Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


2012. okt. 1. 16:53

Köszönöm lányok a választ :)

Semmi gond nincs a vizsgálatokkal,csak nem voltam ezekkel tisztába.Semmit nem tudtak mondani,hogy mi lehet az ok,de a férjemnek 40% a jó sperma,nekem a jobb oldali petevezetékem átjárható,de nagyon szűk,valamint az inzulinom "kicsit magas",de minden orvos azt mondta jó...diétázom.Nem mondták még soha,hogy hátrahajló lenne..Ideges vagyok ,mert csütörtökön megyünk,szerdán Pesten alszunk,mert hosszú lenne az út.

Én most úgy terveztem,hogy most teherbe esek spontán,így a lombik előtt :D:D ,nem tudom mit látna az uh-n a 21. napon ha terhes vagyok :)))

Utaznánk egyet feleslegesen,de nem bánnám :p


A lényeg,hogy nagy gond nincs,de a sok kicsi dolog lehet pont elég..

6350. eszterke76 (válaszként erre: 6349. - Aranynyuszi)
2012. szept. 29. 06:02
szia! Sajnos ezek a vizsgálatok kötelezőek, nem az intézmény szabja meg. Lombik előtt kötelezőek természetesen. Nos az meg,hogy sajnos költségek finanszírozásával jár, és ugyebár az,hogy sikerrel jár e az ember,s hányadik próbálkozásra...bárhova mész,ez benne van a pakliban. a vérvételek eredményei a hormonosak azok napok alatt elkészülnek, a többi szűrővizsg.hosszabb idő,de ez idő alatt amíg elkezdődik a stimu,megérkeznek. Nem akadálya ez,hogy indulhassatok. sok sikert,ha van még kérdésed írj nyugodtan! üdv. Eszti
2012. szept. 24. 21:26
Nagyon köszönöm a válaszokat lányok! :) Sokat segített :) Egy ismerősöm is járt Miskolcról és neki feizettek..neki HIV vizsgálat sem kellett..telefonba is csak hormon vizsgálatot mondtak..nem tudom mi legyen,az is idő még ezeket elvégzik..az a baj,hogy itt nem sikerültek a dolgok,akkor azt várják,hogy még egy vagyont elköltsek a próbálkozásokra? Érdekes,de értem amit mondasz,és logikus is..Ezek a vizsgálatok mennyi idő alatt vannak készen? 21. nap megyek,utána mikor kell legközelebb kb?
6348. csillag80 (válaszként erre: 6345. - Aranynyuszi)
2012. szept. 22. 23:04
sajnos Miskolcról nem jár utazási utalvány, csak akkor jár, ha a hozzád területileg legközelebb eső intézménybe mész, tapasztalatból tudom
6347. szecsodia (válaszként erre: 6345. - Aranynyuszi)
2012. szept. 22. 08:21
Én az autommal megtett tapolcai utakhoz kaptam papírt a háziorvostól, ha az betelt, akkor elpostáztam a EP-hoz és visszautalták az árát. Ha jól emlékszem - 3,5 éve volt - 6-8 út fért egy lapra. Én is készülök újra az utolsó - 5. - lombikprogramomra. De addig még diétázok, mert ilyen nagy súllyal nem akarok teherbe esni. :)
6346. eszterke76 (válaszként erre: 6345. - Aranynyuszi)
2012. szept. 21. 18:26
Kedves Aranynyuszi! Mi sem közelről, Pécsről járok Tapolcára Török Tanár úrhoz (itt Pécsett rendel a Kaáliban, de a beavatkozások ott történnek Tapolcán). És én csak jót mondhatok róla, a Tapolcai dolgozókról, mennék utánuk a világ végére is:) Na de a kérdésedre a válasz. Nem tudom, mennyire lettetek vizsgálva inszem előtt. Ettől függ, milyen vizsgálatokra van még szükség a lombik előtt. Nálad ciklus 3. ill.ve 21.napi vérvétel hormonokra, hüvelykenet vizsgálat, párodnak kiskatona vizsgálat, ha van átjárhatóságiról papírod, az jó, mindkettőtöknek kötelező szűrővizsgálatok vérből, mint pl. HÍV, Hepatitis, Chlamydia, neked ehhez még lues, és toxoplazma vérből. Mindezen eredmények és a meglévő eredmények birtokában összegzés, és akkor kezdődhet a lombik. Ennek előkészületei a protokollok eltérőek lehetnek, a probléma okától függően. Többféle protokoll van, rövid, hosszú, antagonista stb. Általában a hosszút alkalmazzák, ez az esedékes mensi előtt 5-7nappal leállító injekció, ezzel u.nevezett kézi vezérlésre állítanak, leállítják a hormonrendszeredet,így mindent a kezelőorvos és a szurik irányítanak. Majd ha a szuri mellett megjön, akkor uh., felírják a stimuláló szurit, ennek dózisa és fajtája szintén egyénfüggő. majd tüszőkukucs, méhnyálkahártya vastagság nyomonkövetése ultrahanggal, ált. 2x, végül napra,órára pontosan - mindezt nem tudod eltéveszteni, stimuláló lapodon rögzítve minden- tüszőrepesztő inj.t adsz be magadnak, majd rá 36 órára leszívás. Utána progipótlás már leszívástól, majd beültetéstől emelt dózisban. leszívást követő 3.nap történik a legtöbb esetben a beültetés, ettől eltérően van az 5.napi, blasztociszta állapotban történő,de ezt általában többedik lombik után, és csak akkor,ha van kellő számú embrió végzik. Remélem segítettem, sok sikert!
2012. szept. 19. 22:25

Sziasztok!

MA jelentkeztem be az PRI-be,mert 3 sikertelen inszem után lombikot javasoltak.

Nagyon izgatottan várom/várjuk :)

Kiváncsi lennék, hogy mennyi idő eljutni a beültetésig? Meglepődtem,hogy ilyen forgalmas fórumba csöppentem :) Azt hittem elolvasok egy pár hozzászólást :) Szép lassan olvasom majd..

10.04-re van időpont,jó hosszú utunk lesz,mert Miskolcról megyünk. Van itt aki utazási utalványt vett igénybe?

Köszönöm a válaszokat :)

2012. szept. 15. 18:13
Sziasztok! Jó régen nem voltam már itt mióta nem járunk Tapolcára. de most örömmel jelentem be, hogy mire már teljesen feladtuk sikerült a baba spontán így 6 év után. 20 hetes kislány és már nagyon úgy tűnik minden rendben eleinte voltak gondok féltem is tőle, hogy ezt a babát is elveszítjük de nem!!!!!! Szépen mocorog és gyarapszik egyre erőteljesebben érezni a mozgását. Gondoltam írok ide pár sort bátorításul, hogy ilyen is van. Pedig nem egy doki mondta hogy spontán nekem nem lehet babám!!!!!! Sok sikert nektek is a továbbiakban!
6343. s.vik (válaszként erre: 6342. - B2406a9ec5)
2012. szept. 7. 22:51
Sajnos nem lettem terhes:( Ma voltam dokinál, ismét írt egy adag gyógyszert,( clostilbegytet) szóval jön a következő kör!!Remélem ez sikeres lesz!Ha mégsem, akkor van még egy hónap esélyem.Utána irány Tapolca!
6342. b2406a9ec5 (válaszként erre: 6341. - S.vik)
2012. szept. 3. 21:57
Mi újság? Használt az utro?
6341. s.vik
2012. aug. 24. 23:22
Köszi a választ!Igen, nekem is az rémlett, h többet kellett, nem egyet.Sajnos a dokim nem mondott semmit, mert szabadságon van, külföldön nyaral.Felhívtam Tapolcát, hogy szerintük használjam-e a sárgatesthormont és mondták, h mindenképp. Csak azt elfelejtettem megkérdezni, h mennyit...egy gyógyszertáros ismerősünk adott Utrogestant, megígérte a férjem, h hétfő viszi a receptet, akkor már itthon lesz a dokim.
6340. b2406a9ec5 (válaszként erre: 6339. - S.vik)
2012. aug. 24. 19:26
Szia, a doki mit mondott? Szerintem ez is egyénfüggő, nekem reggel és este is 3-at kellett, de van, aki x3 kettőt használt...
6339. s.vik
2012. aug. 24. 17:17
Sziasztok!Néha-néha olvaslak Titeket, én is Tapolcára jártam, van egy egy éves kisfiam. Lombikos baba.Előtte volt 5 inszeminációm és egy vetélésem is sajnos.Most a segítségeteket szeretném kérni.Kistesót szeretnénk a kisfiamnak, de még nem járunk Tapolcára, a nőgyógyászom írta fel a clostilbegytet.Nemrég volt peteérésem, és most elkezdtem az Utrogestant is használni.Viszont nem emlékszem, hogy mennyit szoktak Tapolcán ajánlani, 2-szer egyet vagy 2-szer kettőt? Annyira emlékszem, hogy reggel is, és este is szoktam használni.Tudnátok ebben segíteni? Nagyon köszönöm!Mindenkinek sok sikert kívánok!!!:)
6338. vroni (válaszként erre: 6337. - B2406a9ec5)
2012. aug. 13. 21:38
Köszönöm a segítséged!
2012. aug. 13. 18:11
Szia, igen fizetősek már a vérvételek, de csak Tapolcán, ha kérsz beutalót nőgyógyásztól, akkor máshol is megcsináltathatod.
6336. vroni
2012. aug. 13. 10:24

Sziasztok!


Már rég nem jelentkeztem...

Röviden: PCO-m van, Tapolcára jártunk, és 2010-ben megszületett Gina kislányunk. Én is csak jó tapasztalatokra emlékszem Tapolcával kapcsolatban.


Most affelől érdeklődnék, hogy mi változott?! Mivel nekünk akkoriban vérvételért sem kellett még fizetni. Most úgy olvasom, hogy a hormon vérvétel fizetős lett, és ez most hogy működik?! Hogy lehet háziorvostól beutalót kérni vérvételre? És akkor itthon helyben leveszik a vért és az eredményt kell vinni?!

Ismerősünk érdeklődött nálam, mivel mi még várunk, hátha spontán is összejönne a második baba.

Köszönöm előre is a segítségeteket!


További kitartást kívánok Nektek, és azt, hogy mielőbb elérjétek a célotokat, és vidám, gondmentes kismama időszakot Nektek!

2012. aug. 9. 09:52

Szia Tina !

Mi szeptemberben szeretnénk nekifutni újra. Hallottam én is a könyvről , próbáltam is letölteni , de nem sikerült.Találtam egy oldalt , ahol 10000 ft körül meg lehet rendelni , gondolkodom rajta , de vártam róla véleményeket.

2012. aug. 8. 20:46

Sehol senki? Mi van veletek Csajok? Valaki nem kezd mostanában Tapolcán?

Nincs meg véletlenül a Gyermekáldás varázslata című könyv valakinek?

6333. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6332. - Eroka81)
2012. júl. 24. 10:50
A vérvételt lehet egyszerűbb itt helyben megcsinálni, mitn felmenni érte Tapolcára. Katoan vizsgálat azt sem tudom, hogy egyátalán van-e Veszprémben....
6332. Eroka81 (válaszként erre: 6330. - Ba7da9cfc0)
2012. júl. 24. 10:05

Szia!

Ha Veszprémben keresel orvost, keresd fel Dr. Csongrády Attila doktor úrat! Szüléseket már nem vezet, de van magánrendelője! Ő egyébként Tapolcán a PRI-ben dolgozik. Biztos elmondja, milyen lehetőségek vannak.

Vagy felhívod Tapolcát a 06-87/510-365 tel.számon, megmondod ki vagy, és időpontot szeretnél kérni. Nem kell semmi papírt vinned, de jó ha van. Megnézik a párod katonáinak számát, illetve nálad a hormonokat (vérvétellel). A vérvételért fizetni kell sajnos, de ha gondolod, TB alapon is megcsináltathatod, ehhez kell nőgyógyásztól beutaló laborba!

6331. Eroka81 (válaszként erre: 6329. - B2406a9ec5)
2012. júl. 24. 09:50

De legalább ajánlotta a vérhigítót! Az jó! Így a méhednek jobb lesz a vérkeringése!

Na meg az AMH! Tényleg jó lenne tudni az eredményét!!! A magas FSH-hoz nem tudok hozzá szólni, talán ha szedsz egy kis cinket, szelént... Hormont pedig TB alapon is tudsz csináltatni! A nődokiddal beszéld meg, írjon beutalót laborba, és csináltass 3. és 21. napi vérvételt!

Azért látom van sikerszéria! :)

2012. júl. 24. 08:38

Sziasztok,


nagyon új vagyok a témában, igazából azt se tudom hol, kinél kellen kezdenem....

Szóval a férjemmel már egy éve nem jön a baba és jó lenne megtudni miért.

Nem tudom, hogy érdeme-e ide Veszprémbe elmennem bármelyik dokihoz és kérni vizsgálatokat, vagy jobb ha mindjárt Tapolcára megyünk? Vagy ott már csak akkor fogadnak, ha papír van róla, hogy meddő vagyok? Tényleg nem tudom, hogy fogjak hozzá a dologhoz.

2012. júl. 23. 21:30

Sziasztok Csajok! Nagyon eltűnt mindenki... :( Mi ma voltunk Tapolcán, Tanár úr úgy megvizsgált, azóta is vérezgetek :( aztán egyből írta is fel a Suprefactot, de mondtam neki, hogy nem szeretnénk ma kezdeni... Mutattam neki a zalaegerszegi eredményeimet, éppen csak nem dobta a kukába őket, és közölte, hogy nálam nem ez a fő gond, majd szedem a vérhigítót a stimu alatt, és kész. Nézessünk AMH-t, és ne foglalkozzak a magas FSH-val, úgyis max.dózist kell kapnom, de azért ha akarom, megnézhetik a következő ciklus elején a hormonszintet.

De azért úgy láttam, ma sikerszéria volt amúgy, többen jöttek ki csillogó szemekkel, az egyik lány ikreket vár, jó volt nézni őket, remélem hamarosan mi is így távozunk a rendelőből.

6328. Eroka81 (válaszként erre: 6327. - VendrinerPiroska)
2012. júl. 4. 14:47
Esetleg a veszprémi kórházban.. Nem tudom pontosan, de utánna kellene érdeklődni.
2012. júl. 4. 12:50
Sziasztok! Én nem tapolcai központban szeretnék lombikozni, de ha meg tudnátok mondani, hogy hol lehet Tapolca környékén sperma vizsgálatot csináltatni, nagyon hálás lennék.
6326. Syla (válaszként erre: 6321. - Eroka81)
2012. júl. 2. 18:53

Köszi, várom :)


És köszönöm annak, aki írt nekem üzenetet!

6325. Kerol72
2012. jún. 26. 22:35

Sziasztok.Prücsök drukkolok.

Eroka ha ennyire szégyenlősek a babák,biztos lányok.

Szép álmokat mindenkinek.

6324. Kerol72 (válaszként erre: 6316. - Prücsök81)
2012. jún. 26. 22:31
06305945168.Remélem segítettem.
2012. jún. 26. 14:10

Sikerrel jártam ma a 87-510-545-ös számon. Időpontuk júli 17. 10óra. Sok sikert "nekünk" ! :)

Köszi a segítséget mindenkinek. .

2012. jún. 26. 14:10

Sikerrel jártam ma a 87-570-545-ös számon.Időpontuk júli 17.10óra.Sok sikert "nekünk" ! :)

Köszi a segítséget mindenkinek..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook