Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
589. tixtina
2009. aug. 30. 15:20

Halihó!-Itt vagyok-csak nem volt időm írni.

Végül is gulyás levest főztünk bent fazékban,mert nem volt bográcsunk,és Lajos nem csinált tüzet.

Még megmaradt a fele hús,amit pörköltnek fogok megcsinálni-mivel,majd 3 kilót vettem.

Este 11 kor kapcsoltam le,nagyon kemény volt a hús:(


Holnap hozzák a masszírozó ágyat,kíváncsi vok,milyen lesz.

Az ágy betétet bevittük,de most még sokkal büdösebb,mint volt.

Kidobjuk.Enikő tegnap ráadásul újra rápisilt-túl fáradt volt már az este,és nem ment bilire.

2009. aug. 29. 19:51

Szia!


Sikerült szabadban főzöcskézni?


Mi ma voltunk az Europarkban,elintéztük,hogy ne fizessünk majd annyit a telefonért,netért,meg a tvért:))

Aztán postára is meg a sparba is bementünk még.

Nem vettünk sok mindent,inkább csak gyümölcsöket,meg vettünk másfél kg oldalast,mert már jó ideje jó kis zsíros kenyérre vágyunk és abból nagyon finomat lehet csinálni:))

587. tappancsmama (válaszként erre: 585. - Tixtina)
2009. aug. 28. 21:01

A bográcsozás nagyon jó ötlet,csak nem akarok kárálni,de nehogy szombatra tervezzétek,mert állítólag holnap esni fog az eső.

Tudjátok már milyen hamit szeretnétek?Levest?Pörit?



Nem voltunk ma sehol csak ez a meleg teljesen lefárasztott.Már alig vártuk hogy délután ki lehessen menni,mert oxigénünk már nem sok volt a lakásban:))

586. tappancsmama (válaszként erre: 584. - Tixtina)
2009. aug. 28. 20:56

Szerintem, ha valaki megteheti mindenképpen bármennyi pénzt megér az egészség,vagy az egészség valamilyen szintű javítása.Tehát ha segít Lajosnak az az ágy és belefér a költségvetésetekbe a megvétele akkor szerintem jobb ha megveszitek kipróbálás után,mert akkor nem csak potyára dobjátok ki a havi 20 ezer forintot.

HHHHHHHÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!!!!!!Én nem hallottam még erről az ágyról,de nagyon tetszik az a kevés dolog amit írtál róla.Remélem Nektek is beválik:))))

585. tixtina
2009. aug. 28. 20:25

Veletek mi újság?

Voltatok valahol?Mentek a hétvégén valahova?

Mi tervezünk egy bográcsos főzést,de még nincs meg a tűz helye.

Meglátom,holnap sikerül-e a piacon szép húst kapni

584. tixtina
2009. aug. 28. 20:23

Hello!


Ma nekifogtam az ablakoknak,mikor telefonált Évi,hogy menjek át,mert el kell ugrani a zaciba-az autóját elvitték egy szállításra,amiért kapott 3 ezer forintot.

Akkor itthagytam csapot-papot-rohantam,mire átértem,ebédidő lett a zaciban.

Aztán nála az asztalon felejtettem a recepteket,amit a Lajosnak kellett kiváltani-fájdalomcsillapító a lábára.

Aztán meg haza kellett menni megint,mert a Lajos kevés pénzt adott-rosszul számolta ki-ki tudtam fizetni,de a piacra már nem maradt pénzem.

Mikor hazaértünk,rá tíz percre meghozta a srác az Évi autóját.

Akkor megdumáltuk,hogy egy maszírozó ágyat bérlünk,ami talán segíthet a Lajos gerinc problémáján is,mert gerincsérvtől elkezdve,a cukorbetegségen át,magasvérnyomás,stb-sok mindenre jó.

Egy hónapra 20 ezer a bérleti díja,amúgy 650 ezer az ára.

Egy próbát megér-aztán,ha beválik,elgondolkodunk a megvételén.Persze részletre:))

2009. aug. 28. 20:02

Szia!


Mi volt ma Veletek?

582. tixtina (válaszként erre: 579. - Tappancsmama)
2009. aug. 27. 21:18

Még nem jutottunk el az APEH-ba,de remélem jövő héten el tudjuk intézni.

Akkor már Bence is megkezdi az ovit,és ketten mennénk a Lajossal.

581. tixtina (válaszként erre: 578. - Tappancsmama)
2009. aug. 27. 21:16
Nekünk a tetőtérben van egy hatalmas akril kádunk,/2 méter*1 méteres/,és azt is borzalmasan nehéz tisztítani-mert van a két végén egy-egy mélyedés,amibe megreked a víz-és nehezen jön le a vízkő róla.
580. tixtina (válaszként erre: 578. - Tappancsmama)
2009. aug. 27. 21:14

Na,ez szuper hír:).reméljük,hamarosan megszokja a gyomrocskája is-és minden rendben lesz:))


Igazából lent a földszínten egy 20 nm-es szoba van,mert a másik ugyanekkora lett a kozmetika szolárium.

Tehát ez lenne a nappali,és ott van a franciaágy is,ahol Enikővel alszunk.

Azt kellene berendezni normálisan,egy nappali garnitúrával-ahová a vendégeket is le tudnám ültetni:)

Fent a tetőtérben három kis szoba van,amik igazából hálónak valók.

Illetve egy nagyobb szobácska van,amit gyerekszobának terveztünk.

Az lesz most majd,ha teljesen kész lesz-Bence szobája.

Enikő pedig velem alszik a legkisebb szobában fent-ideiglenesen.


Fent a tetőtér

2009. aug. 27. 21:08
Apehban voltatok?
578. tappancsmama (válaszként erre: 577. - Tixtina)
2009. aug. 27. 21:07

Szióka!


Már el kezdtem az előbb írni Neked,amikor Áriszkám felkelt és meg kellett etetnem.

Erről jut eszembe!!!Árisznak kedd óta adok ismét gyümölcsöt.Vagyis csak almának a levét egyenlőre.Most ugyan úgy kezdtem egy-két kanállal a levét,mint amikor fél évesen elkezdtem Nála az evést és majd ha már megeszik 50milit,akkor adok pürét ismét.

Változó étvággyal eszi.Kedden a 2 kanál lét a háta közepére sem kívánta,szerdán már többet adtam neki,de az utolsónál már kezdett undor fejet vágni.Ma viszonylag sokat megevett belőle jó ízűen.Közel sem 50 milit,de már haladunk.:))De ami a legfontosabb,hogy NEM HÁNYT!!!!!

Ennek annyira örülök,olyan boldog vagyok tőle.


Ma egész nap takarítottam,aztán meg jött a barátnőm a két kisfiával.Árven nagyon várta már Őket.Annyi idősek a gyerekei mint az enyémek:))


Nem lehetett egyszerű kivinni,meg kimosni az ágy tetejét.Mennyire kellett eláztatnod?Vajon mikorra fog megszáradni?Drukkolok,hogy ne essen az eső,mert akkor ha a lakásban szárad is olyan pára tud lenni,hogy az életbe nem szárad ki.


Most a francia ágy a nappaliban van,ott alszotok Enikővel,vagy,hogy van a lakásotok szoba elrendezése?


Nálunk a fürdőkád borzalmas állandóan.Na nem azért mert nem takarítom,hanem mert iszonyatosan hülye bevonata van.Borzalom.Hiába használok rá akár olcsó,akár drága súroló szereket olyan állandóan mintha el sem mostam volna:(((

De ma bepipultam és miután elsúroltam súrolóval,megint nem látszott rajta,ezért beleszórtam egy jó nagy marék sót,rá ecetet,meg a szivacsra ecetet,sót,súrolót és átsúroltam ezzel a trutyival.Hagytam állni rajta jó ideig aztán megint áttöröltem és lemostam.

Na most végre látszik rajta,hogy el van súrolva.Persze nem olyan,mint amilyennek lennie kéne,de ahhoz képest,hogy milyen szokott lenni,ahhoz képest gyönyörű.:))

577. tixtina
2009. aug. 27. 20:10

Halihó!


Mi újság Veletek?

Ma kivittük az ágy tetejét,és kinta szabadban kiporoltam,újra hipóztam.

Kíváncsi vagyok,kijön-e belőle a bűz.

A párom nagyon ellene van,hogy ülőgarnitúrát vásároljak,mert sajnálja a pénzt.

Tkp. nincs is rá keretünk-az örökségből vennék ki-pontosabban ,amit nem utaztunk el,abból vettem volna,hogy legyen egy normális ülő alkalmatosság a nappaliban,és ha jön egy vendég,le tudjam ültetni.

576. tixtina (válaszként erre: 575. - Tappancsmama)
2009. aug. 26. 14:40

Szia!


Főztem-fasirtot,krumplit.

Még ma is nyomott vagyok-olyan kedvtelen.

Lajos volt a Lidl-ben-de csupa haszontalan dolgot vett:((Jellemző.


Most hívtam az ELMÜT-jövő héten csütörtökre kaptam időpontot,hogy felvehessem végre a túlfizetésünket.


APEH-ba is kell menni a héten:&

2009. aug. 26. 14:10

Szia!


Mi van Veletek?


Ma nekem nem indulhatott olyan lustisan a napom,mint tegnap.Reggel Áriszkám szokásához híven olyan sokat kakilt a pelusba,vagyis inkább pelusokba,mert 3 pelenkát kakilt össze,hogy össze kente vele az ágyneműnket,ezért azzal indítottam a napomat még reggeli előtt,hogy pakoltam bele a ruhákat a mosógépbe.3 adag ruhát mostam ki már.

Bár megmondom őszintén,hogy jobban szeretem az ilyen napokat,mint a lustikat,mert egy csomó mindent meg tudok ilyenkor csinálni és gyorsabban,mint amikor lusta vagyok és ilyenkor olyan jó végig gondolni a napon,hogy mennyi mindent sikerült már megcsinálni.:))

574. tixtina (válaszként erre: 572. - Tappancsmama)
2009. aug. 25. 14:26

Külön ágyban,egy szobában.:))

Majd odarakom mellé a nagy mackót:)

Nem különösebben bújósan alszik el-sokszor egyedül is elalszik.csak álmában néha odajön szorosan mellém-és,ha nem érzi,hogy ott vagyok mellette,akkor kezd el keresni-és ha nem talál-sírni kezd.

Muszáj valahogy külön szoktatni,mert nem egészséges egy ágyban a szülővel:))

573. tixtina (válaszként erre: 571. - Tappancsmama)
2009. aug. 25. 14:24

Sajnos nem tudom,mert nem találom a katalógust.Mikor takarítottunk,Évi elpakolhatta valahova.Mindjárt megyek,és megnézem pár dobozban,hátha benne lesz.

A gyerekvilágnál van.

572. tappancsmama (válaszként erre: 568. - Tixtina)
2009. aug. 25. 13:58
De akkor külön fog aludni Enikő Tőled?
571. tappancsmama (válaszként erre: 568. - Tixtina)
2009. aug. 25. 13:58
Nekem is van olyan katalógusom.Hányadik oldalon van?
570. tappancsmama (válaszként erre: 569. - Tixtina)
2009. aug. 25. 13:57
Nekem is kéne mennem a konyhába,de csak nem tudok elindulni:)))
569. tixtina
2009. aug. 25. 13:48

Egyébként ma én is olyan levert vagyok-kialvatlan.

reggel,alig tudtam felkelni.

Enikő már fél 7 kor fent volt.

Semmihez nincs kedvem,pedig folytatnom kellene a takarítást-de már nagyon unom:((

Egyedül,nehéz elkezdeni.

Évi most otthon dolgozik-férje a napokban indul újra Svédországba-most várja,az árut,hogy felpakolhasson.

568. tixtina (válaszként erre: 567. - Tappancsmama)
2009. aug. 25. 13:44

Igen,és régebben gyakrabban leesett.

A rácsos kiságy nem vált be,mert folyton beütötte a fejét,és állandóan felkelt.hamar szétszereltük:)

Most velem alszk a franciaágyban-de ezt az ágyat ki kell dobnunk,mert gyakran bepisilt,és nem tudtam rendesen kitakarítani-pedig Domestosoztam is rendesen-nem jött ki a szag-ezen kívül a kárpitja is szétjött több helyen-pedig csak két éves.

Hááát lelaktuk....Ez van:DD

Nem baj-ülőgarnitúrát szeretnék a helyére a lenti szobába,hogy legyen helyem-mert ez a batár nagy ágy egy csomó helyet elfoglalt.160*200-as.

A tetőtérbe veszek Enikőnek egy kis leesésgátlós ágyacskát.

Nemrég dobtak be IKEA katalógust,és abban láttam egy kis aranyos ágyikót,és nem is volt drága.

567. tappancsmama (válaszként erre: 566. - Tixtina)
2009. aug. 25. 12:45

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!Szegény!!!!!!!!!!!

Lehet kapni ágyhoz leesés gátlót.A Brendonban láttam.


Az nem jó,ha unatkozik,az nagy szenvedéssekkel jár:))

Ilyenkor mit szoktál Vele csinálni,játszani?Vagy Ő már nagy a közös játékhoz?


Remélem Lajossal a másik helyen tudnak csinálni valami érdemlegeset,mert borzalom lehet Neki így csinálni gyerekek mellett a napot egymás után.


Ma én is nagyon nyűgös vagyok.Nagyon bal lábbal keltem ma:((

566. tixtina (válaszként erre: 565. - Tappancsmama)
2009. aug. 25. 12:14

Szia!


Sajnos nem használt semmit:((

A lába,egyre jobban fáj-már alig bír menni.

Bottal ment be ma is az oviba.


Szeptemberben fog menni Körmendre a fiához.

Hamarabb nem lehet,mert most Erdélyben vannak.

Úgyhogy,addig valahogy ki kell húznia.


Bence már nagyon várja az ovit-de csak mert iszonyúan unatkozik.:(

tegnap itt voltak Bettináék-eljátszadoztak.


Enikő éjszaka leesett az ágyról-szegény nagyon sírt.

Mindjárt nézek neki leesésgátlós kiságyat.

2009. aug. 25. 09:29

Szia!


Mit csináltok ma?


Lajosnak letelt már az a várakozási pár hete a tűszurkálás után?Javult a helyzet valamennyit?

564. tixtina (válaszként erre: 561. - Tappancsmama)
2009. aug. 24. 20:53

Igen,én sem akarta, beadni,de Enikő nagyon imádja a bölcsit.

ma is kérdezte-mikor megyünk vissza,mert játszani szeretne a bölcsiben.

Ne olyan tucat bölcsire gondoljál-hanem családias légkörű,és igen drága.

9 ezer a havi ebéd,plusz egyéb költségek.

De Encsi oda-vissza van tőle-és az Ő érdekét is néztem.

Külömben nem jár gyakran.

Tavaly i be volt iratva,és összvissz ha 5 hetet járt a 10 hónapból,akkor sokat mondok.

Idén sem lesz másképp.

Meg,muszáj,hogy szokja a közösséget.

Képzeld,mikor oviba adom,akkor lesz beteges-és sokat fog hiányozni.Addig a legtöbb betegségen átesik,és erősödik az immunrendszere is.

Úgyhogy,csak a javára válik.

Persze,ha nem igényelné,és pityeregne-itthon szeretne maradni,akkor nem vinném:D))

563. tixtina (válaszként erre: 560. - Tappancsmama)
2009. aug. 24. 20:48

Köszi a tippet:)

Mindenesetre holnap úgyis megyek vásárolni,megnézem.

2009. aug. 24. 14:16
Hogy ment a bölcsi?Ma is jól viselte?
561. tappancsmama (válaszként erre: 558. - Tixtina)
2009. aug. 24. 14:16

Milyen megfontolásból adjátok bölcsibe?


Én annyira örülök,hogy még van egy évünk itthon együtt Árvennel és addig nem kell mennie oviba.

Mi már az elején úgy terveztük Tomival,hogy 3 éves korukig a gyerekeknek itthon vagyok Velük és nem adjuk bölcsibe Őket:))

560. tappancsmama (válaszként erre: 557. - Tixtina)
2009. aug. 24. 14:09
Lehet kapni szőnyegekre,meg kárpítokra való szagtalanító sprayt,az talán segítene:)) De nem biztos.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook