Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Boldogan túlélni - avagy szülőnek lenni nem egyszerű fórum

Boldogan túlélni - avagy szülőnek lenni nem egyszerű (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Boldogan túlélni - avagy szülőnek lenni nem egyszerű

1 2 3
67. Yaweb (válaszként erre: 63. - Juzo26)
2013. máj. 9. 22:12
Kitartas nektek is :-) a kisfiam elso 2 foga 17 hetes koraban jott ki. 11 honapos korara 16!!! foga volt...
66. Yaweb
2013. máj. 9. 22:09
Tudom,hogy 1000 eve nem irt ide senki,de hatha olvassaeg valaki. Mi is hasonlo cipoben jartunk. Nalunk is volt rutin de megis borzaszto alvo a kisfiunk. Az elso ev maga volt a pokol. Aztan mintha elvagtak volna. Igaz aludhatna jobban is de nagy haladas,hogy este 8-tol reggel 6-ig alszik. Persze megebred neha de mar mi is tudunk legalabb 6-8 orat aludni :-) kitartas!!!
2013. jan. 23. 20:19

Sziasztok!

Az én kislányom most 5 éves múlt és négyéves koráig felkelt minden éjjel,hol ordítva,hol csak simán.Kétéves korában a kimerültségtől felment a vérnyomásom és totál kivoltam,de rendbejöttem magamtól.Túléltem és már csak a szépre emlékezem!Egyszer majd alszik hidd el hogy mikor az gyerektől függ.Mi is mindent kipróbáltunk és semmi nem vált be csak mindig egy kicsi ideig,mire elhittük hogy jó próbálhattunk újabb trükköt!Kitartás,hidd el megéri!

64. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 61. - Szerénke83)
2013. jan. 4. 23:35
Így igaz!!
63. juzo26
2013. jan. 3. 04:14

Az Én kisfiam 14 hónapos. 4 hónapos koráig maga a megtestesült angyal volt. Ám ekkor elkezdtek jönni a fogai, és azóta extrém rossz alvó.Ő a 3 gyerekem, szóval, nem vagyok kezdő. De azért, hogy segíthessek neki, még a nagyon tudálékos szomszéd asszony tanácsait is kipróbáltuk. Semmi sem segített. Most ott tartunk, hogy kint van 8 foga, egyszerre jön neki a 4 rágó, este 7-kor elalszik, éjfél körül iszik egy kis innivalót. Kelés nála hajnali 4,-5,- jó esetben fél 6 körül van. De ekkor mást a fejem tetejére is állhatok, akkor sem fog vissza aludni nekem.

Biztatlak, hogy nem egyedül vagy ezzel a problémával, szóval:kitartás, és őszinte együttérzésem

2013. jan. 1. 18:16
Hát igen, nehéz a határt megtalálni. Börtönben nem élhet az ember. De most az ünnepeken jól meg is fázzattuk a gyereket. Ez a rohadt megfelelés a rokonoknak. Gyönyörű, mondhatom...
61. Szerénke83 (válaszként erre: 59. - Cabe23552e)
2012. dec. 30. 19:49

Neeem!

Csak erős túlzás azt mondani, illetve azzal takarózni, hogy azért mennek a szülők, mert a gyereknek kellenek az ingerek.

A szülőnek kell az inger, nem a 3 hónaposnak...

60. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 59. - Cabe23552e)
2012. dec. 28. 20:41

Erről minden anyukának más a véleménye. Van, aki már a kórházból kijövet "shoppingolni" megy a babával, meg az első útja a munkahelyére vezet, hogy megmutassa a kollegáknak az újszülöttet. Olyan is van, aki túlzásba viszi a féltést, és nem enged senkit a gyerek közelébe.

Én 3 hónaposan azért nagy tömegbe, ismeretlen emberek közé még nem vittem, de hozzánk már jöttek rokonok, barátok babalátogatóba. Figyelni kell azt is, hogy a babának mi a jó, hol van a tűrésküszöbe, és akkor szerintem baj nem lehet.

59. cabe23552e (válaszként erre: 58. - Szerénke83)
2012. dec. 28. 19:04
Három hónapos. És? Akkor ne menjen emberek közé?
58. Szerénke83 (válaszként erre: 56. - Cabe23552e)
2012. dec. 28. 14:44

A közel négy hónapos az csak három.-

Na de ennyi elég is a szőrszálhasogatásból:)

57. Szerénke83 (válaszként erre: 55. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 28. 14:43
Rákeresek:)
56. cabe23552e (válaszként erre: 54. - Szerénke83)
2012. dec. 27. 23:31
Közel négy hónapos. Boltba se megyünk, nagymama messze lakik, szóval azért néha találkoznia kell emberekkel.
55. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 54. - Szerénke83)
2012. dec. 27. 21:34
Hát szerintem se... de tudom, hogy ezzel kapcsolatban nagyon megoszlanak a vélemények, korábban nyitottam egy fórumot erről:)
54. Szerénke83 (válaszként erre: 42. - Cabe23552e)
2012. dec. 27. 19:14

Mekkora a baba?

Ingerek kellenek, de nem egy 2-3 hónapos babának

2012. dec. 26. 12:30

Kedves Lányok, Édesanyák!


Hálás szívvel köszönöm soraitokat! Már ez nagy segítség volt, hogy írtatok, bebizonyosodott számomra, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Köszönöm a sok-sok biztató szót, máris jobban érzem magam!

Igyekszem majd a témában részletesebben írni még Nektek, hátha tanulunk egymástól is.

Ha van időtök, lehetőségetek, írjatok!

Addig is minden jót a babáknak és mamáknak! Kitartást Nektek is! Tudom én is, ahogyan sokan írtátok: Egyszer véget ér ez a korszak is! :)

2012. dec. 26. 01:36
Sziasztok! Nekünk nagy szerencsénk volt, gyermekünk már 2 hónapos korában átaludta az éjszakát. Szerintem ha a baba nem éhes, és nem gyötrik nagy fájdalmak akkor nincs baj az alvással.
2012. dec. 25. 15:30
Hasonló problémával küszködő anyukáknak is szeretettel ajánlom figyelmébe az alábbi ötletet.
50. fairytalentum (válaszként erre: 1. - Savanyuaszölö)
2012. dec. 25. 15:27

Ha nem próbáltad ki vele amikor még a pocidban volt,akkor sem késtél le és a recept kifejezetten hatásos baby álmatlanság - nyugtalanság ellen,a

legjobb a(lullaby) zene.Ha nem bánod ajánlok néhányat,próba szerencse! :)De van miből válogatni bőven tetszés,ízlés szerint a neten.

Persze csak akkor hatásos ha a babának nincsennek fájdalmai valami miatt,csak egy kis popórázásra vágyik. :)


[link]


[link]


[link]


Boldog - nyugodt karácsonyi ünnepeket!És ne emészd magad,senki sem tökéletes.

49. csikibaba (válaszként erre: 44. - Vova)
2012. dec. 25. 14:11
Nahát, most olvasom, nálunk ugyan ez! Kisfiam 15 hós, egy átaludt éjjel volt, megmutatta, ilyet is tud ;)
2012. dec. 25. 14:08
Nekem is hasfájós, fogfájós rosszalvó a kisfiam. Ha esetleg még nem próbáltad: lactiv baby nekünk sokat segített. Kitartás!!!!
47. adel07
2012. dec. 25. 06:21
Az én kislányom 1.5éves volt mikor először átaludta az éjszakát. 6hónapos koráig 2 óránként szopizott éjjel-nappal.Kitartást nektek:-)
46. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 39. - Cooltim)
2012. dec. 25. 01:36
Jaj ne...:))) Ez nem volt túl biztató:))) Gondolatban már vágom a centim, hogy "na, még egy hónap, na még egy fél, és átalussza, de ezek szerint várhatok még ezzel...
45. eva215
2012. dec. 24. 16:21
A fiam is hasonló, mint a kislányod. A fiam az elején a hasfájás miatt 6-7 órát is üvöltött egy nap, ha ágyba raktuk még inkább, úgyhogy kézben aludt el, nekem nem járt az a luxus, hogy hozzászoktatom, hogy majd leteszem, és elalszik. Volt 2 hónap nyugi, aztán jött a foga, és azóta én sem alszok egyhuzamban végig 4 óránál többet, csak nagy ritkán. De nem jöttem rá még, akkor miért alszik jól...Fáradt vagyok, türelmetlen a párommal, stb. A fiam imádom, eleven kis lurkó, ahogy a te lányod is, én is csak bizakodom, hogy kinövi egyszer. Nem tudok tanácsot adni, de gondolom, nem is ezért írtál, inkább, hogy megnyugodj, nem vagy egyedül. Nyugi, nem vagy, ahogy rossz anya sem vagy/leszel emiatt. :) Kitartás!!!
44. vova
2012. dec. 24. 10:41
Kedves Sorstársam! Mintha csak az én kis családomról írtál volna. Anya, apa egy tündéri kislány, aki nem alszik. Segítség a közelben 0. Az én lányom 14 hónapos, de még nem aludtunk át éjszakát. Viszont javult a helyzet. Nem kell 7 hónapos kora óta kézben ringatni. Egyik napról a másikra egyszer csak lefeküdt magától és én mellé és kicsit énekelek neki és alszik. Hurrá! Ez hatalmas előre lépés és az is, hogy este 8-tól kb. éjfélig alszik. Utána kezdődik csak az 1-2 óránkét ébredés, bújás, iváss majd újra alvás rituálé reggel 6-7 óráig. Így könnyeb már, de én is nagyon várom az első átaludt éjszakát.
2012. dec. 24. 09:17

Kedves cikkiro en is csak KITARTAST kivanhatok!

Nekunk is egy 10 honapos kisfiunk van es ugy 2 honapos koratol amiutan mar nem szopizott ataludta az ejszakakat egeszen 5 honapos koraig de azota szinte egyet sem, adtam mar en is nurofent, kenem az inyet dentinoxal amikor nagyon sir, hagytam sirni is h hatha egyedul visszaalszik de sajnos olyankor ugy megebredt h akar 3 orat is nem akart visszaaludni sehogysem, es barmivel probalkoztam nem jartam en se sikerrel.Nagyon kimerult vagyok es szinte naponta faj a fejem es egnek a szemeim,hisztis is vagyok mert sajnos ha aludhatnek sem tudok aludni csak forgolodok es mire sikerul aludnom arra ebred a fiam es ez igy megy minden ejjel, napkozben meg orvendek ha alszik egyben 1 orat igy vele nem sokat tudok pihenni.Nagyon nehez es sokszor kinomban mar mergelodok is h minek kellett nekem a gyerek ha nem tudok megbirkozni vele, de nagyon imadom viszont teny h az anyasag nem egy setagalopp!Majd ha epp nem az ejszakazas lesz a problema akkor a hiszti es ha nem a hiszti akkor h miert nem tanul stb....de mindig lesz amin aggodni egeszen amig elunk, mert ha mar csaladja lesz is aggodni fogunk.

Csak azzal biztatom magam en is ha eltelik ez az idoszak es aludni fog akkor lehet h visszasirom ezt az idoszakot, mert maskulonben szep ez az idoszak es most a legedesebb ahogy tanul jarni meg amugyis egy jokedvu kisbaba.

Boldog Karacsonyt!

42. cabe23552e (válaszként erre: 26. - Szerénke83)
2012. dec. 24. 08:24

Két hete szerveztük azt a találkozót, mire végül összejött, a bébik miatt, és azért vittem oda, mert pont hogy bébihez mentünk, az én gyerekemmel egyidőshez, pont őmiattuk. És napirend is azért borult, mert én ráparáztam, bénáztam, még később aludt el, mint szokott stb.

Meg hát csak én voltam fáradt... az meg nem számít. Ráadásul a szomszédig mentünk.

Az utánam szólóval értek egyet, hogy kellenek az ingerek! És én is nagyon azt szeretném - tudod - hogy nyitott személyiség legyen. Eddig az.:)

41. cabe23552e (válaszként erre: 17. - 55875e9863)
2012. dec. 24. 08:13
:) Szerintem jól fognak nálad alauklni a dolgok. Igen, az üres járat segít. De sajnos én nem tehetem meg, hogy akár fél órára elmenjek boltba. Csak akkor, ha anyukám vidékről feljön hozzánk. Az meg ritkán van. A férjem este nyolckor ér haza. Szóval én a hat hetes konrollra a 12.hétben tudtam elmenni, mert akkor volt segítség.
40. cabe23552e (válaszként erre: 15. - Szerénke83)
2012. dec. 24. 08:08
Én írtam. Jó, biztos nem igazán ezekre van szüksége. Sőt az elején én hangoztattam amit te,hogy egy ilyen kisbabának nincs szüksége társaságra, csak arra, hogy etessék, és napirendje legyen. Szóval ugyanezt mondogattam én is mindenkinek. Most kicsit nagyobb. Bizots igaz, ohgy sokszor a szülőnek van szüksége ezekre a dolgokra. De azt is fontosnak tartom, hogy semmiképp ne féljen másoktól.
2012. dec. 24. 06:54

Nekem 3 es fel eves a lanyom es a mai napig nem alussza at az ejszakakat. Kb. Ket hetente egy ejszakat sikerul ataludnia. Meg lehet szokni. :-) az elejen en is nagyon faradt voltam, de mostanra mar nem zavar. Berendezkedtem erre. Persze, probaljuk mindig keresni a megoldast, neha ugy erezzuk megtalaltuk... Aztan megsem.

A legjobb, ha napkozben alszol vele egyutt.

Lelkifurdalasod pedig ne legyen, mert nincs miert! Boldog Karacsonyt!!!

2012. dec. 24. 06:34

hat gyerekem van, egy sem volt soha nagy alvó. A nappalokat a hordozókendővel vészelte át kezdetben, és délben mindig relaxálok, ha kell alszom velük együtt. Nem próbálok az alvásidejükben háztartást behozni. Ha ébren van, akkor a közelemben motyog, én meg teszem a dolgom. Ami érdekes, hogy már nem érzem magam permanensen fáradtnak. Amúgy talán nem az alváshiány, az a gond, hogy el vagy zárva. Keress hasonló cipőben járókat a környéken, talán segíteni is tudtok egymásnka. (és jó a homeopátiából egy darabig kúraszerűen árnika alacsony potenciálban).


na és amit tudni kell: ELMÚLIK. A kamaszt nem elaltatni nem tudod, felébreszteni. :P

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook