Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
567. M0ncsa (válaszként erre: 564. - Spinneli)
2014. jan. 13. 11:08

Spin, engem pont ez bosszant a legjobban, amit te irtal. Marmint, hogy kudarckent fogtad fel a csaszart, igy lelkileg megterhelt. Ennek egyetlen oka, hogy sokan karogjak, hogy csak a huvelyi uton szules az igazi szules, aki csaszarral szult, nem is igazi anya es egyeb baromsagok. Jol felpofoznam oket mind egy szalig. Nem vagyok meggyozodve rola tovabba, hogy melyik a rosszabb - a szules elott egy napig a vajudasi fajdalmakat, vagy utana a mutet fajdalmait elviselni... Nyilvan a legnagyobb szivas az, amit Virag atelt, ez is, az is :)


Egy percig se erezd magad rosszul amiatt, hogy csaszarral szultel. Az a fontos, hogy te is es a baba is jol vagytok, minden egyeb lenyegtelen.

2014. jan. 13. 10:51

Az alacsony fájdalomküszöb és a császármetszés szupersége tényleg ellentmondás, egyetértek gribeldivel.

K.rvára fáj a császárseb, én 10 perc alatt csoszogtam át a műtős kórteremből a 15 méterre lévő szobámba, miután 12 óra után felkelhettem, és 20 perc alatt tudtam az egyik lábamat a másik mellé tenni.


Hozzáteszem nekem pl. nem alacsony a fájdalomküszöböm, szinte soha nem szedek gyógyszert, jól tűröm a menstruációs görcsöket, a vajúdás fájt, de egyedül a fájdalom csúcsán "kapott" kézi rásegítés volt, amit így utólag elviselhetetlennek tartottam.

565. nbandus (válaszként erre: 563. - Mazsinka)
2014. jan. 13. 10:47
Mert még nem akart jönni a baba... Van ilyen. Nem reagál a szervezet az oxitocinra stb. Viszont tökéletesen egyetértek veled abban, hogy nem lehet azt mondani, hogy a programozott császár a legjobb megoldás annak,aki fél a szüléstől. Mert nem hiába nem ezt találta ki a természet. Az jogos, hogy 1-2 napos vajúdás után megváltás a császár, de meg sem próbálni természetesen (persze ha nincs más akadálya), butaság...
564. spinneli (válaszként erre: 563. - Mazsinka)
2014. jan. 13. 10:44

Nekem nem fájt sokáig a császár sebem, az első 3 nap volt húzós, utána már nem volt vészes, gátseb esetében én hasonló arányt láttam/tapasztaltam kismamáknál.

A császárseb torna után húzódik, de nem vészes.


Nekem inkább a lelki része volt megterhelő, mert nagyon szerettem volna hüvelyi úton szülni, és kudarcként fogtam fel, hogy nem sikerült.

563. Mazsinka (válaszként erre: 562. - Virag32)
2014. jan. 13. 10:38
Én örülök neki, hogy így érzel a császárral kapcsolatban, de nem vonnám le azt a következtetést, hogy mindenkinek ennyire pozitív a véleménye róla. Mint mondtam, ismerek olyat, aki 3 hónapig feküdt, és biztos, hogy nem véletlenül. Neked szerencséd volt. Ismerek olyat is, akinek indították, és meg is indult, s nagyon rövid idő alatt megszületett a baba, mégsem nyilatkozik úgy, hogy egy horror volt, bár biztos horrorabb, mint annak, akinek megindul magától. Szerintem a félelem nagyon is közrejátszik abban, hogy hogyan éled meg. Nem tudom, nem tapasztaltam, csak így képzelem el. A pánik nem segít, de aki eleve pánikolós, hisztis, dacos fajta, az egy ilyen helyzetben nehezen gyűri le ezt, hisz csak jön és jön, nem nagyon lehet ellene tenni, hogy akkor most nem parázok be. Őszinte leszek: ismerek olyat is, akinem megindították, de nem indult meg. Ez miért van?
562. virag32
2014. jan. 13. 10:10

Abszolút erdőben vagy,de ha így jó neked,legyen.

Nekem se időm,se energiám vadidegeneket győzködni arról,hogy én mit hogy élek meg.


Mindenkinek szívből ajánlom,hogy ha fél a szüléstől és jót akar magának,kérjen programozott császárt,ha van lehetősége.Ennél jobb megoldás nincs,az enyém tökéletesen sikerült minden komplikáció és szövődmény nélkül,és az ellenségemnek se kívánom azt az inkvizíciót,amin keresztül kellett feleslegesen mennem.Az indított szülés egy természetellenes,sz...r beavatkozás,aminek szinte mindig császár a vége úgyis (négy ismerősöm is így járt,és egyet sem ismerek,aki indított szüléssel természetesen szült volna a végén.) A normál szülésről semmi tapasztalatom,de az indított egy horror,embertelen fájdalommal jár és szinte biztos,hogy császár lesz a vége,úgyhogy aki teheti,kerülje el,rengeteg felesleges kíntól kíméli meg magát.


Üdv mindenkinek.

561. gribedli*** (válaszként erre: 558. - Virag32)
2014. jan. 13. 09:05

Te nem. Te ugy elted meg, hogy mivel feltel a szulestol (ahogy mindenki mas is fel, de nincsenek kivetelek), vegyek figyelembe, hogy te jobban felsz, hogy neked jobban faj, hogy te tudod, hogy csak csaszart szeretnel mert csak.


A korhazban nem tudtad ezt a kontrollt az elejetol gyakorolni es igy, ami tortent, azt ugy konyvelted el, hogy minden ami a csaszar elott volt, extra fajdalmas es minden ami a csaszar utan volt, az szuperjo.


Mert amit te sajat magadban elhataroztal, azt muszaj magadra is raeroltetni, hogy jo neked, amit meg masok dontottek el helyetted, az pedig okvetlenul rossz.

560. gribedli*** (válaszként erre: 555. - Virag32)
2014. jan. 13. 08:56

Te kezdted, hogy te egy szuperno vagy, mert 3 hettel a szules utan nem latszik semmi heg, visszatertel a szules elotti sulyra stb.stb.


Szoval nem en osanyaskodtam es nem en irtam sulyemelo vb-rol, bar a forum elejen irtam, hogy igen, sportolok. De most ha visszanezed a hsz-eidet, te kezdted el futtatni a szupersegedet, meg az anyagcseredet. Holott nem kertem, hogy vezess le egy napi vecerejaros naplot, de azt levezetted.


Baj, hogy nekem a 175/80kg az nem tukrozi azt, amit mondasz? Mint mondtam, nem kell tetszeni mindenkinek, barkin talalhatunk hibat, miert erolkodsz annyira, hogy ram tukmald, hogy a te anyagcsered tokeletes?

559. gribedli*** (válaszként erre: 554. - Mazsinka)
2014. jan. 13. 08:51

Bocs, de nem en csinaltam versenyt, de Virag ahhoz kepest, hogy mennyire nem turi a fajdalmat, ellentmondasos, hogy ugy irja le a csaszart mintha ez lenne a lotto otos, meg hogy a hasi sebet nem erzi. De a legkisebb fajdalomra is ketoprofent kell szedne, a csaszar meg sem kottyant neki!


Te nem latsz ebben semmi ellentmondast? Ez nem verseny, ez az egesz, amit mond, hazugsag, vagy abban hazudott, hogy alacsony a fajdalomkuszobe, mert ezek szerint nem az. Es futtatja a genetikajat meg minden, ne hari, nekem az o teste nem egy szuper genetikaju test, o kezdett el elkanyarodni a tematol.


Hogy mennyiben szamit a hozzaallas? Nezd csak az ovet: hisztis kislany, aki marpedig mindent jobban tud, hogy o igy nem fogja birni, meg ugy (ezt hetekkel ezelott irta). Mivel nem o az orvos es nem o donti el, eloszor is nem tartottak ugy a korhazban, hogy szerintuk sem fogja birni, de ugy vegzodott, ahogy vegzodott, sok minden a szules KOZBEN valtozik meg. En semmit nem mondtam arra, hogy o a hibas azert, hogy csaszar lett.


Azert szoltam be neki, mert szerintem ellentmondasos a fajdalomkuszobrol irt dolog es meg azert is, mert azt gondolja, hogy akil termeszetesen szulnek, azoknak mind karosodik a gatjuk, es a csaszisoknak nem. Keleten a nok ugyanugy vegyesen szulnek, megis hiresek a gatizom jo hasznalatarol, tobb gyerek utan is. Raadasul picik is, es igy is megszulnek. Emellett a mai allas szerint ugyanannyi nonek van mehsullyedese menopauzaban mind a csaszarosok, mind a sima szulesesek kozott. Tehat ha neki valami valtozik, az csaszar mellett is valtozni fog, ha pedig nem, akkor huvelyivel sem.

558. virag32 (válaszként erre: 557. - Mazsinka)
2014. jan. 12. 22:11

Való igaz,hogy sok császáros nő úgy éli ezt meg,hogy nem voltak "elég ügyesek", és nagyon erős bűntudatuk alakul ki.

Én őszintén szólva csak azért vagyok azóta is kicsit úgymond kiakadva, mert teljesen feleslegesen éltem át a kínok kínját, aminek simán elejét lehetett volna venni a császárral és nem lenne a szülés eddigi életem legszörnyűbb emléke, amit sok idő lesz feldolgoznom.

2014. jan. 12. 22:02
Én nem szeretnék vitázni ezen senkivel, de lassan ott tartok, hogy bármi lehet, bárhogy lehet, semmitől sem függ, milyen lesz, ezért elhiszem azt is, hogy neked a rossz vajúdás után megváltás volt a császár. Mint mondtam, én is ismerek olyat, akinek meg sem kottyant, ha elhiszik, ha nem, de ugyanígy tudok olyat is, aki 3 hónapig feküdt-szintén edző. Akkor most ő puhány, és álljunk neki fikázni a sporolókat, hogy cöcöcö, jobban is mehetett volna... na...ez sem lenne korrekt, szép. Pl. lehet, hogy nekem is gyors lesz és könnyű, miért ne, akkor én is álljak le kiröhögni azokat, akik pl. nagy szájuk és sport mellett "befuccsolnak"? Korrekt lenne? Szóval nem kéne ebből tényleg messzemenő következtetéseket levonni, mert egyes nők tényleg képesek nagyon komolyan venni, és akár hónapokig depizni rajta, miközben magukat hibáztatják, hogy mennyire bénák voltak.
556. virag32 (válaszként erre: 555. - Virag32)
2014. jan. 12. 21:36

Ja, és ha az embernek ennek ellenére bármi pozitív mesélnivalója van a szüléssel és az utána átélt dolgokkal kapcsolatban, azt meg nincs értelme elmondani, mert úgyis csak légből kapott dolgok lehetnek és semmi valóságalapjuk nincs, csak kamuból mondja az ember. :)

Valójában én moccanni sem tudok a császár óta (mivel egy mázsa vagyok, úgysem tudnék ugye), ágyhoz vagyok kötve és hashajtón élek, csak úgy mondtam, hogy semmi bajom azóta sem, hogy irigyeljetek. :)))

555. virag32 (válaszként erre: 554. - Mazsinka)
2014. jan. 12. 21:20

Hát most erre mit mondjak. :)

Ő egy szuper ősanya, aki nem hogy hízott, de fogyott a terhessége alatt, közben súlyemelő vb-re készült, mindenki más pedig csak egy puhány, saját zsírjában sercegő dagadt disznó, ez van, el kell fogadni. :)) Különben is, mindenki, aki megszenvedi a szülését, maga tehet róla, nem is értem, ezt eddig hogy nem hallottad. :)


Fhhhh :)

2014. jan. 12. 21:10

Gribedli! Hangyányi gúny érződik a soraidon, mintha azért jönnél beszélgetni e fórumra, hogy akiknek nem jól sikerült a szülésük, magukat okolhassák a történtekért, még rosszabbul érezzék magukat, mert nem sztárolják ezt az egész szülősdit.


Mindent a sportra vezetsz vissza, a szülés sikerességét is. Nem kétlem, hogy az sokat segít a kitartásban, de sajnos két edző ismerősömnek is csúfosan alakult a szülése. Ahogy beszélgetek az emberekkl itt és a környezetemben, azt szűröm le, hogy semminek sincs köze a sikeres szüléshez, csak a gép dobja, ezért nem kellene az embereknek azt sugallni, hogy csakis ők az egyedüli hibásak, mert pl. nem cigánykerekeztek 9 hónaposan stb.


Volt olyan ismerősöm, aki moccanni sem bírt a terhesség alatt, abszolút nem volt aktív, mégis könnyű szülése volt, ellenben a húgommal (nem a nyámnyilák táborát gazdagítja), akinek akkora volt a szája, mint a bécsi kapu, hogy mindenki puhány, aki az ágyon fetreng terhesen, bezzeg ő füvet nyír, és fát vág, és kilométereket gyalogol, és aztán majd' otthagyta a fogát, míg a másikból csak úgy kipottyant a kölyök. Az ilyen versenygések miatt kattan be sok anyuka (nem egy a környezetemben), aki saját bénaságának tartja, ha nem jön össze a szülés, és császár a vége, olyanok miatt, akiknek lehet, hogy a sors érdekes fintora miatt volt olyan könnyű a szülése, mint amilyen, nem azért, mert ők szupermamik.


Lehet, hogy az enyém is könnyű lesz és gyors, függetlenül attól, hogy tartok tőle, de ha így lesz, akkor nem fogom magam sztárolni, hogy ez azért van, mert én egy überszuper ősanya vagyok, és a szülésben csillagos ötös, a másik, akinek nem így dobta a gép, az meg egy utolsó nulla, ahogy húgom gondolta például.


Nagyon nem szeretem, ha valaki ebből is versenyt csinál, de úgy látszik, ez a mai világ egy kicsit ki van fordulva önmagából.

553. gribedli*** (válaszként erre: 552. - Virag32)
2014. jan. 12. 19:40

Ez sokban függ attól, hogy milyen volt a kiinduló súly, ha neked ez azt jelenti, hogy 3 héttel a szülés után 67 kilóra lefogytál, akkor oké, gratula, de ha a visszanyert forma a 80kg, akkor csak visszatértél a terhesség előtti súlyodra, ami nem az ideális súlyod.


Nem értem, mit vársz, Nobelt?

552. virag32 (válaszként erre: 550. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 19:18
Igen,amit a tökéletes anyagcserére és a szülés után három héttel a csaknem teljes terhességi súlyfelesleg leadására értettem.
551. Sorean (válaszként erre: 546. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 18:41
Nagyon szívesen!:)
2014. jan. 12. 18:41
A te szavaid voltak, hogy ilyen szuper genetika meg olyan szuper genetika.
549. virag32 (válaszként erre: 548. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 18:32
Sejtelmem sincs,miből szűröd azt le,hogy én bálnatesttel,hatalmasra dagadva fetrengtem a kanapén a terhességem végén,mozdulni se tudva.Én is pörögtem folyamatosan,nappali tagozatos iskolát végeztem mindennap,a nyolcadik hónapban költöztem,lakást rendeztem,emellett pedig naponta végeztem rendszeres testmozgást.Én se hagytam el magam egy percre sem,időm se lett volna rá,de ennej sincs köze a genetikához,max a hozzáálláshoz.
548. gribedli*** (válaszként erre: 547. - Virag32)
2014. jan. 12. 18:27

Írtam, 161 cm vagyok, nem nézek ki auschwitzi menekültnek, de mondjuk lényegesen más volt az összkép a terhességem végén, mint az átlag kismamáknak, nem jártam kacsázva, meg úgy egyáltalán, pörögtem, nekem ez így volt normális, de csak mert magasra teszem a mércét, nem mindenki ilyen.

De azért engedtessék meg, hogy én az ilyet nevezem jó genetikának, nem azt, amit te. És a jó genetikára is rá kell sportolni természetesen, csak nem mindenkinek van hozzá akaratereje

547. virag32 (válaszként erre: 543. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 17:16
Én 56 kiló utoljára 15 évesen voltam,te gondolom nem 175 centis vagy és ha igen,vékony csontú.Ez alkati kérdés,nem genetikai.Én 56 kilósan úgy néznék ki,mint egy alultáplált auscwitzi menekült.Nem attól lesz jó valakinek az anyagcseréje,mert csontsovány.
2014. jan. 12. 15:37
Ancsa es Sorean, koszi, hogy ti is alatamasztottatok:)
545. gribedli*** (válaszként erre: 532. - Mazsinka)
2014. jan. 12. 15:34
Ugy, hogy szetfeszitik egy kicsit a szeleit, a bor nyulik, de maga a seb kesobb lehet olyan 5-6 cm, persze ido kell.
544. gribedli*** (válaszként erre: 531. - Mazsinka)
2014. jan. 12. 15:30
Mazsinka, tudom, hogy bizonytalan vagy, de hidd el, hogy egy jo adagot te is tehetsz mindezert es nem kotelezo, hogy a tobbsegnek car legyen. Ne igy allj hozza es amugy honnan tudod, amig te nem csinalod utana, lehet, hogy meg tul is teszel rajta:)))
543. gribedli*** (válaszként erre: 533. - Virag32)
2014. jan. 12. 15:27
Egyezzunk ki abban, hogy nekem mast jelent a szuper genetika mint neked. 56 kiloval mentem szulni (161 cm vagyok), a 9.honapban sem neztem ugy ki, mint te a negyedikben de ez izles dolga, nem vagy csunya egyaltalan, nem ezt akartam mondani, csak azt, hogy nekem nem szamitasz abba a kategoriaba, akik elmondhatjak magukrol, hogy szuper az anyagcserejuk. Gondolom, neked sem szamit annak az, aki meg vekonyabb, de ez egyikunket sem erdekel. A keped pont olyan, ahogy a leirasbol kovetkeztettem es maradok ennel a velemenynel es meg mielott most azt kerned, hogy en is tegyek fel, nem teszek, mert nem erre ment ki, a hajdani babas naplomban voltak (mar megszuntettem), csak hozzam kozel allo forumozok szamara
542. virag32 (válaszként erre: 541. - M0ncsa)
2014. jan. 12. 14:45
:-))))
541. M0ncsa (válaszként erre: 540. - Virag32)
2014. jan. 12. 13:57
Ja, nem kifejezetten neked irtam, hanem mindenkinek, csak a te posztodra reagaltam. Azt sejtettem, hogy te pont nem tartozol a bizonytalankodok csoportjaba :D
540. virag32 (válaszként erre: 539. - M0ncsa)
2014. jan. 12. 13:54
Nincs. :) Abban eddig is biztos voltam,hogy a beleimnek semmi közük nem volt a műtéthez.
539. M0ncsa (válaszként erre: 536. - Virag32)
2014. jan. 12. 13:02

En nem ertem le a heget, de meg igy, osszehuzodott allapotban is biztos, hogy tobb, mint 10 cm.


Tovabba, hogy szo ne erje a haz elejet, kikertem szakember velemenyet a temaval kapcsolatban (mar ha egy 37 eves gyakorlattal rendelkezo orvos velemenye eleg mervado). Masolom a beszelgetest:


[10:52:45] Moncsa: qq

[10:52:48] Moncsa: szakmai kerdesem van

[10:52:55] eva: no?

[10:52:55] Moncsa: tamadt egy vitaforum

[10:53:00] eva: ?

[10:53:05] Moncsa: csaszarmetszessel kapcsolatban

[10:53:15] eva: jó kis téma

[10:53:30] eva: :)

[10:53:49] Moncsa: egyik fel azt allitja, hogy csaszarmetszeskor arrebb pakoljak a beleket is, es letrejonnek osszenovesek, a masik meg, hogy ott akkor nincs semmifele bel, amit pakolaszni kellene, es az osszenovesek eselye is minimalis

[10:54:18] Moncsa: kivancsi vagyok a te szakmai velemenyedre

[10:56:31] eva: az olyan császár, mint amit neked csináltak, lenn a fanszőrzetnél, nincs bélpakolás

[10:57:28] eva: a régi metszés, amikor függőlegesen végigvágták a hasfalat, ott félre kell tolni, de ezt a módszert már gyakorlatilag nem alkalmazzák

[10:58:23] eva: ezért szövődménymentesebb ez az új műtét-verzió

[10:58:50] eva: összenövés csak akkor lehet, ha vágják a csepleszeket is

[11:00:09] eva: nyálkahártya, ami bortja a beleket - amiben tulajdonképpen, mint fodros szoknya lógnak a belek a központi függelékszerűségen

[11:00:20] Moncsa: ez a cseplesz?

[11:00:42] eva: még félretoláskor sem vágják azt, max eltolják

[11:00:54] eva: ott nem lesz összenövés

[11:01:07] eva: összenövés ott van, ahol vágnak

[11:02:03] eva: pl: hasfal, hashártya és ha az begyullad akkor hozzánőhetnek a beleket bortó hártyák, a csepleszek

[11:02:34] eva: kis és nagy cseplesz - borító hártya-kettőzet van

[11:02:47] eva: na ezzel vége is a mesének

[11:02:55] eva: van még kérdés?


...nekem nem volt, hogyhogy ennyiben maradtunk.

Van meg kerdes? :)

538. virag32 (válaszként erre: 537. - F6390e6b9b)
2014. jan. 12. 12:55
Á, az öt centi biztos,hogy elírás, olyan nem létezhet.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook