Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
499. tixtina (válaszként erre: 496. - Tappancsmama)
2009. aug. 16. 10:36

Igen,sajnos az elektromos mellszívó nálam semmit nem ért:((


Mert,nehezen jött a tejem-és csak a kézi pumpással tudtam tökéletesen lefejni.

Egyedül a kórházi,nagyteljesítményű lett volna jó,de azt nem lehet kapni,ha meg igen-megfizethetetlen.

Így maradt az AVENT pumpás.


Igazából két dobozzal írt fel,hogy kitartson szeptemberig-de nem megyek ehez a hiénához vissza.

Túl drága nekem.30 ezer forintom nagyon nincs most rá:D

Most nem fájnak a melleim.

Két hét múlva elmegyek ide a szakrendelőbe a nőgyógyászati onkológiára,és megnézetem a Fazekas doktorral-Ő is jó orvos.ráadásul nem kerül egy fillérembe sem.

498. tixtina (válaszként erre: 494. - Tappancsmama)
2009. aug. 16. 10:31

Jajj,nagyon jó lenne.:))

Pont akartam is kérdezni,hogy tennél-e fel képeket.


Gyerkőcökről már régen csináltam képeket,még februárban.

lehet,ma készítek párat.


Gyönyörű a keresztelő ruhácska-még nincs időpontunk-mert nem tudtunk egyeztetni a keresztszülőkkel-mert a leendő keresztapa külföldre jár dolgozni-és egy hétig melo-egy hétig itthon-úgyhogy bonyolult.

497. tixtina (válaszként erre: 492. - Tappancsmama)
2009. aug. 16. 10:27

Szia!


Sok helyen voltatok.:))

Lehet,ma rám is ez vár-mert az albérlőnk kisfiának holnap lesz a szülinapi bulija,és még nem tudom,mit vigyünk:(

Tegnap voltam a Sparban,de nem találtam semmi nekivalót,(7 éves) vagy ami jó lett volna,az nagyon drága:(

Bencének is 23-án lesz a névnapja-tök jó-pont egy napon Árvennel:))

Ő már megkapta a Scooby Doo Ps2 játékát.:)

Enikőnek szeptemberben lesz majd-babakocsit fog kapni.

496. tappancsmama (válaszként erre: 491. - Tixtina)
2009. aug. 15. 22:10

Árvennél nekem is kézi mellszívóm volt és nagyon utáltam.És jó sokáig használtam.Árisznál megvettük az AVENT elektromosát.Baromi drága volt és nem fejtem a cicimet olyan sokáig,mint Árvennél,de mai napig azt mondom,hogy megérte,pláne,hogy kitaláltuk így szülés után fél évvel,hogy mégiscsak szeretnénk harmadik babócát is.Így ki fogom használni,aztán,meg elrakom szépen és jó lesz a gyerekeknek ha elfogadják.Mégiscsak ez a legjobb típusú elektromos mellszívó 2009-ben. :))


Én is gyakran hallok ilyen problémáról mostanában.De ez zavaró volt?Van valami következménye ha az ember nem foglalkozik vele,valami baja lesz tőle?Hány dobozzal kellett volna beszedni ebből a hormon bogyóból?

495. tappancsmama (válaszként erre: 488. - Tixtina)
2009. aug. 15. 21:52

Most hogy rádöbbentem,hogy hányadika is van már,így tényleg nincs is olyan messze már.:))

Kíváncsi leszek,hogy mit mond majd az a doki.Remélem többet,mint az előző.

494. tappancsmama (válaszként erre: 489. - Tixtina)
2009. aug. 15. 21:51

Mikor lesz a keresztelője Enikőnek?


Tényleg jó áron csináltattad Neki a ruhát.Ha majd lesznek képek Róla felteszel az oldalra,vagy küldesz nekem?Kíváncsi leszek Rá,biztosan egy angyal lesz benne. :))


Már én is gondolkodom hogy kéne feltenni képeket az oldalra magunkról,csak lustika vagyok.De megerőltetem lassan magam. :))

2009. aug. 15. 21:47
Most meg úgy alszanak a gyerekek,mint a bunda. :))
2009. aug. 15. 21:47

Szia!


Hogy vagytok?


Ma annyi felé voltunk,hogy máskor hetekig nem megyünk ennyi felé.:))Na nem,de azért tényleg beprogramoztuk itt magunkat 2 etetés között és egy egy alvás után.:))


Délelőtt kimentünk a csarnokba megnézni Árvennek meg Árisznak a névnapi ajándékukat,mert Árvennek 23-án,Árisznak meg 31-én lesz.

Árven egy motort szeretett volna,olyat amilyen a többi gyereknek is van,mert Neki másfajta volt,szerintem menőbb ami Neki volt,de az nem volt jó,mert a többieknek más van és hónapok óta kérte,hogy Neki is legyen olyan,így most megkapta a szíve vágyát,a sablon motort:)))Úgy örült neki,hogy öröm volt nézni.Árisznak meg szerettünk volna venni egy járást segítős járgányt,mert már Árvenével próbálkozik alkalmanként,meg nagyon szépen megy már 2 tárgy között egy-egy kézzel kapaszkodva.De a csarnokban nem volt,így elmentem Árisszal a déli alvás után még a Tescoba és ott vettem Neki egy mozdonyt,amire rá lehet ülni is,hátul lehet tolni is és még telefonja is van.Így végül is mind a ketten megkapták a járgányukat.:))

Közben meg amíg mi elmentünk Árisszal addig apa elment Árvennel a Sparba vásárolni.


Mozgalmas napunk volt így,nem szoktunk ennyi helyre elmenni egy nap alatt kocsi nélkül. :))


Aztán amikor még haza jöttünk gyorsan rendet raktam,meg főztem egy kis resztelt májat.

A jó múltkorában még Árvennek volt lefagyasztva csirke mája amikor külön főztem Neki,de nem nagyon ette egy idő után és egyszer kiolvasztottam magamnak és megcsináltam resztelt májnak.Erre a Tomi ott húzta a száját,hogy fújj,meg minden,aztán megette majdnem az egész májacskámat.Olyan jó volt nézni,hogy egy olyan ételt evett meg jó ízűen amit amíg csak az anyukájáét ette nem szeretett. :))

Na azóta most csináltam megint,mert csak ritkán kívánom meg,de most is csirkemájból,mert a múltkor rájöttem,hogy az finomabb,mint ha disznómájból csinálnám.

Most is rengeteget megevett belőle,meg alig várta,hogy megcsináljam már. :))

491. tixtina (válaszként erre: 490. - Tappancsmama)
2009. aug. 14. 21:05

Enikőt csak 7 hónapig szoptattam,mert nem szopizott magától,hanem nekem kellett fejnem,kézi fejőgéppel.

4,5,majd később 6 óránként.

A felesleget lemélyhűtöttem.

Kb 2 éve abbamaradt,és a minapig éreztem,hogy a csatornák működnek.Megnyomtama bimbót,és jött a tej.

Előfordul állítólag gyakran.

Bencével nem volt ilyen problémám.

Erre kaptam egy gyógyszert a múltkor az onkológusnál,ahol legutóbb voltam.

De csak egy dobozzal szedtem be:)

490. tappancsmama (válaszként erre: 487. - Tixtina)
2009. aug. 14. 15:22

Meddig szoptattad Enikőt?És meddig kell ilyen hormonbogyót szedni ilyenkor?És vajon miért nem apad el?Kíváncsi leszek,hogy Nekem elapad e ha befejezem a szoptatást Árisszal.Mert Árvennel nem derült ki,mert még szoptattam amikor Árisszal terhes lettem.

Mennyire volt még tejed?És mennyire baj,hogyha nem apad el?


Na egyenlőre ehhez a témához ennyi kérdésem van csak. :DDDD



A fogyást ne is erőltesd,pláne ha még hízol is tőle.

Én mindig csak akkor tudtam tartós fogyást elérni,ha nem fogyóztam. :))


Ne felejtsd ha szottyosan sikerül,mond el a trükködet.Lajosnak meg nyugodtan rakjál bele sonkát,vagy valami husi félét. :))

489. tixtina
2009. aug. 14. 14:46

Enikő jól van,most alszik.Valamennyit ebédelt,nem sokat.

Nem volt láza,tegnap délután óta.

Antibiotikum kellett neki-a mandulájára.


Megkaptuk a keresztelő ruháját-kis kalapot is varrattam hozzá-meg egy hálózsákot.

nagyon szépen megcsinálta a csaj.

Teszveszen rendeltem egy készítőtől.

Igazán barátságos árakkal dolgozik.

3000 ft volt a ruha,és 1500 a hímzett csipkés kalap,-belehímeztettük a nevét:))

488. tixtina (válaszként erre: 485. - Tappancsmama)
2009. aug. 14. 14:43

Szeptember 7-az nincs is olyan későn.

Mi 6 hónapra kaptunk időpontot mandulaműtétre-míg más két hétre kap.

Igaz ,ennél a doktornőnél rengetegen vannak,mert szuper gégész:)

Ultrahangra is 6 hetet vártunk.-

Azért írtam,hogy nem sok ez a három hét.

487. tixtina (válaszként erre: 486. - Tappancsmama)
2009. aug. 14. 14:40

jajj,nem-de jó,hogy említetted-mert megcsinálom a hétvégén:)


Fogyival nem állok sehogy.

3 hétig nem ettem szinte semmit,és inkább híztam is-lehet a hormon gyógyszertől,amit arra szedtem,hogy apadjon el a tejem.

Most többet mozgok,és jobb a közérzetem.

Majd lefogyok-nem erőltetem most már:)

2009. aug. 14. 14:11

A múltkor kipróbáltad a sajtos tészta receptet?


Hogy haladsz a fogyókúrával?

2009. aug. 14. 14:11

Szia!


Na még mindig vége van a lázas időszaknak?


Volt a védőnénink.Teljesen egyetértett velünk,hogy amíg várunk csinálhatnánk egy pár vizsgálatot is,ahelyett,hogy malmozunk.Azt beszéltük meg,hogy mivel ennyire nem tudott semmit mondani az előző gasztros,vigyem el egy másikhoz is nyugodtan.Meg,hogy menjek le hétfőn a doktor néninkhez és beszéljem meg Vele ezt az egészet és kérjek vizsgálatokat.

Én meg miután elment.Szépen felhívtam az I.számú gyermekklinika gasztroenterológusát,Bókay Jánost és szépen kértem Tőle időpontot.Szeptember hetedikére tudott csak sajnos adni,de legalább már van,mert ha csak jövőhéten kértem volna,miután megkapom a beutalót,akkor még későbbit tudott volna valószínűleg adni.

Addig meg remélem a mi dokinőnk megvizsgáltatja vérvételre,meg egyéb dolgokra és addigra mire menni kell meg lesznek azoknak az eredményei is legalább.

Hát kíváncsi leszek mit mond majd a dokinőnk az előző gasztroenterológus véleményére,bár sajna úgyis visszafogottan fog róla nyilatkozni.

484. tixtina (válaszként erre: 483. - Tappancsmama)
2009. aug. 14. 07:26

Hát ez az???!!!

Pont ezen filoztam tegnap-akkor tüdőgyulladása lesz majd?????

Jajj!!Mindig van valami szegény gyerekkel:((-bár mondogatják,hogy kinövi.Na de mikor???

Most az éjjel jól aludt-amióta megkapta az első adag antibiotikumot,már nem volt láza.

Doki mondta:jó ,hogy visszavittem.

483. tappancsmama (válaszként erre: 482. - Tixtina)
2009. aug. 13. 20:43
Igen,emlékszem.Nekem is írtad.Na de ha ez a mandulája sem lesz már meg mire fog rámenni a vírus?
482. tixtina (válaszként erre: 480. - Tappancsmama)
2009. aug. 13. 20:24

Akkor tudtak játszani a gyerkőcök:))

Az albérlőnknek is van egy Bence korú kisfia,Márknak hívják.

Meghívták Bencust hétfőn a kisfiú szülinapjára.


Reméljük az antibiotikum segít mihamarabb.

egyébként én már megmondtam hétfő este a Lajosnak,hogy a mandulája lesz,és igazam is lett.

Amióta kivették az orr manduláját,azóta a torok mandulájára megy ráa vírus.

Ha hazajön a gégészünk,akkor meg is beszélhetjük a műtét időpontját-mert ebben az évben most harmadszorra tüszös neki.

Most nyaral,aki műtötte Enikőt.

2009. aug. 13. 20:23
Ja, elvileg holnap jön a védőnő végre.Mert elvileg múlt hét péntekre ígérte magát,de nem jött.Aztán kedden keresett és mondta,hogy pénteken kukucskálna.Most nagyon kíváncsi leszek rá,mert baromi jó volna valaki szakavatottabbal is beszélni,mint amilyenek mi vagyunk Áriszról.
480. tappancsmama (válaszként erre: 479. - Tixtina)
2009. aug. 13. 20:19

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ.Szegénykém. :((((

Akkor nem csoda,hogy még mindig lázas.Most már akkor van esély rá,hogy meggyógyul hamarosan?Most akkor mentek vissza a másik dokihoz is,akinél műtötték?Hát nálatok is vannak gondok úgy látom rendesen.:(


Ma voltak itt a barátnőmék.Nekik is van egy olyan korú fia,mint Árven,meg egy akkora fia,mint Árisz.Együtt voltunk a kórházban.

Annyira várta Árven,hogy jöjjenek Atikáék,erre meg olyan kis megszeppent volt,amikor ide értek.Sajnos itt a nyári forgatagban régen találkoztak és meg volt teljesen lepődve a helyzettől.Édes volt nagyon.:))

479. tixtina
2009. aug. 13. 19:42

Nemrég jöttünk meg a dokitól.

Enikőnek megint tüszös a mandulája.

Kapott antibiotikumot.

Utoljára kb 6 hete volt tüszös,úgyhogy-lehet a torok manduláját is ki kell majd venni:((

Felhívtam az orvost,és mondtam neki továbbra is lázas a gyermek-mire azt

válaszolta,hogy akkor vigyem be,mert lehet más baja is van.

Akkor belenéztem a torkába,és hatalmas tüszők voltak rajta.

Szegénykémnek,ezért nem ment le a láza.:((

Most alszik,már beadtam az első gyógyszeradagot.

478. tixtina (válaszként erre: 477. - Tappancsmama)
2009. aug. 13. 11:16

Szia!


Tegnap este evett krumplit,kis hússal.Persze,miután lement a láza.

Szegénykém,mimt aki soha nem evett:))

Hajnalban,4 kor megint tűz forró volt-Nurofen.

Sajnos a port nem issza,de éjjel vagy fél liter üdítőt megivott.

Most nem kellett neki a kaja-36,6 -ot mértem.

Játszik,lent van a Lajossal.

Úgymond változatlan.

Hasa nem megy már-tegnap kétszer volt egy kis maszat a pelusban.

Délután felhívom az orvost,hogy megkérdezzem,nincs valami gyógyszer rá esetleg-mert a láza nem akar múlni:((

2009. aug. 13. 08:03

Szia!


Hogy vagytok?

476. tixtina (válaszként erre: 473. - Tixtina)
2009. aug. 12. 14:39

Igen,de szerintem már alszik lent.

Megyek,lezuhanyzom,megnézem Enikőt,és nekiállok takarítani.

475. tixtina (válaszként erre: 474. - Tappancsmama)
2009. aug. 12. 14:38

Igen,aludtam-délben keltem.Miközben Enikő kirakózott mellettem,aztán Ő is elaludt-és egyszerre keltünk:))

Mert két éjszaka nem aludtam,nagyon kivoltam.

2009. aug. 12. 14:17
és Te aludtál valamennyit?
473. tixtina (válaszként erre: 472. - Tixtina)
2009. aug. 12. 13:44
Szeretne jönni aludni fel a tetőtérbe.
472. tixtina
2009. aug. 12. 13:43

Igen,szerencsére.

Most a Lajos dühös,mert fel szeretnem jönni a ludni,Enikő nem hagyja-mászik rá,meg Bencével hülyéskednek.

Volt valami kis piszok féle a pelenkában,de nem sok-nem megy a hasa most annyira már.

Láza nincs most.

Megyek,adok neki Normaflore-t.

Köszi,hogy említetted-Tegnap Évi is mondta,de kiment a fejemből:)

2009. aug. 12. 13:24
Jaj de jó!!!!!!!!!Már azt hittem,hogy baj van.De hál istennek gyógyuló félben van akkor.
470. tixtina
2009. aug. 12. 13:07

Éjszaka jól aludt,nem forgolódott.

Étvágya nincs,érthetően.

De nincs elkenve,letörve.

Mondjuk,kielégítő az állapota a betegségéhez képest:)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook