Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


6111. Eroka81 (válaszként erre: 6110. - Berkmo)
2012. márc. 29. 19:06

Hűű, ez tök jó! Nekem is 10 mm volt az endom, vagy 8,8? Valahogy így. Az nem baj, ha görcsölget a pocid, és fel vagy puffadva, ilyenkor előfordul. Hűűű, lesznek ott ikrek :))) Nekem beülti után már másnap elkezdett görcsölni a hasam, be is paráztam, hogy úr isten mi lesz most velem.. aztán tessék, itt vannak a srácok!

Pihenj sokat!!!

6110. berkmo
2012. márc. 29. 18:55

Sziasztok! Na megvolt ma délelőtt a beültim! Volt UH-m is, minden ok, van sárgatestecském is, az endom 10 mm, úgyhogy már csak a csodára várunk!

Tényleg kettőt ültettek csak be, midkettő 8 sejtes volt beülti előtt! 7-et fagyasztattunk is, szóval maradt bőven! :)

Nem volt semmi gond, minden rendben zajlott le!

Csak azt vettem észre, hogy kicsikét görcsölget a pocim és fel is vagyok puffadva! Ez jó, ugye?

Egyébként hármunknak volt ma beültije! Egyikőnknek ültettek csak egyet vissza, mert nem lett neki több sajnos! Kettőnknek csak kettőt ültettek, mindketten fagyasztattunk is!

Most visszadőlök pihizni, megfogadom Kerol tanácsát! Vigyáznom kell! :)

Kerol, Andus Veletek mizu?

6109. newlife101 (válaszként erre: 6103. - 35486a5042)
2012. márc. 29. 11:42

Én megcsináltatnám a helyedben a hsg-t!!!

De mégis mit jelent hogy lassúak? Azért bizonyos szinten azon is lehet segíteni valami Fer14 szedésével, de nem tudom így, hogy pontosan milyen eredményt mondtak nektek, annyira rossz???

6108. Belial (válaszként erre: 6099. - B2406a9ec5)
2012. márc. 29. 10:42
:) ez biztató! már nem is félek annyira, köszi! :)
6107. andus80 (válaszként erre: 6103. - 35486a5042)
2012. márc. 29. 08:16

Szia!


Az, hogy a férjeddel van gond, még nem kizáró ok, hogy veled nincs. A minimum, hogy néznek hormonszintet. Ha elmentek Tapolcára, és kiderül, hogy a férjeddel van gond, tuti, hogy nem fogják javasolni a Hsg-t. Neked kell eldöntened, hogy a biztonság kedvéért bevállalod e, vagy sem. :)

6106. Kerol72 (válaszként erre: 6103. - 35486a5042)
2012. márc. 28. 22:45
Szerintem mennyetek Tapolcára,ott majd segítenek
2012. márc. 28. 22:32
de miért van az, hogy valakinél nem csinálják meg, valakinél meg igen?
6104. b2406a9ec5 (válaszként erre: 6103. - 35486a5042)
2012. márc. 28. 22:25
Szia, tőlem például kérték az átjárhatóságit, pedig egyből lombik volt.
2012. márc. 28. 22:10

Lányok ,segítséééég

Én már nem tudom mi legyen....

remélem nem haragszotok, hogy megint csak így betörök hozzátok.

Nem tudom.Voltam nőgyogyinál, ő azt mondta hogy csinál egy petevezeték átfúvást. Viszont Tapolcára járt az egyik "ismerősöm"( ő már pocakos), aki azt mondta ,hogy ne csináltassam meg az átfúvást, hanem menjek el Tapolcára, lehet hogy felesleges nekem. felhívtam Tapolcát, ahol azt mondták , hogy lombik van HSG nélkül is. Odamegyek, páromat, és engem is kivizsgálnak, aztán majd mondják a köv. lépést. Én azt nem értem, hogy a nőgyogyim rögtön átfúvást havasolt, nem is vett vért, se kenetet...semmit.

Azt nem tudom eldönteni, hogy csináltassam meg HSG-t, vagy inkább menjek Tapolcára, hogy ők mit mondanak. Férjemnél vannak gondok, neki lassúak a katonái..

Ti mit ajánlotok?? Babát már nagyon szeretnénk, idén pocakos szeretnék lenni :((

6102. Eroka81 (válaszként erre: 6096. - Brygey)
2012. márc. 28. 21:34
Atya ég! Hogy megy az idő! Már szép nagyok vagytok :)
6101. Eroka81 (válaszként erre: 6098. - B2406a9ec5)
2012. márc. 28. 21:34
Ne aggódj! Most már így konyha nyelven nekem is érthető :) Az egyik ismerősömnél volt ilyen probléma, mondjuk nekik inszeminációval sikerült a baba. Nektek is összejön :)
6100. Kerol72 (válaszként erre: 6092. - Berkmo)
2012. márc. 28. 20:44
Akkor csak pihengessél,mikor lesz beültetés?
6099. b2406a9ec5 (válaszként erre: 6090. - Belial)
2012. márc. 28. 19:46
Szia, én is nagyon be voltam tojva ettől a vizsgálattól, de inkább kellemetlen volt, mint fájt, pedig nekem csak az egyik oldal átjárható.
6098. b2406a9ec5 (válaszként erre: 6091. - Pancsura76)
2012. márc. 28. 19:45
Köszi, hát azért ez elég ijesztőnek hangzik. De remélem ha erre kapok gyógyszert, megoldódik a probléma.
6097. andus80 (válaszként erre: 6096. - Brygey)
2012. márc. 28. 17:37

Örülök, hogy jelentkeztél, már rég írtál... irgumburgum!!!

Már félidős vagy.... nem semmi.... rohan az idő... nemsoká szülsz, aztán meg Ero, és mind követünk sorban. :))

6096. Brygey
2012. márc. 28. 16:55

Na sziasztok!

voltunk tegnap dokibácsinál, kisfiam hatalmasat nőtt. . . legalábbis szerintem :)

egy héttel előrébb jár , mint a kora, tegnap voltunk 21hét 5 napnál, de a baba 22 hét 5 nap. még maradt a szülési dátum, aztán majd meglátjuk :)

mocorgott, rugdalózott, rendesen hullámzott a hasam uh közben. kérdezte a doki, h mindig ilyen aktív?mondtam, h nem még aktívabb :)

megnézte a szívecskéjét, vagy 5 percig, már kezdtem megijedni, de mondta csak alapos :)minden rendben vele, nagyon szépen áramlott a vér a szívében :)

jah és a kuki még megvan :)

kaptunk egy képet fekete fehér, majd felrakom :)

6095. newlife101 (válaszként erre: 6090. - Belial)
2012. márc. 28. 14:50

Nem biztos, hogy fájni fog, attól függ....

De azért nem kellemes.

2012. márc. 28. 14:49

Sziasztok!



Aki még nem látta, annak mondom, hogy jöhet a klubba, oda is lehet írni :)))))



Azt csak mi látjuk



[link]

6093. andus80 (válaszként erre: 6092. - Berkmo)
2012. márc. 28. 10:54
Erről én még nem hallottam.... mármint, hogy elsőre csak kettőt lehet. Nekem 3 volt akkor is. Meg szerintem itt még sok mindenkinek. :)
6092. berkmo
2012. márc. 28. 10:09

Nem tudom, hogy miért csak kettőt lehet! Tegnap érdeklődtek az én kicsikéim felől és akkor mondta az Attila az embriológián! Azt kérdezte, hogy mennyit szeretnénk beültettetni, és én mondtam, hogy mi 3-ra gondoltunk! Erre Ő azt mondta, hogy első alkalommal csak kettőt tehetnek vissza!

Kerol! Állítólag van aki rosszul van a leszívástól! Volt hétfőn egy szobatársam, aki azt mondta,hogy korábban volt olyan, aki kiabált a fájdalomtól! Nekem inkább görcseim voltak, haspuffadás, kicsi vérezgetés! Igazából csak akkor volt komolyabb problémám, amikor fel kellett ülnöm vagy állnom! Tehát vizszintben nem volt gondom! De már jól vagyok én is! :)

Ezt ne úgy fogd ám fel, hogy most neked is ilyen rossz lesz! Sajnos előfordul, de az esetek túlnyomó részében tünetmentesek a leszívások! Kisebb görcsök persze természetesnek számítanak!

Akkor majd felrakom a bogyókát holnap reggel is, de akkor már 3-at kell!

Na most visszapihenek kicsit! Jók legyetek, majd jelentkezem még! :)

2012. márc. 28. 08:27

Kedves Tina!Ezt találtam Neked a ZMK honlapján:

2003-ban Immunológiai szakrendelésünkön elindítottuk a meddő párok - más okkal nem magyarázható - sterilitása/infertilitása hátterében megbúvó autoimmun betegségek irányában történő kivizsgálását. Nőknél keressük a szisztémás autoimmun betegségek közül az antifoszfolipid-szindróma (APS), illetőleg a szervspecifikus kórképek közül az autoimmun thyreoiditis, továbbá a coeliakia jelenlétét. Emellett a párok mindkét tagjánál spermium elleni antitest meghatározás is történik.

Az APS fokozott véralvadékonysággal járó állapot, melyre jellemző az ismétlődő artériás és/vagy vénás trombózisok, embóliák előfordulása. Terhesség kapcsán a méhlepény kialakulása - vagyis a megtermékenyült petesejt megtapadása - zavart szenvedhet, vagy a már kialakult méhlepényben az erek elzáródhatnak. Ezek vetélést, koraszülést, halvaszülést, kissúlyú újszülöttet, valamint az anyánál toxaemia kialakulását idézhetik elő. A diagnózis kimondáshoz egy klinikai tünet, továbbá az anti-cardiolipin (aCl) antitest vagy a lupus antikoaguláns (LA) kétszeri pozitivitása szükséges. A terhességi morbiditások kialakulásában azonban ritkább anti-foszfolipid antitestek (úm. béta2-glikoprotein I, foszfatidil-szerin, prothrombin, annexin V elleni auto-antitestek) is szerepet játszhatnak, ezért ezek vizsgálata is fontos. APS igazolódásakor a tervezett terhességet megelőzően az anyánál véralvadásgátló kezelés - rendszerint acetil-szalicilátot és/vagy fenntartó dózisban LMWH-t - beállítása szükséges, melyet a szülésig folytatni kell.

Remélem hasznát veszed majd....Üdv.

6090. Belial (válaszként erre: 6084. - Eroka81)
2012. márc. 28. 08:20

Köszi a választ!

Igen, ma megyek a nőgyógyászomhoz, és megbeszélem vele, hogy csináljuk meg a petevezeték viszgálatot...eddig féltem tőle egy picit, mert mindenki azt mesélte róla hogy fájdalmas, de már nem érdekel, babát szeretnénk!!! :))

6089. Kerol72 (válaszként erre: 6078. - Berkmo)
2012. márc. 27. 21:33
nagyon szupi,hogy ilyen szép számmal sikerült összehozni.ez gyakori,hogy valakit ennyire megvisel?Miért kaptál infúziót?Mindenki kap?Pihizz sokat.
6088. Eroka81 (válaszként erre: 6086. - Berkmo)
2012. márc. 27. 21:28

Mi van??? Csak kettőt??? Miért is??? Én ezt nem értem... Ez most valami új?

Persze, használd a golyókat, úgyis kiöblítenek elötte...

6087. andus80 (válaszként erre: 6086. - Berkmo)
2012. márc. 27. 20:46

Persze, ne hagyj ki egyet sem!!!!

Miért csak kettőt tehetnek vissza?????????

6086. berkmo
2012. márc. 27. 20:13

Az az igazság, hogy első lombikom lesz és csak kettőt tehetnek vissza! A többit meg lefagyasztatjuk és később jól fog jönni!

Egy valamit elfelejtettem megkérdezni a Tanár Úrtól! Ha megyek csütörtökön beültire, akkor is fel kell helyeznem a hüvely bogyót?

Amúgy nagyon köszönöm a drukkokat! :)

6085. Eroka81 (válaszként erre: 6078. - Berkmo)
2012. márc. 27. 20:06

Wow! Szép eredmény!!! Nagyon ügyes vagy! Pihenjél és igyál nagyon-nagyon sokat. Amikor már úgy érzed, csömöröd van az ásványvíztől... muszáj inni! Egyél sok csirke husit, halat, az is sokat segít! Mennyit kértek vissza?

Szorítok ám!!!

Pff! Ma nagyon sokáig dolgoztam... úgy vonszoltam magam... ez a nap nagyon brutkó volt! Meddig dolgozom? Nos, amíg a dolgaimat lerendezem, úgy kb. július vége, de lehet augusztus vége lesz. Bírom, de nehezen!

6084. Eroka81 (válaszként erre: 6075. - Belial)
2012. márc. 27. 20:03
Nem, egyáltalán nem korai! Nyugodtan jelentkezzetek be, viszonylag gyorsan kaptok időpontot. Bár azon a petevezeték átjárhatóságin elgondolkodnék... Lehet, csak az a "probléma".
6083. Eroka81 (válaszként erre: 6080. - B2406a9ec5)
2012. márc. 27. 20:01
Látod! Ugye-ugye!!! Én megmondtam, hogy érdemes lenne elmenni. Nekünk is a 2. után javasolta Attila a biológus, és tessék, pm bajok! Húú, ez nem tudom mi akar lenni, de ha jön Newlife vagy Pancsura kielemezik neked biztos! Lehet kapsz rá valami bogyót, lejjebb megy az érték, aztán minden oké! Nyugi, minden rendben lesz! Látod, én is futkoztam össze-vissza, aztán összejött! Duplán :) Szóval ne kenődj el, lényeg, hogy kiderült, hogy valami nincs rendben. Kezelik és összejön az a babó! :)
6082. andus80 (válaszként erre: 6078. - Berkmo)
2012. márc. 27. 19:24

Örülök, hogy a kezdeti nehézségek ellenére már jól vagy. :)

És hányat kértek vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook