Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


19. tappancsmama (válaszként erre: 18. - 10e84b259d)
2009. jún. 5. 15:49
Hát én még csak most leszek pár nap múlva 27,így nekem még belefér.De majd csak akkor ha Árisz betölti a hármat és elmegyek dolgozni.Addig még pihenek a következő várandóságig. :))
18. 10e84b259d (válaszként erre: 14. - Tappancsmama)
2009. jún. 5. 14:56
ÁÁÁÁ!!!! Szóval lesz harmadik. Nagyon jó! Remélem, minden tervetek elképzelés szerint alakul. Mi megállunk a második gyereknél, már nem szeretnénk többet. Egyébként is én már öregasszony vagyok, idén leszek 37.
17. 10e84b259d (válaszként erre: 13. - Agens01)
2009. jún. 5. 14:53
Szia! Csilibe Ringatóra szoktatok járni? A sétáló utcai játszótér nekem is tetszik, sőt maga a sétáló utcai is, olyan szépen megcsinálták. Jó, hogy Te is idetaláltál.
2009. jún. 5. 13:49
Csajok!Hogy működik az Óvodába való beiratkozás?Muszáj csak abba az oviba íratni a gyereket ahova tartozik,vagy írathatom másikba is?És mennyi esély van arra hogy felvegyék abba,amelyikbe nem tartozunk?És hol tudok utána nézni hogy melyik ovi milyen?Meg egyáltalán hogy hol vannak óvodák?és stb,stb,stb..............
15. tappancsmama (válaszként erre: 13. - Agens01)
2009. jún. 5. 13:43

Hellóka!Nagyon örülök Neked is.Azt hiszem lassan kilőjük,vagy már ki is lőttük az Erzsébet körüli kerületeket:), amit persze egyáltalán nem bánok.A topik nyitásom lényege az volt hogy jópofa emberekkel beszélgessek,ami úgy látom összejött.

Mi is jártunk a Csilibe babamasszázs tanfolyamra.Nagyon élveztük.

Első babátok?

Az én lányom amikor fél éves kora előtt felállt,akkor volt egy nagyon harcos napunk,mert egész nap csak állni akart és az istennek sem akart se enni,se aludni,csak állni,állni,állni és estére már olyan fáradt volt hogy fal fehér volt az arca.Emlékszem nagyon szenvedtünk aznap,de másnapra már rájött hogy úgy sem teheti azt amit Ő kitalál,amikor azt nem szabad.

Mikor kezdett magától rendesen mászni,ülni felállni?Mert Árisz most a kutyapózt alkalmazza, békázós módszerrel halad előre kúszás helyett.De már próbálkozik a szabályos mászással is csak azt még gyakorolnia kell.Szerintem lassan fel is ül,mert azt is próbálgatja.Már alig várom,mert akkor utána már tudom ültetni és sokszor könnyebb az.Mert az én módszerem olyan hogy a gyerekkel csak azt csinálom,amit már Ő is képes megcsinálni.Pl.nem ültetem fel addig amíg ő egyedül nem képes támasztás nélkül ülni,nem állítom amíg nem áll fel magától és nem sétáltatom kézen fogva amíg ő magától kapaszkodás nélkül el nem kezd menni.Sokan ezért furcsán néznek rám,de szerintem meg van annak az oka hogy mit mikor csinálnak a gyerekek és semmit sem szabad erőltetni Nekik,mert az a későbbiekben megbosszulja magát.

Remélem írsz még nekünk sokat.

14. tappancsmama (válaszként erre: 12. - 10e84b259d)
2009. jún. 5. 13:16

Szia!


Akkor körülbelül egy időre voltak kiírva a fiaink :)Az én kis Áriszkám meg hiába volt második baba ráhúzott 3 napot a kiírt időpontra.Pedig mindenki azt mondta hogy a második gyerek ha az első időben vagy korábban jött,akkor biztosan nem fogja megvárni a kiírt időpontot.Hát Árisz ezzel nem foglalkozott,nagyon jól érezte odabenn magát és esze ágában sem volt hamarabb kijönni......:)))Pedig Árven 8 nappal korábban jött ki,mint kellett volna.

Én nagy babákat szültem idáig.Árven 3740,Árisz 3700 grammal született.

Szerencsére Árven is imádja az öccsét.Amikor még nem született meg akkor elküldött egy párszor már a kórházba hogy szüljem meg hogy aztán lefekhessen mellé az ágyra.Azt hittem megzabálom olyankor és a mai napig rajonganak egymásért.Ha meglátják egymást röppennek egymás karjaiba és alig lehet lehámozni egyiket a másikról.

Árisznak én még csak ma akarok adni banánt.Mondjuk bajban vagyok,hogy milyen gyorsasággal vezessem be neki a főzeléket,mert nem akarom hogy szopási hiányérzet alakuljon ki benne ha túl gyorsan elkezdem neki egyik szoptatás helyett adni a főzeléket.Mert Árvennel könnyebb dolgom volt,mert ilyenkorra ő már régen elkezdett enni,mert nem volt elég tápláló neki a tejem ,mert akkor szedtem azt az egy hormonos fogamzásgátlót,ami nem tett túl jót a tejemnek,így kiegészítést kellett adnom neki gyümi formájában.Árisszal meg ugyebár 2 hete kezdtünk el gyümizni.

Azért ezeket a neveket választottuk,mert nem akartunk olyan nevet ami minden utca sarkon szembe jön és olyan nevet kellett választanunk ami a családnevükhöz is jól passzol és ezek szerintünk jól illik az Ábrahámhoz.Már csak az a kérdés hogy a jövőben a harmadiknak milyen nevet adunk majd,mert ez a 2 név volt a tarsolyunkban aztán kifújt.Ha Árisz nem fiú lenne hanem kislány nagy bajban lettünk volna a szülőszobán.

2009. jún. 5. 10:48

Sziasztok!

Én sem vagyok erzsébeti,mi Csepelen lakunk a Szent Imre térnél ami kb.5 perc busszal.Átszoktunk járni a csilibe meg a sétáló utcai játszótérre a picurral,most kezdett el csimpaszkodni és feállni úgyhogy nagyon szereti a kisvonatott meg társait.A mi picink már 10 hónapos lesz hétfőn és Alex-nak hívják.Különben én is próbáltam környékbeli anyúkákkal fórumozni,de nem nagyon válaszoltak,remélem mi azért majd tudunk dumcsizni.

Szép napot!

12. 10e84b259d (válaszként erre: 9. - Tappancsmama)
2009. jún. 5. 07:27

Hello, hello! Köszi a reagálást, örültem, hogy írtál a soraimra választ.

Tehát én november 9-én születem a MÁV-ban, a fiacskámat Gergelynek hívják. 4 héttel korábban jött a vártnál, picike volt (2500 g), de mára jól összeszedte magát. 6 hónapos koráig szopott, azóta a tápszert sem eszi meg, úgyhogy most már kanalazunk. A lányunk Petra. Imádja a kicsit. Az Ő tesó utáni vágya volt a legnyomósabb érv Gergő mellett. Anyáskodik felette, rajong érte, persze mi nagyon odafigyelünk, hogy ne legyen gond.

Gergő sokféle gyümölcsöt, zöldséget megeszik, illetve rizst, husit, májat, tejpépet. Jó étvágyú, nem válogatós, bár nehéz út volt idáig, mert három hónapig szopisztrájkolt, utána meg a kanalas érkezéseket is hosszú ideig végig nyüglődte.

Szép neve van a gyerkőceidnek. Különleges. Miért ezt választottátok? Van különösebb oda? Vagy egyszerűen csak ezek tettszettek?

11. tappancsmama (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2009. jún. 4. 22:29
Ok.Várlak.Neked is jó éjszakát.
10. tixtina (válaszként erre: 8. - Tappancsmama)
2009. jún. 4. 22:20

Köszi szépen,én is remélem-minden rendben lesz.

Csak nagyon féltem a leányzót.

Szerintem vidd elmindenképp dokihoz.Bár,ha láza nincs akkor nem hiszem,hogy komoly lenne.

Azért nem árt megnézetni.

Vasárnap írok.Jó éjszakát.:))

9. tappancsmama (válaszként erre: 7. - 10e84b259d)
2009. jún. 4. 22:19

Szia!Nagyon örülök,hogy megtaláltál minket.Hát akkor a Te lányod tényleg nem kicsi már annyira,viszont a fiad majdnem egyidős az enyémmel.Mi november 28án születtünk 2008-ban.Ti?És hol szültél?A nagyobbik hogy fogadta a kicsi érkezését?Voltak,vannak féltékenykedések?Szoptatsz még?Miket esztek már?Hogy hívják a gyerekeket?

Tényleg rengeteg kismama van Erzsébeten.Én is szoktam figyelni.Csak manapság hiába van a környéken ennyi kismama,nem nagyon beszélgetünk egymással az utcán,ezért is nyitottam ezt a topikot,hogy hátha össze tudunk ismerkedni kedves,rendes emberekkel. :)

8. tappancsmama (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2009. jún. 4. 22:08

Szia!

Muszáj minden okénak lennie.Én gondolok rátok.

Árisznak a hangja nem akar javulni,ha holnap is ilyen lesz délután elviszem a dokihoz,bár reménykedtem hogy rendbe jön,hogy ne kelljen elmenni a betegek közé.De hát inkább lássa orvos,minthogy valami komolyabb baja legyen,bár én megvagyok győződve róla,hogy a foga miatt van a dolog,mert Árvennél is volt ilyen csak akkor Árven már nagyobb volt és így tudtam neki adni mézet,meg kubut,meg mindenféle ilyen természetes cuccost.Na de Árisznál még csak most kezdtem el nem régen az almát meg a narancsot,így amíg a többit nem vezetem be neki a kubu is bukta.De holnap én is többet fogok már tudni.

Vigyázzatok holnap magatokra és szombaton várunk,remélem most már többen vissza. :)

2009. jún. 4. 14:43

Szia Kedves Fórumnyitó Anyuka! Már régóta vártam erre a fórumra. Igaz mi már soroksáriak vagyunk, de Erzsébetről költöztünk Sorira, a temető mögött lakunk.

Korábban próbáltam dél-pesti anyukákat keresgélni, de senki nem jelentkezett, most ezért örülök különösen. Nekünk egy 9 és fél éves nagy lányunk és egy 7 hónapos pici fiúnk van. Remélem minél többen összejövünk itt és tudunk majd jókat beszélgetni, barátkozni. A múltkor sétáltunk Erzsébeten a sétálóutcában, annyi, de annyi babakocsis anyucit láttam, hogy csak na. Remélem akad egy-kettő, aki idetalál.

6. tixtina (válaszként erre: 5. - Tappancsmama)
2009. jún. 4. 14:14

Erről az oviról nem hallottam még.

Magánbölcsiről tudok a XX.kerületben.

A mi ovinkban nem igazán figyelnek a gyermekekre.

Vannak foglalkozások,de úgy veszem észre-inkább kötelességből csinálják,mert benne van a kötelező programban.Az egyik óvonő-két éve jött át egy másik helyről-és nagyon kényelmes.Ül az asztalnál,nehezen mozdul-nehezen kommunikál.Képzelem,milyen lehet a gyermekekkel.Fiamék sem szeretik.

A bölcsőde,ahova a lányom járna,nagyon szuper:))

Összesen 30 férőhelyes-igen korszerű játékokkal,kedves gondozónőkkel.PL.mikor szoktattam Enikőt,nem is sírt-jól érzi magát ott-volt,hogy haza sem akart jönni velem-ment vissza játszani.

Igaz,hogy mi már a szülőszobából hazafele beirattuk-amint megvoltak a gyerek papírjai.Biztos ami biztos alapon,két évvel előtte jelentkeztünk.

Kevés a férőhely a bölcsődékben,ebben a Wekerleiben meg különösen nagy a várólista.

Enikő is néha rekedtes-de olyankor mindig van letapadt váladék .Tegnap megvizsgálták,azt mondta a doki-műthető.Még a vérképről nem tudunk.

Holnap korán megyünk-jó lesz túlesni már rajta-fél éve várunk erre a műtétre.

Szombaton kiengednek,ha minden oké-majd írok.

5. tappancsmama (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2009. jún. 4. 08:14

Szia!Igen szerintem is nagyon fontos az óvónő és a gyerek kapcsolata.Éppen a múlt héten néztünk Neki Waldorf óvodát Kispesten,ami nagyon jó is lett volna ha nem 30000Ft lenne havonta úgy hogy fél napot van csak ott a gyerek.és belegondoltam abba,hogy jövőre Árven megy oviba és az 30ezer lenne,na de másfél év múlva menne Árisz is,az öccse és havi 60 ezret nem tudunk bevállalni évekig és akkor még ott van az iskola is utána ami ki tudja mennyibe kerülne.Pedig jó lett volna olyan helyre íratni a gyerekeket ahol tudom hogy tényleg odafigyelnek rendesen a fejlődésükre a gyerekeimnek.

Mi is most a hónap közepén kezdtük el a bilizést,ami gyorsabban összejött mint gondoltam.Szombat délután elkezdtük és kedden este már nem engedte hogy pelenkát adjunk rá.Így mire másnap 20-án 2 éves lett túl voltunk az első pelenka nélküli éjszakán is.Azóta sem vettünk fel pelenkát és most már sokszor figyelmeztetnünk sem kell hogy üljön bilire,mert játszás közben is odafigyel és ha kell akkor tolja le a bugyiját és ül a bilire.Nagyon büszkék vagyunk rá.

Pénteken gondolok rátok majd a műtét miatt.Nem lehet könnyű.Szerencsére az én lurkóim keveset betegek,bár most Árisz be van rekedve és nem akar javulni a helyzet,de nem folyik az orra,nem köhög csak rekedt.Én arra gondolok hogy lehet hogy a fogzás miatt,mert Árvennek is bepirosodott a torka amikor jött a foga.Ha nem javul a helyzet holnapig akkor el kell vinnem délután az orvoshoz hogy megnézze.Remélem tényleg csak a foga miatt rekettyés. :)

Tényleg olyan nehéz bekerülni bölcsibe ahogyan ezt mondják?

4. tixtina (válaszként erre: 3. - Tappancsmama)
2009. jún. 3. 14:19

Szió!

Akkor nem lehettek messze,mi a Bethlen utcában vagyunk.

Fiam Bence,márciusban múlt 6 éves-de még nem megy az idén iskolába,túl éretlen hozzá.

Logopédiára jár,mert sok hanggal van problémája.

Sakkra is jár,nagyon szereti-jól vág az agya-csak kissé szétszórt,rendetlen.

Lányom Enikő-februárban volt két éves.

Most szoktattam le a pelusról,de még éjszakára ráadom.Bölcsibe néha jár,de inkább csak az ünnepekre vittem be,mert sokat betegeskedett-állandó náthával küzd,ősztől-tavaszig.Most pénteken fogják kivenni az orr manduláját.kissé izgulunk.

Az ovodát általában szeretik a gyerekek.Úgy vettem észre-inkább az ovónőkkel van problémája-némely gyerkőcnek.Az nagyon fontos,hogy a gyermek megszeresse az ovónőt.

3. tappancsmama (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2009. jún. 3. 14:03

Szia!


Nagyon örülök hogy ide találtál.Mi a Hosszú utcában lakunk.Gyerkőceidet hogy hívják?Várják már az ovit,meg az iskolát?

Az én lányom Árven már be van sózva az oviért.Kíváncsi leszek hogy majd ha egy év múlva mennie kell akkor mit fog hozzá szólni. :)

2. tixtina (válaszként erre: 1. - Tappancsmama)
2009. jún. 2. 17:01

Szia!

Bár mi nost Wekerlén lakunk,de jól ismerem Pesterzsébetet.

Szüleim éltek ott,a központhoz közel-szép kis családi házban,ami most "árválkodik"-mivel nem tudunk sokat kezdeni vele.

Rengeteget vaciláltam,hogy menjünk-ne menjünk oda lakni......Aztán maradtunk Kispesten.

Sokba kerülne a felújítása,a rezsiről nem is beszélve.

Két gyermekünk van-fiam jövőre kezdi a sulit-lányom,meg jövőre az ovit.

Úgyhogy-még addig gondolkozom-mit lehetne kezdeni azzal a hatalmas házzal.Eladni nem tudom,most a válság miatt sem.

Merrefelé laktok,ha szabad megkérdeznem?Központtól messze?

Lehet,még később visszanézek ide:))))

2009. jún. 2. 14:28
Sziasztok pesterzsébeti anyukák apukák.Nekem,nekünk van egy 2 éves kislányunk és egy fél éves kisfiunk.Jó lenne minél több erzsébeti szülővel ismerkedni,ezért nyitottam ezt a fórumot.Remélem minél többen jelentkeztek és jókat dumcsizunk itt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook