Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapest XIV. kerületi anyukák, apukák segítsetek! fórum

Budapest XIV. kerületi anyukák, apukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


2011. márc. 23. 09:09

Sziasztok!


Ha évközben megy a gyerek, beíratni akkor is be kell áprilisban.


Szerintem érdemes, mert aztán ha meg vinnéd, és nincs helye, az gáz..

Az még mindig megoldhatóbb, hogy esetleg mégse viszed, csak majd szeptembertől. Lesz valaki rögtön arra a helyre, ne féljetek..


Viszont ebben az esetben a következő áprilisban megint be kell íratni..

26. Marylu93 (válaszként erre: 25. - Orsi0509)
2011. márc. 22. 21:25

Szia!


mi tegnap meg ma voltunk nyílt napon. Patakpartiban és a Micimackóban. Mind a kettőben azt mondták, hogy nincs évközbeni felvét. Tehát az ember vagy beíratja áprilisban, vagy a következő alkalom következő szeptember. Én is úgy gondoltam, hogy majd februárban, de ez nem lehetséges. :(

2011. márc. 22. 13:12

SZiasztok!


Mi is nemrég költöztünk és mi is a Bóbitához tartozunk, aki tud infót, szólljon kérem!!


Mi voltunk ma benn, kislányom csak Jövő márciusban lesz 3, kérdeztem, van- e évközbeni felvétel (mivel bölcsibe nem adhatom, mert júliusban születik a 3- dik gyerkőc). Azt mondták, elég a szülinapja előtt 2 héttel jelentkeznünk, de most mindenhol azt olvasom, hogy aki évközbeni, annak is már most kell jelentkeznie.

Tudtok erről valamit?


Köszi Előre is+

24. FILAx (válaszként erre: 20. - Palacsinta)
2011. márc. 21. 14:38

Szia!

Kérdezni szeretnék, most, hogy Bóbitások Vagytok!! Mi a véleményed erről az óvodáról, az óvónőkről, a helyről, a programról? mi is Bóbita körzetiek vagyunk, de kívülről szörnyen néz ki ez az óvoda...

Köszi!!!

2010. dec. 8. 07:36

MANDULA71-nek!


No ők Bóbitások...

2010. dec. 8. 07:34
HAHÓ! ITT VAN!
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Palacsinta)
2010. máj. 25. 12:19

Ez jó kérdés, még nem tudom, csütörtökön jár majd arra apa, akkor megnézi a kiírást. Én már sajna nem tudok elmenni, úgyhogy még addig izgulunk...

Örülök, hogy sikerült Nektek!!!!!!

20. palacsinta (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2010. máj. 23. 23:04

Orvosunk nincs miskolci,de majd lassan keresünk.

Na és mi a Bóbitába fogunk járni szeptembertől:))

Ti????

2010. máj. 16. 14:00

Szia Palacsinta!

No lassan közeledünk az eredményhirdetés felé!


A másik meg még ami eszembe jutott, a gyerekdokik. Nem szeretek ilyet - így fórumban -, de róluk tudtok valmit??


Üdv

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Palacsinta)
2010. máj. 1. 09:56

Hát!

Szégyen a futás de hasznos, mi a mamát küldjük hétfőn hajnalban, és aztán imádkozunk....

17. palacsinta (válaszként erre: 16. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 29. 22:11

Köszi szépen:))

Ti mikor mentek,mi hétfőn délelőtt kilenc után tuti ott leszünk.

Aztán pedig imátkozunk.................

16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Palacsinta)
2010. ápr. 25. 20:14

SZia! Épp azért jöttem föl, hogy megkérdezzem mi van Veletek!

Kell mindenképpen lakcímkártya, nektek (szülőnek) személyi, lehet hogy TAJ is, (ebben nem vagyok biztos). Orvosi nyilatkozatot itt nem mondtak, de a mi kerületünkben kellett, úgyhogy én hozok. Ez egy cetli a gyerek háziorvosától, hogy óvodára alkalmasnak tartja. Nekünk még nem az ottani cím lesz a lakcímkártyánkon, tehát egy nyilatkozat kell tőlünk (a szülőktől), hogy oda fogunk költözni. Ezen kívül a felvételi lapot kell majd kitölteni. Aztán még: ha bölcsiből vagy másik oviból jön a kicsi, akkor azt is kell közölni, hogy melyikből. Én fogok kérni egy rövid jellemzést mindkét gyermekem gondozójától, óvónőjétől...

Asszem hirtelen ennyi.

Hát igazából nem tudom, szerintem csak elmondták anyósomnak mi kell, aztán ennyi, olyan nagyon benyomást nem kaptam... Mondom, kicsit külsőleg lepukkantnak tűnt, de én úgy érzem, nagyon sok ugrálnivalóm nincs, mert minden ovi nagyon túlterhelt, és a körzetben nagyobb az esély. Talán...

Május 3-7-ig van a beíratkozás, 3.-án reggel 7-től, a többit majd megnézem, fel van írva VALAHOVA...

Üdv Nektek!

15. palacsinta (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 24. 01:35
Mi is oda tartozunk,mikor van a beiratkozás,és miket kell vinni??? Anyósodnak tetszett amúgy??
2010. ápr. 19. 17:41

Sziasztok!

Eljutottunk ma a nyílt napra. Anyósom el tudott vinni minket, úgyhogy mondtam neki, akkor már menjen be ő. A Kerékgyártó oviba mondták, hogy nem oda tartozunk, hanem egy utcával odébb az Ilosvay utcába. Tényleg egy sarokra volt onnan egy másik ovi, külsőleg kissé lepukkantabb, de ez engem nem annyira mozgat. (Most a lányom egy nagyon lepukkantba jár, és imádja, rádásul egy felújítottból vittem át ide.) Ide is anyóspajti ment be, úgyhogy személyes tapasztalatom sajna nincs. Mondták mi kell a beíratkozásthoz, meg persze, hogy nagyon sok a gyerek, de hát erre mit mondjak, hol nem az? Én mit tudok többet tenni, mint hogy oda íratom, ahova tartozunk? Szembe van egy bölcsi is. Az se baj...

Aztán majd ha nem veszik fel őket, akkor jönnek a további körök, de erre hátha nem kerül sor..

Szép napot!

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Krisztine2)
2010. ápr. 18. 16:29

Az nem semmi, jól tetted, hogy tehermentesítetted magatokat!

Anno 25 éve amikor ide a XI.-be költöztünk onnan, ahova most visszamegyünk a XIV.-be, még itt nem volt ovi, mert vadi új volt a lakótelep, így egy darabig naponta innen BKV-ztunk oda. Nekem már csak a hajnali szaloncukrok maradtak meg az 1.-es buszról... Azért túléltük.

Én se attól félek, hogy a már óvodásat nem veszik át, (bár az se olyan evidens, de ő már betöltötte az öt évet, és így jogszabályilag fel kell vegyék), hanem attól, hogy a most ovibamenőt nem veszik fel...

Mégegyszer köszi.

12. Krisztine2 (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 18. 09:45

Mi évközben költöztünk Zuglóba,és simán átvették a gyereket:)


Azelött a kisfiam a város másik végére járt oviba,napi kétszer Belváros-Zugló járatot csináltam..nem akartam őt kiszakítani a megszokott környezetéből.

Aztán beláttam hogy ez így senkinek sem jó.

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. ápr. 17. 19:53

Köszönöm a tippet, megnéztem a neten, tényleg tök jónak tűnik! Főleg a mozgásközpontúság.

Bár gondolom ide is van rendesen túljelentkezés, meg tőlünk messze is van, de már készítem a lelkemet, hogy úgyis muszáj lesz autót vezetnem... Nem lehet mindig csak sajnáltatni magam, (pedig az olyan jó, ha sajnálnak egy kicsit). A sószoba meg tényleg nagyon jó dolog, nekem az hozta rendbe a nagylányomat. Csak baromi drága, ha hatásos helyre viszi az ember... Úgyhogy ez szupi lenne.

2010. ápr. 16. 20:09

Sziasztok.Ajánlanám a "Zöld Lurkók" ovit.

Foglalkoznak a gyerekekkel,van sószoba,úszás stb...

9. palacsinta (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 16. 07:09
köszi:)nézem is!
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Palacsinta)
2010. ápr. 15. 17:55
A www.zugló.hu - n van valamilyen olyan, hogy "óvodanyitogató". Ott vannak felsorolva az ovik, és ott voltak ilyen infók...
7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. ápr. 15. 17:51

Kedves!

Ez magas labda volt, elismerem, nem lehetett nem lecsapni. Én is valami ilyesmin törtem a fejem, csak ez sajna lehetetlen. Meg a nagyszülőknek is. Meg tudod valahol úgy vagyok vele, hogy jobb szeretek tiszta vizet önteni a pohárba, nem szeretek sumákolni. Ahol most lakom, ott 5 éve ismernek (sőt igazából 25), tudják, hogy lényegében egyedül küzdöttem a sulit végig a gyerekekkel, és hogy tényleg mennyire szerényen vagyunk. Ami tőlük telt segítettek, felvették a gyerekeket, én meg nem kértem többet, mint amire tényleg szükségem volt, sőt adtam, ha nekem volt valami... Ebből a kialakult helyi egyensúlyból rossz most kiszakadni. Ennyi...

6. palacsinta (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. ápr. 15. 15:29
:)))
5. palacsinta (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 15. 15:28

Szió:)

Mi is ovit keresünk igen.Jó lenne oda bekerülni,állítólag az a legjobb ovi,de a vádőnő szerint akinek a gyereke is oda tartozna/hivatalosan is/mér így sem vették fel csak átosztották valahová ahová volt hely:(((

Nem tudom mi a fene lesz,de én is el akarok indulni a jövő héten.

Hol olvastad,hogy nyíltnap lesz???

4. fdóri (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 15. 13:44
Küldd el apát a beiratkozásra. Rajta nem látszik...:)
2010. ápr. 14. 18:04

Kedves Palacsinta!

Neked milyen korú a gyermeked? Ovit keresel te is ugyanott?

Nekem azt se igen sikerült kideríteni, hova fogunk tartozni. Amelyik ovira gondolok, ott 19.-én azaz most hétfőn és kedden lesz nyíltnap. Ez a Kerékgyártó utcai ovi. Én igazából nem szeretnék „extra” ovit, csak oda vennék fel a gyereket, ahova tartozunk! Az a gondom, hogy már látszik a pocakom a harmadik tesóval, és nemigen akartam szermélyesen odamenni, de hát úgy néz ki, nem lesz más választásom, mert ami e-mailt írtam, arra nem válaszoltak. Majd megírom mi volt.

Szió

2010. ápr. 14. 13:06

Szió én is hasonló cipőben járok,gőzöm nincs.

Annyit tudok,hogy először be kell iratni a terülti oviba,és onnan ha találnánk valami jobbat esteleg át lehetne menni.

Ami szinte reménytelen akkora a túljelentkezés,ha tudsz valamit majd írj!

2010. ápr. 13. 10:02
Kedves Mindenki! 1-2 hónap múlva költöznénk a XIV. kerületbe a város másik végéből 2és fél gyerkőccel. Szeretnék némi infót és pletykát a kerület óvodáiról, bölcsijeiről, meg olyanokról, hogy felveszik e a gyereket az óvodába, ha az anyuka épp szül, és nyilván valamennyit otthon van, de aztán menne dolgozni, ha épp van lehetősége. A XI.-be felveszik, ha 3 gyerek van, de azt mondták, hogy ez helyi szokás, kérdezzem meg ott, ahova megyek... No ezt nyilván nem az oviba fogom először megkérdezni. Minden infót szívesen és köszönettel fogadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook