Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
439. tixtina
2009. aug. 8. 22:49

Ma délután itt volt a férjem volt kollégája-egyenesen a Balatonról jött hazafelé-beugrott,mert megkérte Lajos,nézelődjön-van-e kiadó lakás Aligán.

Ugyanis nem szertnénk két gyerekkel a nyakukra menni.

Felhívtuk az egyik szomszédot,lenne is baráti áron egy nagyon szép ház,de 19-én az unoka is le akar menni,ezért lehet,ennek is lőttek.

Hááát...nem sok minden jön össze mostanság.

Lajos nem akar külföldre menni,mert nem bír gyalogolni-a lába miatt.Sajnos nem nagyon enyhült a fájdalom.Az új gyógyszerektől,még erősebben nyilal neki:((

Ugyebár,tengerpartra-csak úgy megy,ha a látnivalókat is megtekinti,és nem a parton fekszik egész bap,mint a béka.

438. tixtina (válaszként erre: 437. - Tappancsmama)
2009. aug. 8. 22:44

Enikő is itt nyekergett egész délután.

Kicsit játszottunk,duplóztunk,kirakóztunk-de nem nagyon volt türelme bármihez is:(

Jött utánam,és nyavajgott.

Valszínű,lehet valami a levegőben.

Lehülést mondanak jövő hét elejére.

437. tappancsmama (válaszként erre: 435. - Tixtina)
2009. aug. 8. 22:40

Vajon miért jut az eszükbe ilyen a gyerekeknek?



Ma Árven egész nap tiszta nyűgike volt.Mindenen elsírta magát szegénykém.Nem régen kb 5 perce tudott csak elaludni.Biztos az idő nyomja,vagy a hold.

Remélem holnap már vidám lesz,mert már napok óta nagyon nyűgös,de a mai napon csúcsosodott be teljesen a dolog.Nagyon lefáradtam Tőle.:)))

436. tixtina
2009. aug. 8. 21:56

Március elején én vigyáztam a barátnőm kislányára,Tincsikére.

Szét kellett verjék a lakásukat,mert a szénmonoxid visszaáramlott a konyhai melegítőnél,és életveszélyessé nyilvánították.

Az volt a szerencséjük,hogy még télen is nyitva volt állandóan a konyha ablakuk-bár folyton fájt a fejük.

Aztán kicserélték a villanyvezetékeket a falban,mert a villanymelegítőhöz új hálózat kellett-mivel a régi,korszerűtlen volt,és veszélyes.

10 napig melóztak,addig itt volt a lányuk-igaz még Ők sem adták le ilyen hosszú időre a gyermeküket.

Minden nap jöttek látogatni-jól érezték magukat a gyerkőcök-Bencus sem unatkozott:))

435. tixtina
2009. aug. 8. 21:50

Na itt vagyok,visszafektettem:))

Szegénykém,sírt-azt hitte megszídom,pedig nem szoktam,mikor a földre sikerül is a nagydolog-megmutatom a bilit,hova kell ülnie.

Most megtalálta.:))

Mindenesetre adtam rá pelenkát,nehogy az éjszaka,véletlenül "baleset" legyen

434. tixtina (válaszként erre: 433. - Tappancsmama)
2009. aug. 8. 21:42

Nemjött a barátnőm,nem is telefonált,pedig Bencus nagyon várta egész nap.:(

Szokott ilyet csinálni.Bár azért,ha gondban vagyok,és telcsizek-mindig jön,és segít.:))


Mikor műtöttek,és kórházban voltam,akkor is Évi vigyázott a gyerekekre,de már tavaly is elvitte pár napra a fiamat.

Itt laknak, Kós Károly tér másik oldalán-nincsenek messze.

Bencus nagyon szereti Bettinát,a lányát-most 5 éves,és Évivel is sokat hülyülnek együtt.

Ma már kérdezte,hogy mennyit kell aludjon,hogy Újra elvigye:D))

Hú,rohanok,mert Enikő kakilt a bilibe-Bence most rohant fel szólni

433. tappancsmama (válaszként erre: 430. - Tixtina)
2009. aug. 8. 21:20

Bencus hogy érezte magát a rendezvényen?Nem rossz amikor ilyen hosszú időre elmegy otthonról?Főleg este?

Mikor aludt először máshol?Mennyi idős volt?Az normális,hogy én még nem vagyok felkészülve arra,hogy ne itthon aludjon?

432. tappancsmama (válaszként erre: 429. - Tixtina)
2009. aug. 8. 21:17

Szia!


Nagyon örülnénk még egy babának,de jobb lenne hogyha akar jönni,akkor később jönne.Mindenféleképpen jobb lenne.Majd egy pár év múlva,de mindenképpen szeretnénk harmadikat,egyre jobban. :)))

431. tixtina
2009. aug. 7. 23:26

Nekünk is jó volna sütögetni a kertben.

Ilyenkor sírom vissza anyuék kertjét:))

Nálunk elég kicsi a hátsó udvar.

Azaz-elég lenne,csak a rönk hinta csúszdával,meg a homokozó,meg a medence,stb-Lajos kacatjaitól nincs helyem a grillrácsnak.

A garázsunk is vagy 34 négyzetméter lett-a hátsó teraszunk is kb 24 négyzetméter.

Így már csak azt vettem észre,hogy a szép hátsó kertem összezsugorodott:((

430. tixtina
2009. aug. 7. 23:22

Éva ma hozta haza Bencét,egy hétig náluk volt.

Kedden,lehet újra elviszi,mert a férje megy vissza Svédországba.

Holnap kiviszi focizni-valamilyen rendezvény lesz,ahol a haverja dolgozik-és a gyerekek is bemehetnek.

429. tixtina (válaszként erre: 428. - Tappancsmama)
2009. aug. 7. 23:11

Csak nem...??Bébi lesz??

Hármat szeretnétek?

Ha Lajos fiatal lenne,és dolgoznánk mindketten.-még bevállalnék kettőt.Persze,ha én is fiatalabb lennék vagy 8 évvel.

Tehát -maradunk a két gyermeknél.

2009. aug. 7. 21:28

Én meg szedem a gravida kismama vitamint,most nemrég óta kezdtem újra,mert Árisz miatt mondta a doktornő.De az utolsó 2 alkalommal olyan hányingerem lett tőle.Nem bírom lenyelni ezeket a nagy gyógyszereket,hiába töröm ketté,olyan nagyok úgy is és szenvedek tőle nagyon.De remélem,hogy ez csak átmeneti állapot.De ma reggel ettől a hányingertől,meg az egész napi szédülésektől,éhség rohamoktól tisztára úgy éreztem magam,mint amikor terhes voltam.De aztán amikor mondtam a Tominak,meg a nyanyinak,hogy szédelgek és mondták,hogy ettől a fronttól ma Ők is szédelegnek.Na akkor egy hatalmas kő esett le a szívemről.Mert egyre jobban szeretnénk Tomival harmadikat,de még nem most.Egymás utáni 2 terhesség után muszáj regenerálódnom egy kicsit,meg anyagilag rendeződnünk.Aztán jöhet a harmadik baba,amilyen gyorsan csak tud!!! :)))))))))

De elvileg a 7végén ki kell derülnie mindennek. :))

2009. aug. 7. 21:18
Ma este sütöttünk csirke combot kint az udvaron tűznél,vagyis már csak a parázsban.Olyan jó volt nézni ahogyan Árven cica jó ízűen eszi a husikát.Tömi magába ezerrel,pedig Ő nem nagyon eszik húst.Általában csak egy egy falatot.Most pedig olyan jóízűen ette,hogy öröm volt nézni,meg a "tábortüzet" is nagyon élvezte. :)))
426. tappancsmama (válaszként erre: 425. - Tixtina)
2009. aug. 7. 17:22
Semmi baj.Inkább dühöngd ki magad,minthogy magadban fortyogjál.Az nem tesz jót,és teljesen egyet értek Veled,ismerem az ilyen idegesítő sztorikat.Velünk is elég gyakran előfordul sajnos.
425. tixtina (válaszként erre: 424. - Tixtina)
2009. aug. 7. 14:35

Hát,addig nem.

Őrület,hogy az embernek el van tolva az egész nyara-mert mindig jön valami szarság:((

Bocsi,csak felhúztam magam kissé.

Fogadok,hogy mire útra készen állnánk,jönne a levél az illetékről-Erzsébeti ház-fizessek 8 kilót.

Mindig így van.:((

424. tixtina (válaszként erre: 421. - Tappancsmama)
2009. aug. 7. 14:33

igen,nagyon édesek a gyerekek.

Bencus is gyakran kérdezi,főleg az apjától.

Nekem kissé más megfogalmazásban közli

"Most utálni fogsz?"

Ilyenek a gyerekek-Arik.:))

423. tappancsmama (válaszként erre: 420. - Tixtina)
2009. aug. 7. 14:32

Jó bizony.


Most akkor a dunaújvárosi élményfürdőbe sem tudtok lemenni?

422. tixtina (válaszként erre: 417. - Tappancsmama)
2009. aug. 7. 14:30

A Lajosnak nem kell fizetni-valamit elírtak szokás szerint:6

Az én ügyem,még hétfőig várat magára.

2009. aug. 7. 14:29

Jaj.Tegnap olyan édes volt Árven.Délután butaságot csinált és nagyon felmérgesített.

Erre megkérdezi tőlem,hogy "Anya attól,mert felidegesítettelek,még szeretsz?"

Hát azt hittem megzabálom.De ezt olyan aggódó tekintettel kérdezte,hogy csak na.Mert ha össze vitatkozunk valamin,akkor mindig szoktam Neki mondani,hogy attól,még nagyon szeretem,csak nagyon mérges vagyok rá,mert butaságot csinált.És most nem mondtam,úgy felhúzott,hogy még eszembe sem jutott hogy mondjam Neki.De abban a pillanatban amikor ezt megkérdezte már el is múlt a haragom. :))

420. tixtina (válaszként erre: 418. - Tappancsmama)
2009. aug. 7. 14:27

Igen,hétfőn megpróbálja elintézni,de lehet,hogy az a plusz sem jár,mert a Lajos valamit rosszul töltött ki.

De hétfőn átnézik a bevallást,és akkor minden kiderül.-

Jó lenne,ha nem kellene fizetnünk:))

419. tixtina (válaszként erre: 415. - Tappancsmama)
2009. aug. 7. 14:25

Sajnos ezek gyakran előfordulnak.Bence is esett a motorjával.

Mostanában a térdét,és a könyökét üti le-mert olyan hebrencske-fut,mint az őrült.:))

Két évesen legurult a tetőtéri lépcsőn-hangosan koppant a feje-de szerencsére megúszta egy púppal a homlokán.

Tavaly év elején szaladgáltak az oviban a teremben,nekiesett egy széknek-felhasadt a szája.

Heim Pálban összevarták,de nagyon rondán-maradt egy csomó a száján,amit plasztikáztatni kell.

Úgyhogy a Lajos viszi magával a Bencust a fiához,hogy korrigálják.

Ilyen hentes sebészek vannak.

Laci szerint rutin műtét,bármely kezdő sebésznek meg kell tudni csinálni.

Hát....Szegény gyereket zavarja a beszédben,stb.

418. tappancsmama (válaszként erre: 416. - Tixtina)
2009. aug. 7. 14:22
Neked ami plusz befizetésed van azt nem tudják átvezetni erre a tartozásra?
417. tappancsmama (válaszként erre: 414. - Tixtina)
2009. aug. 7. 14:20

Ebben sajnos teljesen egyet kell értsek Veled.

Én félek külföldre menni dolgozni,bár a Tomival együtt megbirkóznék vele,csak a gyerekek miatt nem gondolkozunk rajta.


És jogos az apeh követelése végül is?

416. tixtina
2009. aug. 7. 14:18

Tegnap elintézte az APEH-ban,nem kell fizetnie.

Nekem a 2003-2004-es évre jött ki nyugdíj tartozás,ami elképzelhető-

Ma volt bent-de hétfőn újra be kell mennie,mert át kell írni a bevallást,stb.Hosszú....Még nekem is:(

2009. aug. 7. 14:17

Csakhogy a tegnapi napunk se legyen olyan egyszerű,ezért Árven akkorát esett a motorjával,mint a ház.Szó szerint a fél arcát lehorzsolta teljesen.,ahogyan az arcára rá zuhant.Szegénynek nagyon lehorzsolódott az arcocskája,meg tegnap jól fel is volt dagadva.

Tegnap fájt Neki nagyon,de mára kutya baja.Reggel belenézett a tükörbe és közölte,hogy koszos az arca. :)) Aztán mondtam Neki hogy az nem kosz,hanem seb,de megnézegette és nem foglalkozott vele sokáig.Azt mondja nem fáj Neki,ezért nem is figyel oda sajnos hogy ne vakargassa véletlenül.Nekem kell lesnem,nehogy belekaparjon.

414. tixtina (válaszként erre: 413. - Tappancsmama)
2009. aug. 7. 14:16

Szia!


Nem,azért nem reklamálnak.

De ha az ember 1000 forinttal is tartozik,képesek állandóan zaklatni.

Miért nem azokon hajtják be,akik milliókat-milliárdokat csalnak le,sikkasztanak el.

Mert nem tudják!!!!Korrupt az egész ország,ez a nagy büdös helyzet.

Lajossal az előbb beszéltünk,ha 15 évvel fiatalabb lenne-már régen külföldön lennénk.

Itt csak nyomorgatják az embert.A szegényektől már nincs mit elvenni-most a középosztályt sarcolják-lehetetlenítik a megélhetésünket.

413. tappancsmama (válaszként erre: 412. - Tixtina)
2009. aug. 7. 14:08

Szia!


Ez már tényleg csak így szokott lenni.Mi is mindig ha végre úgy gondoljuk,hogy na akkor most minden okés lesz és végre kint vagyunk a szarból,akkor biztosan jön valami újabb hatalmas fizetni való.Már évek óta így vagyunk mi is.


Mit mondtak az apehban?Amivel ők tartoznak azért nem reklamálnak,hogy miért nem utalhatják már?


A 2004-es sztorid se semmi.

412. tixtina (válaszként erre: 411. - Tappancsmama)
2009. aug. 6. 11:23

Szió!


Lajos az APEH-ba ment,mert jött egy levél ,pontosabban kettő-még hétfőn.

Neki kihoztak egy 50 ezres egyészségbiztosítási járulékot-pedig vonták a fizetéséből.

Most ment utánanézni.

Nekemmeg 48 ezres hátralékot.

Lehet,hogy nagy nyaralás így nem lesz:((

Olyan szemétség,hogy mindig,mikor netervezünk valami utat-jön egy hatalmas összegű csekk.


Pár éve,még 2004 ben-szilveszterezni mentünk volna Zalakarosra-de előtte jött egy 300 ezres számlám,amit leperkált a Lajos-aztán lőttek a szilveszternek.

Ellopta az egyik környékbeli csaj-akit jól ismertem-a mobilomat úgy,hogy bemásztak az ablakon,míg nem voltam itthon,1997 nyarán.

Persze a telcsi előfizetéses volt,és hűségnyilatkozatos-Na azóta csak feltöltőkártyásat vettem-

Mivel nem váltottam új kártyát-bírósági eljárás lett belőle,és ráterhelték volna a házra:(

2009. aug. 6. 08:14

Szia!


Na tudjátok már,hogy mikor mentek?

410. tixtina (válaszként erre: 409. - Tappancsmama)
2009. aug. 5. 16:05
Lassan dolgozott-majd 4 napig csinálta-így bírta.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook