Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


6261. zenoli (válaszként erre: 6260. - Andus80)
2012. máj. 8. 20:02

Szia andus!

Nekem most volt laparos műtétet, nekem ugye nem volt előtte menzesuem, és nekem is mondták, hogy hű, meg ha, na majd ezután egyből rendeződik a ciklus, hát nem. Eltelt 3 hónap, és persze semmi. neked nem csinálták meg a laparral együtt a méhtükrözést? :O

Nekem egyben volt a kettő, pont azért, hogy ne kelljen kétszer altatni. (Teszem hozzá, szervi bajom persze nincs) Jut szembe, tudtok egy nagyon penge endódokit? Mert nálam sajna ott lesz a gubanc:(

6260. andus80 (válaszként erre: 6258. - Aazsuzs)
2012. máj. 8. 18:56
Nekem amúgy IV. stádiumú volt, ugyhogy több helyen is voltak összenövések, amit laparral oldottak. Szerencsére a petevezetők átjárhatók voltak, ezért is mondják, hogy jöhet spontán is a baba.
6259. andus80 (válaszként erre: 6258. - Aazsuzs)
2012. máj. 8. 18:55

Szia!


Nekem a petefészkeimben volt. Most van egy ciszta a húgyhólyag mellett, de azt mondta a doki, ez nem gáz, nem befolyásolja a fogantatást, ugyhogy elvileg spontán is lehetek babás..... elvileg. :(

Nekem nem volt inszem, egyből lombikra mentünk. Sőt, ez úgy volt, hogy műtét után kaptam fél évig GnRh kezelést, és az után nem is engedték, hogy megjöjjön a menzesz, hanem egyből rá stimuztak. Állítólag így a legnagyobb az esélye a sikernek. Hát nálunk nem jött be sajna....

6258. aazsuzs
2012. máj. 8. 18:25

Sziasztok!Andus80, berkmo, Nektek hol van endometriózisotok?

Nekem is endometriózisom van...ezzel a betegséggel egyből lehet lombikra menni, vagy inszemináció után lehet csak?

Nekem már volt méhtükrözésem is.

6257. andus80 (válaszként erre: 6254. - Berkmo)
2012. máj. 8. 17:10

Szia!


Ez már csak azért is érdekes, mert nekem is endom van. :)))

Na, mindegy, ők tudják....

Jól vagyok, köszi. Most épp vizsgálatokat csináltatok a méhtükrözéshez, mert az még nem volt.... hátha ott is lesz vmi, ki tudja.

Neked most is megvan az endod, vagy csak volt?

6256. zenoli (válaszként erre: 6255. - Knana)
2012. máj. 8. 16:34

Ja, akkor oké:) Mondjuk Velem is volt már ilyen, hogy beutalót kértem Zalaegerszegre az immunológia és genetikára, és persze csak 1 helyre adott papírt. Majdnem nem is lett jó. Most komolyan, mintha először csinálnák:)

Bár én eleve sajna szkeptikusan állok minden dokihoz, sajnos nincs túl sok pozitív tapasztalatom. Remélem ez hamarosan változik!

6255. knana (válaszként erre: 6251. - Zenoli)
2012. máj. 8. 13:41

Nem értettük félre egymást,mert mondtam,h.táppénzre szeretnék menni.Azt mondta,h.a házi orvos ír ki.Mondtam,h.tudom,de ajánlást kell írni Neki.Azt mondta,h.ír egyet,h.igazolja,h.6 hetes vagyok és ő döntse el,h.ki ír vagy sem?


Én is az miatt jelentkeztem be,vagyis ajánlottak be,h.vetélés óta,56,44,100,29 stb.napra jött meg.Azt szerettem volna,h.vizsgáljanak ki.Közbe 56.napon pozit teszteltem.


Sok sikert kívánok Mindenkinek!!!!!!!!!!

6254. berkmo (válaszként erre: 6252. - Andus80)
2012. máj. 8. 12:28

Szia andus!

Igazából én sem értem ezt az embriós dolgot! Lehet, hogy függ attól is, hogy endometriosis-om van! Nem tudom! Nekem ott ezt mondták, ezt kell elfogadnom!

Kicsit félek az újabb gyógyszeres kezelésektől, remélem minden ok lesz majd!

Veled mi újság? Jól vagy?

6253. berkmo (válaszként erre: 6246. - Eroka81)
2012. máj. 8. 12:20

Szia Eroka! Köszi a drukkot!

A Piroskától kérdeztük meg, Ő azt mondta, hogy szerinte érdemesebb kifizetni a 30-at, minthogy egy lombikot elpazaroljunk! Ha nem fizeted a 30-at (csak pár ezret állítólag), akkor viszont valóban köv. lombknak felel meg! De ezt mi inkább kifizetjük!

Nekem először is 2-t ültettek be és most is 2-t fognak, legalábbis Attila ezt mondta!

Hát remélem tényleg sikerrel fogunk járni végre! Jó lenne nagyon! :)))

Most várom a mensimet, ami után Novynette-t kell szednem, majd amikor újra beteg leszek, akkor kell majd mennem T.úrhoz! És kezdjük is a gyógyszerezést!

Úgy izgulok már most!

Amúgy mi újság van Veled? Még melózol? Hogy vagy?

Majd jövök még, mennem kell!

Szép napot!

6252. andus80 (válaszként erre: 6246. - Eroka81)
2012. máj. 8. 09:44

Igen, ez a fagyis dolog már tavaly is így volt.

Bár ezt a két embriós dolgot nem értem, mert én elsőre is 3-at kaptam vissza. Lehet, hogy ez attól is függ, hogy milyen betegsége van az ambernek?

6251. zenoli (válaszként erre: 6250. - Knana)
2012. máj. 8. 09:12

Szia!


A gyakorlati dolgokra sajna én még nem tudok neked válszolni, én új vagyok ezen a területen, de nem lehet, hogy félreértettétek egymást? Azt tudom, hogy nagyon sokan vannak ott mindig, és lehet, hogy siettek ( nem mintha ez mentség lenne, ha esetleg valami probléma lenne), lehet azért nem jó papírt adtak.

Az viszont nagyon jó, hogy sok embernek tudnak segíteni, bár szerintem az attól is függ, mekkora a gubanc odabent, ami így a felszínen nem derül ki egyből, vagy egyáltalán. Nekem azt mondták, hogy a vizsgálatok ingyenesek, kivéve a hormonlabort, de lehet csak azoknak, akik ott kezdik, és fejezik is be? Látod ezt nem tudom. Biztos lesznek itt okosabbak, akik segítenek Neked!

Mindenesetre gratulálok, remélem minden oké lesz Veletek!!!

6250. knana
2012. máj. 8. 08:39

Sziasztok!Én eddig csak jót hallottam ismerősöktől a PRI-ről,de én egyik nap csalódtam.

Egy Barátnőm ajánlott be,mert beszélgettünk,h.1 éve el vetéltem,azóta nagyon fel borult ciklusom.2 dokihoz is jártam,az egyik clostilt írt fel,de közben u.h.nem nézett.Az volt a válasz,h.akinek van 2 egészséges gyereke azt nem nézegetjük.

2 cystám lett,mert túl strimulált.A másik doki műtéttel fenyegetett.Szerencsére el múltak.


Ekkor ajánlotta a Barátnőm a PRI-t.

Amire mentem pozi lett a tesztem.

6 hetes + 2 napos,azt mondták.

Semmit nem láttam belőle a monitoron.

Írtak fel Ultrot a vetélés miatt,vagyis csak a papíromra,mert vényt nem adtak.....

Kértem,h.írjon egy papírt a házi orvosnak,h.javasolja a táppénzt.Erre azt írták rá,h.igazolom,h.6 hetes terhes.Ezt nem fogadta el a dokim,ki írt,de kérjek új papírt.

Lehet azért voltak ilyenek,h.már közben Kismama lettem??

Kivi leszek 16-án milyenek lesznek???

Én csalódtam,de amint írtam biztos azért,h.Kismama lettem közben.


A vizsgálatért kell fizetni?Meg Nektek is csak annyit mondtak,h.pl.16-án kontroll?

Mert én úgy mentem pénteken,h.a Barátnőm mondta,h.fél 9-re és hogy nem kell fizetni,mert az ismije vagyok.

Azt vettem észre,h.azok mentek be előttem akik ott voltak.Akkor gondolom érkezési sorrend van.

Aki már Kismama attól kérdezem,h.u.h képet nem adnak?Ha fizetek érte akkor sem?????


Mindenkinek sok sikert kívánok!

Az egyik Barátnőmnek elsőre sikerült itt a lombik,iker Fiúk lettek,és a Sógoroméknak is elsőre.Egy fiú lett.

Szóval fel a fejjel!!!!!!!!!

6249. zenoli
2012. máj. 8. 08:05

Sziasztok Csajok!


Köszi a támogató szavakat, rám fér:) Kicsit parázok azért, mert szerettem volna elkerülni ezt az egész dolgot ( bár ki nem), félek a hormonbogyóktól, műtétektől, csalódásoktól. De a legfontosabb talán mégis az, hogy nem egyedül kell csinálnom mindezt, a párom maximálisan támogat, segít mindenben, és nem egyszer elmondta, ha nem lehet közös gyerekünk, őt az sem érdekli, mert ő Engem szeret:) Ez azért sokat számít, főleg a napi min. 1x-i sírás, nevetés, utálom magam, minden rendben lesz kombó során, amit képes vagyok előadni. Igazából szeretném tudni, mi nem stimmel velem, csak sajnos azzal is tisztában vagyok, hogy nem az okokat keresik, hanem csak a tüneteket kezelik max., pedig sok esetben nem mindegy. Nekem az imm. eredményemre már elmúlt 3 hónap, hogy várok, eddig semmi, de talán most már hamarosan. Az mitől függ, hogy melyik dokihoz kerülök? Mert én ha a T. dokihoz szeretnék járni, akkor külön mondanom kell mindig?

Annak azért úgy örülök, hogy vannak sikersztorik is, melengetik a kicsi lelkem:)

6248. Kerol72
2012. máj. 7. 22:17
üdv zenoli,szorítok neked,hogy minél hamarabb rendeződjön minden:)
6247. Eroka81 (válaszként erre: 6243. - Zenoli)
2012. máj. 7. 20:34

Először is köszi a gratulációt, remélem hamarosan te is célba érsz :)

Kérdésedre válaszolva az utiköltséges papírt Tapolcán a recepción kell kérni (egy lapon négy rublika van), Piroska kitölti, és viszed magaddal az orvosi vizsgálatra, ott az orvos lepecsételi. Ezután a lap nálad marad. Ha betelt, akkor kitöltöd a kísérőd adatait, majd alul, hogy utalva kéred (én így szoktam és egy hét alatt általában meg is küldik a pénzt) vagy postai kifizetéssel. Majd az illetékes (lakóhely szerinti) OEP-hez leadod. Nem egy nagy összeg, kb 21 Ft km-enként, de mégis jobb, mint a semmi. Ha betelt a papír, akkor utánna kérjél újat!

Hát, amint látom neked is elég bajod van...azért említsed meg tanár úrnak, hogy magad az FSH-d! Szerintem jobb lenne egy kicsit lejjebb tornázni, lehet emiatt sincs mensid. Sőt! Sajnos az immun. eredményre min. 2 hónapot kell várni, mert Debrecenbe küldik az eredményeket! Nekem több, mint 2 hónap múlva jött meg az eredmény, szóval kitartás! Azt is nyugodtan mond tanár úrnak, hogy mire gyanakodsz, és erre nézve ajánljon vagy csináltasson vizsgálatotkat. Bár a hormonvizsgálatokért fizetni kell, nem keveset (db-onként 1500-2500 Ft, ez a tavalyi ár), ha tudod, akkor inkább TB alapon csináltasd!

Kitartás, kitartás és sok-sok türelmet kívánok! Ha bármi kérdésed van, csak írj, aki fent van a fórumozók közül, úgyis válaszolunk rá! :)

Üdv. Eroka

6246. Eroka81 (válaszként erre: 6239. - Berkmo)
2012. máj. 7. 20:24

Szióóó! Örülök, hogy újra itt! :) Jól van, akkor hamarosan újra indultok, ez remek!

Én ezt most nem értem. A kiolvasztásért most akkor 30eFt-ot kell fizetni, és az nem számít újabb lombiknak? Ez milyen dolog? Régebben úgy volt, hogy a stimulálástól a leszívásig majd a beültetésig volt egy lombik, a sima fagyis ET az nem! Na jól van, mindegy, bár itt minden évben új dolgokat hall az ember! Először csak 2 embriót ültetnek vissza...

Gyere és mesélj!

6245. Eroka81 (válaszként erre: 6244. - Kissemi)
2012. máj. 7. 20:20
Ha kéred (kifizeted) nézik a tsh-t, és hozzá az ft3, és ft4 is!
6244. kissemi
2012. máj. 7. 19:58
Sziasztok. Tapolcán néznek a vérvétel alkalmával pajzsmirigyet? Már nem emlékszem rá.
6243. zenoli
2012. máj. 7. 12:07

Sziasztok Lányok!


Én még új vagyok itt, de mivel csütörtökön megyek először Tapolcára, gondoltam csatlakozom, hátha pár okos tanács segíteni fog nekem is az elkövetkezendő remélhetőleg rövid idő alatt, amit ott kell majd töltenünk. Remélem nem baj, ha megosztom veletek az én történetemet:

2011. júniusában mentem el először nődokihoz, mert előtte február óta nem jött meg a mensim. Sosem volt nagyon pontos, az tény, de most már szerettünk volna babát is, ezért kicsit érdekesebb volt, hogy miért nincs már 4 hónapja. Nem írom le hosszan, mi történt utána a fél évben( nagyjából semmi), hormonlabor, de ciklus nem volt ugye, az állítólag jó lett. Ezután Norcolut, Closty 2x, de úgy, hogy félidőben se uH, se semmi. A második Closty adag után újra nem jött meg, de hogy miért, azt még ekkor sem tudtam. Ekkor már december volt. 2012. jan végén elmentem endokrinológushoz, volt vércukor terhelés, hogy inzulin rez. vizsgálat is, azt nem tudom én eldönteni a papírjaimból. Mindenesetre hormonlabort ő is kért, ami 3(!!) hónap múlva jött meg. Ez már nagyon rossz lett, FSH az egekben, stb. Közben megcsináltattam egy lap. műtétet, ami azt mutatta, a petevezetők átjárhatóak, de számos tüsző található a fészkekben, ezt leégették. Én egyből PCO-ra gyanakodtam, de a nődoki mondta, hogy nem, mert semmi tünetem nincs, ami erre utalna ( kivéve a nem létező mensi). Közben még voltunk genetikán, és immunológián Zeg-en, onnan a genetika ok, semmibe nem tudnak besorolni, ami esetleg támpont lehetne, imm. még várjuk. A párom spermamintája, amit még az elején adott nagyon jó, vele minden rendben.

Mivel nagyon rossz eredményt kaptam a második hormonlaboromra, ezért döntöttünk úgy, hogy elég volt a szórakozásból, irány Tapolca, hátha ott meg tudják mondani mi a bajom. ( Most már korai petefészek kimerülésre is gyanakszom, legalábbis az FSH erre utal, bár bízom benne, hogy Tapolcán más eredményt kapok, és megemberelik magukat a hormonocskáim:))Igazából az elmúlt pár hónapban megjártam a poklok-poklát, mivel annál rosszabb nincs, mikor senki nem mond semmit, csak húzogatják a vállukat, az idő meg rohan. Sokan mondják, hogy vannak csodák is, de sajna nem akkor, ha nincs menstruáció:(

A környezetemben 2 emberke jár kezelésre, sajna ott sincsenek eddig pozitív tapasztalatok, szóval minden bizodalmam Tapolcában van. Remélem szerencsét hoz, mert ott nőttem fel, ott élnek a szüleim is még mindig, tehát van hova menni az esetleges kezelések után:)

Erókának és Brygey-nek hatalmas nagy gratula, a többieknek meg nagyon sok szerencsét!!

Kérdeznék is, ha nem gond: mondta az asszisztens hölgy, amikor bejelentkeztünk, hogy kérjünk utazási utalványt. Ezt a háziorvos adja? Kell még Tapolcán kérni bármi más papírt?

2012. máj. 6. 07:40
berkmo, örülök, hogy írtál:) csillag, pancsura, kezek összekulcsolva értetek, csak pozitívan!!! Én még szúrkálódom:) megy tovább a Menopur, és Cetrotide, kedden Ovitrelle, csütörtökön leszívás, és blasztos beültetés kedden. Jobb és bal o-on van két-két tüsző amiben várható petesejt, endometrium 10,3mm. Ennek nagyon örült Tanár úr, azt mondta ez nagyon szép így a stimu alatt eddig. Reméljük a folytatás sem lesz másképp:)
6241. Kerol72 (válaszként erre: 6239. - Berkmo)
2012. máj. 3. 23:21
Én nagyon drukkolok neked,hogy ne legyen szükség a többire,mert már a következő sikerülni fog:)
6240. Kerol72 (válaszként erre: 6238. - Berkmo)
2012. máj. 3. 23:17
Köszönöm a bátorítást,igyekszem összeszedni magam.Igen most lombik jön.És remélem a baba is.
6239. berkmo
2012. máj. 3. 19:33

Helló Mindenki!

Újra vagyok, meg volt a pénteki UH és elbeszélgetés a Tanár Úrral!

Szerencsére minden ok, eltűntek a cisztáim mind-mind, hála! A Tanár Úr szerint minden ok, akár neki is futhatnék a köv. próbálkozásnak!

Megbeszéltem vele, hogy kihagynék egy kis időt, ezért írt fel nekem egy havi Novynette fogamzásgátlót, amit a nemsoká jelentkező mensimkor kell elkezdenem szedni! Majd ha ezután köv. alkalommal leszek beteg, akkor mehetek és kapom is a gyógyszereket! Szurit most nem kapok, mivel a fagyasztott embriókat használjuk el először!

Szóval megtudtam pár infót, tarifát az embrió tranferről!

Pl. az én esetemben 7 embióm van lefagyasztva (2+2+3), amiből először 2-t olvasztanak ki, reméljük felébrednek! (Ha nem, akkor még olvasztani kell hozzá!) - Állítólag megint csak 2 lesz majd beültetve! -

A gyógyszeres kezelés után mehet is a buli!

Az anyagiakról megtudtam, hogy egyszeri összeget kell fizetni ilyen esetben, ami 30 ezer ft. (Ezt az összeget nem muszáj kifizetni, mert állja a TB, ilyen esetben csak pár ezret kell fizetni érte!) DE!!! Ha nem fizetsz és úgy megy az egész cécó, akkor az már újabb lombikprogramnak felel meg! Esetemben a 2. lombiknak!

Szóval én inkább kifizetem ezt az összeget, nem pazarlom el a lombikok lehetőségét, mert az első 5-öt áll a TB, de a többit fizetni kell keményen, aminek összege 250-300 ezer ft!

Szóval érdemes átgondolni mindent, sajnos nem tudhatom mit is hoz még a jövő!

Most mennem kell, majd még jövök! Pusy

6238. berkmo (válaszként erre: 6236. - Kerol72)
2012. máj. 3. 19:16

Szia Kerol! Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült és persze sajnálom a sógornődet is, részvétem! Most már igazán vége lehetne ennek a negatív szériának, remélem valaki már megtöri az 'átkot'!Nagyon jó lenne már!

Kitartás, fel a fejjel, muszáj tovább menni! :)

Tudom nem szép ezt kérdezni, de azt szeretném csak tudni, hogy akkor most már lombikolni fogsz vagy újra inszem lesz?

Azért én azt tudom tanácsolni, amit nekem is mondtak: Az a lényeg, hogy most Neked kell rendbe jönnöd, felkészültnek lenned egy köv. futamra és persze a szervezetednek is helyre kell állnia! Sajnos tudom milyen érzés ez! Mindenképpen jobbulást és mosolygós napokat kívánok! Fel a fejjel, bár tudom, hogy nehéz!!!

6237. csillag30
2012. máj. 3. 09:03
Ero te csináltál otthon elötte tesztet és ha csináltál hányadik napon a beültetéstől számítva?
6236. Kerol72
2012. máj. 2. 22:58
Sziasztok!Hát nekem ma igazán sz...napom volt.Reggel voltam Tapolcán,teszt negatív,így a 3-ik inszem sem sikerült,és ráadásul a sógornőm a szülés elött 5 nappal:meghalt nála a baba,és meg kellett szülnie.Bocs,hogy ilyen negatív híreim vannak,én azért nagyon örülök a kismamiknak,és drukkolok nekik.
6235. andus80 (válaszként erre: 6230. - Eroka81)
2012. máj. 2. 20:17
Na, akkor tőled is kérünk pocakos fotót!!! :))
6234. andus80 (válaszként erre: 6231. - Brygey)
2012. máj. 2. 20:16

Tényleg nem olyan nagy a pocid. :) Bár ezzel a törékeny alkattal nem is bírnál el sokkal nagyobbal. :)))

Én jól vagyok, köszi, épp ma voltam dokinál. Most úgy állunk, hogy méhtükrözés előtti vizsgálatok vannak folyamatban, aztán amint lehet megcsináltatom, és az eredménytől függően azonnal irány a lombik újból. :)

6233. Brygey (válaszként erre: 6228. - Andus80)
2012. máj. 2. 19:34
köszike:)te hogy vagy? mizujs?
6232. Brygey (válaszként erre: 6230. - Eroka81)
2012. máj. 2. 19:34
jah és 2-en vannak ám ... :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook