Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
919. szaida
2011. okt. 10. 13:03

Sziasztok!

Pesterzsébeti lakosok vagyunk és ma kaptam a telefont, hogy kisfiamat felvették a Kossuth Lajos utcai bölcsődébe. Ki mit tud erről a bölcsiről? Higiénia, állapot, szaktudás, tapasztalatok!? Minden érdekel!

Hallottam egy olyan "rémhírt" is, hogy októbertől-márciusig nem viszik levegőre/udvarra a gyerekeket a hideg miatt. Ez igaz?? Remélem nem... Ez borzasztó gondolat.

Köszi az infókat, Aida

918. tixtina (válaszként erre: 917. - CsillagTM)
2011. aug. 22. 21:16

Nagyon szuper!!Nekünk van ott eladó házunk:))

A központ mellett van,500-as kerttel,garázzsal,teljesen alápincézve-hatalmas,kúria szerű ház,csendes mellékutcában.

Most ki van adva,de eladó egyébként:))

Közlekedés elég jó.

A busz kivisz a metróhoz.Villamos is a Határ útig.

2011. aug. 22. 16:11

sziasztok!

friss házasként fontolgatjuk, hogy első saját lakásunkat Pesterzsébeten vesszük meg:) egyelőre nagyon lelkesek vagyunk, de gondoltam, megkérdezlek Titeket is azért: milyen ott lakni? ilyenekre gondolok, hogy közbiztonság, hangulat, zöld területek, gyereknevelés (bölcsi, ovi, isi), dokik, közlekedés (belvárosba)...és hasonlók:)

ja, amúgy a Mediterrán lakópark környékén, vagy a Kossuth/Ady/Téglagyártó utcákban nézelődtünk.

előre is köszi minden infót!!

916. tixtina (válaszként erre: 915. - Tappancsmama)
2010. márc. 31. 17:05

Szia!


Jaj,ne is kérdezd-azóta már a harmadik nyavajánk van.

Most Enikő nagyon náthás,és köhög.

Pénteken bábszínház lesz,arra be kéne vigyem.

Készülünk a szülinapi zsúrra-két hét múlva lesz szombaton.

Suliba járunk nyílt napokra-most az apjával ment egy tesi foglalkozásra.Túljelentkezés van,de bízunk benne,azért felveszik a Bencét-körzetileg máshova tartozunk sajna:(

Viszont Lajos bízik a 40 éves pedagógiai "hátterére".Reméljük igaza lesz.

Az a helyzet,hogy nincs más jósuli itt a környéken.52 -t esznek fel,és már vagy 90-en iratkoztak a listára.

Ti mentek oviba?Kiválasztottátok,hova??

Remélem,jól vagytok:))

2010. márc. 29. 15:33

Szia!


Régen írtam már.Mi újság Veletek?Meggyógyultatok már?

914. tixtina
2010. márc. 9. 11:33

Voltam tegnap a gégészeten-középfülgyulladásom van,kaptam antibiotikumot,meg orrcseppet kell használjak.

Annyira már nem fáj,de alig hallok valamit.


Enikő jól van,orra viszont folyik.

Bence egész jól bírja,igaz már nagyobbacska-7 éves lesz két hét múlva.

Úgyhogy süthetem a tortát.

Azt hiszem,kiegyezünk egy csokitortában,mert finom,és könnyen elkészíthető.

Dobos torta a kedvence,de azt marha maceráns elkészíteni.Legfeljebb veszek a cukiban pár szeletet.:))

Társasjátékot fog kapni,már tavaly megvettem-Kispesten megszűnt egy játékbolt,és fél áron kiárusították játékokat.

Ki az úr a tengeren-stratégiai játék-ngyon jó.

Igaz ,én társasjáték mániás vagyok-imádok játszani,mint a gyerekek:))

913. tixtina (válaszként erre: 912. - Tappancsmama)
2010. márc. 9. 11:27

Szia!


Horvát Ilona szakácskönyvben egész fincsi pogireceptek vannak-én pl. a juhtúrós pogácsát szoktam megcsinálni,mert nem szárad ki,viszonylag sokáig friss marad-de általában hamar elfogy:))

Ja,és még hajtogatni sem kell-így könnyen elkészíthető.Gyerekek is nagyon szeretik.

2010. márc. 9. 01:02

Szia!


Hát jó sokat betegeskedtek sajna:((

Jobban vagytok már?Voltál megnézetni a füledet?Enikőt melyik nap viszed?


Holnap kéne csinálnom pogácsát, mert Árvennek pénteken megígértem, hogy csinálunk.Nem igazán csináltam még :))

Most találtam egy káposztás pogi receptet ami nagyon tetszik, de nem vagyok biztos benne, hogy a gyerekeknek is tetszeni fog:)) így felesbe kell csinálnom valahogyan, csak nem vagyok ilyenekben jártas.De valahogyan megoldom, azt hiszem:))

911. tixtina (válaszként erre: 909. - Tappancsmama)
2010. márc. 7. 16:02

Adóbevllás azóta is lóg a levegőben-hozzá sem nyúlt.


Gyerekgégésszel beszéltem,nem rendel már itt Wekerlén,hanem Lőrinc határában-megnéztem a neten-gyermekmosoly.hu-5 ezer a tarifa.

Akkor inkább beviszem a jövő héten a Heim Pálba mert ott rendel délelőttönként.legfeljebb várok egy két órát-mivel a gyerek jobban van-csak a műtét időpontját kell megbeszéljük.

Azért meg nem viszem magánrendelésre.

910. tixtina (válaszként erre: 909. - Tappancsmama)
2010. márc. 7. 15:58

Szia!

Pont most ültem le ide:D)


Enikő jobban vab szerencsére,de az újabb vírus,amit rászedett a mandulagyulladására-azaz egy takonykór-még nem múlt el-szívom,csöpögtetem.

Sajnos nem engedi,hogy infrázzam.


Nekem péntek este begyulladt a fülem-éjszaka,már készültem volna az ügyeletre-de infráztam sokat,és csepegtettem,-volt itthon garasone cseppem szerencsére-aztán később alábbhagyott a fájdalom-

Holnap elmegyek a gégészetre,nem szeretném,ha felszúrnák,mert két éve 6 hét alatt kétszer szúrták-és már csökkent a hallásom.


Most is el van dugulva-bal fülemre alig hallok-nem érzek szagokat,ízeket-folyik az orrom,fáj a fejem-minden bajom van.


Lajos jobban van-időnként fáj háta a műtét helye,de ez normális-pénteken beszélt az orvosával.

2010. márc. 7. 15:51

Szia!


Na Enikő jobban van már?Mit mondott a gégész?n hamar


Csináltam tegnap túrórudi tortát.Nagyon finom, csak nagyon hamar elfogy sajna,mert nagyon könnyű, laza krémű süti.


Apeh-el Lajos hogy áll?:)))

908. tixtina
2010. márc. 3. 11:28

Enikő szarul van-egy hete kezdődött-szokásos streptococus-tüszös mandula.Magas láz,stb-kapott antibiotikumot,de hétfőn visszavittem,mert nem látszott javulás,de állítólag ez a gyógyszer lassabban hat,és tíz napig kell szednie-naponta háromszor,hogy kiölje a szervezetéből ezt a típusú kórokozót.

Tegnap reggel vérvizsgálaton voltunk a szakrendelőben,de mivel ott csak felnőtt labor van,és Enikőnek nem volt jó vénája,-nem sikerült elegendő mintát venn-így hiába szurták meg szegényt.

Pénteken viszem gégészhez,hogy megbeszéljünk egy időpontot a másik mandulájának a kivételére.

Ráadásul tegnapra egy újabb vírus is kijött-dől az orrából a takony-most még színtelen és híg,de ha besűrűsödik,és sárgul,akkor már fel kell iratnom egy speciális orrcseppet-ez péntekig elválik.

907. tixtina (válaszként erre: 906. - Tappancsmama)
2010. márc. 3. 11:23

Szia!


Jajjj ne is kérdezd:P Lajos még mindig a bevallásán ül-azaz ülne...Mert nincs kedve csinálni,utálja,ésmost áll az egész.Sehol nem tart,és lassan egy hete le kellett volna adni.

Szerintem nem is tudja megcsinálni,de ha én mondok neki valamit,akkor halgassak.

Háát,majd megint jön a busás bűntetés-ami többe fog kerülni,mint ha egy könyvelőt fogadott volna.

2010. márc. 2. 21:24

Szia!


Ma Árisz megkapta a 15 hónapos oltását, meg az agyhártya ellenit is.Most bekötöttem a lábát, de szegénykém meg szedné le a kötést a combjáról. Árvennek meg valami van a talpán.Nem tudjuk eldönteni, hogy szemölcs vagy csak bele lépett valamibe és attól van e Neki valami dudora fekete középpel. Megmutattam a dokinőnek, most dunszt kötést kellett rá rakni hátha az kihozza ami benne van.

Mostanában az esti lefektetés után bujkálnom kell és néma csöndben lennem, mert Árisz ha meglát vagy meghallja a hangomat már visít utánam, hiába próbált aludni előtte rendesen.És idáig oda raktam a kiságy mellé egy plédet és jó volt ha arra leültem az ágy mellé és akkor elaludt, de most már nem alszik el, hanem kiveteti magát.

Most éppen apa van Vele.Most kikéredzkedett az ágyból és most ott fekszik a pléden a földön apa mellett. :)) Nagyon édes.Kíváncsi vagyok meddig bírja és mikor kezd rohangálni. :))


Az oldalam egyre jobban megy, lassan áttérek egy honlapra, még kb egy hónapig megy a blog aztán a honlapot csinálom, addig meg elindítom.Ma már regeltem is az egyiken.Van rá 30 napom, hogy kicsinosítsam a megnyitóra :))

Majd megadom az elérhetőséget ha olyan állapotban lesz. :))


Veletek mi van?APEH alakul már?Meddig kell a bevallásotokat megcsinálni?

905. tixtina (válaszként erre: 904. - Tappancsmama)
2010. febr. 23. 20:38

Szia!


Enikő annyira élvezte a farsangot,hogyazóta is minden nap a jelmezében flangál itthon.

Bencének holnap lesz buli.


Lajosnak említettem,hogy a sok szarakodás helyett,Ő is rábízhatta volna az APEH-ra a bevallását,de az tmondta,hogy neki vállalkozóként több száz papírja van,számlák,stb,és azt már nem vállalja az APEH-továbbküldi a könyvelőhöz:((


Úgyhogy most kénytelen szenvedni-de nem lesz kész határidőre,mert még csak a sajátjánál tart,és az enyémhez hozzá sem nyúlt.

Megint kapunk egy jó kis bűntetést.Minden évben ez van-sajna:D(

2010. febr. 20. 21:46

Szia!


Enikő élvezte a farsangot?

A Lajos cuccainak kell az üres szoba, hogy ki lehessen pakolni az üzlethelyiséget?


Én rábíztam az APEH-ra az adóbevallásomat.Tavaly is így vallottam adót.Egyszerű, gyors, pontos.Ha bejön a mostani pénzszerző tervünk, akkor már nem lesz jó szerintem jövőre, de addig még az idén kihasználom :)))


Most szinte minden időm, azzal megy el, hogy új dolgokat teszek fel az oldalamra,meg figyelem, hogy hol, miként tudom hirdetni, hogy minél több látogatót szerezzek, hogy amikor áttérek vele egy honlapra, már sok sok ember kövessen :))

De csak akkor van szabadidőm, ha a gyerekek alszanak,ez pedig csak ebéd után egy kicsi,meg este lefektetés után, így mindent ebbe az időbe kell bezsúfolnom.

903. tixtina (válaszként erre: 902. - Tappancsmama)
2010. febr. 20. 08:49

Nincs mit:)))Ha lesz időm,benézegetek.

Mostanában kevés van,mert Lajos az adóbevallást még el sem kezdte,és ki kell ürítsek a tetőtőrben egy szobát.


Enikőéknél a bölcsiben megvolt a farsang,nagyon édi volt-Hófehérkének öltözött.

Bencééknél az oviban,majd szerdán lesz-Neki tegnap jött meg a jelmeze-vaterán vettem.

Power Ranger lesz-egy mesefigura.


Majd teszek fel képeket.

2010. febr. 17. 15:14
Köszönöm az első kommentedet az oldalamon :)))))))))))))))
901. tixtina (válaszként erre: 898. - Tappancsmama)
2010. febr. 16. 12:31

Ma délután megyek át a februári bérletért,de még tartoznak a múlt hónapról 50 ezerrel a számlákkal,és még a vízdíjjal,ami nem jött ki leolvasás hiányában-ez novembertől lesz elszámolva februárig.Kb 40 ezer lesz ez is.Aztán most megint fognak jönni számlák.

Úgyhogy ,a kaució,amit adtak-máris elment.

Így,ha nem akarok bukni,akkor muszáj kirakni őket.

Megértem,hogy rosszul állnak anyagilag,de senki nem kötelezte őket,hogy egy ekkora házba költözzenek.Ők választották.

Velem sem lesz a bank elnéző.Pár hónap tartozás után,elárverezik a Wekerlei házamat,ami kb 35 millát ér.Ugyanis havonta 108 ezer a lakáskölcsönünk törlesztője.Aztán van egy 100 ezres rezsiköltségünk,amiben benne van az élet,és lakásbiztosításunk-plusz az autóra a kötelező,stb.

Lajosnak 120 ezer a nyugdíjja,nekem már nem jár gyes,csak csládi pótlék.

Lajos lakása is ki van adva,70-ért-azok a bérlők szerencsére pontosan fizetnek,és még négy évig szándékoznak mardni.

Nekem is munkáb kell állni-de a Lajosnem hajlandó megszabadulni a kacatjaitól,és így nincs helyem.

Mivel,mindene az üzletembe van bezsufolva.

900. tixtina (válaszként erre: 897. - Tappancsmama)
2010. febr. 16. 12:21

Nagyszerű!-saját blog??SZuper:))

Belenézegetek majd.

899. tixtina (válaszként erre: 897. - Tappancsmama)
2010. febr. 16. 12:20

Szia!


Sajnos nem sikerül kilábalni a nátha kórságból.:(

Most újabb vírust szedtünk össze-Lajos is nagyon taknyos,nekem is ráment a torkomra.

Béres cseppet iszom,köptetőzzük magunkat.


Bencének is befelé fordult a lábacskája,mikor megszületett-túl hosszú volt a gyerek,és elferdült,a szűkös helyen:D)

Védőnő tanácsára maszíroztuk sokáig-aztán kinőtte.


Valóban,ezek a gyógycipők,nagyon drágák sajnos:(

898. tappancsmama (válaszként erre: 896. - Tixtina)
2010. febr. 15. 00:01
Remélem a következő bérlőtök jobban tud fizetni majd, bár a mai anyagi helyzetben nem olyan meglepő, amikor az ember elmarad egy-egy számlával sajnos.De persze ez Titeket egyáltalán nem vigasztal, amikor Nektek ha megkapjátok a pénzt ha nem, akkor is ki kell fizetnetek a számlákat.
2010. febr. 14. 23:56

Szia!


Meggyógyultatok már?Mi van Veletek?


Pénteken elvittük Tomival a gyerekeket orthopédiára.Áriszt azért, mert megnézettük, mert elindult.Árvent meg azért, mert gyakran fájlalja a lába szárát.Kiderült, hogy kell Neki egy speckó cipő, amiből évente csak egyet írnak fel receptre, ami így 5300 Ft lesz, de recept nélkül 12990.Ami elég húzós ár szerintem. Főleg, hogy kell évente minimum 3 cipő, de mivel az idén oviba is megy, így min 4-5.De remélem ez nem tart sokáig és gyorsan kinövi.Pedig mindig annyira figyeltem arra, hogy rendesen tartsa a bokáját a cipő, de sajnos ez is kevés volt szegénynél.De lehet, hogy az is baj volt Nála, hogy még a pocimban nagyon elnyomódott a lába,mert kicsi volt a helye, de persze ez csak az én véleményem.


Indítottam a héten egy blogot, http:// aprotappancs .blog .hu.Bízom benne, hogy megtudom tölteni olyan tartalommal, ami sok embert (a célcsoportomon belül) foglalkoztat.De még rengeteg feladatom van vele, és csak kevés időt tudok szakítani hozzá,de nagyon élvezem. :))))))

896. tixtina
2010. febr. 9. 23:08

Hello!


Megvagyunk,kissé krákogva:))

Enikőnek nagyon folyik az orra,viszont a barátnőm lánya lázas volt,és hányt hétfőn,úgyhogy még Enikő is elkaphatta,mert nálunk aludt a kislány szombaton.


Lajos csütörtökön megy az urológiára injekciós kezelésre-amire korábban hetente járt,most havonta kell már csak menni.

A műtét helye fájt neki a napokban-sokat sétált,mert be kellett mennie a kollégiumba-valami papírokért.


Erzsébeti albérlőink nem tudnak fizetni,számlákkal tartoznak-ki fog kelleni rakni Őket,mert nekünk most nagyon kell a pénz,és nem szeretnénk ráfizetni.

Úgyhogy hamarosan újra meghírdetem a házat.


Remélem Ti jól vagytok,és a fogatok sem fáj.

2010. febr. 8. 23:31

Szia!


Jobban vagy már?És a többiek?

894. tixtina (válaszként erre: 893. - Tappancsmama)
2010. febr. 7. 08:37

Szia!


Nem tudom,de még mindig megy a hasam.

Most megyek havat kotorni.ÁÁÁÁ:P

Már csak ez hiányzott.

Elegem van a sok hóból.:D((

2010. febr. 6. 22:34

Szia!


Jobban vagytok már?Valami vírust kaptatok be,vagy mi lehet ez?Gyógyuljatok meg gyorsan.

892. tixtina (válaszként erre: 888. - Tappancsmama)
2010. febr. 5. 13:10

Még nem jártam hasonló oldalakon.


Nem rossz ötlet,ha időm lesz,utánanézek.


Most ledőlök egy kicsit,elég rosszul vagyok.


Enikőnek ma van a szülinapja,vittem be tortát a bölcsibe,meg tüzijátékot.

Szerintem a jövő héten tarjuk itthon,mert most a hétvégén nem lesz erőm tortát sütni,meg a bulihoz.

891. tixtina
2010. febr. 5. 13:06

Nem tudok írni,valamivana billentyűzettel.:(


Szóval Enikő taknyos,én tegnap délután hánytam,és fo@tam.nem tudok szebb szót írni,egyszerűen a gyomrom kavargott,és iszonyúan fájt a hasam.

Megyek lefekszem egy kicsit nemsokára.

Most is hányingerem van.

890. tixtina (válaszként erre: 887. - Tappancsmama)
2010. febr. 5. 13:03

Szia!


Remélem,enyhült a fogfájásod,és a gyerkőcöknek is elviselhetőbb.


Mi nagyon kutyául vagyunk .

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook