Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


2009. szept. 14. 11:16

Sziasztok!

Hát én sem tudok túl sokat a Pco-ról, bár már sokszor átböngésztem a netet! Szerencsére nem az összes tünet jelentkezik nálam, de ezek is éppen elegendőek! Igazából a cisztás petefészkek, meg ahormonszinteltolódások, meg enyhébb pattanásos bőr. Szóval elég nehéz, de remélem tudnak ott segíteni! Még a férjem eredményére várnunk kell, ott nem tudom van-e gond! De remélem nincsen! Egy kérdés, ha valaki először kerül egy adott orvoshoz, én pl. Dr Csongrádyhoz kerültem, akkor most már mindig ő lesz a dokim, vagy mindig máshoz kerülök???

sziasztok

2009. szept. 13. 14:48

Sziasztok Drága Sorstársak!

Vroni köszönöm kérdésed, igen voltam vérvételen, és képzeljétek már kedden mehetünk is az összegző randira :-) Nagyon izgulok, hogy mit fog mondani Dr. Török, remélem megint jók lesznek az eredmények és jöhet az inszem :-) Ha már könyveket emlegettél...Lelki köldökzsinór...ámulatbaejtő, csak ajánlani tudom mindenkinek, baba-mama kapcsolatanalízisről szól, csodálatos! Remélem, hogy mindenkinek megtalálják a gyógymódot Tapolcán, bár Én nem sokat tudok erről a Pco-ról, csupán annyit, hogy bekever a mensesbe és hogy gátolhatja a teherbeesést. Amúgy erre a (sajnos egyre gyakoribb) betegségre van valami "csodaszer", bogyó vagy étrendváltoztatás, ilyesmi? Bocsi, ha tudatlannak tűnök,de ebben a témában tényleg nem vagyok járatos!

Pusz

19. ee02af809f (válaszként erre: 18. - Vroni)
2009. szept. 12. 15:04

Szia!

Én teljesen új vagyok itt, de mi is most kezdtük el a tortúrát. Mi pont 09.-én voltunk ott először, és én is Pco-s vagyok. Remélem tudnak ott rajtam segíteni,én bizakodó vagyok. Még csak a kezdeti viszgálatokon vagyunk túl, eredményekre várunk! Legközelebb október elején kell mennünk. Szívesen várom a sorstársak véleményét, és hogy erőt adjunk egymásnak!! Üdv mindenkinek

18. vroni
2009. szept. 9. 21:48

Sziasztok!

Már egész rég írtam, de visszamentem dolgozni és be kell hozni a "lemaradást"! De látom, nem csak én vagyok "behavazva"! :-)

Kata! Voltál vérvételen? Mikor kell legközelebb menned?

Megnéztem tanácsotokra a vonzás törvényét, remélem többször állok hozzá én is pozitívan a dolgokhoz. :-) Egyébként Nekem a főnököm ajánlott egy könyvet, ami szintén a pozitív gondolkodást segíti: Rhonda Byrne: The Secret/A titok. Még nem értem a végére, de nagyon sok igazság található benn. El sem hittem volna.

Nálam még a helyzet változatlan, menszeszem sehol. Pedig nagyon bizakodó voltam, hogy megjön. :-( Jövő hétfőn letelik a 3 hét, időpontot kell kérnem, és megint mehetek, és a helyzet még mindig változatlan. Nagyon reméltem, hogy ettől helyreáll minden, de miért is lenne minden olyan egyszerű. :-(

Puszi Nektek!

17. virag0406 (válaszként erre: 16. - Vnékata)
2009. szept. 2. 14:58

Még nem döntöttünk,csak beszélünk róla hogy szeretnénk tesót.A dokival már beszéltünk Ő azt mondta minél előbb.

A vonzás törvénye szerintem is jó!Fő a pozitív hozzáállás!

Kata,Vroni!Meglesz a "gyümölcsötök".Ha nem sikerülne soha ne adjátok fel.Én majdnem feladtam,de hála Istennek lelkiismeretfurdalásosom lett,hogy mi van ha...

2009. szept. 1. 19:31

Szia Kedves Vroni és Virág!

Az ART már fél siker, ezt még dr.CS. mondta nekünk, mivel Férjem lapjára is ez került az első vizsgálatok alkalmával. Ez azt jelenti, hogy igazából természetes úton is képes gyermeket nemzeni, férfiaknál ennél nincs is jobb eredmény! Én is nagyon örülök Virág mondatának,miszerint Tanár Úr nem az a feladós típus, biztos mindent megtesz értünk! Kedves Virág, beültetés januárban vagy februárban? Tudsz már valami konkrétat?

Vroni sajnos nem tudom, hogy pontosan hogy is zajlik az inszeminációra való felkészülés?! Még pár nap és megjön(isten lássa lelkem, sohasem vártam még így), aztán kell mennem a harmadik napi vérvételre, utána (mikor eredmények készek)lesz egy "összegző tali", ahol is Dr. Török elmondja hogyan tovább, de reménykedek, hogy ezután, a köv. peteérésemnél már megcsinálja :-D (húúúú, esküszöm még jó volt leírni is, annyira örülök, hogy elindultunk ismét,és kivételesen pozitívan állok hozzá) Erről jut eszembe csajszik, hogy ajánlottak nekem egy oldalt, ami segít abban, hogy ne görcsöljünk rá a dolgokra, illetve könnyebben menjen, hamár így kell lennie:

AVonzásTörvénye.hu GYEREKET AKAROK! szerintem érdemes elolvasni, hasznos és elgondolkodtató!

Puszi Nektek!

15. vroni
2009. szept. 1. 19:10

Virág! Nagyon jó, hogy vagy nekünk! :-) Belőled sok energiát lehet nyerni. Köszönöm!

Én valamilyen szinten megnyugodtam ettől, hogy a Tanárúr "Csak akkor adja fel ha már egy fikarcnyi esélyed sincs. Akkor kíméletesen megmondja hogy nincs tovább." Remélem, erre a mondatára nagyon kevésszer kerül sor, és nem nekünk fogja mondani.

14. vroni (válaszként erre: 11. - Vnékata)
2009. szept. 1. 19:06

Szia!

Sok minden nem történt tegnap a férjem vizsgálatainál. Here, prosztata, hólyag uh. volt neki, ahogy elmesélte, meg megint vettek tőle vért, mivel amikor vettek tőle, azt elintézték úgy, hogy vizsgálat nem történt labor hiba miatt. De mondták neki, hogy csak a doki ragaszkodik hozzá, egyébként nem igazán szükséges. Úgyhogy Vele minden rendben, ART-ra kész, csak azt nem tudom, az mit jelent. Gondolom azt, hogy inszemináció, vagy lombik esetén használható. Gondolom neki ennyi volt, én meg még járogathatok, ki tudja meddig. Tudom, csak addig, míg baba nem lesz.

Remélem jók lesznek az eredményeitek, gondolom a Te vérvételed eredményétől függ, ami úgy 1 hónap, nem? És jöhet is az inszemináció, 1 lépéssel előrébb lehettek. Arra van vmi rákészülési idő, vagy az összesítés után az első peteérésnél megcsinálják?

2009. szept. 1. 14:30
Ja! Én is Tanárúrhoz jártam.Csak akkor adja fel ha már egy fikarcnyi esélyed sincs.Akkor kíméletesen megmondja hogy nincs tovább.
12. virag0406 (válaszként erre: 4. - Vnékata)
2009. szept. 1. 14:28

Szia!

Nyugodtan én is így másoktól merítettem erőt!

Probléma?Igazán semmi.Ismeretlen eredetű.(volt)

Most ha a jó Isten és a gazdasági válság megengedi akkor szeretnénk egy kistestvért,januári vagy februári beültetéssel.

Egyszersmind:TAPOLCÁN NAGYON JÓ CSAPAT VAN!

Szakképzettek,emberségesek,lelkiismeretesek,stb....

11. vnékata (válaszként erre: 10. - Vroni)
2009. aug. 31. 18:30

Szia!

Már hétfő van, úgyhogy inkább Te mesélj, milyen vizsgálatokat végeztek a Férjednél? Uramat az első procedúrán a köv.-ben részesítették :-D

spermium vizsgálat, vérvétel, andrológia, semmi egyéb.Tudod mi azért hagytuk abba, mert mikor megmondták, hogy biológiailag semmi baj sincsen, kicsit megnyugodtunk, ezt is javasolták, magyarul időt adtunk a természetnek. Most csak annyit mondot kedves Dr. Török, hogyha megint jók lesznek az eredmények, akkor inszemináció!! (amit már nagyon várunk) Egyébként nem érdekelte, hogy miért kértem át magam hozzá..

10. vroni (válaszként erre: 9. - Vnékata)
2009. aug. 28. 14:25

Szia!

Igen, a stressz. De mit tegyen ellene az ember?!

Én is a Dr. Török-höz járok, szerencsére én legelső alkalommal hozzá kerültem, később ismerős is őt ajánlotta. De bejelentkezéskor is hallottam már, hogy vki a Dr. Cs-hoz járt és átkérte magát a Dr. T-höz.

Nekünk a 2 mintára azt mondták, hogy azért kell, mivel az 1. ott kellett "produkálni" és a 2. otthonról vihető, mivel 1,5 óra alatt odaérünk és itthon nyugodtabbak a körülmények és hátha jobb minőségű lesz a minta. Férjednek milyen vizsgálatok voltak? Mivel az én férjem vizsgálatai hétfőn lesznek, és fogalmunk sincs, miket csinálnak Vele.

Tapolcán sajnos nem csinálnak lapart, mivel se ügyelet, se hétvége, se bennfekvés nincs (szerintem, bár a lombikot nem tudom, hogy oldják meg). Dr. Török Pécsen van 1 héten 1-szer és úgy gondoltam (miután már megkaptam a helyi kórházba a beutalót), hogy jobb lenne, ha mégiscsak Ő csinálná, mivel biztos többet csinált már és jobban ért hozzá. De nagyon segítőkész, aranyos volt, nem bunkózott a telefonba se, mikor mondtam neki, hogy mi a helyzet, mégis azt szeretném, ha ő csinálná. Meg a kórházba is nagyon rendes volt.

Mivel a petefészkeim policisztásak voltak, így kellett rá lyukakat égetni, hogy ott ki tudjanak jönni (asszem) a cisztává alakult tüszők. Vagy vmi ilyesmi.

És most Nektek nem is javasoltak még semmit? Nem kérdezték, hogy miért hagytátok egyszer már abba? És hogy miért váltottatok dokit?

9. vnékata (válaszként erre: 8. - Vroni)
2009. aug. 27. 19:02

Szia!

Azt mondták, hogy talán a stressz végett késlekedik a picur(persze ezzel nem nyugtattak meg minket)...Dr. Török az orvosom, és nagyon megvagyok vele elégedve,Te kihez jársz? Először Dr. Cs. volt a dokink, hát Vele sem volt különösebb gond, de valahogy nem jött be a stílusa...A férjednél két mintavétel? Ez érdekes, mivel Uramnak először is és most is csak egyszer kellett mintát adnia, de gondolom ez mindenkinél más-és-más. Lapart Tapolcán csinálták?Pontosan mit takar hogy raktak pár lyukat a petefészkeidre, ez segít?

8. vroni (válaszként erre: 7. - Vnékata)
2009. aug. 26. 09:56

Szia!

Ez érdekes, sőt, inkább bosszantó, hogy nem találtak semmit, és mégsem akar jönni a baba. Nem mondták, hogy ez hogy lehet. Vagy talán Nektek is azt mondták, hogy ne görcsöljetek rá, meg kell nyugodni, és akkor jönni fog a baba? Csak mert nekem ezt mondták párszor, de ha az ember babát szeretne, már eltervezte, akkor nem hiszem, hogy nagyon tud másra gondolni.

Nekünk is ezek a vizsgálatok voltak. Mikor a 3. napon mentem vérvételre, akkor a férjemnek még kellett spermiumot vinnie. Ezután nálam ki is derült, hogy PCO-m van. Ezután jött a laparoszkóp, ahol szerencsére minden mást rendben találtak, "csak" a petefészkeimre tettek 8-10 lukat. Most várunk, hogy megjöjjön a menszeszem, akkor a 10. napon kell mennem. Ha meg nem jön meg, akkor 3 hét múlva. Doki szerint most azt várjuk, hogy ettől helyreáll a működés. Férjemnek pedig hétfőn kell mennie vizsgálatokra, mivel nála még a 2 mintavételen meg a vérvételen kívül mást nem néztek.

Ti kihez jártok Tapolcán?

Bocs, ha sokra sikeredett.

7. vnékata (válaszként erre: 6. - Vroni)
2009. aug. 25. 20:48

Szia!

Hát, igen, a lapar nem kellemes, de a babyért mindent :-) Mi most (pont ma voltunk először)kezdtük el másodszor az inszem előtti vizsgálatokat. Egyszer már végigmentünk, de mivel mindent rendben találtak elsőre, ezért adtunk még a természetnek egy kis időt..nem jött be! Férjem adott spermium mintát+vérvétel, nekem hüvelyi uh-m volt+vérvétel. Legközelebb a mensesem harmadik napján kell mennünk. És Ti hogy álltok?

6. vroni (válaszként erre: 5. - Vnékata)
2009. aug. 24. 19:02

Szia Kata!

Én is túlestem a laparoszkópián, most így utólag már örülök, hogy megcsinálták. Kellemesnek nem kellemes (főleg, hogy fél órát vártam a műtőasztalon az altatóorvosra), de szerencsére nincsenek szörnyű emlékeim. Ha ez elég lenne ahhoz, hogy babája legyen az embernek (remélem elég is lesz), akkor mégegyszer belevágnék. :-) Ma már megvolt a varratszedés is Tapolcán.

Ti most kezditek a kivizsgálást? Vagy már voltatok? Van vmi eredmény?

5. vnékata (válaszként erre: 3. - Vroni)
2009. aug. 17. 19:31

Szia Vroni!

Köszi a választ! Nekem sajnos már van tapasztalatom a laparoszkpiáról, hát maradjunk annyiban nem kellemes, de ki kell és ki is lehet bírni! Mi jövőhét keddre kaptunk időpontot!

4. vnékata (válaszként erre: 2. - Virag0406)
2009. aug. 17. 19:29

Szia Virág0406!

Köszönöm,hogy írtál, erőt merítek belőletek, ha nem gond :-) Megkérdezhetem,mi volt a probléma?

2009. aug. 10. 16:43

Sziasztok! Mi is oda járunk, júniusban kezdtünk, nekem már eredményem is van, PCO-m van. :-( Jövő héten laparoszkópiára megyek. :-(

Férjem vizsgálatai majd hónap végén lesznek meg.

Nagyon aranyosak és segítőkészek ott mindnyájan, legyen szó a dokiról, vagy a recepcióról, vérvételről, egyszóval mindenhol. Negatívumként a hosszú várakozási időt tudnám csak megemlíteni, de ez meg mindenhol így van. Ha már egyszer belevág az ember, akkor ki tudja várni a sorát, mindenkinek fontos, hogy kiderüljön, hogy mi a problémája, ami pedig nem megy egyik pillanatról a másikra.

2009. aug. 7. 23:21

Szia!

Mi oda jártunk,és csak jót tudok mondani az intézetről.Igaz nekem lombikom volt.Az első nem sikerült,a második-harmadik elhalt terhesség a negyedik itt alszik a kiságyába!!

2009. aug. 5. 19:30

Sziasztok!

Szívesen beszélgetnék ebbe az intézménybe járó párokkal a tapasztalatokról, illetve eredményekről.

Ki mit hallott róla? Várom a pozitívumokat és negatívumokat egyaránt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook