 31. 22:35
Kedves Mindenki! Apukám miatt kerestem fel az oldalt. Szarkómás betegnek mondják az orvosok, és nem sok reménnyel kecsegtetnek neki. Én azért kerestem fel ezt az oldalt hogy olyan emberek akik hasonló rákos, betegségen keresztülmentek, és átélték a düh, a félelem , a remény, a gyógyúlás, és a betegség minden fázisát, ha lenne kedvük kérem írjanak nekem (apukámnak ) ugyanis neki nagyon nehéz beszélni a betegségéről. Tudom hogy fél és szívesen küldenék neki olyan leveleket (Tőletek) amelyben megosztjátok tapasztalaitok félelmeitek mindent amit mi családtagok nem érthetünk meg és élhetünk át teljesen. Ha valaki úgy érzi lenne számomra mondanivalója egy kedves levele az Ő küzdelméről tapasztalatairól kérem írjon nekem. love-bug7@hotmail.com Miden levelet szívesen fogadok Köszönöm előre is a segítséget. Fanni
1478. jóvilág
2016. okt. 2. 18:12

Sziasztok! Új vagyok a fórumon és szeretnék segítséget kérni.Nálam Endometrium rossz indalatú daganatot diagnosztizáltak.3-as stdádiumú.Valaki tudja-e hogy mi vár rám?

Előre is köszi.

Mindenkinek kitartást és erőt kívánok-

1477. Panka40 (válaszként erre: 1476. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 19. 12:47

Ez nem olyan lesz, hogy nem fog fájni :-(

Azért adják az epidurált műtét után, mert amúgy a fájdalomtól nem tudnék lélegezni.

1476. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1475. - Panka40)
2016. febr. 19. 11:12

Teljes gyógyulást kívánok!


Lehet nem is kell a fájdalomcsillapítás, nem törvényszerű, hogy fájdalmaid legyenek. Műtét után infúzióban egyébként szoktak adni mindig fájdalomcsillapítót.

1475. Panka40
2016. febr. 19. 10:26
Nagy műtétre készülök. Nyelőcsőműtétem lesz a jövő héten. Sajnos rosszindulatú daganat van a mellkasi részen.Érdekelne, hogy van-e tapasztalatotok műtét utáni epidurális fájdalomcsillapításról. Mennyire hatékony? Valóban jól csillapítja a fájdalmat?
1474. Zsófy 83
2016. jan. 31. 17:57
Sziasztok Kedves Fórum olvasoók! Nekem a Nagymamámnak sajnos rosszindulatú melldaganata van,ha minden igaz akkor pár napon belül lesz meg a szövettan eredménye annyira ideges vagyok... :-( Esetleg valakinek valami jótanácsa lenne akinek szintén ez a problémája ...Előre is nagyon köszönöm,ha írtok! Szép Estét mindenkinek! :-)
2016. jan. 1. 14:41
Folytatom:Antal Vali oldalán olvasd el a használatát. És nagyon jól leír mindent.A Kékgolyóban 2011-ben műtöttek. Jobb alsó tüdőlebeny eltávolítás. A Soliós étkezési olajat veszem . Azt olvastam, hogy a bélből az áttét 90 % és csak nagyon kicsi az elsődleges tüdőrák.És gondolom nekem ha használ, azzal csak nyerhetek. Most veszem meg a 3. üveggel, üdv. Jobbulást.
2016. jan. 1. 14:19
Nem tudom elkezdted-e?.5 éve műtöttek, nem kaptam utána kezelést.Mindent amit értelmesnek tartok, kipróbálom hogy ne kezdődjön újra. Most a Vadkender olajat kb. 1 hónapja iszom. Nincs rossz íze, ételbe is tudod keverni. salátákba.
1471. Mazsinka
2015. okt. 22. 15:33
Tapasztalatokat szeretnék kérni cannabis olajról!
1470. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - 279430c980)
2015. szept. 15. 12:27
sajnálom ,a napokban hallottam az új gyógymódról,mi igaz belőle azt nem tudni,hogy valamiféle gyógyszerrel aktiválnák az emberi immunsejteket ami célzottan a rákos sejtekre irányulnának majd el pusztítják őket,a tüdőrák és melanoma esetében nagyon is hatásos lesz és talán eredményes gyógyulás lesz tapasztalható minden más fajta daganatoknál
1469. Petra1011
2014. dec. 3. 08:34

Ingyen felajánlok Culevit tablettákat és Culevit port. Sajnos nekünk már esélyünk sem volt használni. Mi is kaptuk, minimális hiányzik belőle, ha jól emlékszem jövő év februárjában és áprilisban járnak le.

e-mail: pasztipetra@gmail.com

1468. fehérke111 (válaszként erre: 1467. - PestiAndi)
2014. nov. 21. 12:26
Azért ezt nem kellene, legalábbis nem így...
1467. pestiAndi (válaszként erre: 1459. - Nagyon félek)
2014. nov. 21. 06:33

Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel, mint ahogy azzal sem, hogy mi emberek erősek vagyunk és kibírjuk azt, amit az élet ránk mér! Ne feledd: csak azt kapjuk, amit el tudunk viselni és soha nem lehet előre tudni, hogy vajon micsoda lelki-testi fejlődésen is megyünk egyúttal keresztül! Sok új helyzet, ez idáig elképzelhetetlen megpróbálások, megpróbáltatások és sok- sok olyan ember, aki Melletted áll (!! ) és fogat összeszorítva hisz abban, hogy minden, hangsúlyozom: minden! jóra fordul!

Ezt elsőként bizonyítva, ismeretlenül kívánok Neked és Mindenkinek Erőt, Kitartást, Hitet ahhoz, hogy a kéretlen, de kijelölt úton bátran haladjon végig!

Ölelés és most figyelj!

Édesanyámnál majdnem ugyanezeket mondták. 2 héttel ez előtt azt hittem, velünk ez nem történhet meg. Soha nem volt a családunkban ilyen betegség, sebezhetetlennek éreztem magunkat.

Aztán beütött. Nem kérdezett, csak jött és tarolt.

De: Nem visz mindent! Egyszerűen, nem engedem és látom magam előtt a jövőképet sok - sok mozaikban, amiben együtt vagyunk Anyuval és mindenfélét csinálunk. Tegnap, miközben egy durva vizsgálatra vártunk, csináltunk egy új szabályt. Mindenkinek el kellett mondania egy vicces esetet, ami vele történt meg. Tudtunk mosolyogni és Neked, Nektek is ezt ajánlom! Tudjátok pontosan, hogy mennyit fog segíteni!

és akkor jöjjön most az, amit feltétlen el akartam mondani és tulajdonképpen ezért is regisztráltam ide.... elmentünk egy olyan helyre, ahol képesek a DNS -ből megállapítani melyik gén, géncsoport a felelős a folyamatos osztódásért, mi az ami elromlott.

Nekünk ez megrajzolta azt a jövőt, amit követve plussz erőt kaptunk és megingathatatlanul kitartunk amellett, hogy megcsináljuk, nem győzhet le semmi!

Higgy! Láss! Győzz! Hajrá Lányok és Fiúk!

1466. vanett17
2014. ápr. 8. 22:36

Sziasztok! Az Anyukám miatt írok, mert tüdőrákot diagnosztizáltak nála egy éve, le is vették a bal felső lebenyt. Nyirokcsomóban nem találtak rákot, de most derült ki, hogy májáttétes..vagyis igazából nem tudják megmondani az orvosok, mert 2x vettek szövettant és az nem volt rosszindulatú..ők mégis úgy kezelik. Kapott 6 kemoterápiát, valamilyen koktélt, abból pedig fenntartó kezelésként Avastint adnak neki. Volt olyan kis daganat, amely reagált a kezelésre és eltűnt, de általában inkább az mondható el, hogy nem nőttek.

Szeretnék segítséget kérni azoktól akik szintén Avastin kezelést kapnak/kaptak vagy valamilyen hozzátartozótól. Jó lenne egy kis bíztatás vagy felvilágosítás, mert nem sok információt kaptunk az orvosától. Nagyon szépen köszönöm!!

2014. márc. 11. 18:48
Hogyan történik a sugár és kemoterapia egyszerre?Ki nem van tapasztalata?Köszi
1464. ericika2 (válaszként erre: 1459. - Nagyon félek)
2014. márc. 7. 20:58

Én az Avemart nagyon ajánlom.Immunrendszererősítés, megerősítés, áttétek is visszafejlődhetnek.

A szomszédunknál működött.


Ami egy kicsit unortodox, de éppen tegnapelőtt volt itt nálunk (Ausztria)a tv-ben egy riport, hogy mennyire hasznos lehet a kemot megelőzőena pár napos (4-5) böjt. Előhívja a sejtek "ősemlékezetét", a mellékhatásokat hatalmas mértékben csökkenti majdnem a nullára, és a kemoterápia hatását is növeli.

1463. csabi4
2014. márc. 7. 19:33
GNM ..
2014. márc. 7. 19:07
Nem lehet,hanem biztos..Amikor lelkileg gyengék vagyunk,stresszesek, sebeket hordozunk a testünk megbetegszik előbb utóbb..valahol mindig kijönnek a problémák. Ezek a dolgok nagyon összefüggnek.:)
1461. nagyon félek (válaszként erre: 1460. - Porcukor16)
2014. márc. 7. 19:03
62 éves vagyok és tavaly februárban halt meg a férjem.Azóta minden elér.Megszurtam a tenyerem,elfertőződött amit 2x mütöttek.Idáig semmi bajom nem volt.Lehet,hogy pszihés kihatása is van a dolognak?
2014. márc. 7. 18:19

Nem tudhatjuk mi lesz,mindenki másképp reagál és más ütemben gyógyulgat...ne hagyd el magad és higgy a gyógyulásban!!

Ezzel sokat segíthetsz...hány éves vagy???

2014. márc. 7. 15:42
Kb.3 hete diagnosztizáltak végbélrákot 3-as stádium.Már a mütét is ki volt irva,de az onkológus előbb 5 hetes radió-kemotherápiát irt elő és csak azután lehet műtét.A tvoli szervekre nem terjedt át,csak a nyirokcsomokra.Mire számíthatok?Nincs fájdalmam csak székelésnél van vér.
1458. 65e871cb6e (válaszként erre: 1451. - A0c1361e44)
2013. máj. 15. 21:55
Irigylem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook