Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


6291. eduarda (válaszként erre: 6271. - Zenoli)
2012. máj. 19. 14:14
Szia!Nagyon sajnálom a szívem megszakad hogy miért történik ilyesmi.Nekem is petefészek kimerülést állapítottak meg tavaly de idén még müködött 2 tüszővel én nem is tudom mi lesz .Én 29 vagyok a hír engem hidegzuhanyként ért amikor közölték de ősszel megprobálunk ha minden jól megy egy lombikot ha isten is megsegít.KÍVÁNOK MINDENKINEK MINDEN JÓt!!!!
6290. szecsodia (válaszként erre: 6288. - Kerol72)
2012. máj. 18. 23:19
Köszi az infót. Mindenkinek sok-sok szerencsét kívánok. 7,5 éve járok a pri-be. Csak jót tudok mondani róla, igaz a 4 lombikból nekem 3 terhességem sikerült. De kár hogy nem lehet időpontra menni. Ez eleinte kiborított. :)
6289. szecsodia (válaszként erre: 6285. - Eroka81)
2012. máj. 18. 23:15
Köszi a gratulációt, és az infót.
6288. Kerol72 (válaszként erre: 6283. - Szecsodia)
2012. máj. 18. 22:17
Szia.még mindig sokat kell várni,bár néha ki lehet fogni.Korán kell menni,akkor van esélyed rá,hogy hamar végzel.Péntekenként álltalában csúcsforgalom van.
6287. berkmo (válaszként erre: 6282. - Andus80)
2012. máj. 17. 21:20

Szia!

Nem javasolták, mert már volt laparoszkópiám, amit nem tudtak megcsinálni az összenövéseim és az úszógumim miatt! Ezért fel kellett nyitni! Meg hát nem bírom az altatást sem, sajnos! :(

Érdekes ez az eltérő vélemény, nem?

Nekem mindenhol van, sajnos a hasfalamban is, több szervemen! 2009-ben műtét közben derült ki, hogy tényleg endo, ez okozta az összenövéseket is! Ja! És sajnos nem használt a gyógyszeres kezelés, ezért kellett lapar, ill. hasi műtét!

Remélem a jövőben szerencsésebbek leszünk!

Minden jót Neked is és szorítok, hogy minden oké legyen! Vigyázz magadra!

6286. berkmo (válaszként erre: 6279. - Aazsuzs)
2012. máj. 17. 21:12

Szia!

Köszi, hogy szurkolsz!

Nem egy formán diagnosztizálják az orvosok az endo-t, ezért szerintem más képet is mondanak a továbbiakkal kapcsolatban!

Az altatást én nem igazán bírom, megvisel! A petesejt leszívásom is reggel fél nyolckor volt és csak fél háromkor engedtek haza, addig feküdtem! Prótáltam felkelni, de függőleges helyzetben szédültem, görcsöltem és majdnem ájuldoztam! :(

Közvetkezőnek fagyasztott embriókat ültettetünk vissza, mert van 7 lefagyasztva! Várom még a mensit, és majd ezutáni mensikor kell mennem elkezdeni a gyógyszeres kezelést az előkészítésre! Tehát pontos dátumot nem tudok!

6285. Eroka81 (válaszként erre: 6283. - Szecsodia)
2012. máj. 17. 19:36
Gratulálok a picurhoz! :) Igen, még mindig nagyon sokat kell várni, nagyon sokan várnak a csodára. De ha reggel időben mész, akkor talán nem kell olyan sokat várni!
6284. sztike80
2012. máj. 17. 10:53

Sziasztok!


Lenne egy kérésem, ha valaki szeretne egy alig használt, tényleg jó állapotban lévő ikerbabakocsit venni, szóljon, mivel eladnánk! Ha érdekelne valakit részlet is, írok emailt, küldök képet is, meg leírást!

előre is köszike

6283. szecsodia
2012. máj. 16. 23:23
Sziasztok! Én 3 éve jártam utoljára a priben, a 4. - sikeres - lombikom volt és készülök az 5.-re. Szeretnék még egy babát. Érdekel van-e változás a házirendben. Még mindig nem lehet időpontot kérni, ott kell tölteni a délelőttöt? Mindenkinek sok sikert kívánok.
6282. andus80 (válaszként erre: 6276. - Berkmo)
2012. máj. 15. 09:34

És nem javasolták Tapolcán a lapart????? Egyébként furcsa, mert amikor nekem is kiújult, T. doki azt mondta, ne foglalkozzunk vele, Cs. doki meg azt, hogy addig ne vágjunk bele a következő lombikba, míg ott van.....

Igen, a türözést hüvelyen keresztül csinálják, ha nincs ott semmi, akkor egy 10-15 perces dolog az egész. Nem félek tűle, volt már két laparom, ami 2 órás volt, meg ugye 3 lombik, így összesen már 5-ször altattak, és soha nem volt semmi gondom.

6281. Kerol72
2012. máj. 14. 19:55
Hát csajok,megjött a nemvárt.Most már biztos,hogy lombikra megyek.
6280. Kerol72 (válaszként erre: 6271. - Zenoli)
2012. máj. 14. 19:52
Nagyon sajnálom:(Szerintem nézesd meg másik orvossal is,még ne add fel,lehet,hogy petesejt donorral,lombikkal még lehet babád.Küldök egy nagy ölelést.
6279. aazsuzs (válaszként erre: 6278. - Berkmo)
2012. máj. 14. 07:47

Szorítok Nektek, hogy mihamarabb jöjjön a baba!!:)

Az endod hol van/volt? Lehet akkor csak az endó is elég, hogy egyből lombikot kezdjenek el...?

A méhtükrözést hüvelyen keresztül csinálják. Engem altattak, mert a méhemben volt egy nagy behúzódás és azt vágtá ki lézerrel...


Mikor lesz a következő lombik?

6278. berkmo (válaszként erre: 6258. - Aazsuzs)
2012. máj. 13. 20:17

Szia! Nekem is kimaradt az inszem teljesen és ezért csak pár vérvizsgálatot, többszöri hormon szint mérés után elkezdtük a gyógyszeres kezeléseket, amikkel meghoztunk a mensimet, ami nálam soha nem volt rendszeres (kivéve, amikor fogi gátlót szedtem)!

Műtét után 1,5-2 év sikertelen próbálkozás után az orvosom tanácsára mentünk a PRI-be és Tapolcát választottam, nem Győrt, amit persze nem is bántam meg!

Minden addigi orvosi papírt vittem magammal és a Tanár Úr csak annyit mondott, hogy van itt gond bőven és azt kell, hogy mondja, szerinte egyből lombikkal kell próbálkoznom! Persze ezt elfogadtam, mivel nincs sok esélye az inszem sikerének! Méhtükrözésem még nem volt, nem is tudom hogyan csinálják!

Rendszeres ellenőrzés mellett elkezdtük a felkészítést lombikra és go szurik sorozata, majd leszívás, beültetés!

Sajnos eddig kevés sikerrel!

DEEEE! Reméljük nem lesz mindig így!!!

Kitartás!!!:)

6277. berkmo (válaszként erre: 6271. - Zenoli)
2012. máj. 13. 19:48

Szia!


Szívből sajnálom és minden jót, kitartást! Ne add fel, talán akad valamiféle megoldás, ami nálad is lehetséges lesz!

Kívánok minden jót és persze jelentkezz, ha beszélgetni lesz kedved!

Vigyázz magadra!

6276. berkmo (válaszként erre: 6257. - Andus80)
2012. máj. 13. 19:35

Szia!

Reméljük minden ok lezs!

Az Endom kiújult újra, Tanár úr mondta, hogy attól vannak puffadásaim és görcsökkel kisért szorulások!

Azért próbálom kezelnimindezt, a légbuborékokkal együtt! Bár most enyhébbek a tünetek!!!

A tükrözést is hüvelyen keresztül csinálják? Nem vagyok túl tájokozott, bocsi!

Nem izgulsz vagy félsz?

6275. Eroka81 (válaszként erre: 6271. - Zenoli)
2012. máj. 11. 20:35
Sajnos a petefészek kimerülés nincs korhoz kötve, és ezt nem minden orvos ismeri fel, pedig vannak jelei. Egy vérvétel, hormonlabor csomó minden kiderül és ebből az orvosnak tudnia kell, hogy mi a helyzet.
6274. Eroka81 (válaszként erre: 6271. - Zenoli)
2012. máj. 11. 20:33

Ez most tuti? Ez most lesújtott!

Zala megye? Mit várjon az ember...?

Figyi, nem akarok bele szólni, meg semmi közöm hozzá... a petesejtdonor nem merült fel nálatok? Esetleg családból valaki tudna adományozni petesejtet?

6273. aazsuzs (válaszként erre: 6271. - Zenoli)
2012. máj. 10. 16:23

Neee, ez biztos??Nem lehet, hogy itt nézték el??

Ne add fel, lehet nem is úgy van, ahogy azt ma mondták!Elmész másik dokihoz is?

6272. zenoli
2012. máj. 10. 14:59
Bocs, Fanni a másik oldalon van, nézzétek el nekem, hogy összekevertem:)
6271. zenoli
2012. máj. 10. 14:57

Sziasztok csajok.

Most voltam Tapolcán, sajnos nem lehet gyerekem. Korai petefészek kimerülést diagnosztizált a Doki, el vannak sorvadva a petefészkeim, a méhem.

Ami furcsa, hogy 2 hónappal ezelőtt a laparos műtétnél még azt írták az orvosi leírásba, hogy megnagyobbodott petefészek, normális méh.

Szóval valaki valamit nagyon elnézett.

Teljesen össze vagyok törve, az orvosokról maximálisan az a véleményem ( Tapolca kivételével), hogy egy lehúzó, kapzsi, szemét alak mindegyik. NAGYKANIZSAI KÓRHÁZBA SOHA NE MENJETEK!!!!

Ezt ezúton üzenem mindenkinek, mert az életemet tették tönkre, hogy nem vették észre időben a dolgot. Amikor anno ott rákérdezetem nem lehet-e ez a bajom, a válasz: Á, maga még fiatal ahhoz(????!!!)

Kész vagyok teljesen, az életemnek nincs értelme, elvették az esélyemet a teljes családra.

Nektek azért kívánok sok-sok sikert, és kitartást, Fanninak meg pozi tesztet péntekre.

6270. Kerol72 (válaszként erre: 6265. - Brida)
2012. máj. 9. 19:42
A clostit a mesi 3-ik napján kell elkezdeni,napi 1 tb.öt napig,a mesi 10-ik napján uh.és akkor mondják meg,hogy mikor adja be a tüszőrepi szurit,és mikor megy inszemre(36-40 óra mulva)
6269. andus80 (válaszként erre: 6264. - Zenoli)
2012. máj. 9. 17:38
Nekem két laparom volt, mindkettő után adtak GnRh szurit. Ennek az a lényege, hogy teljesen leállítja a petefészek működését, így nincs memzesz, és így az esetlegesen bent maradt nyálkahártya, ami rossz helyen tapadt meg, elsorvad. Nekem mindkét alkalommal fél évig ment ez. De van akinek nem szurit adnak, hanem fogigátlót.... de lehet, hogy neked még nem volt annyira előrehaladott, azért nem mondták. :)
6268. csillag80 (válaszként erre: 6265. - Brida)
2012. máj. 9. 16:38
mensi 3. napján kell kezdeni (első nap, mikor már normálisan megvan, nem csak pötyög, ha du/este jön mg, az 0. nap)
6267. brida
2012. máj. 9. 12:14
Köszi! :)
6266. zenoli (válaszként erre: 6265. - Brida)
2012. máj. 9. 12:13
Szerintem hívja fel a tesód őket, az a biztos...
6265. brida
2012. máj. 9. 12:05
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? A húgom ma volt a PRI-ben és azt mondták neki, hogy szedje a clostilbegyt- et, és nem tudja, hogy a menstruáció harmadik napján vagy a menstruáció utáni harmadik napon kell kontroll uh-ra jelentkeznie. Nekik inszemináció lesz. Megtudnátok mondani azt is, hogy a kontroll uh után mennyi idővel lesz az inszemináció?
6264. zenoli (válaszként erre: 6262. - Andus80)
2012. máj. 9. 11:34

Milyen kezelést kellett volna, hogy adjanak, erről nem tudok:O

Nekem csak simán azt mondták, na most lehet simán terhes leszek egy-két hónapon belül. Hát ja, nem úgy lett.

6263. zenoli (válaszként erre: 6262. - Andus80)
2012. máj. 9. 11:33
Igen, nekem is rajta van a zárójelentésen. Ami még jó tanács, én is valahol úgy olvastam, hogy érdemes külön kérni ORVOSI LEÍRÁS-t, mert azon sokkal részletesebben rajta van minden, nem csak az alap dolgok. Maguktól ilyet nem adnak, kérésre is csak úgy, ha nagyon ragaszkodsz hozzá. Én a laparos műtétem után kértem, hát valóban sokkal részletesebb, mint a záró. A záró ugye a betegnek készül, az orvosi leírás meg a többi dokinak. Ha esetleg ezzel tudtam újat mondani:)
6262. andus80 (válaszként erre: 6261. - Zenoli)
2012. máj. 9. 09:49

Hát nálam ez valahogy nem jutott eszükbe, hogy megcsinálják.... legalábbis úgy gondolom, ha lett volna, akkor a zárójelentésen rajt kellene, hogy legyen.

Ezek szerinte nem kaptál kezelést a műtét után.....

Doki ügyben sajna nem tudok segíteni....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook