Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
619. tixtina (válaszként erre: 618. - Tappancsmama)
2009. szept. 9. 16:00

Szia!


Tegnap nagyon zsufolt napom volt-csak bekukkoltam a Hoxára.

Taknyosak vagyunk Enikővel-ugyebár én is elkaptam.

Tegnap vagy 3 órát ültem a gégészeten,mert a nyakamon csomókat véltem felfedezni-ultrahanggal megnézték az orr üreget-és tele van váladékkal.

Úgyhogy orrcsepp,és egy antibiotikum spray.

Eniknek is kétféle orrcseppet használok.

Láza nincsen,változatlanul folyik az orra.

Nekem reggel óta fáj a torkom-van tablettám,amit szopogatok napközben.


Lajos bement a kollgiumba még délelőtt,mert havonta alá kell írnia papirokat.

Lába változatlanul nagyon fáj-semmi javulás.

Szerintem egy alapos kivizsgálás is ráférne,de megvárja a hó végét-addig béreljük az ágyat.

2009. szept. 8. 20:39

Szia!


Enikő jobban van ma már?


Ma voltunk a gyerek orvosnál.Most már szerencsére csak december 1-én kell legközelebb mennünk.:))


Mit csináltatok ma?

617. tixtina (válaszként erre: 615. - Tappancsmama)
2009. szept. 7. 13:55

Lajosnak még mindig nagyon fáj a lába.

javulást ez idáig nem tapasztalt.

Kb 1 hete használja az ágyat.

APEH-ban sem voltunk még,mindig közbejön valami.

616. tixtina (válaszként erre: 614. - Tappancsmama)
2009. szept. 7. 13:54

Szia!


Remélem,minden rendben lesz-:)

Az is lehet,pár hónap múlva-pörköltet fog enni nokedlivel:))Tegnap azt fztem:)


Enikő megint taknyos lett sajnos,és ráadásul a Lajos megint eltörte az orrszívót,úgyhogy most mehetek ki a patikába.

Szombaton az apja nem adott rá kabátkát este,és a cipőjét is levette Enikő,mezitlábaskodott-Lajos meg nem adta rá-Mondtam neki,tuti beteg lesz-aztán sajnos igazam lett:(

Dokihoz nem mentünk,mert láza nincsen -persze még lehet.

Egyelőre várok-hátha csak egy nátha lesz-és rendbe jön-bölcsit lemondtam a héten.

Szívom,csöpögtetem.

2009. szept. 7. 13:05

Lajos lába javul már?


Eltudtatok menni a múlt héten az apehba?


Most mi van az ággyal,azon alszotok még amit ki akartatok a múltkor dobni,vagy valami máson?


Az ELMŰ-nél egyszerűen megkaptad a pénzedet,nem volt gond vele?

2009. szept. 7. 12:54

Szia!


Voltunk az orvosnál.Vettek Tőle vért,hogy kell e vasat szednie vagy sem.Aztán adnom kell Neki újra főzeléket is és ha minden rendben van,akkor nem kell vissza mennünk,de egy hét múlva fel kell hívnom a doktor urat,hogy elmondjam Neki,hogy megy a főzelékezés meg a gyümölcsözés.


Mivel újra eszi a gyümölcsöt és nincs hányás,ezért valószínűleg nem gyümölcscukor érzékenységről van szerencsére szó,de ha valami nem stimmel,akkor meg csinálnak egy étel érzékenységi vagy milyen vizsgálatot.De most már mindennek rendbe kell lennie és végre jó ízúen megenni mindent:)))

2009. szept. 6. 23:00

Szia!


Holnap 10-re megyünk a gasztroenterologushoz.Kíváncsi leszek mit mond majd.Ma adtam Neki barack pürét először mióta megy ez a huzavona,idáig csak leveket adtam Neki.De nagyon ízlett Neki és meg is ette ügyesen:))

612. tixtina
2009. szept. 6. 09:00

Szia!


Semmi különöset.

Kimentem a piacra,olyan dél körül-addigra tömeg is lett,mert pont akkorra sütött ki a nap.

Vettem krumplit,hagymát,almát,és mézet.

Majd bementem a kis Sparba-vettem két kiló juhbeles virslit,mert le van árazva.Beteszem a mélyhűtőbe,és egy ideig lesz virslink:)

2009. szept. 5. 23:05

Szia!


Mi volt ma Veletek?Mi jót csináltatok?

610. tixtina
2009. szept. 4. 14:54

Ma egész nap pakoltam a gyerekek ruháit-nem nagyon van helyem.

Mert amíg a Lajos könyvei szanaszét vannak a gyerekszobában,nem tudom betenni a Bencének vett bútorokat-így kénytelen vagyok a nagy komódba rakni Bencus ruháit-Onnan kivettem Enikőét,amik még nagyok rá,és levittem egy másik szekrénybe.

ŐŐŐŐŐŐrület,hogymi van itt nálunk!!!!!!DDDDDD:((

Mire itt rend lesz,addig várhatunk a következő nyárig:((

Mert szegény Lajos a könyveinek-maga szeretné megcsinálni a beépített polcrendszert,de még a garázs rendbetételével sem végzett.

Most is fekszik,nézi a tévét,mert nincs ereje dolgozni-olyan fájdalmai vannak.

609. tixtina (válaszként erre: 607. - Tappancsmama)
2009. szept. 4. 14:48

Két dologtól lehetséges,hogy jobban fáj a Lajos lába-

Egyik,hogy kezd használni

Másik,hogy nem használ.

Meglátjuk.Még csak pár napja kezdte el használni-megvárjuk ezt a hónapot-aztán elválik.

608. tixtina
2009. szept. 4. 14:46

Szia!


Az a helyzet,hogy mi sem járunk játszótérre.

Itt a kertben,minden megvan,ami a játszón.

kitettünk egy rossz rugós matracot,az lett az ugrálóvár-nagyon élvezik.

Meg persze van a hinta,meg a nagy csúszda,amire Enikő egyedül még nem tud felmászni-

Aztán a nagy homokozó.Egyedül kerékpározni,meg motorozni kell kimenni-de itt a ház körül az is megoldható,mert pár éve csinálták meg a járdát.


Bence élvezi az ovit-de Enikő jobban a bölcsit.

Ma is nagyon örült,mikor bevittem,pedig párszor bepisilt-bekakilt-de még időbe telik,amíg megtanul szólni:))Már két hetet járt-remélem,nem lesz egyhamar beteg.


Barátnőmet vártam az előbb,mert úgy volt,megyünk a fodrászkellékesbe,Erzsébetre-de nem jött.

Szempillafestéket,gyantát veszünk.


Sajnos egeret elfelejtettem tegnap venni-pedig az Europarkban voltam -megkaptam a pénzem az ELMÜ-től.

607. tappancsmama (válaszként erre: 605. - Tixtina)
2009. szept. 4. 13:14

Sikerült másik egeret venni?


Normális hogy Lajosnak jobban fáj a lába az ágytól,mint idáig?


Te is kipróbáltad már?Milyen?

2009. szept. 4. 13:01

Szia!


Itt vagyok végre újból!!!:))))

Tegnap mire leültem volna a géphez elaludtam:))


Szerdán elmentünk játszótérre.Szégyen nem szégyen most vittük először Őket el játszóra,mert mi nagyon jól meg vagyunk az udvaron és lusták vagyunk messzebb menni ha nem muszáj:))

Árven ott is csak a csúszdán volt,szinte sehol máshol,mert az nincs nekünk itthon és ha a szomszéd gyerekekhez átjutunk akkor is csak a csúszda van egyből:))) Tehát csúszdát kell vennünk jövőre nagyon Nekik.

De Árven már hamarabb haza akart jönni a játszóról,mint,hogy szóltam volna Neki,hogy megyünk.Tehát egy darabig élvezte élvezte a dolgot,de itthon jobban el tud játszani.Azóta nem is mondta még hogy menjünk játszóra,pedig ha valami nagyon tetszik Neki egyből mondogatja,hogy menjünk legközelebb is vissza,de most nem.


Tegnap meg azt sem tudom,mit csináltunk,de úgy el ment a nap,hogy csak na.

Délelőtt azt hiszem takarítottam,aztán el szaladtam 2 etetés között az orvoshoz Árisz vizelet eredményéért,ami szerencsére teljesen j:))),Aztán beszaladta feladni egy pár csekket a postára,meg vettem pár dolgot a csarnokban, és jöttem is haza.

Ja itthon bizsu ékszereket válogattunk eladásra,aztán már megint annyi lett az idő,hogy mentünk ki játszani az udvarra.

Ahhoz képest,hogy esőzéseket mondtak tegnapra is,nem igazán esett itt csak egy pár csepp,remélem ma sem fog,mert ma megyünk el elvileg a barátnőmékhez és jó volna ha nem áznánk meg.Ha esni aakar essen az után,hogy haza érünk:))



Veletek mi van?Bence várta már az ovit?Enikő azóta folyamatosan jár a bölcsibe?

605. tixtina
2009. szept. 2. 08:31

Lajos,szorgalmasan használja a masszázs ágyat-de most az elején nagyon fáj a lába,tán még jobban,mint eddig.

Tegnap is bottal ment a gyerekért az oviba.

Végül is ,egy hónapra kipróbálni-megér egy huszast.

Laciék a fiai-nem hívták-pedig már biztos otthon vannak-iskola megkezdődött náluk is:)


Az előbb leejtettem a drága egeret-kettétört a kábele:(Lajos mérges lesz-vennem kell ma egy másikat.

Most a gép egerét használom-szerencsére a laptopon van-de kissé nehéz megszokni.

604. tixtina (válaszként erre: 602. - Tappancsmama)
2009. szept. 2. 08:27

Sajnos nem lesz,mert az önkormányzatnak nincs rá pénze:((

Amit a Főváros szervez,az tavasszal már megvolt.

Át akartuk vinni Erzsébetre az ágyat-kidobni-de nem volt megfelelő autónk:(

603. tixtina (válaszként erre: 600. - Tappancsmama)
2009. szept. 2. 08:23

Szió!


Igen,ellég körülményes az a zacsi.Enikőnek is csak harmadszorra sikerült beletalálnia.

Örülök,hogy végre sikerült:))

602. tappancsmama (válaszként erre: 599. - Tixtina)
2009. szept. 1. 21:19
Nálunk most volt a lomtalanítás.Nálatok nem lesz mostanság?
601. tappancsmama (válaszként erre: 598. - Tixtina)
2009. szept. 1. 21:18

Hát ez tényleg nem bonyolult:)))


Majd egyszer kipróbálom:))

600. tappancsmama (válaszként erre: 596. - Tixtina)
2009. szept. 1. 21:12

Szia!


Az a pisi gyüjtő zacskó,ami számunkra nem jött össze,mert a 2 mm-es gyűrődős fütyikéje nem csusszan be olyan mélyre ebbe a zacsiba,hogy bele menjen a pisibe és ne ki abból:))) Jó pár zacsival próbálkoztunk már,de nem sikerült egyikkel sem.


De ma reggel sikerült elkapnom ébredés után még,hogy nem pisilt a pelusba,ezért gyorsan lekaptam róla a pelust és üvegbe bele pisikélt :))) Így el is vittem Árisszal a laborba,holnapra a dokinőnknél lesz az eredmény.Majd meglátom,hogy melyik nap tudok érte elmenni.

599. tixtina
2009. szept. 1. 13:35
Sajnos nem sikerült még másik ágyat vennünk,mert egyelőre nem tudjuk -hova rakni ezt a franciaágyat.
598. tixtina (válaszként erre: 594. - Tappancsmama)
2009. szept. 1. 08:56

Bence nem szereti-Enikő viszont imádja.

Lajosnak az egyik kedvence.

Hamar elfogyott:D))

Nagyon finom lett-jó füstös-sok hagymával-Isteni.

Ettem Lajos menyééknél is vagy kétszer-de egyik sem izlett-valahogy nem jól csinálják.

Tudni kell elkészíteni-nem nagy tudomány.


Erős lángon megsütöm a padlizsánt-szűröm-vagy paszírozom,összeturmixolom-bele a hagyma-majonézt készítek hozzá két tojásból-teszek bele kevés mustárt-egy kis porcukrot-sót borst,esetleg egy egész tojást-és kész is van.

597. tixtina (válaszként erre: 592. - Tappancsmama)
2009. szept. 1. 08:51

Persze,csakis marhából:D))

Vagy 6 órátbiztos főtt-elég kemény volt.


A pörkölt is nagyon finom lett-borókabogyót is szoktam belerakni,meg persze-libazsírral készítem,és sok-sok hagymával-úgy az igazi:))

596. tixtina (válaszként erre: 595. - Tappancsmama)
2009. szept. 1. 08:49

Szia4


Patikában lehet kapni,kis műanyag zacsit,amit oda kell helyezni a gyermek pisilőkéjéhez-és várni,amíg eredmény lesz:))

Enikőnek,januárban így vettek mintát.

2009. aug. 31. 21:14

Nekem meg le kéne Árisz pisijét vennem,de az istennek nem jön össze.A pisi gyűjtő zacsi egy ekkora gyereknek pisi levételben tapasztalatlan szülőknek egy nagy fo.......,üvegbe meg nem pisil,bilibe sem,azon nagyon megijedt,mert luk volt a popsija alatt és nem ért le a lába róla.

Nem tudom mit csináljak már,hogy sikerüljön.

594. tappancsmama (válaszként erre: 593. - Tappancsmama)
2009. aug. 31. 21:10

De tényleg nem egy olcsóság ahogy írtad,pláne egy vacsira.

Bence is evett belőle?

593. tappancsmama (válaszként erre: 591. - Tixtina)
2009. aug. 31. 21:09
Én még nem csináltam padlizsán krémet,csak egyszer megkóstoltam nyanyiékét,de az nekem nem nagyon ízlett.De lehet hogyha én csinálnám,akkor finomabb lenne,mert én bátrabban ízesítek:))
592. tappancsmama (válaszként erre: 589. - Tixtina)
2009. aug. 31. 21:07

Szia!


A gulyásleves az nagyon finom dolog,pláne csipetkével:)) Nyam-nyam:)))

A pöri is fincsike:))


Hány órától főzted a levest?Marhából csináltad?


Na milyen az ágy?Galiba nélkül megérkezett?


Amíg nem vesztek valami mást min alszotok?

591. tixtina
2009. aug. 30. 15:28

ja,még csináltam padlizsánkrémet,nagyon finom lett-csak marha drága.

hat kisebb padlizsánt vettem-ami másfél kiló mennyiség -és 750 forint volt-plusz a majonéz hozzá,amit én készítettem-és egy este alatt el is fogy.Kissé luxus.Legközelebb csak Karácsonykor lesz.

590. tixtina (válaszként erre: 588. - Tappancsmama)
2009. aug. 30. 15:25

Tegnap én is ott voltam az Euroban-Sparban vettem meg a cuccokat.

Erededileg az erzsébeti Spar előtt parkoltam le,mert a Bíró Mihály utcai OTP-nél van az értékpapírom,amit megszüntettem,és átutaltam a Lajos,és az én számlámra a pénzt.

Muszáj,mert elfogyott a pénzünk-építkezés,meg a 108 ezres törlesztőrészlet-megapasztotta a számlánkat:(

Aztán az ügyintéző mondta,hogy jobban járok,ha interneten keresztül utalgatok,mert ha Ő utal,akkor 800 forint,ha személyivel veszek fel pénzt,akkor 2600 forintot vonnak le-míg ,ha otthonról utalok magamnak,akkor csak 400 forintot von le a bank.

Így hazajöttem,utaltam-aztán mentem az Europarkba

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook